Seria Infos Aktuell

"Infos Aktuell" to nauka języka niemieckiego w kontekście codziennych sytuacji. Znakomicie przygotowuje do matury z tego przedmiotu.

"Infos Aktuell" – podręczniki w nowoczesnym wydaniu

"Infos Aktuell" to nowoczesny kurs języka niemieckiego adresowany do uczniów szkół średnich. Stworzony został z myślą o osobach, które rozpoczynają bądź kontynuują naukę języka niemieckiego w liceum lub technikum. Seria sprawdzi się tak samo dobrze, gdy język ten jest pierwszym lub drugim językiem obcym w ramowym programie nauczania.


Tym, co najbardziej charakterystyczne dla "Infos Aktuell", jest nacisk na skuteczną komunikację w sytuacjach życia codziennego. Autorzy kursu zadbali też o gruntowne przygotowanie do egzaminu maturalnego z języka niemieckiego.

Zawartość kursu “Info Aktuell” wydawnictwa Pearson

Seria składa się z czterech poziomów. Do każdego z nich opracowany został podręcznik, zeszyt ćwiczeń oraz książka dla nauczyciela (poradnik metodyczny). Publikacje papierowe zawierają kody dostępu do podręcznika i zeszytu ćwiczeń w wersji interaktywnej. Można korzystać z nich zarówno podczas lekcji, jak i w trakcie samodzielnej nauki w domu.


Wszystkie publikacje "Infos Aktuell" mają bardzo przejrzysty układ treści. Każda z lekcji z podręcznika mieści się na jednej stronie. Dodatkowe lekcje "Sprachimpuls" poszerzają słownictwo i ćwiczą sprawność mówienia. Tworzeniu wypowiedzi pisemnych poświęcone są lekcje "Schreibimpuls". W lekcjach "Leseimpuls" znajdziemy teksty o podwyższonym stopniu trudności.

Rozwiązania online

Dzięki kodom dostępu otrzymujemy też możliwość korzystania z platformy e-learningowej edesk.pearson.pl. Można tu wykonywać zadania w trybie online, a wyniki i raporty są w każdej chwili dostępne dla nauczyciela. Może to być szczególnie pomocne w trakcie nauki zdalnej.