Ruchome piaski

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Seria
Rok wydania
2017
Wydawnictwo
Ilość stron
456
Nasza cena: 28,17 zł 39,99 zł Taniej o: 30%

Produkt niedostępny

Historia owiana tajemnicą, łącząca ze sobą wątki kryminału i sensacji. Książka, obok której nie przejdziesz obojętnie. Jedna z ostatnich lektur od Malin Persson-Giolito zabierze Cię w świat pełen zagadek, które niejednokrotnie przyprawią o zawrót głowy. "Ruchome piaski" pobudzą Twoją wyobraźnię do granic możliwości!

Jesteś jedyną osobą, która ocalała z krwawej masakry. Tylko Tobie udało się przeżyć i wyjść cało z tragicznej sytuacji. Gdy ockniesz się po całym zdarzeniu, zamiast ulgi spotyka Cię rozczarowanie i strach o własną przyszłość. W Twoją stronę pada oskarżenie - to Ciebie podejrzewa się o masowe morderstwo niewinnych uczniów. Nieprawdopodobny scenariusz? Niestety, dla młodej Mai to przykra rzeczywistość...

Osiemnastoletnia Maja Norberg dostała od losu niezwykłą szansę. Dziewczyna cudem ocalała z ataku na szkołę, w której zginęli wszyscy jej rówieśnicy. Nastolatka musi zmierzyć się z traumą, pozostałą po tak przerażającym wydarzeniu i pogodzić się z faktem, że straciła dwie najbliższe swemu sercu osoby. Jakby tego było mało, na jej barki spada odpowiedzialność za planowany zamach bombowy i strzelaninę. Prokuratura oskarża Maję o uczestnictwo w tragedii. Młodej dziewczynie przyklejono łatkę morderczyni, a cały kraj stanął przeciwko niej.

Dziewięć miesięcy w więzieniu, liczne sprawy sądowe i zero decyzji o uniewinnieniu. Maja nie daje sobie rady w tak trudnej sytuacji. Czy kiedykolwiek uda jej się opuścić to okropne miejsce i dowieść prawdy? Czy wreszcie poczuje się wolna?

"Ruchome piaski" to książka wyjątkowa - to nie jest zwyczajny kryminał o detektywach. To historia o młodej dziewczynie, która została wplątana w kryminalną grę. Nie wiadomo, kto jest marionetką i kto pociąga za sznurki. Wyrok sprawiedliwości pozostawiono czytelnikowi.

Autorem książki jest Malin Persson-Giolito (ur. 1969 r.) - prawniczka pochodząca ze Szwecji, która swoje zainteresowania i kreatywne historie przelewa na papier. Pisze książki kryminalne i sensacyjne. Z innych dzieł autorki czytelnicy mogą znać "To tylko dziecko" czy "Ponad wszelką wątpliwość".

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "Torba była otwarta, więc wyjęłam z niej broń. Z początku Sebastian nie krzyczał. Za to później krzyczał głośniej niż na imprezie. Nie miałam pojęcia ile razy wystrzelił, za to wiedziałam dlaczego tak krzyczy... oczywiście, że wiedziałam. Najpierw mówił normalnym tonem, a potem krzyczał. Wycelował we mnie z karabinu, a ja domyśliłam się po co i sama strzeliłam - raz, drugi, trzeci. Co innego mogłam zrobić?"

  Chyba nie ma nikogo spośród nas, kto nie słyszałby nigdy o strzelaninie odbywającej się na terenie szkoły bądź uniwersytetu. O kimś, kto z jakiegoś bardzo często nieznanego nam powodu, po prostu wchodzi na teren miejsca, w którym nasze dzieci, nasi przyjaciele, bądź my sami, powinniśmy czuć się bezpiecznie i swobodnie, z postanowieniem pozbawienia nas życia. Szkoła powinna być miejscem, w którym uczymy się nie tylko jak dodawać, czym jest ameba, czy odmieniać przypadki. Szkoła powinna być również miejscem, które uczy nas samego życia - częstokroć tego prawdziwego, odartego ze złudzeń, w których niejednokrotnie jesteśmy wychowywani przez naszych kochających rodziców. Życia, nie śmierci. Szkoła, uniwersytet - to nie miejsca, gdzie powinniśmy umierać, a miejsca, w których powinniśmy rozwijać się, dojrzewać, szukać odpowiedzi na pytania, które w nas wybrzmiewają. A jednak.

