Seria Do Dzieła!

"Do dzieła!" to seria podręczników do plastyki i książek poświęconych historii sztuki. Obejmuje podręczniki dla uczniów klas IV ? VII szkoły podstawowej.

"Do dzieła!" to seria podręczników do plastyki adresowanych do uczniów szkół podstawowych. Publikacje te w przystępny i atrakcyjny sposób przedstawiają podstawowe zagadnienia z zakresu sztuk plastycznych. Zapoznają uczniów z różnorakimi technikami artystycznego wyrazu, obrazując je charakterystycznymi przykładami. Spory też nacisk położono tutaj na omówienie dziejów rysunku, malarstwa, rzeźby...

Już w czwartej klasie uczniowie podczas lekcji plastyki poznają podstawowe techniki plastyczne. W kolejnym roku przychodzi pora na zaznajomienie się z gamą barw, walorem, fakturą, kształtem oraz kompozycją. Oczywiście nie są to jedynie suche informacje czy regułki. Podręczniki z serii "Do dzieła!" ułatwiają przyswajanie wiedzy i rozumienie nowych zagadnień dzięki starannie dobranym reprodukcjom dzieł sztuki.

Uczniowie nieustannie zachęcani też są do uprawiania własnej twórczości. Mogą wykorzystywać do tego rozmaite techniki plastyczne, tworząc na przykład dekoracje okolicznościowe. Autorki kładą duży nacisk na rozbudzenie w czytelnikach zainteresowania dziełami sztuki i historią ich powstawania. Ciekawostki i ważne informacje na temat poszczególnych arcydzieł znaleźć można w sekcjach "Ciekawi sztuki" oraz "Sztuka wokół nas".

Książki z tej serii pod względem doboru i prezentacji zagadnień zostały dostosowane do wieku uczniów oraz do wymogów obowiązującej obecnie podstawy programowej. Seria powstała z myślą o uczniach klas 4 ? 7 szkoły podstawowej po reformie szkolnictwa z 2017 roku. Autorkami tych podręczników oraz publikacji poświęconych historii sztuki (także należących do serii) są Jadwiga Lukas i Krystyna Onak. Książki te ukazują się nakładem wydawnictwa Nowa Era.

Książki z serii Do Dzieła!

Może zainteresują Cię również