Seria Hellboy

Potrzebujesz skutecznego oderwania od rzeczywistości? A może odrobiny dreszczyku emocji? Seria “Hellboy” łączy w sobie wszystko, co najlepsze, więc nie trać czasu na zastanawianie się i zatrać się wreszcie w tej niesamowitej opowieści. Nigdzie indziej nie doświadczysz takich wrażeń. Tylko… czy jesteś gotów?

“Hellboy. Tom 1. Nasienie zniszczenia. Obudzić diabła”. Chłopiec-demon zostaje przywołany na ziemię przez nazistów, którzy zamierzają wykorzystać go na własną korzyść. Chociaż rytuał nazwany Operacją Ragnarok udaje się przeprowadzić z powodzeniem, sprawy nieoczekiwanie zaczynają się komplikować. Piekielny chłopiec, którego z czasem wszyscy zaczynają nazywać Hellboyem, przypadkiem trafia w ręce Aliantów, którzy wraz z grupą naukowców, do której należy Trevor Bryttenholm, od początku próbowali przeszkodzić nazistom. Mija pięćdziesiąt lat, a Hellboy pracuje w Biurze Badań Paranormalnych i Ochrony. W pewnym momencie dowiaduje się o tajemniczej śmierci Trevora i postanawia zbadać całą sprawę. Nie wie jeszcze, z czym przyjdzie mu się zmierzyć... Jedno jest pewne, nie będzie mu dane zaznać spokoju.

Jeżeli historia wciągnie cię tak mocno, że zaczniesz zapominać o całym świecie, postaraj się zapamiętać tę jedną rzecz: następne tomy czekają na ciebie.

W drugiej części, pt. “Hellboy. Tom 2. Spętana trumna. Prawa ręka zniszczenia” Hellboy powraca z kolejną emocjonującą misją tym razem w… Rumunii. Przychodzi mu zbadać sprawę zagadkowych zmartwychwstań Vladimira Giurescu. Nie spodziewa się ON jednak, że jego przeszłość postanowi dać o sobie znać.

Akcja trzeciego tomu “Hellboy. Tom 3. Zdobywca Czerw. Dziwne miejsca”  dzieje się z kolei w Afryce, a główny bohater będzie musiał podjąć naprawdę trudną decyzję. Zaważy ona o przyszłości Biura Badań Paranormalnych i Ochrony.

Tom czwarty “Hellboy. Tom 4. Lichwiarz. Trollowa wiedźma” miejsce ma na wysokościach… Hellboy odwiedza Apallachy, gdzie ponoć czarownice miały swoje kryjówki. Jest to opowieść o pakcie z diabłem, który, jak wiadomo, nie może skończyć się dobrze.

Piąty tom “Hellboy. Tom 5. Zew ciemności. Dziki Gon” to Rosja i Brytania. Podstępna Baba-Jaga czyhająca na życie Hellboya i olbrzymy. Demon tym razem musi nie tylko ocalić ludzkość, ale też na nowo odkryć swoje dziedzictwo.

Co cechuje tom szósty “Hellboy. Tom 6. Burza i pasja. Piekielna narzeczona”? Jedno słowo - apokalipsa. Zmarli przed wiekami rycerze wstają z grobów, by stoczyć ostatnią bitwę, a Hellboy… najchętniej trzymałby się od tego z daleka. Los jednak ma zamiar wystawić go na próbę. Starcie z wampirem, nawiedzonym domem i hordą nieumarłych. Czy jest jakaś szansa, by wyszedł z tego cało?

Piekielny chłopiec przez sześć tomów dostarcza niezapomnianych wrażeń. Nieszablonowe opowieści zostały oparte na mitach z różnych części świata, a znakomite rysunki Mike Mignoli sprawiają, że nie sposób oderwać się od historii.

Komiksy z serii Hellboy

 • Lichwiarz. Trollowa wiedźma. Hellboy. Tom 4

  Mike Mignola jak zawsze w swojej twórczości chętnie sięga do baśni i legend. W opowieści Lichwiarz – w 2009 roku wyróżnionej Nagrodą Eisnera za najlepszą miniserię – po raz pierwszy odwołuje się do folkloru amerykańskiego. Hellboy odwiedza Appalachy – góry, które według podań służyły czarownicom za...
  Komiks, op. twarda
  71,81 zł
  w magazynie
 • Zdobywca Czerw. Dziwne miejsca. Hellboy. Tom 3

  Zamek Hunte, Austria. 1939 rok. Naziści przeprowadzają niezwykły eksperyment. Pozornie dotyczy ON badań nad zdobywaniem przestrzeni kosmicznej. Ale całe to wydarzenie, ukrywane w głębokiej tajemnicy, ma również drugie dno. Sześćdziesiąt jeden lat później w zamku Hunte znów dzieje się coś...
  Komiks, op. twarda
  64,63 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • Zew ciemności. Dziki gon. Hellboy. Tom 5

  Hellboy liczy, że u wybrzeży Brytanii wreszcie czeka go upragniony spokój. Sielanka nie trwa jednak długo. Najpierw Hellboy musi rozważyć niecodzienną propozycję, którą składają mu czarownice. Wiedźmy chcą, żeby został ich królem. Następnie zaś żądna zemsty Baba-Jaga przenosi go do Rosji. Ta,...
  Komiks, op. twarda
  107,72 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • Nasienie zniszczenia. Obudzić diabła. Hellboy. Tom 1

  Nowe ekskluzywne wydanie kultowej serii. Cykl zdobył wiele nagród, m.in. Nagrodę Eisnera w 1997 roku za Obudzić diabła, i zyskał sobie wielu oddanych czytelników. Hellboy to postać znana z filmów i komiksu. Bohater z piekła rodem, a zarazem badacz zjawisk paranormalnych. Na Ziemię sprowadził go...
  Komiks, op. twarda
  59,18 zł
  wysyłka w 48 godzin