Seria Detektyw Dawid Wolski - Wojciech Chmielarz

Przepełniony mrokiem i napięciem cykl powieściowy, w którym zagadki kryminalne wydają się nie do rozwiązania. Poznaj niecodzienne metody Dawida Wolskiego i zobacz, jak działa wyjątkowo skuteczny detektyw.

"Detektyw Dawid Wolski" to seria powieści kryminalnych, skupiająca się na sprawach, przy których pracuje tytułowy niekonwencjonalny detektyw. Mężczyzna, podczas swoich śledztw, nie podąża utartymi ścieżkami i nie korzysta ze schematów, nie bojąc się wyrażania własnego zdania. Kiedy raz coś sobie zaplanuje, nie ma siły, która odwiodłaby go od tego zamiaru. W ramach cyklu powstały książki: "Wampir", "Zombie" oraz "Wilkołak".

"Wampir" to historia, w której ginie dwudziestoletni student, Mateusz. Wszystko wskazuje na to, że chłopak popełnił samobójstwo, skacząc z dachu wieżowca. Problem w tym, że nie miał powodu: był na studiach socjologicznych, jednak w planach miał przeniesienie na informatykę, marzył natomiast o podróżowaniu. Nie pozostawił po sobie nawet listu. Jego matka, nie chcąc wierzyć w wersję policji, zgodnie z którą Mateusz po prostu odebrał sobie życie, wraca się do bezprecedensowego prywatnego detektywa, Dawida Wolskiego. Tym sposobem mężczyzna, chcąc nie chcąc, przenika do toksycznego świata nastolatków, w którym nie ma miejsca na sentymenty.

"Zombie" przedstawia postać Adama Górnika, młodego, dobrze rokującego prokuratora. Wciąż jednak ciągnie się za nim widmo przeszłości: gdy miał piętnaście lat, pozbawił życia Filipa "Korsarza" Korsarskiego, który był prawdziwym postrachem całej szkoły. Kiedy Adamowi wydaje się, że w końcu doszło do odkrycia zwłok jego ofiary, te znikają. Mężczyzna, nie wiedząc, jak to rozumieć, choć podejrzewając, że zaszło coś bardzo, bardzo złego, zwraca się o pomoc do Dawida Wolskiego. Tylko ON może coś poradzić w tej sprawie.
"Wilkołak" to część, w której Dawid Wolski stara się udowodnić, że Iga żyje. Mężczyzna widzi ją podczas pogrzebu swojego ojca. Niestety, jego otoczenie nie chce w to wierzyć, bo przecież Igi już nie ma. Dawid ma jednak przeczucie i postanawia je za wszelką cenę sprawdzić. Niestety, prawda okaże się dosłownie miażdżąca.


O autorze

 

Wojciech Chmielarz jest polskim pisarzem i dziennikarzem, najbardziej znanym ze swojego cyklu książek o Jakubie Mortce. Urodził się w 1984 roku w Gliwicach. W 2019 roku zdobył nagrodę "Złoty Pocisk" w kategorii "Najlepszy kryminał 2018" za swoje "Żmijowisko".