Serce na wietrze. Okruchy gorzkiej czekolady. Tom 2

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 2
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
740
Nasza cena: 28,05 zł 39,90 zł Taniej o: 30%

Elżbieta Sidorowicz prezentuje czytelnikom drugi tom z serii "Okruchy gorzkiej czekolady" - "Serce na wietrze".

To fantastyczna książka, szczególnie dla młodych dam, z gatunku young adult, w której wszystko może się zdarzyć. Porywy serca mieszają się w przedziwnych konfiguracjach z przerażeniem, chęcią natychmiastowej zmiany i brakiem zaufania, mimo wielkich chęci.

Ania jest uczennicą w liceum plastycznym. Ze wszystkich przedmiotów kierunkowych radzi sobie nad wyraz wzorowo, ale nie jest fanką tych ścisłych. Jak na złość w szkole zaczyna pracę nowy nauczyciel matematyki, wyjątkowo surowy, o ciętym języku, który zamienia życie wrażliwej uczennicy w piekło.

Ania stara się znaleźć odskocznię od szkoły i zapisuje się do grupy Dworzec - skupiającej młodych, dobrze rokujących artystów. Tam też poznaje Witka, który od razu zakochuje się w dziewczynie, ale czeka na zielone światło, nie chce wyjść na kogoś, kto jest zbyt nachalny. Stara się, próbuje i pomaga, jak tylko umie, ale w pewnym momencie poczuje, że nie będzie mógł czekać w nieskończoność. Mimo to boi się porozmawiać z Anią wprost o tym, co czuje. W głowie bohaterki zaczną pojawiać się różne scenariusze, nie będzie mogła do końca zrozumieć, jakie uczucia nią targają, tym trudniej będzie jej je kontrolować.

To podróż do przynależności, zarówno uczuciowej, jak i twórczej. To również cenna lekcja o tym, że w życiu czasami warto poczekać. Nie wszystko ułoży się samo, ale los potrafi nam w wielu wypadkach dopomóc. Słodko-gorzka historia wydaje się być pisana przez samo życie, a zmienność nastrojów i emocji jest jedną z bardziej charakterystycznych cech dorastającej młodej dziewczyny. Autorka dopiero rozwija swoje pisarskie skrzydła, a "Serce na wietrze" jest jej drugą publikacją.


O książce

Niejednoznaczna miłość, emocjonalna burza, wrażliwość i niepewność towarzyszą bohaterom tej powieści. Niełatwo odnaleźć złoty środek prowadzący do budowania przyszłości na twardym fundamencie. Przekonajcie się, jak czule, pięknie, intensywnie można pisać o miłości, zaufaniu, przyjaźni i życiu. Absolutnie pochłaniająca .

Aneta Kwaśniewska, "Książki w eterze"

Recenzje (2)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie przejdziesz obok tego obojętnie - Serce na wietrze. Okruchy gorzkiej czekolady”, Elżbieta Sidorowicz

  Początek nowego życia… Czy znajdzie się w nim miejsce na miłość?

  Po tym jak część pierwsza „Okruchy gorzkiej czekolady. Morze ciemności” zrobiła na mnie ogromne wrażenie choćby z uwagi na bliskość przedstawionych wydarzeń mojemu sercu, niezmiernie się ucieszyłam jak tylko nadarzyła się okazja, aby móc zapoznać się z jej kontynuacją.

  Ania rozpoczyna nowy rok szkolny w liceum plastycznym, ostatnia klasa. Pomału wraca do siebie po tragedii. Mija rok od śmierci jej rodziców. W szkole pojawia się nowy nauczyciel matematyki. Ania od zawsze miała z nią problem a nowy nauczyciel już na pewno da jej popalić. Aby tradycji stało się zadość, jak każdy inny belfer i ON musiał otrzymać przezwisko. Młodzież zaczęła go przezywać Potwór. Usłyszeli rozmowę dyrektora z innym nauczycielem i okazało się, że nowy to Paweł Jeż i jego praca w szkole jest poniekąd zsyłką. Michał wraz z siostrą Beatą – Bemolką wrócili z wakacji w Afryce. Wiele osób jest dla Ani opoką. W dalszym ciągu pracuje po szkole robiąc witryny sklepów aby móc się samej utrzymać w domu marzeń, który tuż przed śmiercią kupili rodzice nastolatki. Rok, który w nim spędziła był dla niej tragiczny. Teraz jest już znacznie lepiej, ma doprowadzoną wodę, niebawem mają zainstalować telefon stacjonarny.

