Seria Klub Przyrodnika - Agnieszka Stelmaszyk

Seria wyjątkowych kryminałów dla młodego odbiorcy. Zobacz, jakie sprawy czekają na rozwiązanie przez Klub Przyrodnika i przyjrzyj się przebiegowi śledztw.


"Klub przyrodnika" to powieściowa seria dla młodzieży, w której nie brakuje zajmujących wątków kryminalnych. Czytelnik ma okazję poznać członków Klubu Przyrodnika: Natalię, Zuzannę, Tymka i Dominika, chętnych do rozwikłania każdej zagadki, na jakiej ślad natrafią. W ramach cyklu pojawiły się książki: "Zagadka purpurowej orchidei" oraz "Zagadka srebrnego ducha".


W pierwszym tomie serii młody odbiorca poznaje purpurową orchideę, niemal niespotykany gatunek kwiatu, który jest zagrożony wyginięciem. Ostatni egzemplarz można zobaczyć w azjatyckiej dżungli, a do tej nie tak łatwo dotrzeć. Paul Flynn, botanik, chce go odnaleźć i ocalić przed zapomnieniem. Ubiega go jednak zamożny kolekcjoner, który wynajmuje ludzi, by wykradli cenny okaz. Tymczasem na szczycie klimatycznym dochodzi do zniknięcia jednej spośród prelegentek, Alicji Szafrańskiej. Jakiś czas później nastolatki z Klubu Przyrodnika otrzymują wiadomość o zaginięciu Wiktora Orlińskiego, który dotychczas mieszkał w ich pobliżu. Starszy mężczyzna miał szklarnię, a ta została zdewastowana. Członkowie Klubu Przyrodnika zrobią wszystko, by dociec prawdy. Jak wielkie będzie ich zdziwienie, gdy okaże się, że zniknięcie sąsiada ma związek ze sprawą Alicji Szafrańskiej.


Agnieszka Stelmaszyk jest polską pisarką, specjalizującą się w literaturze dziecięcej i młodzieżowej. Na świat przyszła szóstego stycznia 1976 roku. Aktualnie mieszka, a także pracuje w Bydgoszczy. Jako pierwsze, w 2007 roku, wydała opowiadania: "Bajka o tym, jak Krzyś pomógł rodzicom odzyskać czas", "Jak Krzyś odczarował Basię" oraz "O prawdzie".