  ~

  Kiedy wpiszemy w Google "strzelanina w szkole" od razu pojawiają się nagłówki artykułów, nie jest to jeden czy dwa wpisy, jest ich o wiele więcej: "Strzelanina w szkole w Newtown", "Masakra w Columbine High School", "Strzelanina w szkole podstawowej. Zabici i ranni w San Bernardino"... Kiedy dzieje się coś takiego, bardzo często trudno jest nam to początkowo zrozumieć, potem jednak szafujemy wyrokami, jesteśmy sędziami i ławnikami jednocześnie - będąc nawet tak daleko od miejsca zdarzenia i tak wiemy lepiej, co dokładnie się stało, tworzymy przyczyny, z góry zakładamy, że wszystko odbyło się według "utartych schematów". To właśnie zarzuca nam główna bohaterka książki "Ruchome piaski" Malin Persson Giolito - nastoletnia Maja Norberg, oskarżona o zabójstwo z premedytacją, próbę zabójstwa, współudział w zabójstwie oraz podżeganie do zabójstwa.

  "Nienawidzicie mnie z powodu tego, co się stało, a ja nienawidzę siebie jeszcze bardziej, bo niczego nie potrafię wyjaśnić. Wyjaśnienie nie istnieje, a wszystko jest całkowicie pozbawione sensu."

  ~

  Czy jednak rzeczywiście jest winna zarzucanych jej czynów? Czy sprawa rzeczywiście jest tak prosta i oczywista? Czy Maja jest zwykłą osiemnastolatką cudem ocalałą z tragedii? Czy może najbardziej znienawidzoną nastolatką w kraju? Jedno jest pewne - każdy zna jej imię. Spędziła dziewięć miesięcy w więzieniu, czekając na proces, oskarżona o masowe zabójstwo, którego ofiarami byli jej chłopak i najlepsza przyjaciółka, a teraz nadszedł czas, by weszła na salę sądową i opowiedziała swoją historię - czytamy w streszczeniu książki. Ten krótki opis nie oddaje jednak w całości tego, czego dotyczy ta opowieść, ale szczegółów dowiecie się dopiero wtedy, gdy sami po nią sięgniecie. Nie chcę zdradzać Wam zbyt wiele - ponieważ gdzie wtedy byłaby przyjemność z czytania, prawda?

  Przyznam szczerze, że opis książki zaintrygował mnie na tyle, że bardzo chciałam tą książkę przeczytać. Zawsze fascynowały mnie przyczyny ludzkich zachowań, które kończyły się zabójstwem. Co tymi ludzi powodowało, co było przyczyną, że decydowali się na tak drastyczny krok - czy przyczyny były osobiste, czy chodziło o zaburzenia psychiczne? Jak to możliwe, że nikt wcześniej nie zauważył, że dana osoba stanowi zagrożenie nie tylko dla samego siebie, ale również dla innych? Po przeczytaniu książki mogę powiedzieć, że jestem zadowolona, że po nią sięgnęłam, mimo, że początkowo sposób narracji i właściwie brak akcji spowodowały, że nie mogłam się w nią w ogóle wciągnąć. Dopiero gdy autorka ustami Mai zaczęła opowiadać o głównych bohaterach i ich losach, powodach, dla których zachowywali się w taki, a nie inny sposób, jakie były między nimi relacje, książka w końcu nabrała akcji. A przez to ciężko było mi się z nią rozstać już do ostatniej strony. Zakończenie nie zawiodło mnie, po cichu liczyłam właśnie na taki koniec tej historii. Ja odkładam książkę na półkę, ale liczę, że Ty? Będziesz kolejną osobą, która po nią sięgnie. Polecam! :)

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Nigdy nie uniknę pytań, a ludzi nie będą interesować moje odpowiedzi, bo już zdecydowali, kim w ich oczach jestem."

  Ciekawa przygoda czytelnicza, powoli wciągająca w intrygującą fabułę, choć mało dynamiczności i spektakularnych akcji, a więcej analiz, rozważań i przemyśleń, to jednak frapująca i trudna tematyka potrafi przykuć uwagę, wyzwolić emocje i skłonić do refleksji. Warstwa po warstwie docieramy do prawdy, z jednej strony bolesnej i ponurej, a z drugiej strony oczyszczającej i wywalającej. Wspólnie z główną bohaterką odtwarzamy przeszłość, przyglądamy się jej szczegółowo, pragniemy zrozumieć zawikłane motywy kierujące postaciami, poznać skomplikowane uwarunkowania postaw i przekonań. Ale przede wszystkim staramy się odnaleźć odpowiedź na dręczące pytanie, dlaczego doszło do przerażającej tragedii, śmiertelnej strzelaniny w szwedzkim liceum?

