Sekrety zwierząt. Złap trop i podążaj za śladami

Autor:

Fleur Daugey

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
148
Rok wydania
2017
Nasza cena: 27,69 zł 29,90 zł Taniej o: 7%

Zwierzęta to niezwykle mądre istoty, które powinniśmy darzyć szacunkiem. Jeśli chcesz poznać niesamowite fakty z ich życia, sięgnij po "Sekrety zwierząt" autorstwa Fleur Daugey.

Masz swoje ulubione zwierzę? A może czasem korci Cię, by poznać je lepiej? Jeśli chciałbyś znać większość zaskakujących faktów, dotyczących jego zwyczajów czy trybu życia, rozpocznij lekturę "Sekretów zwierząt". Fleur Daugey, która napisała już wiele książek o zwierzętach, zaprasza do wspólnego odkrywania tajemnic poszczególnych gatunków. Nie zwlekaj więc i czym prędzej zaopatrz się w tę pozycję, aby dowiedzieć się wszystkiego, co Cię interesuje i wiele, wiele więcej.

"Sekrety zwierząt" to prawdziwy zbiór anegdot, opowiastek oraz wszelkiego rodzaju legend na temat różnych zwierząt. Jedne są pełne humoru, inne - całkiem naukowe, a kolejne brzmią zupełnie nieprawdopodobnie. Fleur Daugey dobrała je jednak w taki sposób, byś przeżył niezapomnianą przygodę, zagłębiając się w ich treści.

Jeśli zainteresowała Cię forma "Sekretów zwierząt", sięgnij też koniecznie po bestsellerowe "Sekrety roślin". Tę książkę przygotowała Ann-France Dautheville dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej o różnych gatunkach roślin.
Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Fleur Daugey
 • Wydawnictwo Literackie
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2017
 • Ilość stron: 148
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788308064207
 • Język: polski
 • Podtytuł: Złap trop i podążaj za śladami
 • Oryginalny tytuł: Miscellanées des animaux
 • Tłumacz: Stańczyk Andrzej
 • ISBN: 9788308064207
 • EAN: 9788308064207
 • Wymiary: 21.1x14.9x1.7 cm

Recenzje książki Sekrety zwierząt. Złap trop i podążaj za śladami (4)

 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Parafrazując fragment piosenki ze znanego programu dla dzieci, po lekturze tej książki, "dokąd tupie nocą jeż, możesz wiedzieć jeśli chcesz". Tak więc zagłębiając się w tą niewielkich rozmiarów pozycję dowiedzieć możemy się bardzo dużo, czasami aż za dużo...

  A swoim woluminie autorka, w formie krótkich tekstów, przedstawia nam mnóstwo ciekawostek o świecie zwierząt. Są to wiadomości ciekawe, zabawne, niektóre przerażające.

  Nie zabrakło miejsca na legendy, wiersze, a nawet informacje co w niektórych krajach uważa się za przysmak, a w innych budzi tylko niesmak. Tak na przykład z Polski galaretka z cielęcych nóżek, a z Francji ślimaki. Z tym wyborem nie zgodziłbym się całkowicie, ale trzeba przyznać, że niektórych potraw tylko bardzo głodny człowiek by spróbował. A z pozostałych informacji możemy wywnioskować, że zwierzęta jak i ludzie mają swoje rytuały, przyzwyczajenia i niezwykle troskliwie opiekują się swoim potomstwem.

  Podsumowując, forma krótkich tekstów, praktycznie encyklopedyczne hasła. Ale jakże ciekawe, bez suchego nadęcia encyklopedii. Kto chce się dowiedzieć, czegoś pożytecznego, powinien zajrzeć do tej pozycji. Dodatkiem są liczne ilustracje, przedstawiające nam na ten przykład różnice między pewnymi zwierzętami, które większość uważa za ten sam gatunek. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy świat zwierząt bywa zabawny, interesujący i fascynujący na tyle, aby móc wraz z autorem książki na czele i wyruszyć w daleką podróż, której nie mieliśmy okazji przyjrzeć się mu z bliska?

  Zanim rozpoczęłam czytać książkę autorstwa Pani Fleur Daugey

  pt. '' Sekrety zwierząt. Złap trop i podążaj za śladami'' przeczytałam słowo wstępu zamieszczone na samym początku, którego autorem jest przyrodnik, pisarz, prowadzący autorskie audycje radiowe Pan Marc Giraud, który to spojrzał i dokonał dokładnej analizy dotyczącej zawartości głównej treści zachęcającej do tego, aby móc dotychczasową wiedzę o zwierzętach ponowić, a wraz z nimi odkrywać ich tajemnice, które nie zawsze było nam zdobyć dane na ich temat informacje.

