Seria Odsłonić Twarz Chrystusa

Odsłonić Twarz Chrystusa to seria przeznaczona dla uczniów gimnazjum, w której znajdziemy przede wszystkim ciekawie skonstruowane podręczniki dla uczniów, ale i poradniki metodyczne dla katechetów i nauczycieli religii.

Choć tematyka jest dość poważna i związana również z kształtowaniem światopoglądu w kwestii religii i Kościoła, to jednak przedstawiona została w sposób przyjazny dla uczniów, pozwalający im przyswajać wiedzę, wyrabiać własne zdanie i spoglądać obiektywnie, przy zachowaniu subiektywnych odczuć, na wiarę, Kościół, Chrystusa i wszystko, co z tą tematyką jest związane.

Uczniowie znajdują tutaj nowe pojęcia, miejsce na podsumowanie, część związaną z rozważaniami i modlitwami. Ponadto, podręcznik wyróżniają kolorowe zdjęcia, reprodukcje dzieł sztuki i rysunki nawiązujące do życia codziennego. Nauczyciele mają z kolei do dyspozycji teksty i zadania pozwalające na dostosowanie lekcji i jej poziomu trudności, do aktualnego poziomu klasy. Pozycje te zgodne są z podstawami nauczania.

Podręczniki z serii Odsłonić Twarz Chrystusa