Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów

Średnia: 4.1 Ilość ocen: 16
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
13.9 x 20.9 cm
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
288
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 25,49 zł
Nasza cena: 22,04 zł 34,99 zł Taniej o: 37%

Jakie mroczne tajemnice skrywają umysły przestępców zdolnych do popełnienia najbrutalniejszych zbrodni? Dlaczego niektórzy ludzie są w stanie zabijać z zimną krwią i nie czuć z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia?

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jak myślą psychopaci, koniecznie sięgnij po książkę "Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów".

Christopher Berry-Dee, kryminolog i autor wielu bestsellerów, który w swojej najnowszej publikacji pt. "Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów" przedstawia wywiady, które na przestrzeni lat prowadził z przebywającymi w zakładach karnych przestępcami, oraz płynące z tych rozmów wnioski. Pisarzowi udało się dotrzeć do seryjnych morderców, których nazwiska swego czasu codziennie ukazywały się na pierwszych stronach gazet i których zbrodnie, mimo upływu lat, wcale nie wydają się mniej przerażające.

Autor przybliża czytelnikom sylwetki najbardziej brutalnych zabójców, próbuje zrozumieć, kim byli, zanim ogarnęła ich żądza odbierania ludzkiego życia, i co sprawiło, że postanowili zmienić swoje myśli w czyny. Christopher Berry-Dee w książce "Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów" stara się przede wszystkim zgłębić zakamarki psychiki mordercy. Wnioski, do których dochodzi, są przerażające. Okazuje się bowiem, że od brutalnych mordów popełnianych przez jego rozmówców więcej lęku wzbudza fakt, że zabójcy nie odczuwają żadnych wyrzutów sumienia z powodu popełnionych zbrodni...


O autorze

Christopher Berry-Dee jest światowej sławy kryminologiem śledczym. W czasie swojej aktywności zawodowej odwiedził kilka kontynentów, by przeprowadzić wywiady z ponad trzydziestoma seryjnymi mordercami osadzonymi w różnych zakładach karnych.

Na podstawie przeprowadzonych przez siebie rozmów napisał wiele książek poruszających tematykę seryjnych zabójstw, w tym "Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów" czy "Rozmowy z seryjnymi mordercami. Mrożące krew w żyłach studium ludzi-potworów". Obydwie książki w Polsce ukazały się nakładem Wydawnictwa Czarna Owca.

Recenzje (16)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Słynny kryminolog Christopher Berry-Dee po raz drugi zabiera czytelnika w podróż w głąb umysłów potworów - tym razem jego książka nosi tytuł „Rozmowy z psychopatami”, w której dokonuje studium wynaturzonych morderców. Jak mroczny okaże się świat bezlitosnych przestępców?

  Autor upodobał sobie metaforyczne stwierdzenie „słonie latają, ołowiane kule odbijają się od ziemi jak piłeczki, a wszystkim rządzą wróżki”. Opisywało ono absurd świata, w jakim żyją psychopaci. Przeczytawszy je pierwszy raz uznałam te odniesienie za całkiem barwne, a już na pewno oryginalne. Jednak wyrażenie to w książce zostało powtórzone w całości lub fragmentami aż 8 razy, co dla mnie było dużą przesadą. Językowe porównania autora momentami wydawały mi się co najmniej niestosowne. Rozumiem przekaz słów „gówno trafiło w wentylator”, ale czy wypada używać takiego sformułowania, kiedy stronę wcześniej pisało się o ofierze brutalnej zbrodni? Podobnie ma się sprawa z nielicznymi, ale jednak, próbami kończenia rozdziałów „miłym akcentem”. Nie sięgałam po tę pozycję po to, by czuć się miło. A już na pewno nie czuły się tak znajomi czy rodziny ofiar, jeżeli sięgnęły po tę pozycję. Zresztą pokrewieństwo czy jakakolwiek zażyłość ma tutaj małe znaczenie. Chodzi o zwykły takt, którego autorowi zwyczajnie zabrakło.

  Sądzę, że czytelnik, w momencie, kiedy zabiera się za lekturę wybranej przez siebie książki nie jest zainteresowany ograniczeniami, jakimi wydawca obarczył autora. Christopher Berry-Dee wielokrotnie wspomina, iż na pewne sprawy wydawca mu nie pozwala, a na opis niektórych zagadnień zabrakło mu miejsca z powodu ograniczenia znaków. Brzmi to jak skarga i tłumaczenie dziecka, a nie postawa dorosłego, wykształconego człowieka.

  Kolejną wadą tej pozycji jest to, że autor niestety czasami zapominał, że nie pisze książki o sobie, a o psychopatach. Narcyzm wylewał się tutaj rwącymi strumieniami, co nie miało miejsca w „rozmowach z seryjnymi mordercami”. Obie książki dzieli jednak 14 lat, najwidoczniej był to wystarczający czas, w którym autor obrósł w piórka. Wzbogacanie kontekstu sytuacyjnego słowami „gdzie jedliśmy stek z frytkami” lub „gdy pływaliśmy razem w basenie” również nieszczególnie przypadło mi do gustu.

  Być może cierpię na pewnego rodzaju masochizm, jednak po kolejne pozycje autora sięgnę kierowana ciekawością, czym tym razem zaskoczy mnie wspomniany wcześniej kryminolog. W recenzowanej książce można było znaleźć odrobinę wartości merytorycznej, choć dopiero po gruntownym przesianiu jej przez sito oddzielające wiedzę od zbędnego monologu i popisu megalomaństwa.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  „Rozejrzyj się.

  Mężczyzna
  siedzący obok ciebie.

  Kobieta wyglądająca przez okno.

  Każde z nich może okazać się bezlitosnym mordercą...”

  Niezła rekomendacja – nie zaprzeczam, szczególnie że jest to druga książka autora, z którą się zapoznałem i uważam że było warto. Tym razem przyszła pora na „ Rozmowy z psychopatami”.

  O tej publikacje możemy przeczytać, że:

  Christopher Berry-Dee, kryminolog i autor bestsellerów, ukazuje czytelnikom mroczne zakamarki psychiki najbardziej bezlitosnych i niebezpiecznych morderców na świecie. Przez wiele lat prowadził wywiady z przestępcami przebywającymi w więzieniach – w tym osławionymi seryjnymi zabójcami – i odkrył, że okazywany przez nich brak wyrzutów sumienia jest często jeszcze bardziej przerażający od popełnionych zbrodni.

  Słowem podsumowania, chciałem zaznaczyć że te rozmowy bardziej przypadły mi do gustu niż poprzednia książka tego pana. Przede wszystkim dlatego że znajdziemy tutaj rzeczywiście mnóstwo rozmów z osobnikami, którzy postanowili rozerwać się trochę i popełnić jakąś zbrodnię. Bo dla niektórych z nich, albo nawet dla wszystkich takie zachowanie nie jest niczym szczególnym. Ot – zdarzyło się, nie ma co drążyć tematu. W przygotowaniu kolejne części rozmów autora ze zwyrodnialcami i myślę że chętnie się zapoznam, jak tylko zostaną wydane. Polecam zatem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów" jest to wędrówka przez najbardziej mroczne zakamarki umysłu najniebezpieczniejszych ludzi na świecie. Bestie? Potwory? Bezduszne istoty...?

  "Z myślą o Czytelnikach, którzy nie czytali żadnej z moich książek, informuję, że rozmawiałem twarzą w twarz z mniej więcej trzydziestoma seryjnym zabójcami, a ponadto kilkoma przestępcami, którzy dokonali masakry albo popełnili jedną zbrodnię".

  Autor spędził wiele lat na badaniu cech, jakimi odznaczają się psychopaci, seryjni mordercy, gwałciciele. Wiele wywiadów, lata korespondencji i spotkania twarzą w twarz. Christopher Berry-Dee przedstawia nam kilku najbardziej znanych morderców na świecie, skazanych na kary śmierci bądź nadal odsiadujących swoje wyroki. Jedną z opisanych w książce spraw jest sprawa zabójstwa popełnionego przez paraolimpijczyka Oscara Piostoriusa w 2013 roku.

  Razem z autorem sięgamy w głąb zniszczonych i skażonych złem umysłów ludzi, którzy nie znali litości a z ich rąk zginęło wiele osób, w tym dzieci. Poznamy charakterystykę osobowości sadystycznych potworów w ludzkiej skórze, narcystycznych morderców, psychopatyczne szalone umysły, jakie kryły się w społeczeństwie. "Rozmowy z psychopatami" to jedna z najbardziej interesujących książek, jakie czytałam. Oprócz samego opisu spraw, autor zamieścił także fragmenty autentycznych listów oraz wywiadów.

  Jest to również bardzo wstrząsająca książka, a niektóre historie przyprawiły mnie o dreszcze. Zabójstwa dzieci, młodych dziewcząt, ciężarnej kobiety... Mocne historie opowiedziane w niezwykle interesujący sposób.

  W mojej ocenie książka jest świetna. Bardzo podobał mi się styl, jakiego autor użył, aby przekazać czytelnikowi swoje przemyślenia i wnioski.

  Zdecydowanie polecam!

  Książkę przeczytałam dzięki Wydawnictwu Czarna Owca.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Zastanawialiście się kiedykolwiek co kryje się w umyśle psychopaty? Jakie bodźce oddziałują na niego, popychajac go do zbrodni?

  Mam coś co w wyczerpujący sposób pomogło mi zrozumieć zagadkowy problem.

  Dzięki książce Rozmowy z psychopatami przepadłam w umysłach seryjnych zbrodniarzy. Autor w wyczerpujący sposób przeprowadził mnie przez poszczególne zbrodnie jak i stany psychiczne towarzyszące zbdroniarzom podczas dopuszczenia się tych czynów. Przeżyłam wiele wstrząsających momentów, które nie były związane z mordertswami dokonywanymi przez te osoby, ale z sumieniem... Żadna z tych osób nie miała sumienia... Nie pomyślały o swoich ofiarach, nie przeprosiły rodzin! Sam proces planowania dokonania zbrodni tak makabrycznych mnie przeraził. Szanowany doktor, czy kochająca żona byli tak samo bezwzględnymi mordercami...

  Docierając do swoich rozmówców autor książki często wynikał w ich umysł, mówił to co te osoby chciały usłyszeć dzięki czemu w jakiś sposób do nich dotarł. Manipulacja która musiał stosować wobec skazanych była tutaj pierwszorzędna. Zaciekawił mnie bardzo motyw rozszczepienia jaźni u jednego z psychopatów co skłoniło mnie do poszerzenia wiedzy w tym zakresie. Jeśli myślicie że ta książka jest fikcją to się bardzo mylicie! Zawiera prawdzie, opisane przypadki mordów. Sama pamiętam głośną sprawę sportowca Oscara Pistoriusa która również jest tutaj dogłębnie opisana. Książka nie należy do łatwych lektur. Emanuje z niej strach ale i ciekawość...

  Zawiera wiele trudnych nazw oraz odnośników jednak uwierzcie mi zrozumiecie jej przekaz.

  Bardzo mi się podobała ale jednocześnie mnie poruszyła... Pamiętajcie :Nie tylko złe doświadczenia z dzieciństwa mogą ukształtować waszą psychikę... Psychika psychopaty kształtuje się całe życie...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książkę bardzo fajnie się czyta, ciekawa. Lubię czytać książki poruszające takie tematy

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 11 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Rozmowy z seryjnymi mordercami. Najgorsi na świecie 4/5 Nasza cena:
33,95 zł 53,89 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rozmowy z seryjnymi mordercami. Najgorsi na świecie

Christopher Berry-Dee to człowiek rozmawiający z seryjnymi zabójcami. Jako światowej sławy kryminolog śledczy zdobył zaufanie morderców z różnych kontynentów, odwiedzał ściśle strzeżone więzienia, w których przebywają, i szczegółowo dyskutował o ich potwornych zbrodniach. Unikatowe wywiady...
Rozmowy z seryjnymi morderczyniami. Królowe zbrodni 3/5 Nasza cena:
22,04 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rozmowy z seryjnymi morderczyniami. Królowe zbrodni

Christopher Berry-Dee, kryminolog i autor bestsellerów o seryjnych mordercach, tym razem bezkompromisowo analizuje psychikę kobiet w rodzaju Aileen Wuornos i Joanne Dennely, które nie tylko zabijały, ale robiły to wielokrotnie. Morderczynie, zwłaszcza seryjne, są znacznie rzadszym zjawiskiem niż...
Rozmowy z seryjnymi mordercami 4/5 Nasza cena:
25,19 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rozmowy z seryjnymi mordercami

Christopher Berry-Dee to człowiek rozmawiający z seryjnymi zabójcami. Jako światowej sławy kryminolog śledczy zdobył zaufanie morderców z różnych kontynentów, odwiedzał ściśle strzeżone więzienia, w których przebywają, i szczegółowo dyskutował o ich potwornych zbrodniach. Unikatowe wywiady...
eBook Rozmowy z seryjnymi mordercami. Najgorsi na świecie mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,49 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Rozmowy z seryjnymi mordercami. Najgorsi na świecie mobi epub

