Sekrety Julii

Autor:

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Format
14.4 x 20.5 cm
Wydawnictwo
Rok wydania
2019
Ilość stron
496
Nasza cena: 28,85 zł 39,90 zł Taniej o: 28%

Historia o miłości tak wielkiej, że przenosi góry.

Gdy Alicja znajduje listy matki, czuje, że odkrywa historię niezwykłej miłości.

Nie wie, że gdy rozwikła sekret, odmieni swoje życie raz na zawsze.

Nigdy nie wiesz, kogo spotkasz na tatrzańskiej ścieżce. Julię przed tragiczną śmiercią w górach ratuje chłopak o oczach koloru niezapominajek. Choć byłoby lepiej, gdyby ich drogi nigdy się nie przecięły, czasu nie da się cofnąć. W sercu Julii rodzi się uczucie. Kiedy zdecyduje się poddać miłości, może jednak być już za późno, a los okrutnie z niej zakpi.

Aby zawalczyć o miłość, trzeba będzie uciec się do sekretów, złamać wiele konwenansów i działać wbrew sobie. Czy to wystarczy, by ocalić uczucie, które narodziło się na górskim szlaku?

Czy rozwikłanie sekretu sprzed lat w końcu przerwie krąg niespełnionej miłości i zrujnowanych pragnień?

Czytaj całość

Recenzje (7)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2019-07-18
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Historie miłosne. Każdy z nas je uwielbia i cieszy się kiedy kończą się wielkim happy-endem. Zastanawialiście się kiedyś jak swoją wielką miłość opisali by wasi dziadkowie? Czy wystarczyło im jedno spojrzenie, by się zakochać? Czy były wielkie gesty, romantyczne niespodzianki? W końcu żyli w innych czasach, więc może i miłość była wtedy inna?

  Alicja jest samotną matką, która straciła męża w wypadku samochodowym, a niedługo po tym strasznym wydarzeniu odeszła jej matka z powodu choroby. Wraz z córką Kasią stara się wrócić do normalnego życia, ale dla obydwu z nich jest to trudne. Pewnego dnia jej przyjaciółka Danka namawia ją na posprzątanie pokoju zmarłej matki, by powoli zacząć godzić się z odejściem ukochanej osoby. Podczas porządków kobiety znajdują listy, których nadawcą jej tajemniczy chłopak. Czy Sylwek, który pisał do jej matki przez długie lata to ojciec Alicji, o którym matka nigdy nie mówiła? Dlaczego, choć kochał jej matkę, jak jasno wynika z listów, nie wrócił do swojej ukochanej i dziecka? Te i inne tajemnice zostaną rozwiązane przy pomocy starej zakurzonej korespondencji. Alicja odkrywa, że ukryte listy to historia miłosna jej matki, która tyle lat była przed nią skrywana.

  Muszę przyznać, że nie spodziewałam się tak emocjonalnej i poruszającej powieści. Historia Julii i Sylwka wycisnęła mi łzy z oczu i wzbudziła ogromne współczucie. Nie mogłam pogodzić się z niesprawiedliwością tamtego świata.

  Tło historyczne powieści to Polska Ludowa. Były to ciężkie czasy dla Polaków, ale jeszcze cięższe dla Żydów. Ich narodowość budziła niesmak we władzy, a co za tym idzie w mieszkańcach kraju. Dla mnie było to niezwykle przygnębiające, że oceniało się człowieka po jego pochodzeniu. Sytuacja, kiedy autorka opisuje jak pewna żydowska rodzina mieszkała całe życie na jednym osiedlu, żyła w zgodzie z sąsiadami, aż nagle wyszło ich żydowskie pochodzenie i wtedy wszyscy się od nich odsunęli, wręcz spluwali im pod buty wstrząsnęła mną. Nienawiść do tych biednych ludzi podbudowywana przez władzę to coś okropnego.

  Historia Julii i Sylwka, dla których tło historyczne miało ogromne znaczenie, jest naprawdę smutna. Dwójka młodych, ambitnych i kochających się ludzi została rozdzielona przez coś, co nigdy nie powinno mieć miejsca. Podziały ze względu na pochodzenie, kolor skóry to największe zło tamtego jak i dzisiejszego świata. Autorka wykreowała jednak postacie, które są silne i mimo przeciwności losu wciąż się kochają. Nie jest im łatwo oczywiście, ale mimo wszystko trwają przy sobie tyle lat.

