Seria Elementarz Odkrywców

"Elementarz odkrywców" to interesujące podręczniki i ćwiczenia dla uczniów nauczania początkowego. Poznawanie świata może być naprawdę ciekawe i inspirujące.

“Elementarz odkrywców” – klasa 1, 2 i 3 szkoły podstawowej

"Elementarz odkrywców" to podręczniki i ćwiczenia, przeznaczone dla uczniów klas 1-3 nauczania początkowego. Książki z tego cyklu wprowadzają dzieci w fascynujący świat przyrody, edukacji polonistycznej i społecznej, muzyki, jak i matematyki. Pomagają też opanować umiejętność czytania oraz pisania.


Książki z serii "Elementarz odkrywców" zachęcają dzieci do nauki i poznawania świata. Informacje zawarte w podręcznikach przekazywane są w jasny dla uczniów sposób. Ćwiczenia, zebrane w materiałach edukacyjnych doskonalą i rozwijają umiejętności. Odpowiednio opracowane ćwiczenia, znajdujące się w podręcznikach, rozwijają sprawność prawidłowego pisania. Zadania pozwalają ponadto usprawniać pamięć wzrokową, percepcję oraz motorykę małą.


W książkach z serii "Elementarz odkrywców"  znajdują się inspirujące kolorowanki, wciągające rebusy i rozsypanki literowe do układania. Zadania te pomagają wzbogacać słownictwo i doskonalić sprawność językową u uczniów. Podręczniki "Elementarz odkrywców" zachęcają do poznawania przyrody, obserwacji oraz szacunku do świata.

Matematyka, muzyka i informatyka w serii podręczników “Elementarz odkrywców”

Podręczniki z serii "Elementarz odkrywców" są również przeznaczone do nauki matematyki. Książki z serii "Elementarz odkrywców. Matematyka" wprowadzają uczniów w świat liczenia i logicznego myślenia. Odpowiednio opracowany program w przyjazny sposób prezentuje dzieciom nowe treści, wprowadzając zagadnienia matematyczne.


W serii tej dostępne są także zeszyty do muzyki, w których znajdują się inspirujące ćwiczenia rozwijające aktywność muzyczną. Seria oferuje również pomoce, takie jak: podręczniki do nauki informatyki, "Zeszyt ćwiczeń do kaligrafii" czy "Zeszyt do kaligrafii matematycznej", które okażą się przydatne podczas nauki starannego pisania czy zapisywania cyfr.