  Z twórczością Pani Fleur Daugey do tej pory nie miałam okazji się zapoznać.

  Do przeczytania książki pt. ''Sekrety zwierząt. Złap trop i podążaj za śladami'' zachęciło mnie to, że lubię poznawać świat zwierząt.

  Zapoznając, się z tą książką głównie skupiłam się na tym, czy autorka będzie w stanie mnie na tyle zainteresować przekazem na tyle zgromadzonej wiedzy, że będę mogła czytać ją dalej i jakim językiem przekazu opisuje ten tajemniczo prezentujący się świat, a może czymś nowym zaskoczy, co znam jedynie z życia codziennego zwierząt, a zastosowania w praktyce nie było możliwości wypróbować.

  Autorka zadbała o to, aby w tej książce czytelnicy, którzy uwielbiają, ciekawostki przyrodnicze wczuwali się, gdyby to oni byli bezpośrednio świadkami wydarzeń, w których główną rolę odgrywają nazywani przez nich milusińscy, drapieżne, a z czasem niebezpieczne zwierzęta.

  Autorka potrafi w umiejętny i barwny sposób dobrać odpowiednio anegdoty, przypowieści, które sprawiają, że tę książkę nie czyta się szybko, lecz pewnym zrozumieniem tekstu w zależności od tego, jak opisane jest dane zamieszczone w niej zagadnienie.

  Książka ta wydana została w pięknej niebieskiej twardej oprawie nawiązującej do trafnie nadanego tytułu.

  Polecam przeczytać tę książkę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Od pewnego czasu można zaobserwować trend na książki popularnonaukowe związane z florą i fauną. Przyznam szczerze, że niesamowicie mnie to cieszy. Szczególnie, że większość z tych lektur skierowana jest do takich laików jak ja. W marcu tego roku pisałam Wam o poprzedniej książce z tej serii Sekrety roślin. Teraz Wydawnictwo Literackie oddaje swoim czytelnikom tomik dotyczący zwierząt.

  Co ciekawego oferuje nam "Sekrety zwierząt. Złap trop i podążaj za śladami"? To pięknie wydana, opatrzona rycinami i wieloma krótkimi ciekawostkami na temat zwierząt niewielka publikacja. Tak jak w przypadku "Świata roślin", również w tej książce nie znajdziemy długich i nudnych wywodów naukowych. Największą zaletą tej lektury są krótkie wiadomości encyklopedyczne, anegdotki, legendy, wierzenia, dane statystyczne, najnowsze odkrycia, wiersze, oraz cytaty związane ze światem fauny. Wszystkie te informacje podane są czytelnikom w sposób niezobowiązujący, pełen dystansu i niezwykle ciekawy. Bardzo spodobał mi się cykl zatytułowany "who is who" mający na celu przedstawienie różnic i sposobów odróżniania gatunków powszechnie ze sobą mylonych.

  Szukaliście kiedyś odpowiedzi na pytania:

  - jakie zwierzęta zostały dopuszczone do raju Mahometa?

  - czy królik może być znarkotyzowany sałatą?

  - jakie zwierzęta ma pod swoim władaniem angielska królowa?

  - ile poszczególne zwierzęta potrzebują snu?

  - czy leniwce są leniwe?

  - jaki jest największy osesek świata?

  - czy wąż ma łapki?

  - co to jest morganukodont?

  - czego nie potrafią zwierzęta?

  - jakie są fobie związane ze zwierzętami?

  A czy wiecie, że hipopotamy produkują na swój użytek krem z filtrem? Albo, że były czasy, kiedy zwierzęta były skazywane za swoje przewinienia? Ja dzięki tej książce już wiem. Te i kilka innych ciekawych rzeczy.

  Na wstępie książki napisanym przez Marca Girauda, przyrodnika, pisarza i autora audycji radiowych przeczytamy:

  "Lektura książki Fleur Daugey jest jak spacer na łonie natury, podczas którego nigdy nie wiadomo, co może nas spotkać, ale za to jest ciekawie!"

  To zdanie, które jest niejako obietnicą, jest też dokładnym podsumowaniem tej publikacji. Idealnie ją opisuje.