  Narracja prowadzona oczyma osiemnastolatki oskarżonej o zabójstwa, staranne ich planowanie, usilne nakłanianie i bezduszne wykonanie. Autorka potrafiła zręcznie przeniknąć do umysłu młodej dziewczyny, dostosować styl myślenia i wysławiania się do profilu postaci, mistrzowsko oddać dylematy dojrzewania, momentami infantylne postrzeganie świata, uzależnienie od rówieśników, zgubne w skutkach zaburzenia życiowych priorytetów. Poznajemy też Maję Norberg z wrażliwej strony, opiekuńczej, uczuciowej i sentymentalnej. Zanurzając się głęboko w dramatyczną historię licealistki zdajemy sobie sprawę, jak bardzo cienka jest linia między byciem ofiarą a oprawcą, jak niewiele potrzeba, aby iskra zła zapłonęła silnym blaskiem, jak trudno odnieść się do zaistniałych niepokojących sytuacji, wkroczyć w odpowiedniej chwili z właściwym przekazem i pomocą.

  Mistrzowsko oddana złożona społeczna otoczka, rutynowe podejście do uczniów przez grono pedagogiczne, niesprawdzające się trendy wychowania upowszechnione wśród rodziców, intensywna presja rówieśników na płynięcie z prądem niekoniecznie dobrych i prawidłowych wzorców. Uzależnienia zmieniające osobowość człowieka, szkodliwe efekty poluzowania norm, przymykania oczu na drobne naganne zachowania, które kumulowane i integrowane mogą szybko przeobrazić się w niebezpieczną broń, zarówno psychiczną jak i fizyczną. Duszna i mroczna atmosfera, frapujący przebieg sądowego procesu, splot tajemnic i niewiadomych, adwokackie sztuczki i kombinacje, niejednoznaczny portret pozwanej, napór środków masowego przekazu.

  Kryminał dobrze się czyta, interesująca psychologiczna oprawa, pozornie wszystko wiemy już na początku, ale w miarę poznawania kolejnych odsłon scenariusza zdarzeń przekonujemy się, jak mylne mogą być oficjalne policyjne wersje, graniczące z pewnością przypuszczenia mediów i opinii publicznej. Powieść wyróżnia się na tle innych, z pewnością warto zwrócić na nią uwagę, ciekawe przeżycia czytelnicze. Zakończenie nie do końca ułożyło się po mojej myśli, podążałam w odmiennym kierunku barw finalnej odsłony, jednakże zaproponowana przez autorkę wersja z pewnością spełni oczekiwania większości odbiorców stawiających na takie właśnie rozwiązanie.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Główną bohaterką powieści Ruchome piaski jest osiemnastoletnia Maja Norberg.

  Maja została oskarżona o to, że wspólnie ze swoim chłopakiem Sebastianem pojechali do szkoły z bombą w jednej i bronią w drugiej torbie, żeby zabić tyle osób ile się da.

  Skończyło się jednak na tym, że Sebastian też zginął.

  To była oczywiście wersja prokuratury, ale jak było naprawdę?

  Maja dwa miesiące spędziła w areszcie dla kobiet.

  Przedtem przez siedem miesięcy trzymali ją w areszcie dla młodocianych.

  Dziewczyna ciągle wierzyła, że za kilka godzin pozwolą jej wrócić do domu, lecz kiedy tu trafiła nagle uświadomiła sobie jak bardzo się myliła.

  Każdy kolejny dzień w celi to kopia poprzedniego, zwłaszcza po tym jak przestali ją przesłuchiwać.

  Zdaniem pani prokurator, Maja Norberg jest winna zabójstwa, podżegania do zabójstwa, współuczestnictwa w zabójstwie i próby zabójstwa.

  Jednak Maja nie przyznaje się do winy.

  Jaka będzie decyzja sądu?

  Książka bardzo profesjonalnie napisana i oprócz tego, że nie jest to typowy kryminał, to autorka użyła głównej bohaterki, która sama opowiada przebieg całego procesu, a do tego chce wszystkim pokazać, że jest zwykłą dziewczyną.