  Alicja również przypadła mi do gustu. Jej szalony plan związany z łazienką sprawiał, że uśmiech pojawiał się na mojej twarzy. Danka, jej najlepsza przyjaciółka to kobieta idealna. Śmiałam się z jej docinek i uwielbiałam jej podejście.

  Jestem pod wrażeniem pięknych, malowniczych opisów przyrody górskiej. W pewnych momentach odkładam książkę i myślałam o górach, o tym jak cudownie byłoby po nich pochodzić, pooddychać tym świeżym powietrzem. Autorka idealnie nakreśliła klimat Zakopanego. Również opis Krakowa, choć miejscami brudnego i zniszczonego wzbudzał we mnie zachwyt. Opisy były tak rzeczywiste, że miejsca które były w nich opisywane pojawiały się w mojej wyobraźni.

  Jest to zdecydowanie powieść warta przeczytania. Pokazuje, że miłość potrafi zrodzić się w każdym warunkach, nie zważając na podziały. Wzruszająca, niebanalna, pełna radości i bólu, które łączą się ze sobą. Historia niezwykle prawdziwa, tak autentyczna, że z powodzeniem mogłaby być historią naszych bliskich.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-07-18
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Sekrety Julii" to bardzo dobra pozycja z gatunku literatury obyczajowej z nutką romansu, ale romansu niebanalnego,a miłości trudnej, pięknej i takiej, która musi wiele przezwyciężyć. To przeplatanie się historii dwóch kobiet: tej, która żyje obecnie, i po dwóch tragediach postanawia zawalczyć o swoją przyszłość, i tej poznanej przez nią przypadkowo - historii życia jej matki. Przepiękna, poruszająca powieść o wielkim uczuciu, prozie życia i przede wszystkim fenomenalnie zarysowany portret Polski Ludowej i życia w tych niełatwych czasach oraz nienawiści do Żydów. Jest to książka, którą czyta się lekko, przyjemnie, a która porusza wiele ciężkich tematów. Nie da się przejść obok niej obojętnie i na długo pozostaje w pamięci.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-07-18
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Premiera: 17.07

  Alicja
  została matką samotnie wychowującą kilkuletnią córeczkę. W wyniku wypadku zginął jej mąż, a jej matka zmarła. Dwie najbliższe jej sercu osoby odeszły.

  Sprzątając pokój matki, z pomocą swojej przyjaciółki, odnajduje miłosne listy, które według niej kryją historię romantycznej i niezapomnianej miłości.

  Autorka w pewnej chwili przenosi nas do młodzieńczych lat matko Alicji - Julii, która podczas tatrzańskiej wyprawy spotyka bardzo przystojnego chłopaka. Gdyby tego było mało, w pewnym sensie ratuje ON jej życie. Z czasem między ich dwójką zaczyna iskrzyć. Oboje jednak nie są świadomi tego, że ich miłość zostanie wystawiona na ogromną próbę. "Sekrety Julii" to zdecydowanie porywająca i tajemnicza powieść. Bardzo życiowa historia sprawi, że nie raz w trakcie czytania łezka zakręci się w oku. Autorka zabiera nas w piękny świat bohaterów, który zakłócony będzie poprzez bardzo ciężki, rygorystyczny ustrój, jaki w tamtych czasach panował w Polsce Ludowej. Problemy z opuszczeniem kraju, czy nieakceptowanie ludności Żydowskiej były jednym z niewielu problemów, jakie dotknęły nie tylko naszą rzeczywistość, ale i życie bohaterów książki.

  Książka zdecydowanie warta uwagi.

  Czy w jakiś sposób możemy przeciwstawić się przeznaczeniu?

  Czy los, często płatający nam różne figle, okaże się być dla bohaterów łaskawy?

  Sposób w jaki autorka działa na emocje czytelnika jest wręcz magiczny! Idealna pozycja na spokojne, letnie wieczory.

  Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-07-18
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Niektóre sekrety są zakopane na tyle głęboko, żeby nie udało się ich odkryć, wcale nie dlatego, że ktoś sobie tego wyjątkowo nie życzył, ale także dlatego, że czasem nie warto rozgrzebywać ran. Emocje, które wzbudzają, jednak dodatkowo napędzają ku temu, aby zrobić wszystko co w naszej mocy, żeby je odkryć. Czy warto? Ocenimy z czasem. Miałam okazję zaznajomić się już z książką Anny Płowiec „W cieniu magnolii”, dlatego, kiedy otrzymałam od wydawnictwa propozycji przeczytać „Sekrety Julii” zwyczajowo się tego podjęłam. Kiedy zaczynamy coś ukrywać w końcu się gubimy w tym, co kto wie i czy, aby na pewno utrzyma sekret w tajemnicy? Myślę, że tak naprawdę nie możemy być tego pewni, w każdej rodzinie znajdą się niewygodne sekrety, które mogą odmienić jej obraz na tle pozostałego odłamu. Jaki sekret ma Julia?

  Główną bohaterką książki jest Alicja, dziewczyna traci matkę, osobę, która nosiła ją pod sercem, najbliższą przyjaciółkę, brzmi to strasznie prawda? Nie tak dawno dotknęła ją inna tragedia, pozbawiła ją ukochanego męża, zginął w wypadku samochodowym. Obydwie z córeczką bardzo cierpią z tego powodu. Najpierw odszedł ukochany tata, a teraz babcia, mała dziewczynka nie do końca potrafi poradzić sobie z tą stratą. Mogłoby się wydawać, że miały wyjątkowego pecha, los obrał je sobie za cel, aby zrzucić potężną dawkę emocjonalnego cierpienia. Można by rzec, że życie potrafi napisać najróżniejsze, dziwne, przewrotne scenariusze dla każdego człowieka. Planujemy swoją przyszłość, mamy marzenia, a tak na prawdę czasem wszystko składa się jak domek z kart przy silniejszym podmuchu wiatru. Czas leczy rany, nie zawsze mamy go na tyle, aby serce w pełni się zagoiło, jednak przychodzi pora na porządkowanie spraw, rzeczy należących do zmarłego. W taki właśnie sposób Alicja trafia na listy, które postanawia przeczytać, a dzięki nim dowiaduje się czegoś nowego. Odkrywa sekret wielkiej miłości jej matki.

  Kiedy Julia była młodziutką kobietą wybrała się w góry, Tatry są piękne, jednak bywają także niebezpieczne o czym przyjdzie się kobiecie przekonać. Przed tragiczną śmiercią ratuje ją pewien chłopak, o pięknych oczach w kolorze niezapominajek, o których nie łatwo będzie jej zapomnieć. Mogłoby się wydawać, że lepiej by było, gdyby ta dwójka nigdy się nie spotkała. Przeznaczenie chciało inaczej, a w sercu Julii zaczęło kiełkować uczucie. Jak wiele jest się w stanie poświęcić dla miłości? Ile można się przed nią wzbraniać? Czasem może okazać się za późno, nim zdecydujemy się na walkę o tak piękne uczucie. Czy to samo przydarzyło się Julii? Czy historia Julii rozbudzi w Alicji na powrót pragnienie miłości? Czy po trudnej żałobie zaleczy rany?

  „Sekrety Julii” to zdecydowanie romantyczna powieść wielowymiarowa, obyczajowa dla ludzi wrażliwych, nie tylko takich, którzy kochają romanse. Została rozrysowana w taki sposób, że spotykamy się w niej z historią dwóch bohaterek na przestrzeni pokoleń. Matka Alicji jednak bardziej jest obecna na łamach powieści, jaką była kobietą? Na pewno bardzo inteligentna i pracowita, w owych czasach jej młodości została wychowana bardzo restrykcyjnie. Wieczne zakazy ojca jednak nie stłamsiły jej szalonych pomysłów, które sprawiały, że wydawała się niezwykle żywiołowa.

  Jeśli obawiacie się tego, że historia Julii jest zbyt ckliwa i banalna, a w efekcie nierealna do spotkania to się mylicie. Anna Płowiec nie tylko pokazuje nam niesamowity obraz Tatr, ale także przybliża w swojej powieści problemy przeszłości Polski i sposoby radzenia sobie z nimi. Problemy z wyjazdem za granicę, twarde i nieugięte rządy, nieufność wobec siebie, doszukiwanie się zdrajców na każdym kroku. Restrykcyjność była wszechobecna i właśnie w takich czasach, atmosferze przebywała na co dzień Julia. Co jeszcze w niej znajdziemy? Ogromną miłość rodzica do dziecka, czy to w odniesieniu Julii do Alicji, czy Alicji do własnej córki Kasi. Jest wzruszająca i bardzo silna, to jeden z wielu atutów tej powieści. Historyczne tło i multum emocji to tylko jedne z wielu mocnych stron książki, co jeszcze do tego zaliczam? Autorka pokazuje nam, że życie składa się z wielu wyborów, miłość i jej siła także z nimi współdziałają, nawet jeśli dokonamy wyboru niekorzystnego dla nas nie znaczy, że uczucie znika, tylko, że świadomie z niego rezygnujemy. To pewnego rodzaju poświęcenie, które niesie za sobą wysokie koszty i ciężkie brzemię. Historia nastroiła mnie do różnych przemyśleń na temat własnego życia, jego kruchości i nieprzewidywalności. I ten bez… jestem pewna, że jego motyw Wam się spodoba, jak i tego, że książka znajdzie swoich czytelników, którym się spodoba, jest tego warta.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2019-07-17
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Lubię od czasu do czasu sięgnąć po powieść obyczajową. Ten rodzaj literatury idealnie nadaje się do relaksu. Ostatnio częściej sięgam po polskich autorów niż zagranicznych tworzących ten gatunek. Gdy nadarzyła się okazja przeczytania książki „Sekrety Julii" Anny Płowiec to zbyt długo się nie wahałam. Opis był ciekawy i miałam ochotę zapoznać się z tą powieścią.

  „Sekrety Julii" to druga wydana książka pani Płowiec. Mimo niewielkiego dorobku literackiego to nie czułam jakichkolwiek braków w warsztacie literackim. Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie i po zapoznaniu się z tą pozycją mam ochotę poznać debiut pani Anny pod tytułem „W cieniu magnolii". Od samego początku czytania byłam bardzo ciekawa, co znajdę na stronach swojej lektury. Nie spodziewałam się, że większość akcji będzie rozgrywać się w latach sześćdziesiątych. Tytułowa Julia to matka Alicji, którą poznajemy na pierwszych stronach książki. Początkowo myślałam, że będziemy poznawać jej sekrety wraz z Alicją, jednak przenosimy się to lat wcześniejszych i dokładnie możemy przyjrzeć się historii Julii.

  Przez większość czasu nie potrafiłam się odkleić od książki „Sekrety Julii". Chciałam jak najszybciej poznać opisywaną historię. Jednak nie cały czas było kolorowo. W pewnym momencie miałam wrażenie, że czytam marnej jakości książkę młodzieżową, gdzie wszystko skupia się na seksie i namówieniu koleżanki na przeżycie swojego pierwszego razu, bo przecież inaczej opuści ją chłopak. Na szczęście nie trwało to do końca książki. Jej poziom trochę się podniósł na ostatnich stronach i ponownie z przyjemnością zapoznawałam się z sekretami Julii.

  Podsumowując, książka „Sekrety Julii" przypadła mi do gustu i z chęcią będę śledzić dalszą karierę literacką pani Płowiec. Jednak oceniając tę pozycję nie mogłam nie wspomnieć o wątku, który mnie zdenerwował i sporo obniżył moją ogólną ocenę tej powieści.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Anna Płowiec
 • Wydawnictwo Znak
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 496
 • Format: 14.4 x 20.5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788324069835
 • Język: polski
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788324069835
 • EAN: 9788324069835
 • Wymiary: 14.5x20.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Sekrety udanego związku czyli jak znaleźć partnera na całe życie Alexandra Berger Andrea Ketterer 0/5 Nasza cena:
14,95 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sekrety udanego związku czyli jak znaleźć partnera na całe życie Alexandra Berger Andrea Ketterer

