Seria Repetytorium. Szkoła podstawowa

Polecana przez dydaktyków i nauczycieli seria "Repetytorium. Szkoła podstawowa" uporządkuje wiedzę zdobytą w ciągu ostatnich lat i doskonale przygotuje do egzaminu ósmoklasisty. To świetna opcja dla tych uczniów, którzy szukają pomocy przy powtórce z każdego przedmiotu. Skondensowane źródło informacji umieszczone w podręcznikach o przyjaznej formie zachęci i zmotywuje do nauki i przypomnienia sobie wszystkich wiadomości.

"Repetytorium. Szkoła podstawowa" to seria składająca się z kilkunastu pozycji omawiających najważniejsze przedmioty szkolne. Wydawnictwo Greg przygotowało podręczniki do powtórki z chemii, fizyki, geografii, historii, matematyki, języka polskiego, języka angielskiego i wiedzy o społeczeństwie. Książki doskonale i skutecznie odświeżają wiedzę i pomagają w przygotowaniu się do sprawdzianów.

Publikacje pełne są praktycznych przykładów, które pokazują, jak należy stosować teoretyczną wiedzę w zadaniach tekstowych. W repetytoriach znajdziemy również kolorowe tabele, diagramy i wykresy, oraz tzw. pewniaki na test, czyli zadania i zagadnienia, które na pewno pojawią się na sprawdzianie lub kartkówce, a które powinien opanować każdy uczeń chcący pozytywnie zaliczyć test. W podręcznikach znajdują się też barwne ilustracje i zdjęcia, pomagające w zwizualizowaniu sobie przerabianego materiału.

Seria "Repetytorium. Szkoła podstawowa" od wydawnictwa Greg zachęca do logicznego myślenia i aktywnej nauki, a do tego stanowi świetne uzupełnienie podręczników używanych na lekcjach w szkole. Książki są zgodne z podstawą programową. Repetytoria do historii, języka polskiego i matematyki dostępne są w dwóch częściach - pierwsza skierowana jest do uczniów 4-6 klasy, a druga do uczniów 7 i 8 klasy szkoły podstawowej.