Seria Chcemy poznać Pana Jezusa - Paweł Płaczek

Seria "Chcemy poznać Pana Jezusa" autorstwa księdza Pawła Płaczka składa się z podręczników i ćwiczeń dla uczniów drugiej klasy szkoły podstawowej, które w przystępny i przyjazny sposób objaśniają dzieciom zagadnienia religijne i podstawową wiedzę w tym zakresie. Dzięki barwnym ilustracjom i ciekawym zadaniom książka jest dla dzieci interesująca i inspiruje ich do odkrywania wiedzy na własną rękę.

Książki zostały przygotowane do nauczania religii rzymskokatolickiej z zachowaniem praw biskupów diecezjalnych i w oparciu o najnowsze wymogi zawarte w nowej podstawie programowej. Znajduje się więc tutaj kompletny zakres wiedzy, obowiązkowy dla dzieci w drugiej klasie szkoły podstawowej, a także ćwiczenia, które dają dzieciom okazję do sprawdzenia swoich postępów.

Druga klasa jest ważnym etapem w życiu dzieci, które zaczynają poszukiwania i określają własne poglądy na tematy religijne i nie tylko. W podręcznikach z tej serii znajdują się teksty, które pomogą dzieciom wprowadzić poznane prawdy w ich relacje z Panem Bogiem, rówieśnikami, a także dorosłymi w ich otoczeniu. Cała struktura opiera się na dwóch częściach, a mianowicie na historii biblijnej oraz odniesieniu do życia, które się uzupełniają. Dzieci mogą nie tylko czerpać podstawową wiedzę, ale również nauczyć się stosować wszystkie wartości na co dzień. Celem podręczników jest również pokazanie dzieciom, że miłość Pana Boga jest bezinteresowna, i kształtowanie ich postawy.