Seria Talisman: Magia i Miecz

Magiczny świat, obdarzone niezwykłymi zdolnościami postaci i ekscytujące przygody, które sprawiają, że każda rozgrywka przebiega inaczej i obfituje w niespodziewane zwroty akcji. Tak w skrócie można opisać serię gier i dodatków ''Talisman: Magia i Miecz'', które potrafią wzbudzić zachwyt i pochłonąć na długie godziny każdego fana fantastyki.

Seria ''Talisman: Magia i Miecz'' składa się ze starannie wykonanych figurek, plansz, kart oraz żetonów urzekających bogactwem szczegółów i ułatwiających wczucie się w świat gry. Planszówka wprowadza graczy w wypełniony magicznymi stworzeniami i przedmiotami klimat fantastycznej krainy, pozwalając na swobodną podróż pomiędzy poziomami o różnej trudności. Celem niebezpiecznej wędrówki jest uzyskanie Talizmanu i za jego pomocą dotarcie do Korony Władzy. Po drodze każdy z graczy rozwija umiejętności swojej postaci i zmaga się z potworami oraz losowymi trudnościami, które jest niemało. Tematyczne rozszerzenia urozmaicają klimat, wprowadzając dodatkowe karty, przedmioty, postaci i zasady.

Na posiadaczy dodatków do podstawowej wersji ''Talisman: Magia i Miecz'', rozbudowujących planszę o kolejne elementy i przygody, czeka wiele niespodzianek, które znacząco wydłużają czas rozgrywki. Planszę można rozbudować o takie motywy jak Las, Podziemia, Kraina Ognia, a także o kilka specjalnych dodatków: Smoki, Żniwiarz, Pani Jeziora, Kataklizm. Każde z rozszerzeń jest przystosowane do przyłączenia do podstawy gry i można je układać według własnego uznania w celu uzyskania preferowanego sposobu rozgrywki.

Twórcom planszówki z powodzeniem udało się połączyć losowość w grze, z koniecznością bycia spostrzegawczym i strategicznego planowania. Rywalizowanie z przyjaciółmi o to, kto pierwszy dotrze do Korony Władzy, jest doskonałym sposobem na spędzenie emocjonującego wieczoru. Dodatki do podstawowej planszy sprawdzą się w dłuższych rozgrywkach, a ich ilość sprawia, że gra nigdy się nie znudzi.
 • -16%
  Talisman. Legendarne opowieści

  Talisman. Legendarne opowieści

  Pięć legendarnych Talizmanów zniknęło! Powstrzymajcie złe moce przed przejęciem władzy nad światem! Z przyjemnością zapowiadamy Talisman: Legendarne opowieśc. Samodzielną grę w świecie bestsellerowej serii Talisman: Magia i Miecz, która na nowo wciągnie Was w krainę magów i smoków. Talisman:...
  Ocena: 0/5
  Gry planszowe
  Cena: Nasza cena: 143,02 zł 169,95 zł
  w magazynie