  Michał cały czy próbuje zdobyć serce Ani, mimo, iż ona go poinformowała, że nie potrafi nikogo pokochać. Że ma taki defekt i musi sobie z nim radzić. Pewnego dnia ledwo żywa przychodzi do szkoły. Od stresu ma ogromne bóle w trakcie miesiączki, tak duże, że aż mdleje na korytarzu. Z pomocą przychodzi … Potwór. Pielęgniarka poprosiła go nawet aby odwiózł Anię do domu i chwilę z nią pobył. Ani zarzeka się, że to nie potrzebne, że da sobie radę. Ale na nic jej tłumaczenia. Matematyk w porozumieniu z dyrektorem i Panią Barską (wychowawczyni Ani, która po śmierci rodziców sprawuje nad nią opiekę prawną) zbliża się do Ani na tyle na ile wymaga tego zdrowa relacja. Pomaga jej przy naprawie auta, kiedy jest potrzeba podwozi ją do szkoły lub do domu. Zaproponował również korepetycje z matematyki. Służy pomocą na każde zawołanie. A rozmowy o sztuce, malarstwie, które Ania kocha pokazują im siebie w zupełnie nowym świetle. Potwór przestaje być taki straszny jak na początku myślała. Ania jak to Ania jest oszczędna w prośbach, bo nie chce aby uczniowie sobie coś pomyśleli. Wystarczy, że Michal zaczyna mieć wątpliwości czy jej relacja z nauczycielem jest rzeczywiście taka jaka powinna i nie wykracza poza ramy ludzkiej przyzwoitości. Ania nie nazywa go już Potworem tylko… Jeżozwierzem.

  Jeżozwierz podczas jednej z rozmów dowiedział się od Ani, że kocha konie, że za życia rodziców jeździła konno. Później musiała zrezygnować z pasji ze względów finansowych. Paweł ma przyjaciela, który ćwiczy konie do udziałów w filmach i proponuje dziewczynie aby przyjeżdżała do stajni i jeździła na koniach. Konie potrzebują dzienną dawkę ruchu a ON sam nie jest w stanie temu podołać. W tej sposób zyskuje nowego przyjaciela i wraca do jazdy konnej którą kocha.

  Nastolatka zwierza się Poli że ciągle myśli o matematyku, że sporo jej pomaga i jest mu wdzięczna. Czy Ania z Pawłem przekroczą pewną granicę? Co o ich relacji sądzi Michał, który cały czas ma nadzieję, że Ania w końcu go pokocha? Co wydarzy się podczas studniówki?

  Podsumowując. Zawiodłam się na kolejnej pisarce, gdyż znowu muszę czekać aby poznać dalsze losy ukochanego bohatera. Czytając koniec części drugiej zaniepokoiłam się, bo byłam szalenie ciekawa czy moje przypuszczenia się sprawdzą…. no cóż, muszę czekać dalej a wiem, że jest na co. Pisarka znakomicie pokazała zmagania nastolatki z życiem. Nastolatki, która nie idzie na łatwiznę obarczając wszystkich dookoła swoimi problemami, tylko sama stara się je rozwiązywać. Nie wiem jak u Was będzie lub było, ale u mnie niektóre elementy wywołały łzy. Łzy smutku, ale też łzy radości, kiedy Ania zaczęła okazywać w końcu radość. Ta część jeszcze bardziej od pierwszej pokazuje nam piękno sztuki, malarstwa, poezji, natury. Coś mi mówi, że autorka, Pani Elżbieta przelała na łamy książki swoją miłość do sztuki i pokazała nam to co kocha. Z lektury wyciągamy również wnioski. Uczymy się takiej zwykłej pomocy drugiemu człowiekowi. Bezinteresownie. Czy do końca bezinteresownie? O tym przekonacie się sięgając po książkę.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kontynuacja pierwszego tomu "Okruchów..."- "Morza ciemności".

