Seria Świat w słowach i obrazach

Seria Świat w słowach i obrazach to zbiór podręczników i zeszytów ćwiczeń przeznaczonych do nauki języka polskiego w gimnazjum. 
 
Książki z serii posiadają przejrzysty i logiczny układ. Treści przedstawione są w sposób genologiczny, czyli uporządkowane są chronologicznie z uwzględnieniem rodzajów i konwencji literackich. Taka forma zdecydowanie ułatwia uczniom naukę i zapamiętywanie, a nauczycielom pozwala na wybór kolejności omawianych tematów. 
 
Teksty zamieszczone w podręcznikach zaczerpnięte zostały z klasyki literatury oraz literatury współczesnej. Podręczniki zawierają także mnóstwo wartościowych informacji na temat kultury i sztuki. Utwory literackie zamieszczone w podręcznikach uzupełnione zostały w reprodukcje dzieł sztuki oraz liczne zdjęcia.  Seria Świat w słowach i obrazach uczy przede wszystkim czytania ze zrozumieniem. 
 
Przy każdym temacie znajdują się pytania i polecenia kontrolne, które mają na celu weryfikację zdobytej przez ucznia wiedzy. Dodatkową pomoc w skutecznej nauce stanowią zawarte w książkach wprowadzenia odautorskie i definicje ważnych terminów literackich. 
 
W skład serii Świat w słowach i obrazach wchodzą:
  • podręczniki;
  • zeszyty ćwiczeń;
  • karty pracy ucznia.

Podręczniki z serii Świat W Słowach I Obrazach

Może zainteresują Cię również