  To czy Maja jest naprawdę morderczynią osądzicie sami po przeczytaniu tej książki.

  Dlaczego tak się w życiu dzieje, że młodzi ludzie pochodzący z dobrych domów, a ich rodzice to inteligentni i zamożni ludzie dla swoich dzieci nie mają czasu, podczas gdy ich dzieci uwikłani są w narkotyki czy konflikt z prawem.

  Odpowiedź nasuwa się tylko jedna: brak wzajemnych relacji i rozmów rodziców z dziećmi powoduje to, że młodzi ludzie szukają pocieszenia na ulicy.

  Dzieciom tym brakuje ciepłej mieszanki uczuć, które przypominają szczęście.

  Brakuje im świąt u dziadków tak jak Mai.

  Czy więc Mai brakowało miłości?

  Nie sądzę, ale być może się mylę.

  Jednak Maja nie tęskniła za tą miłością.

  Nie była dla niej najważniejszą rzeczą na świecie, a zło nie atakuje w sposób sprawiedliwy.

  Prawda jest taka, że nikt nie wpada do własnego grobu.

  Bardzo szczera i autentyczna książka i uważam, że młodzi ludzie powinni ją przeczytać, aby spojrzeć oczami Mai.

  Maja będąc nastolatką w więzieniu szybko musiała dorosnąć, bo nikt się z nią tam nie „cackał”.

  Na sali sądowej nikt też nie był tam dla niej szczególne miły.

  Przeczytajcie - a przekonacie się, że książka ta wciągnie Was do ostatniego rozdziału.

  Polecamy, zespół [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Jak byście się czuli jeśli mając 18 lat znaleźlibyście się na sali sądowej gdzie wzrok wszystkich skierowany jest na was a spojrzenia wprost "krzyczą" - winna? Jak byście się czuli jeśli, oprócz załamanych rodziców, nie pozostał by wam nikt gdyż wszyscy wasi bliscy leżą w kostnicy zastrzeleni przez zamachowca? A tym zamachowcem jest nie kto inny jak osoba z lustra?

  Jak tylko przeczytałam notkę wydawniczą wiedziałam, że koniecznie muszę przeczytać tę książkę. Masowe morderstwo, nastolatkowie, thriller psychologiczny, właśnie przez to że te słowa tworzą kontrast wiedziałam, że w moje ręce wpadło coś nowego, innego. Choć to fikcja literacka powieść jest tak rzeczywista jak byśmy czytali historię z pierwszych stron gazet. I nie chodzi tu o pytanie czy bohaterka jest "winna". Sięgając po "Ruchome piaski" czytelnik zadaje sobie inne : czemu musimy żyć w czasach takich tragedii?

  Maja Norberg, osiemnastolatka, uczennica, dziewczyna z dobrej, zamożnej rodziny. Trafiła do więzienia wprost ze szkolnej auli gdzie policjanci znaleźli ją z karabinem w rękach otoczoną ciałami martwych przyjaciół. Po dziewięciu miesiącach spędzonych w areszcie śledczym Maja nareszcie może zacząć mówić i w gronie krajowej sławy adwokatów zamierza opowiedzieć swoją historię. Czy jest winna? Czy z zimną krwią zastrzeliła swojego chłopaka i najbliższą przyjaciółkę? Czy był to wypadek? Czy też może okoliczności sprawią, że zamiast morderczyni świat zobaczy w niej ofiarę?

  Prawda, że brzmi interesująco? Tyle pytań i tylko jedna odpowiedź. To właśnie w książkach lubię

  najbardziej, kiedy temat jest tak otwarty, autor daje nam tyle możliwości, że przewidzenie zakończenia jest praktycznie niewykonalne. Tym razem książka troszkę się różni od podobnych tytułów gatunku. Od samego początku wiemy, że nasza główna bohaterka jest winna. Tak, zastrzeliła swoich przyjaciół, jednak nie wiemy nic o okolicznościach masakry. Nie wiemy czy była szalona, czy zmusiły ją do tego okoliczności czy może działała w samoobronie. Razem z Mają siedzimy na ławie oskarżonych czekając na naszą kolej by wreszcie móc przemówić i odkryć przed światem prawdę.