  Meandry delikatności uczuć, labirynty i głębie intelektu - świat wstającej z kolan, roztrzaskanej w jednym momencie duszy, wracającej do tzw. normalności, a jednocześnie usiłującej "zatapiać" coraz głębiej swą traumę... gdzieś w Tartarze wewnętrznego Hadesu... Ania, główna bohaterka, która w wypadku straciła rodziców, próbuje pozbierać rozsypane w "okruchy", zdruzgotane ego i wrócić do normalnego życia wśród życzliwych jej ludzi.

  Strach przed miłością, a właściwie jej utratą , ambiwalentność silnych emocjonalnych przeżyć, odczuć, doznań, prowadzi do przekonania o własnej niemocy - niemożności prawdziwego kochania...A może jednak kiedyś...spełnienie cichego pragnienia zbolałego serca...? Serca, strojonego zwodną muzyką empirycznego wichru .....Rzucanego podmuchami wiatru wzruszeń, uniesień i spadań....Serca na wietrze... Bo "kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu” *

  Pisana w formie zwierzeń bohaterki, zwierzeń przed... samym sobą....nie przed czytającym (sic!), ekshibicjonistyczna powieść, jest dla wrażliwego czytelnika wstrząsającym wzruszeniem...Wchodzi ON w świat niemal hermetycznie zamknięty, świat skrzącego się intelektu, błyskotliwej inteligencji, erudycji, a przy tym drapieżnej, zachłannej pogoni za bliskością, miłością i pełnią przeżywania czasu młodości ... Ania jest częścią tego świata, choć jednocześnie wyalienowana z niego w jakimś stopniu, poprzez swą duchową bolesną samotność i wycofanie, strach przed kolejną stratą bliskiej osoby, strach przed miłością przegraną...

  Czy wśród dzisiejszej młodzieży znajdą się jeszcze takie postaci, jak Michał, Jeżozwierz, czy Janek i Pola... ?A może jest więcej takich Kasi i Igorów... Lub Beatek-Bemolek, dzieci swoich czasów...? Choć Bemolka nosi tylko maskę zblazowania - wewnętrznie jest czysta i piękna...

  Czy jest jeszcze żywe pojęcie honoru, tzw. rycerskości, szlachetnej przyjaźni, kultury wyssanej z mlekiem matki,...? Tak po prostu, na codzień, wśród przeciętnych ludzi...? Wśród młodzieży...?

  Pewnie tak ...odgrodzone od przeciętności niewidzialnym murem dystansu, strachu przed zdeptaniem przez chamstwo, dyletanctwo, i całą miernotę dzisiejszego społeczeństwa.

  Autorka "Serca na wietrze" genialnie "wchodzi" w stan umysłu i przeżyć wewnętrznych nagle osieroconej dziewczyny.. Czytając nieomal współodczuwamy z Anią - bohaterką, całą jej traumę i ból. tak, jak gdyby był naszym własnym bólem...naszą własną traumą...

  Ta książka opowiada o ginących już pięknych cechach, ,charakteryzujących prawego, dobrego człowieka, oraz o ziarnku miłości, osiadłym na dnie głębokiego smutku i samotności, ale mogącym kiedyś jeszcze zakiełkować.... Bo "życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co ci się trafi..." **

  Polecam gorąco...

