Seria Biuro Detektywistyczne Lassego I Mai

"Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" to seria książek o dwójce młodych przyjaciół rozwiązujących detektywistyczne zagadki. Znajdziesz tu wszystkie pozycje z cyklu, w tym m. in. "Tajemnica diamentów", "Tajemnica cyrku" czy "Tajemnica zamku".

Lasse i Maja to najlepsi przyjaciele, którzy chodzą do jednej klasy. Wydają się być zwyczajnymi dziećmi, nieposiadającymi żadnych nadzwyczajnych zdolności. To jednak pozory - dzięki swojej ciekawości, inteligencji, wyobraźni i pozytywnemu nastawieniu potrafią rozwiązywać prawdziwe kryminalne zagadki.

Swoje biuro detektywistyczne prowadzą w niewielkim szwedzkim miasteczku Valleby. Chociaż  biuro mieści się w piwnicy domu Mai, jest dobrze wyposażone. Znajduje się w nim wiele sprzętów pomocnych w pracy detektywa: lupa, aparat fotograficzny, sztuczne nosy, komputer i wiele innych.

Miasteczko, choć niewielkie, kryje w sobie wiele niezwykłych zagadek, które tylko czekają na rozwiązanie. 

Autor serii - Martin Widmark - stworzył wyjątkowe książki dla dzieci i wczesnej młodzieży, które zaskakują czytelnika aż do ostatniej strony. Zagadki postawione przed bohaterami okazują się naprawdę trudne i sprawiają, że dzieła Widmarka czyta się jednym tchem.

To wszystko wraz z ciekawymi ilustracjami Heleny Willis spowodowało, iż książki o młodocianych detektywach sprzedawane są w 30 krajach na całym świecie. "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai" to porządna i wciągająca literatura detektywistyczna, którą docenią nie tylko miłośnicy gatunku.

Na podstawie serii w Szwecji powstał również film pt. "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica".

Produkty z serii Biuro Detektywistyczne Lassego I Mai