  Zwróciłam uwagę na jedną rzecz. Już na pierwszej stronie książki znajduje się następujące zdanie :

  "Wszyscy zostali zastrzeleni, z wyjątkiem mnie", potem średnio co kilkadziesiąt stron autorka powtarza, że Maja jest jedynym naocznym świadkiem tragedii. Aż tu nieoczekiwanie...bum. Zmartwychwstanie? Zombie? Przeoczenie? Choć uważam tę powieść za bardzo interesującą, należącą do gatunku tych od których wprost nie można się oderwać, to uważam że twist akcji był jednym z najsłabiej przygotowanych z jakimi się do tej pory zetknęłam. A dlaczego? Gdyż w świecie gdzie rządzą prawa fizyki, a jedyne zmartwychwstanie zdarzyło się kilka tysięcy lat temu, był po prostu nieprawdopodobny. Mało tego. Wprowadzenie ponownie postaci, która zginęła na pierwszej stronie było zupełnie niepotrzebne gdyż i tak nie miało większego wpływu na zakończenie powieści. Myślicie pewnie, że teraz spojleruję. A ja uważam, że dodatkowo zachęcam. Teraz przez cały czas będziecie się zastanawiać kto przeżył. Czy jest szansa, że to chłopak ofiary? A może jej najbliższa przyjaciółka? Nielubiany przez nikogo dealer? A może nauczyciel? Ale to już musicie odkryć sami.

  Maję poznajemy w więziennej celi, a dokładniej w jej głowie gdyż to właśnie myśli naszej głównej bohaterki są naszymi stałymi towarzyszami. Jednych może denerwować to, że autorka poświęciła przeważającą część książki na opisywaniu przemyśleń osadzonej w więzieniu dziewczyny. Może odrzucać fakt, że czekająca na wyrok, oskarżona o wielokrotne morderstwo kobieta jest w stanie analizować to jak ubrany jest jej adwokat albo jak bardzo niemodny kolor szminki ma strażniczka więzienna. Ja z kolei uważam, że informacje te były niezwykle pożyteczne by w pełni poznać naszą bohaterkę. Zamknięta przez dziewięć miesięcy w pomieszczeniu mniejszym niż pięć metrów kwadratowych, bez dostępu do mediów i towarzystwa, Maja miała wiele czasu na myślenie nie tylko o tym co zrobiła. Widziała wszystko to co ją otacza, gdyż jedynym co jej pozostało to zmysł obserwacji. Nie możemy zapominać, że mamy tutaj do czynienia z nastolatką, w której nadal buzuje burza hormonalna. Z istotą która jest ciekawa świata a jedyną możliwością jego poznania są doznania empiryczne. W tym wieku wprost nie można się zamknąć w sobie, gdyż wszystkie bodźce ze świata zewnętrznego oddziałują na naszą psychikę. Maja nie umarła, Maja nie czeka na krzesło elektryczne, Maja ma przed sobą najwyżej kilkanaście lat więzienia więc dlaczego ma pogrążyć się w czarnej rozpaczy jeśli zna wszystkie odpowiedzi i tylko czeka by się nimi podzielić? Może to wina systemu sądowniczego? Że zmusił skazaną na tak długie czekanie choć dowody zebrane zostały w kilkanaście godzin? Dowody wskazujące na jej winę? Czy dziewięć miesięcy to nie jest wystarczający czas na to by wszystko dokładnie przemyśleć i mieć jeszcze czas na analizę otoczenia?

  Powiem szczerze. Nie jest to książka dla ludzi których cechuje brak cierpliwości. Przez pierwszych kilkadziesiąt stron poznajemy Maję i jej bezpośrednie otoczenie : więzienną celę, strażników, spacerniak, adwokatów i rodzinę. Dopiero stopniowo dziewczyna zaczyna przed nami odkrywać historię, którą ma do opowiedzenia. Ja byłam cierpliwa i się nie zawiodłam. Życie Mai, choć z pozoru była zwykłą, niczym się nie wyróżniającą nastolatką, może być tematem powieści. Ci którzy chcieliby skrócić tę książkę do rozmiarów noweli zrobiliby krzywdę naszej bohaterce.

  Literatura skandynawska co raz to odkrywa przede mną nowe tajemnice. Do tej pory czytałam głównie kryminały w których warstwa obyczajowa jak na gatunek przystało była okrojona do minimum. Tym razem dostałam coś więcej. W książce poruszony jest ważny temat jakim są imigranci. Nie mówię teraz o azylantach, którzy w ostatnich kilku latach napłynęli do Europy z krajów ogarniętych wojną. Mówię o ludziach, którzy przyjechali do krajów skandynawskich kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat wcześniej. Ta powieść otworzyła mi oczy na fakt, że nie wszystko wygląda kolorowo. Szwecja- kraj słynący z tolerancji i demokracji- ma problemy. Problemy z asymilacją przybyszów, problemy z miejscami pracy, kryzysem finansowym państwa. Tolerancja już nie jest faktem, jest czymś na pokaz. Czyżby to państwo, znane ze swojej opiekuńczości, miało już dość? I choć gazety boją się o tym pisać, to jednak autorzy dają temu wyraz w swoich książkach? Czy może jest to cichy apel do reszty świata o zmianę światowej polityki, i zamiast zamiatania problemu emigracji pod dywan, prośba o reformy i zmiany?

  "Ruchome piaski" to znakomity thriller psychologiczny. Nie kryminał, nie sensacja tylko prawdziwy majstersztyk gatunkowy. Z jednej strony wiemy wszystko, jednak każda zdjęta warstwa farby odkrywa nowy obraz. Nie musimy tutaj lubić naszej głównej bohaterki, nie musimy szanować jej rodziny czy decyzji przyjaciół, ważna jest sama historia która pociąga i fascynuje. A najpiękniejsze jest to, że ta historia to coś nowego...i niestety prawdopodobnego. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Szepty zmarłych 5/5 Nasza cena:
23,23 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szepty zmarłych

David Hunter, ceniony londyński antropolog sądowy, o śmierci wie wszystko. Po kolejnym śledztwie, którego omal nie przypłacił życiem, wraca do miejsca, gdzie uczył się zawodu: Ośrodka Badań Antropologicznych, nazywanego potocznie Trupią Farmą. Tam, z pomocą Toma Liebermana, mentora i przyjaciela,...
Księgobójca 5/5 Nasza cena:
31,01 zł 32,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Księgobójca

"Miłość do książek staje się obsesją, miłość do kobiety zbrodnią" Thriller literacki o Wiktorze Krzesimie, amsterdamskim księgarzu polskiego pochodzenia, zawodowym podglądaczu, zakochanym w skrywającej liczne tajemnice kobiecie, który zza szyby księgarni prowadzi prywatne śledztwo w sprawie śmierci...
Niebo jest zawsze wyżej 4/5 Nasza cena:
26,24 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niebo jest zawsze wyżej

Niebo jest zawsze wyżej Co byś zrobił, gdyby twój najpotworniejszy koszmar miał się urzeczywistnić? Psychiatra i policyjny psycholog śledczy, Nathalie Svensson, w końcu jest usatysfakcjonowana swoim życiem. Niedawno, po rozstaniu, kupiła sobie przytulny apartament w centrum Sztokholmu, gdzie może...
Odwet 5/5 Nasza cena:
30,62 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odwet

Kontynuacja powieści „Zamęt”. Waldemar Zenonik, oficer polskiego wywiadu, ginie w Algierze, wykonując misję związaną z kontraktem Polskiego Koncernu Zbrojeniowego. Ślady wskazują na Al-Kaidę. W tym samym czasie w Baku inny oficer wywiadu, Robert Kunicki, spotyka się z Jewgienijem Morozowem –...
Ryzykowna gra 4/5 Nasza cena:
22,68 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ryzykowna gra

Piątego czerwca 1916 roku brytyjski okręt wojenny HMS ?Hampshire? tonie u wybrzeży archipelagu Orkady, a wraz z nim cała załoga i ówczesny brytyjski minister wojny lord Kitchener. Panuje opinia, że jednostka przewoziła niezwykle cenny ładunek. W kolejnych latach wielu nurków, ryzykując życiem,...
Na kogo wypadnie, na tego śmierć 3/5 Nasza cena:
23,09 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na kogo wypadnie, na tego śmierć

Nad jeziorem Valsjön policja odnajduje zwłoki młodego mężczyzny. W pobliskim lesie natrafia zaś na błąkającego się Andersa Levandera, który znajduje się w szoku. Gdy Linn Kalo, terapeutka i żona inspektora Magnusa Kalo, próbuje z nim rozmawiać, mężczyzna staje się agresywny. Kilka dni później...
Intrigo 0/5 Nasza cena:
29,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Intrigo

Kobieta planująca odwet na niewiernym mężu; zdradzony mąż, któremu - jak sądził - udało się zemścić na chcącej go opuścić żonie; dziewczyna, która przed trzydziestu laty zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Wszystkie powieści, choć niesplecione ze sobą w oczywisty sposób, w mroczny sposób...
Zanim umarłam 4/5 Nasza cena:
26,54 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zanim umarłam

Przeżyła wypadek, ale prawdziwy koszmar miał się dopiero zacząć… Kath nie może się nadziwić swojemu szczęściu – z wypadku, którego nie powinna przeżyć, wyszła lekko poobijana i z tymczasową utratą pamięci. Rodzina nie podziela jej entuzjazmu. Mąż jest oziębły, a córka zachowuje się dziwnie. Kath...
Koniec lata 4/5 Nasza cena:
31,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Koniec lata

Późne lato 1983 roku. Pewnego wieczoru z gospodarstwa w Skanii znika chłopiec. Cała okolica angażuje się w poszukiwania, lecz nie przynoszą one rezultatów. Ludzie zaczynają plotkować i snuć podejrzenia. Nieudolnie prowadzone śledztwo ostatecznie zostaje umorzone, a rozpacz i frustracja doprowadza...
Czarne tango 0/5 Nasza cena:
20,35 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarne tango

Nowy kryminał autorki ?Placu dla dziewczynek?Noc Świętojańska nad jeziorem Shiresjon. Rok temu popełniono tutaj brutalne morderstwo. W tym roku nieznajomi z Internetu skrzyknęli się, by uczestniczyć w maratonie Czarnego Tanga. Zapowiada się niezapomniana noc! Wśród imprezujących jest znana blogerka...
Zła droga 5/5 Nasza cena:
26,39 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zła droga

Na lokalnej drodze w Prowansji z ciemności wyłania się mężczyzna, którego pojawienie się rozpętuje cały szereg dziwnych zdarzeń, zmieniając w koszmar życie pisarza Berta Amandale'a i jego przyjaciela Chucksa Basila, nieco przebrzmiałej już gwiazdy rocka.
Uwięzieni 3/5 Nasza cena:
19,83 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uwięzieni

Intrygująca historia kobiety skazanej za brutalne przestępstwo i więziennego psychologa, który rozpoznaje w niej swoją miłość z liceum. Ich pełne emocji spotkanie wyzwoli łańcuch wydarzeń, których konsekwencje okażą się niebezpieczne dla nich obojga. Wydaje się, że Franka Lundquista, psychologa w...
Wybrane bestsellery
Reminders of Him. Cząstka ciebie, którą znam 5/5 Nasza cena:
33,37 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Reminders of Him. Cząstka ciebie, którą znam

Po pięciu latach pobytu w więzieniu Kenna Rowan wraca tam, gdzie wszystko się zaczęło. Chce zmierzyć się z przeszłością i odzyskać córkę. Niestety, okazuje się, że mostów, które spaliła, nie da się odbudować. Bez względu na to, jak ciężko pracuje, wciąż są ludzie, którzy wykluczają ją z życia jej...
Potomek 0/5 Nasza cena:
28,40 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Potomek

James Falcon to szanowany kapitan kontrwywiadu armii USA. Podczas II wojny światowej zasłynął wrodzonymi zdolnościami do zwalczania wampirów, wykorzystywanych do walk przez nazistowskie Niemcy. Wielu starć z nimi omal nie przypłacił życiem. Powrócił jednak do domu jako zwycięzca... Trzynaście lat...
Losing Hope 4/5 Nasza cena:
32,93 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Losing Hope

Czasami, aby pójść naprzód, trzeba najpierw sięgnąć głęboko w przeszłość. Przekonał się o tym również Dean Holder. Po tym gdy utracił swoją przyjaciółkę z dzieciństwa, przez wiele lat zmagał się z poczuciem winy. Mógł wówczas zareagować i nie pozwolić jej odejść, ale nie odważył się na ten krok. Od...
Mega Bloks Radiowóz patrolowy Chase’a Mattel 0/5 Nasza cena:
38,24 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mega Bloks Radiowóz patrolowy Chase’a Mattel

Mali konstruktorzy mogą ruszyć do akcji z zestawem konstrukcyjnym Psi Patrol Radiowóz patrolowy Chase’a, w którym jest 1 figurka Chase’a do ustawiania w różnych pozach i 9 miniklocków oraz elementów specjalnych. Zbuduj radiowóz Chase’a i posadź figurkę za kierownicą, aby wyruszyć na patrol. Potem...
Mój ostatni miesiąc 5/5 Nasza cena:
25,07 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mój ostatni miesiąc

WZRUSZAJĄCA POWIEŚĆ YA O WIELKIEJ PRZYJAŹNI I PRAWDZIWEJ MIŁOŚCI autora bestsellerów o LICEUM FREUDA. Nagła śmierć matki wywraca do góry nogami życie nastoletniego Sebastiana. Pogrążony w depresji chłopak oddala się od bliskich i wpada w podejrzane towarzystwo. Gdy pewnego dnia pod wpływem używek...
Uliczna wyścigówka 31127 5/5 Nasza cena:
67,49 zł 89,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uliczna wyścigówka 31127

Pełne emocji wyścigi z uliczną wyścigówką do przebudowywania Fani superszybkich aut mogą się ścigać po ulicy lub torze pojazdami z imponującego zestawu konstrukcyjnego LEGO® Creator 3 w 1 Uliczna wyścigówka (31127). Dzieci w wieku od siedmiu lat będą się świetnie bawić, inscenizując wyścigi...
Bugs Team Starter. Karty pracy do zerówki. Język angielski 5/5 Nasza cena:
43,17 zł 44,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bugs Team Starter. Karty pracy do zerówki. Język angielski

Bugs Team Starter to pierwsza część czteropoziomowego kursu dla klas 0‒3. Poziom Starter przeznaczony jest dla zerówek i stanowi idealne wprowadzenie do nauki języka angielskiego w szkole podstawowej. Książka ucznia to zbiór kolorowych kart pracy, które pełne są różnorodnych zadań typu:...
The Outrage 0/5 Nasza cena:
26,17 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

The Outrage

Witajcie w Protektoracie, miejscu, gdzie miłość może być przestępstwem. Nieodległa przyszłość, małe miasteczko w Protektoracie (niegdyś Wielka Brytania), totalitarnym, zamkniętym państwie rządzonym przez Lorda Protektora, w którym zakazane jest wszystko, co odstaje od ogólnie uznanej przez państwo...
Fisher-Price Ucz się i śmiej! Poziomy nauki. Siostrzyczka Szczeniaczka. Edukacyjna zabawka interaktywna dla dzieci 0/5 Nasza cena:
136,75 zł 160,88 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fisher-Price Ucz się i śmiej! Poziomy nauki. Siostrzyczka Szczeniaczka. Edukacyjna zabawka interaktywna dla dzieci

Siostrzyczka Szczeniaczka jest mięciutka, uwielbia się tulić i jest gotowa udowodnić, że nauka to świetna zabawa! Reaguje na dotyk Twojego dziecka radosnymi piosenkami i wypowiedziami, które uczą ponad 100 pierwszych słów, nazw części ciała, kolorów, kształtów i nie tylko! A ponieważ każde dziecko...
Armagedon. Expeditionary Force. Tom 8 0/5 Nasza cena:
36,84 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Armagedon. Expeditionary Force. Tom 8

Kiedy renegaci z załogi „Latającego Holendra” wrócili z pomyślnie ukończonej misji, Siły Ekspedycyjne ONZ sądziły, że Ziemia będzie bezpieczna przez co najmniej kilkaset lat. Teraz SEONZ znowu potrzebują pomocy Wesołej Bandy Piratów. „Holender” wylatuje na prostą misję rozpoznawczą… Jednak w...
Ukryci 5/5 Nasza cena:
24,18 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ukryci

Marcie Sygit wali się świat, kiedy jej niepełnosprawny syn zostaje uprowadzony. Okazuje się, że Piotrek nie jest jedyny, a porywacz działa już od roku. Zniechęcona brakiem postępów w śledztwie samotna matka znajduje nieoczekiwanie sprzymierzeńca w osobie Marka Bielawskiego, lokalnego przedsiębiorcy...
Rodzina łgarzy 5/5 Nasza cena:
27,89 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rodzina łgarzy

Kolejne lato. Kolejne pokolenie. Ta sama rodzina Sinclairów! Niecierpliwie wyczekiwany prequel bestsellerowej powieści, fenomenu TikToka Byliśmy łgarzami E.Lockhart. Trzymająca w napięciu nowoczesna, wyrafinowana powieść, od której nie będziecie mogli się oderwać. Smagana wiatrem prywatna wyspa u...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula