Seria Iskari - Kristen Ciccarelli

O smokach powiedziano już naprawdę wiele. Wydawałoby się, że nie można wymyślić na ich temat już nic nowego. Są bohaterami zarówno literatury popularnej, jak i kreskówek czy filmów. Ze smokami jesteśmy za pan brat. Może dlatego seria Kristen Ciccarelli pt. “Iskari” wzbudza zachwyt wśród czytelników i cieszy się sporą popularnością.

 

Te z pozoru groźne, wielkie i skrzydlate stwory ziejące ogniem potrafią i wystraszyć, i rozczulić, ale zawsze są to postaci, które nie pozostawiają czytelników obojętnymi. I tak jest tym razem. Bo seria “Iskari” to opowieść o smokach oraz ich pogromcach. To świat, w którym smoki i ludzie żyli zgodnie. Do czasu...

W pierwszym tomie pt. “Ostatni Namsara” główną bohaterką jest pogromczyni smoków - Asha, córka króla Firgaardu. Jest iskari, czyli kobietą niosącą śmierć. Jej powołanie pochodzi ze starych opowieści - jedna z nich mówiła o tym, że na początku świata panowała równowaga; obok dobrego Namsary, który był światłem, radością i miłością, pojawiła się Iskari, bogini śmierci i ciemności. Asha słuchała tych legend z zapartym tchem, a z czasem sama stała się kolejnym wcieleniem iskari. Zabijała smoki z zaciekłością najbardziej brutalnego wojownika. Nie miała skrupułów, bo nie miała uczuć. Wszystko zmieniło pojawienie się w jej życiu pewnego mężczyzny, który miał pomóc jej zgładzić Kozu - Pierwszego Smoka. Wsparł ją w inny sposób.

W drugim tomie pt. “Uwięziona królowa” głównym bohaterem jest brat Ashy, Dax, z którego rąk ginie Essie, jedna z przedstawicielek królewskiego rodu z krainy atakowanej przez króla Firgaardu. Jej siostra, Roa, poprzysięga mu zemstę. Gdy bohater po latach przybywa do Roi, ta decyduje się go wysłuchać. Ma ON bowiem propozycję nie do odrzucenia - pomoże jej obalić brutalnego tyrana. Ma im w tym pomóc Asha. Czy uda się zabić króla?

Seria “Iskari” Kristen Ciccarelli jest trylogią, więc losy bohaterów nie kończą się wraz z ostatnią stroną “Uwięzionej królowej”. Z niecierpliwością czekamy na polskie tłumaczenie trzeciej części cyklu. Serie fantasy cieszą się od lat ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza młodych czytelników. “Iskari” idzie tą utartą ścieżką, ale nie powiela schematów. Warto sięgnąć po nią ze względu na magiczny świat krainy Firgaardu oraz klimatyczną atmosferę, w której buzują nie tylko ludzkie namiętności.


O autorce

Kristen Ciccarelli jest autorką bestsellerów z nurtu fantasy. Jej pierwsza powieść, “Ostatni Namsara”, zdobyła wiele nagród.

 • -25%
  Iskari. Tom 2. Uwięziona królowa

  Iskari. Tom 2. Uwięziona królowa

  Kristen Ciccarelli zabiera nas do fantastycznego świata, w którym śledzimy losy bohaterów bestsellerowego "Ostatniego namsary". Są tu smoki, polityka i ludzie uwikłani w walkę o władzę i we własne namiętności. Żyły kiedyś dwie siostry, które łączyła tak silna więź, że nic nigdy nie mogło ich...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,28 zł 34,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -23%
  Iskari. Tom 1. Ostatni namsara

  Iskari. Tom 1. Ostatni namsara

  Na początku był Namsara zrodzony z nieba i ducha który wszędzie, gdzie się pojawił, przynosił miłość i śmiech. Lecz gdzie jest światło, tam musi być ciemność. Dlatego była też Iskari zrodzona z krwi i blasku księżyca. Niszczycielka. Przynosząca śmierć. Oto legendy, na których wychowała się Asha,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,87 zł 34,90 zł
  wysyłka do 72 godzin

Bestsellery - książki fantasy

Nowości - książki fantasy