  Fleur Daugej jest etologiem, dziennikarką i pisarką, bardzo zaangażowaną w działania na rzecz obrony. Pisze książki edukacyjne dla dzieci i młodzieży. "Świat zwierząt" moim zdaniem powinien być lekturą w szkole! Zdecydowanie bardziej zachęcił by do poznawania fauny przez znudzonych nastolatków. Całość publikacji, można przeczytać w jedno popołudnie, można też wracać do niej co jakiś czas, bo to naprawdę bardzo ciekawa lektura.

  "Sekrety zwierząt. Złap trop i podążaj za śladami", tak jak jej poprzedniczka, to idealna propozycja na prezent. Jest pięknie wydana. Jak dla mnie ma jednak małą wadę. Jest trochę zbyt krótka :)

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Sekrety zwierząt” to książka dla czytelnika w każdym wieku. Zawarte w niej informacje fascynują, intrygują i na pewno bogacą wiedzę na temat fauny, która od wieków pozostaje dla ludzi zagadką oraz inspiracją.

  Fleur Daugey w formie krótkich ciekawostek pisze o świecie zwierząt, które wciąż żyją na naszej planecie, jak i o tych gatunkach, które już wyginęły. Osobną grupę stanowią istoty będące wytworem ludzkiej wyobraźni – to postacie z mitów, legend baśni (np. jednorożce).

  Bohaterami tej barwnie zredagowanej książki są zarówno maleńkie owady, jak i ogromne płetwale. Ta różnorodność sprawia, że całość czyta się jednym tchem, niczym najlepszą powieść.

  Czytelnik szybko daje się porwać interesującym informacjom na temat nieraz bardzo niecodziennych zwyczajów zwierząt, ich sposobów zdobywania pożywienia, godów, opiekowania się potomstwem. To codzienne życie może być fascynujące dla postronnego obserwatora, może zadziwiać, ale i pouczać, gdyż bywa, że zwierzęta okazują się bardziej odpowiedzialne i praktyczne niż niektórzy ludzie.

  Autorka pisze o faunie wszystkich kontynentów, dzięki czemu wśród bohaterów książki mamy i swojskie zwierzaki hodowlane, koty, psy oraz wszędobylskie muchy, i egzotycznych mieszkańców naszej planety.

  Okazuje się, że wszystkie te zwierzęta mają swoje tajemnice, intrygujące zwyczaje oraz ciekawą przeszłość. Niektóre z nich niegdyś uważane były za demoniczne i inaczej postrzegane w różnych kulturach, czego przykładem może być sęp – w większości przypadków nie cieszący się sympatią, a w starożytnym Egipcie czczony i uwieczniany w sztuce jako symbol boskości.

  W książce znajdziemy też ciekawostki o konkretnych ulubieńcach znanych ludzi (np. niecodziennym kocie Ernesta Hemingwaya) oraz o zwierzakach, które swoją obecnością czy zachowaniem wpłynęły nawet na bieg historii, na przykład przyczyniając się do śmierci władców.

  Te kulturowe odniesienia podkreślają, jak bardzo świat fauny związany jest ze światem ludzi, zarówno w sensie praktycznym, jak i artystycznym – wszak od wieków zwierzęta są inspiracją dla malarzy, pisarzy, muzyków, stając się nie tylko elementami dzieł sztuki, ale i dominującymi tematami.

  Całość ubarwiona jest ilustracjami oraz cytatami z utworów poetów, prozaików i filozofów. Dodatkowo mamy tu odsyłacze do interesujących stron internetowych, na których można znaleźć więcej informacji o wybranych bohaterach książki.

  Na pewno warto sięgnąć po „Sekrety zwierząt”, bo to lektura odprężająca, pouczająca, dająca do myślenia i poprawiająca samopoczucie, gdyż Fleur Daugney doskonale łączy powagę z poczuciem humoru.