Christopher Berry-Dee powraca. Rozmowy z seryjnymi mordercami. Najgorsi na świecie to kolejna podróż w mroczny świat potworów. Tym razem autor zapuszcza się jeszcze głębiej. Nie oszczędzając czytelnikom wstrząsających szczegółów, analizuje życie i kłamstwa seryjnych morderców i wyjaśnia motywy ich...
eBook Rozmowy z seryjnymi morderczyniami. mobi epub 4/5 Nasza cena:
25,49 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Rozmowy z seryjnymi morderczyniami. mobi epub

Christopher Berry-Dee, kryminolog i autor bestsellerów o seryjnych mordercach, tym razem stara się wniknąć w głąb psychiki kobiet, które nie tylko zabijały, ale robiły to wielokrotnie. Morderczynie, zwłaszcza seryjne, są znane znacznie mniej niż seryjni mordercy. Z tego powodu nowe studium...
eBook Rozmowy z seryjnymi mordercami mobi epub 0/5 Nasza cena:
29,74 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Rozmowy z seryjnymi mordercami mobi epub

Christopher Berry-Dee to człowiek rozmawiający z seryjnymi zabójcami. Jako światowej sławy kryminolog śledczy zdobył zaufanie morderców z różnych kontynentów, odwiedzał ściśle strzeżone więzienia, w których przebywają, i szczegółowo dyskutował o ich potwornych zbrodniach. Unikatowe wywiady...
eBook Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,49 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów mobi epub

Christopher Berry-Dee, kryminolog i autor bestsellerów, ukazuje czytelnikom mroczne zakamarki psychiki najbardziej bezlitosnych i niebezpiecznych morderców na świecie. Przez wiele lat prowadził wywiady z przestępcami przebywającymi w więzieniach – w tym osławionymi seryjnymi zabójcami – i odkrył,...
Zwyczajny szpieg. Powrót 3/5 Nasza cena:
25,92 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zwyczajny szpieg. Powrót

Nazywam się Hagenbeck… Filip Hagenbeck. Kim jestem? Szpiegiem. Zwyczajnym. Wyszkolony w Starych Kiejkutach i oszlifowany w Centrali trafiłem do nigeryjskiego Lagos. To tam jako młody oficer operacyjny, pod przykryciem konsula w ambasadzie, przez kilka lat nadstawiałem karku w imię wyższych celów. I...
Niewiarygodne 5/5 Nasza cena:
35,59 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niewiarygodne

Dwóch zdobywców Nagrody Pulitzera, opowiada historię Marie, nastolatki oskarżonej o fałszywe zeznania na temat gwałtu. Jedenastego sierpnia 2008 roku osiemnastoletnia Marie zgłosiła się na policję. Zamaskowany mężczyzna włamał się do jej mieszkania w pobliżu Seattle, w stanie Washington, i zgwałcił...
Tajne życie 5/5 Nasza cena:
24,60 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajne życie

Porywające wspomnienia Amaryllis Fox opowiadają o jej dziesięciu latach w najbardziej elitarnej tajnej jednostce operacyjnej CIA, kiedy polowała na najgroźniejszych terrorystów świata w szesnastu krajach, w międzyczasie wychodząc za mąż i rodząc córkę. Amaryllis Fox kończyła teologię i prawo...
Koniec świata książka 0/5 Nasza cena:
28,34 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Koniec świata książka

Co spowoduje nasze wyginięcie? Jak możemy ocalić siebie i naszą przyszłość? Bryan Walsh odpowiada na najważniejsze pytania, które musi zadać sobie ludzkość, by przetrwać. Koniec świata to fascynujący reportaż popularnonaukowy, który odkrywa złożoność problemu, jakim jest nieunikniony koniec świata....
Pająk i mucha 0/5 Nasza cena:
24,41 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pająk i mucha

We wrześniu 1998 roku młoda reporterka Claudia Rowe pracowała jako niezależna dziennikarka New York Timesa w miasteczku Poughkeepsie w stanie Nowy Jork. W tym samym czasie miejscowa policja natrafiła na ciała ośmiu kobiet ukrytych w piwnicy i na strychu małego kolonialnego domu zamieszkanego przez...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula