Seria Calvin i Hobbes - Bill Watterson

Seria "Calvin i Hobbes" to intrygujące historie obrazkowe dla najmłodszych Czytelników. Pokaż swojemu dziecku, jak wiele ciekawych przygód może przeżyć z nowymi przyjaciółmi z komiksowych odcinków.

"Calvin i Hobbes" jest serią komiksów przygotowana przez Billa Wattersona dla najmłodszych Czytelników. To szereg interesujących opowieści o chłopcu i tygrysie, którzy przeżywają niezliczone, bardzo emocjonujące przygody. W sumie ukazało się jedenaście albumów o następujących tytułach: "Calvin i Hobbes", "Coś się ślini pod łóżkiem", "Jukon czeka!", "Dziwadła z obcej planety", "Zemsta pilnowanych", "Rozwój nauki robi brzdęk", "Atak obłąkanych, zmutowanych, śnieżnych potworów zabójców", "Dni są po prostu za krótkie", "To magiczny świat", "Wszędzie leżą skarby" i "Dziki kot - psychopatyczny morderca".

Calvin jest sześcioletnim chłopcem przyjaźniącym się z pluszowym tygrysem Hobbesem. Imiona obu bohaterów pochodzą od nazwisk słynnych osobistości: Jana Kalwina, który był francuskim reformatorem oraz filozofa, Thomasa Hobbesa. Obaj dosyć specyficznie pojmują świat dorosłych oraz wydarzenia, które nim rządzą, dlatego też stale przeżywają niesamowite przygody. Do poszczególnych opowieści bardzo dużo wnoszą także postacie poboczne: koledzy szkolni Calvina, jego rodzice, jak równieże niezbyt sympatyczna opiekunka do dziecka. Co ciekawe, Hobbes zawsze staje się tygrysem z krwi i kości tylko w wyobraźni Calvina: pozostali bohaterowie widzą w nim wyłącznie pluszową maskotkę.

Bill Watterson to amerykański scenarzysta i rysownik. Urodził się w 1958 roku w Waszyngtonie. Został wyróżniony nagrodą Eisnera i Harveya, a także Nagrodą dla najlepszego zagranicznego komiksu w ramach Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Angouleme w roku 1992. Z początku jego seria komiksów "Calvin i Hobbes" ukazywała się w Polsce pod zmienioną nazwą: "Kelvin i Celsjusz".

Komiksy z serii Calvin I Hobbes

Może zainteresują Cię również

 • eBook Niezwykłe zaloty mobi epub

  Lady Eleanor Peyton straciła męża zaraz po ślubie. Mimo zakończonej żałoby nie chciała ponownie wychodzić za mąż. Korzystała z niezależności i zarządzała odziedziczonym majątkiem, niemal nie opuszczając ukochanego zamku. Ojciec, baron Tawstott, nalega, aby w jego domu spędziła najchłodniejsze,...
  eBook, mobi, epub
  13,06 zł
  Plik do pobrania
 • eBook Dama jego serca mobi epub

  Gui, łucznik z Bretanii, dzielnie walczył podczas podboju Anglii w armii Wilhelma Zdobywcy. Teraz chętnie rzuciłby wojaczkę i osiadł w spokojnej okolicy. Dostanie ziemię, jeśli przywiezie z klasztoru lady Sigrun, narzeczoną swego pana. To małżeństwo ma przypieczętować pokój w Yorkshire, przymierze...
  eBook, mobi, epub
  13,06 zł
  Plik do pobrania