Seria Kak Raz

"Kak raz", kurs języka rosyjskiego dla uczniów liceum i technikum, jest nastawiony na skuteczną komunikację w sytuacjach życia codziennego.

Podręczniki “Kak raz” – nowoczesna i atrakcyjna nauka języka rosyjskiego

"Kak raz" to seria podręczników do nauki języka rosyjskiego. Adresowana jest do uczniów szkół średnich, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z tym językiem i uczą się go jako drugiego języka obcego. Może to być znakomity wstęp do dalszej, samodzielnej nauki, zwłaszcza że podręczniki "Kak raz" poruszają wiele atrakcyjnych z punktu widzenia młodego człowieka tematów. Mowa tu często o technologii, codziennym życiu (np. w Moskwie), o kontaktach międzyludzkich, edukacji, popularnych filmach czy serialach.


Autorzy kursu zadbali o to, aby pokazywać język rosyjski w kontekście sytuacji z codziennego życia. Ich celem jest nauka skutecznej, rzeczywistej komunikacji. Gwarantuje to między innymi przejrzysta forma podręczników. Bardzo łatwo można odnaleźć w nich potrzebne informacje, a materiał leksykalno-gramatyczny dawkowany jest w optymalny sposób. Widać to już choćby w części pierwszej. Kolejne litery alfabetu wprowadzane są tak, aby szybko można było zacząć tworzyć z nich pierwsze, proste słowa

Zeszyty ćwiczeń “Kak raz” – angażujące zadania dla uczniów

W zbiorach zadań znajdziemy bardzo zróżnicowane ćwiczenia. Są one ściśle powiązane z treścią podręcznika. Wiele z nich wykorzystuje zabawę jako formę nauki, dlatego mają postać na przykład krzyżówek, rebusów, węży wyrazowych czy zagadek. Publikacja zawiera również zadania typowo maturalne na rozumienie ze słuchu i rozumienie tekstu pisanego. Są to między innymi:

  • prawda-fałsz,
  • dopasowywanie odpowiedniego zwrotu,
  • wybieranie właściwej reakcji lub właściwej odpowiedzi,
  • wypełnianie luk w tekście za pomocą odpowiednich zwrotów.


Seria "Kak raz" ukazuje się nakładem WSiP.