Seria Kroniki Rosewood - Connie Glynn

Ciepła i wzruszająca seria książkowa, opowiadająca o nietuzinkowej przyjaźni dwóch dziewczyn ze skrajnie różnych światów. Poznaj ich historię i przekonaj się, co je połączyło.

"Kroniki Rosewood" to powieściowa seria, która opowiada o losach dwóch dziewczyn, Lottie Pumpkin oraz Ellie Wolf, uczęszczających do prestiżowej szkoły Rosewood Hall. Na cykl składają się następujące książki: "Księżniczka incognito", "Księżniczka debiutuje", "Zagubiona księżniczka".

Pierwsza część przedstawia obie bohaterki. Lottie to przeciętna dziewczyna, która zawsze chciała być księżniczką. Dzięki programowi stypendialnemu udaje się jej dostać do ekskluzywnej szkoły Rosewood Hall. Z kolei Ellie jest księżniczką, która ucieka przed swoimi obowiązkami, dlatego też wybiera tę samą placówkę, co Lottie. Kiedy więc dziewczyny się spotykają, oczywistym staje się fakt, że warto zamienić się tożsamością, tak, by wszyscy byli szczęśliwi. Co stanie się jednak, gdy ktoś odkryje ich tajemnicę?

W książce "Księżniczka debiutuje" dwie przyjaciółki powracają do szkoły. Choć z początku liczą na odrobinę spokoju, szybko okazuje się, że i tym razem go nie zaznają. Oto ktoś podtruwa uczniów, przez co nikt nie może czuć się bezpiecznie w murach szkoły. Czy to możliwe, że największe zagrożenie stanowi tajna organizacja Lewiatan? Ellie i Lottie postarają się zrobić wszystko, byle tylko dociec prawdy.

"Zagubiona księżniczka" zapewnia Czytelników, że Ellie i Lottie nadal się przyjaźnią. Niespodziewanie jednak przychodzi im opuścić szkołę i wyjechać do Japonii w ramach wymiany międzynarodowej. Niestety, nie ma pewności, że w odległym kraju będą zupełnie bezpieczne. A co, jeśli sprawy zaszły już stanowczo za daleko?

Autorką cyklu "Kroniki Rosewood" jest youtuberka i pisarka, Connie Glynn.