Seria Borka i Sambor

Seria "Borka i Sambor" to interesująca propozycja na lekturę dla młodych miłośników opowieści komiksowych. Przygody rudowłosych bliźniaków zabiorą dzieci do baśniowego świata, w którym nie brakuje okazji do nauki i dobrej zabawy.

Komiksy z przygodami Borki i Sambora sprawiają, że baśnie i legendy, dotyczące początków państwa polskiego, ożywają. W każdym tomie komiksu rodzeństwo Borka i Sambor, przeżywa całkiem inną, fascynującą przygodę. Historia o smoku wawelskim, Popielu czy księciu Mieszku, a także wiele innych opowieści, zainteresują każde dziecko. Polskie legendy w całkiem odświeżonym, nowoczesnym wydaniu, rozbudzą w najmłodszych miłość do baśni i historii polski. Dodatkowym atutem graficznych opowieści, są ładne rysunki i kolory, umilające odbiór przygód głównych bohaterów.

Autorką scenariuszy do komiksów z serii "Borka i Sambor" jest Elżbieta Żukowska. W zakresie jej zainteresowań znajdują się wątki słowiańskie, obecne we współczesnej fantastyce. Żukowska współpracuje z czasopismem "Czas Fantastyki", w którym ukazują się jej teksty, dotyczące filmów i polskiej fantastyki. Jest również autorką scenariuszy do powieści graficznych, takich jak: "Miasto z Widokiem" czy "Kapitan Wrona".

Przyciągające oko rysunki do komiksów o przygodach Borki i Sambora wykonuje Karol Kalinowski - rysownik i scenarzysta powieści graficznych, który uzyskał tytuł magistra sztuki z projektowania graficznego. W 2009 roku otrzymał Nagrodę Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego w kategorii najlepszy polski komiks za tom "Łauma".