  * ( Paulo Coelho, „Alchemik”)

  ** Winston Groom, „Forrest Gump”

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Morze ciemności. Okruchy gorzkiej czekolady 5/5 Nasza cena:
33,12 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Morze ciemności. Okruchy gorzkiej czekolady

Życie nie jest słodką pralinką. Życie to czasem gorzka czekolada. Skąd wiadomo, która nam się przytrafi? Rodzice nastoletniej Ani decydują się kupić stary, zrujnowany dworek na peryferiach miasta. Gdy rozpoczynają remont i modernizację domu, wszystko zdaje się iść ku dobremu. Jednak nic nie jest w...
eBook Okruchy gorzkiej czekolady. Morze ciemności mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,20 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Okruchy gorzkiej czekolady. Morze ciemności mobi epub

Życie nie jest słodką pralinką. Życie to czasem gorzka czekolada. Skąd wiadomo, która nam się przytrafi? Rodzice nastoletniej Ani decydują się kupić stary, zrujnowany dworek na peryferiach miasta. Gdy rozpoczynają remont i modernizację domu, wszystko zdaje się iść ku dobremu. Jednak nic nie jest w...
eBook Okruchy gorzkiej czekolady. Serce na wietrze mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,20 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Okruchy gorzkiej czekolady. Serce na wietrze mobi epub

Myślała, że wszystko stracone. I wtedy znowu dostrzegła promienie słońca. W liceum plastycznym, w którym uczy się Ania, pojawia się nowy nauczyciel matematyki. Niezwykle przystojny, a zarazem bardzo wymagający i o paskudnym charakterze. Uczniowie z miejsca nazywają go Potworem. Dla Ani miniony rok...
Rozstrzygnięcie callie i kaydena 5/5 Nasza cena:
27,75 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rozstrzygnięcie callie i kaydena

Callie i Kayden w końcu odkrywają, czego tak naprawdę pragną od życia – razem i każde z nich z osobna Callie i Kayden tworzą szczęśliwy związek. Wszystko układa się pomyślnie. Czują się ze sobą pewnie i bezpiecznie. Tyle już w życiu razem przeszli. Callie jeszcze nigdy nie była taka silna. Jednak...
Dziennik chloe snow zakręcony rok 0/5 Nasza cena:
28,52 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziennik chloe snow zakręcony rok

Kolejny rok w liceum to nieustanne pasmo wzlotów i upadków To dopiero druga klasa, a życie komplikuje się jeszcze bardziej. W zeszłym roku Chloe była gwiazdą szkolnego musicalu. A w tym w trakcie przesłuchania natrafia na minę... Czy da radę ogarnąć się po upadku?...
Kontakt alarmowy 4/5 Nasza cena:
27,75 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kontakt alarmowy

"Niezwykle inteligentna i zabawna powieść, z postaciami tak rzeczywistymi i wrażliwymi, że w trakcie lektury chcesz do nich zadzwonić z pomocą. Pokochałam tę książkę!". Rainbow Rowell autorka bestsellerów Fangirl i Eleonora i Park Dla Penny liceum było monotonnym i nudnym okresem. Co prawda jej...
Różdżka z Fershey 5/5 Nasza cena:
31,47 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Różdżka z Fershey

Początek powieści przenosi nas do XI wieku, kiedy to na świecie żyły magiczne stworzenia, a magia była na porządku dziennym. Niestety rzucanie czarów wiązało się ze sporym ryzykiem, albowiem każde zaklęcie niosło za sobą pewne konsekwencje i tak na przykład, gdy ktoś rzucił na siebie chwilowy czar...
Dziennik chloe snow licealna masakra 3/5 Nasza cena:
29,80 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziennik chloe snow licealna masakra

Pełen ciepła i humoru dziennik nastoletniej Bridget Jones Sympatyczna licealistka prowadzi kronikę swoich przeżyć podczas przeprawy pełnej wzlotów i upadków przez życie rodzinne, przyjaźń, szkołę i miłosne perypetie, a z każdej strony jej dziennika bije ciepło i humor. Nazywam się Chloe Snow i moje...
Przewoźnik 5/5 Nasza cena:
30,63 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przewoźnik

Poruszająca historia miłości, która stawia opór śmierci Dylan przeżyła straszliwy wypadek pociągu. Ale czy na pewno? Ponury krajobraz wokół niej to nie Szkocja, lecz pustkowie, po którym krążą zjawy w poszukiwaniu ludzkich dusz. Czekający na nią nieznajomy nie jest zwykłym chłopcem. Tristan jest...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula