Seria Cykl Demoniczny - Peter V. Brett

"Cykl demoniczny" to bestsellerowa seria fantasy, w której prawdziwie demoniczny świat musi zostać ujarzmiony i pokonany przez grupę przyjaciół.
 
Seria "Cykl demoniczny" cieszy się niemalejącą popularnością. Wykreowany w niej świat przyciąga swoim realizmem, chociaż znajdujemy w nim sporo magii. W Polsce powieści z tej serii zostały wydane w nieco odmienny sposób niż w przypadku wydawnictwa oryginalnego, bo każdą część podzielono na dwie księgi.
 
Demony budzą się zawsze wtedy, kiedy przychodzi noc. Otchłańce królują w najciemniejszej godzinie na terytoriach na co dzień zamieszkiwanych przez ludzi. Ochroną przed nimi są wyłącznie runy, które utrwalone zostały na kręgach podróżnych czy przydomowych opłotkach, tworzą barierę nie do pokonania dla demonów. Jednak ta ochrona czasem zawodzi.
 
Arlen doskonale wie, co może się stać, kiedy runy niespodziewanie zawiodą. Jego chęć do tego, aby zwalczyć strach przed nocą, jest jednak o wiele silniejsza. Chce pozbyć się intruzów i sprawić, aby każdy mógł czuć się bezpiecznie. Pomagają mu w tym Leesha, szkoląca się u starej zielarki, Rojer, wędrowny minstrel oraz Jardir, znany jako Pustynna Włócznia. Ich wspólne losy, przygody i kolejne potyczki fascynują czytelników już od kilku lat. "Cykl demoniczny" to prawdziwie mroczna seria, z zagadkami i nieprawdopodobnymi wręcz potworami!
 
W skład “Cyklu demonicznego” wchodzą następujące tomy:
 
- “Malowany człowiek” (wydanie jednotomowe),

O auotrze

Peter V. Brett jest amerykańskim pisarzem fantasy, który znany jest przede wszystkim z "Cyklu Demonicznego". Zanim zaczął pisać, najpierw pracował jako sprzedawca komiksów, a następnie w przemyśle farmaceutycznym. Pierwszy tom "Cyklu Demonicznego", "Malowany człowiek" w 2008 roku od razu stał się bestsellerem.

Książki z serii Cykl Demoniczny