  BEATA IGIELSKA

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
Warto zwrócić uwagę na...
Mumie znane są nam, przede wszystkim, z przerażających opowieści i filmów. Takich, w których tajemnicza mumia nagle ożywa, rozwijają się otulające ją bandaże i naszym oczom ukazuje się… No właśnie, co takiego ukazuje się naszym oczom? I czy należy się tego bać? Z książki „Kto się boi mumii?”...
dodaj do schowka Do koszyka 21,71 zł
Reportaż totalny. Kronika naszych czasów. Jedna z ważniejszych książek non-fiction ostatnich lat. NOWE WYDANIE Z TEKSTEM ZAKTUALIZOWANYM PRZEZ AUTORA. Ponad 795 milionów ludzi na świecie wciąż cierpi głód. Co dziewiąty mieszkaniec Ziemi nie ma co jeść. Niemal połowa dzieci, które kończą życie przed...
dodaj do schowka Do koszyka 60,67 zł
Światowy megabestseller Sapiens. Od zwierząt do bogów w graficznej odsłonie. Epicka, pięknie ilustrowana i pełna humoru historia ludzkości. A gdybyśmy tak 12 000 lat temu wpadli w pułapkę i nigdy nie zdołali się z niej wymknąć? To wtedy Homo sapiens przestał być koczownikiem i zaczął prowadzić...
dodaj do schowka Do koszyka 61,30 zł
Światowy megabestseller Sapiens. Od zwierząt do bogów w graficznej odsłonie. Epicka, pięknie ilustrowana i pełna humoru historia ludzkości. A gdybyśmy tak 12 000 lat temu wpadli w pułapkę i nigdy nie zdołali się z niej wymknąć? To wtedy Homo sapiens przestał być koczownikiem i zaczął prowadzić...
dodaj do schowka Do koszyka 55,71 zł
Najnowsza publikacja Jacka Bartosiaka nie jest poświęcona USA, Chinom czy Rosji – to książka o Rzeczpospolitej i o tym, czym ona jest i jakie mamy wobec niej marzenia. Konflikt o panowanie nad światem stał się faktem. Czy Polska ma pomysł na swoją pozycję w tej rozgrywce? Z jednej strony mamy...
dodaj do schowka Do koszyka 48,22 zł
Czy ludzkość wciąż ma szansę? Przeczytaj i dołącz do grupy tych, dzięki którym przetrwamy. Pogłoski o śmierci wielkich narracji okazały się przesadzone. Opowieści wciąż organizują nam świat – problem w tym, że przestały dawać sobie z nim radę. W przypadku wyjątkowo niebezpiecznych wyzwań, jak...
dodaj do schowka Do koszyka 41,47 zł
Wybrane bestsellery
NATYCHMIASTOWY NUMER JEDEN NA LIŚCIE BESTSELLERÓW "NEW YORK TIMESA" Oprah Winfrey i Arthur C. Brooks - profesor Harvardu, który zawodowo zajmuje się badaniem szczęścia - dają ci do ręki sprawdzony przepis na lepsze życie. Jeśli czujesz, że nie jesteś tak szczęśliwy, jak chciałbyś być, to ta książka...
dodaj do schowka Do koszyka 34,81 zł
KONTYNUACJA BESTSELLEROWEJ BELLADONNYNOMINOWANA DO GOODREADS CHOICE AWARDS 2023INTRYGUJĄCA, MAGICZNA, GOTYCKA OPOWIEŚĆ, ROZGRYWAJĄCA SIĘ WŚRÓD SZELESTU JEDWABI, LŚNIĄCYCH POSADZEK SAL BALOWYCH I OGRODÓW RODZĄCYCH ŚMIERCIONOŚNE ROŚLINY.Zamordowano diuka Berness. O zabójstwo oskarżono właściciela...
dodaj do schowka Do koszyka 36,59 zł
Książeczka "Warzywa" to kolejna już pozycja w dobrze znanej serii "Pierwsze słowa Akademii Mądrego Dziecka". Tym razem mały czytelnik poznaje różne warzywa oraz ich kolory. Dowiaduje się, że pomidory są czerwone i rosną na krzakach, a różowe buraczki – w ziemi. W książeczce znajdzie też inne...
dodaj do schowka Do koszyka 17,14 zł
Wydanie Makbeta kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na...
dodaj do schowka Do koszyka 8,86 zł
Barwne i odpowiednie dla dziecka ilustracje, ciekawa tematyka oraz zabawne wierszyki o bohaterach książeczki połączone z zabawą w dotykanie futerek i innych puchatych elementów. Sensoryczna książeczka do stymulowania zmysłów malucha to sposób na udaną zabawę i rozwój dziecka.
dodaj do schowka Do koszyka 24,88 zł
Wysoko na zamglonym zboczu góry dwie pandki rude żyją szczęśliwie ze swoją mamą. Obiecały jej, że nie będą same oddalać się od domu. Jednej pandce wystarczy przytulne gniazdo na drzewie, ale jej siostrzyczka jest wszystkiego bardzo ciekawa. Marzy, by zwiedzać świat. Pewnego dnia, nie mówiąc nic...
dodaj do schowka Do koszyka 26,83 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula