Seria Dopóki nie zajdzie słońce - Ewa Pirce

"Dopóki nie zajdzie słońce" to poruszająca opowieść o traumie, jaką w żołnierzu i agencie CIA wywołują przeżycia z misji w Afganistanie.

Samuel jest żołnierzem US Army i agentem CIA. To człowiek twardy (wszak tylko takich wysyła się na misję do Afganistanu). Ale pod wpływem traumatycznych przeżyć, śmierci i brutalności oglądanych codziennie własnymi oczami, jego psychiczna i fizyczna odporność kruszeje z dnia na dzień niczym topiona słońcem bryła lodu. Nie potrafi zapomnieć tego, co widział i słyszał. Bolesne wspomnienia są przy nim zawsze: kiedy je, kiedy śpi, kiedy próbuje od tego uciec...

Samuel wraca do domu, gdzie nic już nie wygląda tak samo, jak wcześniej. Jego rodzice zginęli, a on sam zostaje prawnym opiekunem swoich czterech małoletnich sióstr. Nie potrafi jednak sprostać temu zadaniu. Ucieczki od wspomnień i bolesnej codzienności szuka w alkoholu. Pogrążając się coraz bardziej w nałogu i czarnych myślach, nie może być już dłużej głową rodziny. Prawo do opieki nad siostrami zostaje mu odebrane. Na szczęście w najtrudniejszej chyba chwili wyciąga doń rękę jego pracodawca, Alex. W życiu Samuela pojawia się też pewna dziewczyna. Jednak czy mężczyzna będzie potrafił się przed nią otworzyć?

Tak oto rozpoczyna się ta wstrząsająca opowieść, która liczy sobie obecnie dwa tomy. Historia Samuela, mimo bolesnej, często przygnębiającej treści, wciąga nas bez reszty i to już od pierwszej strony! To opowieść o cierpieniu i nadziei, o traumie i próbach radzenia sobie z nią. W końcu zaś o tym, jak ważne jest ciepło i przyjaźń drugiego człowieka, będące dla nas często jedynym wentylem bezpieczeństwa. Książki z tego cyklu ukazują się nakładem wydawnictwa NieZwykłe.

Warto dodać przy okazji kilka słów o autorce cyklu. Ewa Pirce to polska pisarka, autorka powieści obyczajowych, romansów oraz horrorów. Pochodzi z okolic Kielc. Jest miłośniczką gór, cukiernikiem, nianią i stylistką paznokci. Stara się żyć i oddychać pełną piersią. Czytać uwielbiała od wczesnego dzieciństwa. Stąd właśnie wzięła się u niej pasja do pisania, które jest dla niej przyjemnością i osobistą rozrywką. Inspiracje do swych powieści czerpie z muzyki. Nie wyobraża sobie dnia bez przynajmniej godziny ze słuchawkami na uszach. Oprócz książek z cyklu "Dopóki nie zajdzie słońce" ma w swym dorobku takie tytuły jak "Zapisane w pamięci", "Odkupienie" czy "Córka pedofila".
 • -10%
  eBook Dopóki nie zajdzie słońce. Tom 1 mobi epub

  eBook Dopóki nie zajdzie słońce. Tom 1 mobi epub

  Jeden rozkaz, jedna chwila, jedna śmierć. To właśnie całkowicie i bezpowrotnie zmieniło życie Samuela Remseya. Przeszłość, którą chciał za sobą zostawić, nie pozwalała o sobie zapomnieć, pustosząc jego serce i umysł. Złamany, zraniony i pogrążony w smutku zapomniał o tym, co powinno stać się jego...
  Ocena: 0/5
  eBook, mobi, epub
  Cena: Nasza cena: 26,99 zł 29,99 zł
  Plik do pobrania