Seria Nevermoor - Jessica Townsend

Niesamowity, wciągający, magiczny świat Nevermoor na miarę Harry'ego Pottera. Nietuzinkowe osobowości, niebezpieczne przygody, dwa równoległe światy. Niezwykła kompozycja i fabuła wciągająca od pierwszego zdania. To wszystko znajdziecie na kartach cyklu powieści ''Nevermoor" Jessicy Townsend.

 

Seria ''Nevermoor” Jessicy Townsend składa się, jak dotąd z dwóch części: ''Nevermoor. Przypadki Morrigan Crow" i ''Wundermistrz. Powołanie Morrigan Crow", które przeniosą nas do niesamowitego i magicznego świata, gdzie prym wiedzie wyobraźnia okraszona czarnym humorem. Zostajemy uwikłani w historię przeklętej dziewczynki żyjącej w nudnym świecie, która przez to, że urodziła się pechowego dnia i pod pechową gwiazdą, przynosi jedynie pecha. Takie dzieci, zgodnie z regułami rządzącymi tym światem, umierają w swoje jedenaste urodziny.

Jednak dla Morringan, która w przeklętym dniu jedenastych urodzin spotyka Jupitera Northa, wszystko toczy się zupełnie inaczej. Bohaterka zostaje zabrana w podróż do tajemniczego Nevermoor i otrzymuje szansę wstąpienia w kręgi elitarnego stowarzyszenia. Ale nie ma nic za darmo. Dziewczyna musi przejść cztery próby będące sprawdzianem jej umiejętności. Czy im podoła? Czy w misji nie przeszkodzi jej prześladujący ją całe życie pech? Morringan poznaje również przyjaciela Hawthorne’a, z którym ramię w ramię walczy o udowodnienie, że słusznie zajmuje miejsce w magicznym świecie.

Miejsce, do którego trafia bohaterka, nie jest szkołą magii, a hotelem Deucalion. Oba światy - zwyczajny i magiczny - skonstruowane są niezwykle realistycznie. Tak jak i postacie, z którymi czytelnik może się utożsamić. Seria pokazuje walkę dobra ze złem, które pojawia się w najbardziej zaskakujących chwilach.


O autorce

 

Jessica Townsend, australijska pisarka pracująca wcześniej jako copywriter i wydawca czasopisma dla dzieci o dzikich zwierzętach dla australijskiego zoo Steve’a Irwina. Na karty swojej debiutanckiej serii przenosi swoje wszystkie fascynacje, a dzięki temu wykreowany przez nią świat, mimo że fantastyczny, jest bardzo realistyczny, a przy tym niezwykle atrakcyjny i wciągający.