Videograf II 2009, ISBN: 978-83-7183-670-1, 160x215, 248 s., oprawa miękka Napisany z humorem, ciekawie skonstruowany poradnik dla wszystkich, którzy są zakochani i ten cudowny stan chcą zachować jak najdłużej. Autorki objaśniają w nim, dlaczego w ogóle się zakochujemy i kogo najczęściej wybieramy,...
Mike Leigh biografia + film Sekrety i kłamstwa 0/5 Nasza cena:
14,50 zł 28,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mike Leigh biografia + film Sekrety i kłamstwa

Opis filmu: Wzruszająca i emocjonalna historia o międzyludzkich relacjach, wnikliwa analiza uczuć oraz postaw egzystencjalnych współczesnego człowieka w kontekście funkcjonowania jednostki w rodzinie i społeczeństwie, skłaniające do refleksji studium zakłamania, samotności i problemu...
W cieniu magnolii 5/5 Nasza cena:
29,30 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W cieniu magnolii

Niewinna gra w pokera w domu Alicji okazała się nowym rozdaniem nie tylko kart, ale i uczuć.   Kiedy serce Alicji rozdarło się pomiędzy dwóch mężczyzn, nie wiedziała jeszcze, że konsekwencje swoich wyborów będzie czuła przez wiele lat. Nie potrafiła oprzeć się przystojnemu Leszkowi. Nie spodziewała...
Antolka 4/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Antolka

Niektórzy mówią, że gdy życie rzuca ci kłody pod nogi, zawsze możesz otworzyć tartak. Antolka właśnie tego musiała się nauczyć. Nigdy nie poznała swojego ojca, a kłótnie z despotyczną i nieczułą matką stały się dla niej codziennością. Jako dziecko ciągle czekała na jakieś „jutro”, w którym miały...
Latarnik. Lektura z opracowaniem 0/5 Nasza cena:
5,52 zł 7,64 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Latarnik. Lektura z opracowaniem

Seria „Lektura Znak” została przygotowana specjalnie dla uczniów szkół podstawowych. Zawiera dokładne opracowania lektur stworzone przez najlepszych nauczycieli języka polskiego. Znajdziesz tu m.in.: biografię autora, kontekst historyczny, charakterystykę gatunku i epoki, a także omówienie...
Odwrócone niebo 0/5 Nasza cena:
23,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odwrócone niebo

Wiersze Chulud Szaraf to współczesne baśnie. Opisują świat, w którym piękno nie istnieje bez okrucieństwa, a resztki życia rozwiewane są przez wiatr po opuszczonych, zdewastowanych przestrzeniach. Wyobraźnia poetki ma moc stwórczą i odtwórczą. Kolorowe obrazy wspomnień sielankowego dzieciństwa...
Podróż albo rzeź niewiniątek 0/5 Nasza cena:
28,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podróż albo rzeź niewiniątek

Uniwersalna opowieść o złowrogich reżimach, potrzebie wolności i trwania przy humanistycznych wartościach – na przekór historii Latem 1939 roku razem z moim najlepszym przyjacielem wynajęliśmy w Paryżu auto, żeby pojechać do Berlina i Warszawy. Skończyłem właśnie pierwszy rok studiów na Harvardzie,...
Wołyński gambit 0/5 Nasza cena:
36,08 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wołyński gambit

Chroń kobietę, która nie ma prawa żyć.Znajdź mordercę w świecie, w którym mordują się całe narody.Kielecczyzna. Grudzień 1942 roku. Lwowski ekspolicjant Paweł Bujnicki szuka kobiety, która zniknęła bez śladu. To Żydówka, Chaja Welcman. Okupanci dbają, by zminimalizować szanse na przeżycie takich...
Syzyfowe prace. Lektura z opracowaniem 0/5 Nasza cena:
13,52 zł 16,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Syzyfowe prace. Lektura z opracowaniem

Seria „Lektura Znak” została przygotowana specjalnie dla uczniów szkół podstawowych. Zawiera dokładne opracowania lektur stworzone przez najlepszych nauczycieli języka polskiego. Znajdziesz tu m.in.: biografię autora, kontekst historyczny, charakterystykę gatunku i epoki, a także omówienie...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula