Seria Kamila i Konie

"Kamila i Konie" to cykl komiksowy dla dzieci i młodzieży, który przypadnie do gustu także i dorosłym! Dziesięcioletnia Kamila szuka życiowej pasji. Pewnego dnia dostaje karnet do klubu jeździeckiego.

Kamila ma dziesięć lat i każdego dnia odkrywa świat na nowo. Dziewczynka dobrze wie, że fantastyczna przygoda może czyhać tuż za rogiem. Nieustannie szuka swojej prawdziwej pasji. Nie wie, czy będzie to taniec, śpiew czy rysowanie. Próbuje tych wszystkich rzeczy, ale bez większych rezultatów. Codziennie w drodze z domu do szkoły mija nowo otwarty klub jeździecki. Nie ma jednak odwagi tam zajrzeć. Bardzo boi się koni. Są takie duże, ciężkie, tak głośno rżą i potrząsają grzywami.

Pewnego dnia w ręce Kamili trafia karnet na zajęcia z jazdy konnej. I to karnet ważny przez okrągły rok! Czy dziewczynce starczy odwagi, by przełamać własne lęki i przeżyć najwspanialszą przygodę swojego życia?

Oto seria komiksowa, która przypadnie do gustu zarówno młodym, jak i dorosłym wielbicielom powieści graficznej. To pełne humoru, ale i bardzo pouczające historie, które pokazują nam, że najważniejsza w życiu jest pasja i spełnianie własnych marzeń. Śledząc losy dziesięcioletniej Kamili i jej siostry, Anais, przeżyjemy moc niesamowitych przygód. Klub jeździecki "Cztery Podkowy" to miejsce, w którym chyba każde z nas chciałoby się znaleźć!

Na cykl "Kamila i Konie" składają się jak dotąd następujące albumy:

  • "Miłość Oceana";
  • "Mistrzowie";
  • "Na łonie przyrody".


Rysunki do tych komiksów stworzył Stefano Turconi, natomiast scenariusz wyszedł spod pióra Lili Mésange. Pod tym pseudonimem kryje się znakomity francuski scenarzysta i pisarz, Frédéric Brémaud. Ma ON w swoim dorobku takie tytuły dla dzieci i młodzieży jak choćby "Robin Hood" czy "Lola Bogota". Komiksy Lili Mésange ukazują się w Polsce nakładem wydawnictwa Egmont w znakomitym przekładzie Marii Mosiewicz.