Rozmowy z przyjaciółmi

Autor:

Sally Rooney

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
336
Rok wydania
2021
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 31,49 zł
Audiobooki mp3
za 35,92 zł
Nasza cena: 33,23 zł 42,99 zł Taniej o: 23%

Szukasz dobrej książki, która będzie trzymać Cię w emocjonalnym napięciu od pierwszych stron? Pragniesz wkraść się w intymny świat głównej bohaterki? Jeżeli tak, to "Rozmowy z przyjaciółmi" autorki Sally Rooney to pozycja właśnie dla Ciebie!

Bez wątpienia wzbudzi niejedną, nie zawsze pozytywną, myśl. W dialogach można dostrzec ważne tematy dotyczące problemu nierówności społecznych, moralności, różnic na tle rasowym, depresji, traum i nie tylko. Cała masa różnic klasowych i finansowych, samoakceptacji, mierzenia się z alkoholizmem bliskiej osoby czy nieuleczalną chorobą, które stanowią pewnego rodzaju tło dla powieści.

Bohaterką powieści jest wchodząca w dorosły świat Frances. Ta początkująca pisarka mieszka w Dublinie z Bobby - swoją byłą dziewczyną, a zarazem najlepszą przyjaciółką.

Melissa, popularna dziennikarka, i jej mąż, aktor, Nick, nieźle namieszają w ich życiu. Frances wda się w romans z mężczyzną, który jej imponuje i przenosi ją w świat sławnych ludzi, drogich i pięknych willi, bogatych głośnych przyjęć. Młoda pisarka oddaje się temu uczuciu bez względu na konsekwencje, ale czy na pewno?

Ta książka to typowa lektura dla dzisiejszego młodego świata, starszy czytelnik może być zirytowany zachowaniem postaci pojawiających się w powieści. Młodzież znajdzie w tej książce tematy na czasie, a więc będzie się identyfikować z bohaterkami i ich problemami wieku dorastania.


O autorce

Sally Rooney jest irlandzką pisarką, tworzy powieści młodzieżowe z gatunku literatury pięknej. Mieszka w Dublinie i ma na swoim koncie trzy książki.

Recenzje (7)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Frances to młoda studentka, pracująca dorywczo w bibliotece, która stale utrzymuje kontakt ze swoją przyjaciółką, a zarazem byłą dziewczyną Bobbi. Jedną z pasji Frances jest pisanie poezji, więc wraz z Bobbi prezentują ją na spotkaniach poetyckich. Dzięki swoi wystąpieniom, bohaterki poznają Mellisę – popularną dziennikarkę, żonę sławnego aktora, która postanawia napisać parę słów o dziewczynach. W ten sposób postacie zawierają nowe znajomości, a niektóre z nich zaczynają się poważnie rozwijać…

  Muszę przyznać, że to była wyjątkowo długa i trudna droga, którą przebyłam z tą książką. Niestety wpadłam w miesięczny zastój czytelniczy. Możliwe, że „Conversations with friends” to po prostu pozycja, która pojawiła się u mnie w nieodpowiednim miejscu i czasie.

  „Rozmowy z przyjaciółmi” to moja pierwsza anglojęzyczna książka, dlatego nie jestem w stanie ocenić stylu pisarskiego Sally. W zasadzie poziom języka nie był nad wyraz trudny, ale zdarzały się momenty, gdy musiałam zajrzeć do tłumacza. Niemniej jednak wiele informacji można było domyślić się z kontekstu. Rzeczą, która szczególnie rzucała się w oczy był niecodzienny zapis dialogów. Zostały one dosłownie wplecione w tekst, więc momentami ciężko wypadało zrozumienie całokształtu, ale z czasem szło to o wiele płynniej.

  Narracja występująca w książce była pierwszoosobowa. Nie przybierała ona formy pamiętnika, lecz dosłownie znajdywaliśmy się w głowie bohaterki. Frances nadmiernie analizowała zachowania ludzi. Poznawaliśmy jej najskrytsze myśli. Bohaterka zmagała się z wieloma problemami i w ten sposób mogliśmy zobaczyć, jak sobie z nimi radziła.

  Sam pomysł na fabułę, mógł wypaść całkiem dobrze. Nie spodobało mi się, w jaką stronę potoczyły się dalsze losy bohaterów, dlatego również końcówka mnie nie usatysfakcjonowała. Mimo to chciałabym docenić Sally pod względem tego, z jaką łatwością i autentycznością udało jej się przedstawić relacje międzyludzkie. Czytając, ma się wrażenie, jakbyśmy to my obcowali z bohaterami. W ten sposób książka wydawała się wyjątkowo bliska i realna.

  Nawiązując do tytułu, chciałabym również podkreślić, że książka ukazuje wagę rozmów w naszym życiu. Poznając każdą myśl Frances, wyraźnie mogliśmy zauważyć, jak bardzo odbiegały one od rzeczywistości. Wszelkie niedopowiedzenia, czy brak wymiany zdań nie prowadziły do niczego dobrego, a tylko stwarzały niepotrzebne konflikty.

  Książka w mojej opinii nie ma żadnej konkretnej fabuły, ani punktu kulminacyjnego, do którego stale byśmy dążyli. W zasadzie to wycinek życia Frances. Rozmowy z innymi, powracanie myślami do przeszłości i wnikliwe analizowanie każdej sytuacji, które czasami zdarza się być błędne.

  TW : samookaleczanie, zdrada, problemy rodzinne, alkoholizm

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Cieszący się popularnością debiut młodej pisarki irlandzkiego pochodzenia, przedstawia czworokąt miłosny między Frances (21-letnią studentka i poetką), Bobby (jej byłą dziewczyną i najlepszą przyjciółką), Melissą (zaną dziennikarką) oraz Nickiem (32-letnim aktorem, mężem Melissy). Historia opowiadana z perspektywy Frances w bystry sposób ukazuje jaki wpływ na życie młodej dziewczyny ma romans z dojrzalszym mężczyzną oraz jakie emocje mogą targać zagubioną, wrażliwą kobietą—nie tylko w miłości, ale także w relacjach z rodziną i przyjaciółmi.

  Wszystkie postacie mają silnie zarysowane charaktery—wszystkie, oprócz narratorki, której rolą jest obserwacja otoczenia i analizowanie własnych uczuć i przekonań. Frances może być każdą młodą kobietą—łatwo jest się utożsamić z narratorką, “wejść w jej skórę”, przeżywać podobne rozterki i dylematy. Jak sama Frances stwierdza: “Bałam się, że moja osobowość, gdyby okazało się, że ją mam, będzie z gatunku tych niedobrych. Czy martwiłam się tym jedynie dlatego, że byłam kobietą i czułam presję, by przedkładać cudze potrzeby nad własne? Czy ‘dobroć’ była tylko innym słowem na określenie uległości w sytuacji konfliktu?”. Główna bohaterka przeżywa w życiu kryzys, dzieląc się z czytelnikiem nietuzinkowymi przemyśleniami. Frances bardziej niż na szukaniu rozwiązań i moralizowaniu, skupia się na analizie i obserwacji własnych stanów. Jednocześnie liczne dialogi, a także fragmenty rozmów inernetowych nadają dynamiki i sprawiają, że powieść nie nudzi.

  Prosta i jednocześnie szczera narracja pełna refleksji sprawia, że jedni czytelnicy pokochają styl pisarski Rooney, a inni stwierdzą, że to literatura nie dla nich. Mi osobiście książka przypadła do gustu i prawdopodobnie wkrótce sięgnę po inną książkę autorki. “Rozmowy z przyjaciółmi” stanowią ciekawy obiekt do dyskusji dla wszystkich, ale szczególnie rekomenduję książkę młodym kobietom, gdyż to własnie dla tej grupy odbiorców spostrzeżenia Frances mogą okazać się najbardziej interesujące i pomocne.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W Polsce Sally Rooney dała się poznać najpierw za pośrednictwem „Normalnych ludzi” – szeroko omawianej powieści, na podstawie której powstał również serial o tym samym tytule. Trochę na przekór, jako polscy czytelnicy mogliśmy przeczytać jej debiut dopiero w tym roku, chwilę po tym, jak opadł szum w mediach społecznościowych w związku z historią Marianne i Connella.

  Nie mam zamiaru porównywać tych dwóch historii, ale jeśli miałabym odnieść się w jakikolwiek sposób do „Rozmów z przyjaciółmi” w kontekście „Normalnych ludzi”, podobieństwo odnajdywałabym na poziomie uczuć, jakie wzbudzały we mnie obie książki. Z tą różnicą, że w pewnym momencie – w trakcie lektury „NL” – zaczęłam odczuwać mimowolne zmęczenie postawami bohaterów, a w „Rozmowach…” Frances w ogóle we mnie tego nie wywoływała. W całej swej kreacji była ludzka do bólu: prześladowały ją lęki, żyła na granicy świata swojego i tego zewnętrznego, z regułami ustanawianymi przez niepisane umowy społeczne. Odnoszę wrażenie, że w pewnym sensie można odnaleźć w tej bohaterce, jej zachowaniach czy sposobie myślenia część siebie – w jakikolwiek sposób, świadoma jestem jednak różnorodności doświadczenia każdego czytelnika.

  Od pierwszych stron zauważalny jest brak graficznego wyodrębnienia dialogów. Narracja przeplatana jest bezpośrednio rozmowami – z jednej strony może wywoływać to dyskomfort podczas czytania, pozostaje jeszcze jednak inna strona tego zabiegu. Taka próba ujednolicenia tekstu może sprawiać wrażenie, że myśli i wypowiadane słowa Frances są jednością, może nawet czasem istnieją w jej świadomości, ponieważ zaciera się granica między narracją pierwszoosobową a samym dialogiem. Dla mnie nie jest to wada, a coś, co zdecydowanie tę powieść wyróżnia i sprawia, że czas spędzany na refleksjach wydłuża się.

  Moją uwagę zwróciło jeszcze jedno – zdarza się, że dialog przerywany jest myślami bohaterki, które odbiegają od tematu rozmowy. To rozproszenie wydaje mi się bardzo… realne. Przywodzi mi na myśl sytuacje, kiedy takie rozkojarzenie dotykało i mnie. Jak widać, można odnaleźć w tej historii małe, pozornie błahe niuanse, które zmieniają odbiór lektury każdego z osobna.

  Nie napisałam za wiele o innych bohaterach – oprócz Frances – czy o całej historii w ogóle. Uważam jednak, że nie zawsze należy odsłaniać bądź analizować każdy aspekt książki, czasem warto pozostawić innym odkrycie pewnych kart, by to doświadczenie lektury było w całości „ich”. Zwróciłam uwagę na detale, na to, co wydało mi się najciekawsze czy dość znaczące. „Rozmowy z przyjaciółmi” to książka warta polecenia, ale trzeba mieć świadomość, że nie każdemu spodobają się intelektualne słowne przepychanki, niecodzienna forma literacka (dialogi) czy też sama historia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Frances i Bobbi to studentki i przyjaciółki, które kiedyś był parą a teraz razem występują na slamach poetyckich gdzie poznają Melissę odnoszącą sukcesy dziennikarkę oraz jej przystojnego męża Nicka, aktora, którego kariera utknęła w martwym punkcie. Frances i Nick wplątują się w romans co wszystko komplikuje.

  Chociaż może to brzmieć jak przepis na dość trywialną historyjkę, to Sally Rooney tworzy tak złożoną i intrygującą relację między czterema głównymi bohaterami, że książka wciąga i ani trochę nie jest płytka. Autorka, tak jak w “Normalnych ludziach”, w tle porusza ważne kwestie takie jak nierówność społeczna, uzależnia, dostęp do służby zdrowia czy relacje rodzinne szczególnie te z ojcem alkoholikiem.

  .

  Sally Ronney jest mistrzynią w opisywaniu życia wewnętrznego swoich bohaterów. Zdecydowała, że w tej książce to Frances będzie narratorką. Dziewczyna bardzo zagubiona, przez co niezdecydowana, która do związku podchodzi w sposób bardzo chłodny i analityczny. Przez co śledzimy wewnętrzne rozważania towarzyszące jej na różnych etapach związku z Nickiem chyba najbardziej apatycznym bohaterem spośród tej czwórki. Zresztą ja żadnego z nich nie lubię. Każdy jest egoistą, który krzywdzi kogoś na kim mu zależy, bardzo często nie zgadzam się z ich zdaniem czy decyzjami, które podejmują. Jednak styl pisania Sally Rooney, te jej historie o niezbyt miłych ludziach uwikłanych w niezręczne związki sprawia, że ta książka bardzo mi się podobała. Może i nie jest to książka mojego życia, ta która zostanie ze mną na długo jednak wciągnęła mnie na tyle, że przeczytałam ją w jeden dzień, co rzadko mi się zdarza a po lekturze miałam poczucie dobrze spędzonego czasu. Więc książkę "Rozmowy z przyjaciółmi" serdecznie polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Poetka Francess i performerka Bobbi. Kim są? Jakie relacje ich łączą? Jeszcze niedawno były partnerkami. Dziś wiąże je przyjaźń i wspólne występy na slamach. Siłą napędową ich wzajemnych relacji jest Bobbi, charyzmatyczna młoda kobieta, o radykalnych poglądach, niezależna i dość apodyktyczna. To ona decyduje w jakim kierunku i kiedy może ewoluować ich związek.

  Sytuacja zmienia się kiedy dziewczyny poznają Mellisę, dziennikarkę, która chce napisać o nich i ich twórczości artykuł. Kiedy pewnego dnia Francess i Bobby przekraczają próg domu dziennikarki wkraczają do świata pełnego nowych doznań i uczuć. Francess po raz pierwszy spotyka mężczyznę, który jest w stanie ją zafascynować. Nick, mąż Melissy, cichy, introwertyczny aktor również zwraca uwagę na o wiele młodszą od siebie poetę.

  Sally Rooney w swojej najnowszej książce „Rozmowy z przyjaciółmi” każe nam zastanowić się jak w dzisiejszych czasach definiujemy słowo związek. Jej bohaterów łączą różne relacje od przyjaźni po bardziej intymne. To co jednak charakteryzuje każdy z układów to brak zaangażowania uczuciowego. Wchodzący w nowe konfiguracje partnerskie bohaterowie mogą się spotykać, sypiać ze sobą jednak nie potrafią, czy wręcz boją się rozmawiać o łączących ich uczuciach.

  „Rozmowy z przyjaciółmi” to książka, która charakteryzuje sposób życia, łatwość wchodzenia i wychodzenia w różnego rodzaju układy partnerskie, uczuciowość dzisiejszych młodych ludzi. Osób, które nie mają większych oporów przed powiedzeniem wszem i wobec, że sypiają ze sobą i które jednocześnie nie dopuszczają do siebie myśli, że może im zależeć na swoim partnerze i że go kochają. Młodych ludzi, którzy tak jak nie potrafią deklarować swoich uczuć nie planują również swojej przyszłość. Żyją tu i teraz, wyłącznie dniem dzisiejszym.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Najczęściej kupowane razem
 • -31%
  Gdzie jesteś, piękny świecie

  Gdzie jesteś, piękny świecie

  Alice, pisarka, poznaje Felixa, pracownika magazynu wysyłkowego, i proponuje mu wspólną podróż do Rzymu. W Dublinie jej najlepsza przyjaciółka Eileen próbuje dojść do siebie po rozstaniu z partnerem i zaczyna flirtować z Simonem, mężczyzną, którego zna z dzieciństwa. Alice, Felix, Eileen i Simon są...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 31,03 zł 44,99 zł
  w magazynie
 • -40%
  Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

  Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

  Dlaczego nie żyjemy tak, jakbyśmy chciały? Dlaczego nie robimy tego, co nam służy – chociaż wiemy, co nam służy? Dlaczego trzymamy się starych, obcych nam wzorców, jakby naszym życiem rządził jakiś złośliwy sufler? Dlaczego same od siebie odchodzimy?Ta książka jest o tym, jak znaleźć drogę powrotną...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,89 zł 39,99 zł
  w magazynie
 • -39%
  Bezmatek

  Bezmatek

  W brawurowej prozie Miry Marcinów wszystko jest dzikie i dziwne, a najdziwniejsza jest śmierć, której miało nie być. Bo na świecie są tylko dwie okoliczności końca: ktoś zmarł śmiercią tragiczną lub po długich cierpieniach. W tej książce jest inaczej. Są lata dziewięćdziesiąte i te teraz, są małe...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 24,34 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -28%
  Matka wszystkich pytań

  Matka wszystkich pytań

  &bdquo O ile zdołałam ustalić, być kobietą oznacza wiecznie coś robić źle. A przynajmniej tak jest w patriarchacie&rdquo .W najnowszej książce amerykańska eseistka analizuje rozmaite formy opresji, jakiej poddawane są kobiety &ndash od pomijania, onieśmielania, dyscyplinowania po przemoc psychiczną...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,20 zł 39,00 zł
  w magazynie
 • -23%
  Pieśń o Achillesie

  Pieśń o Achillesie

  Pod lśniącą zbroją bohatera kryje się człowiek z krwi i kości. W historii Achillesa obok okrucieństwa i siły jest miejsce na miłość i poświęcenie. Nad Achillesem, synem króla i pięknej nimfy, ciąży straszliwe fatum. Tylko ON może zapewnić Grecji wygraną w wyniszczającej wojnie. Ale zwycięstwo...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Ograniczona dostępność
  Cena: Nasza cena: 34,71 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -38%
  Dziewczyna, kobieta, inna

  Dziewczyna, kobieta, inna

  Zwyciężczyni Nagrody Bookera w 2019 roku. Książka dekady wg „Sunday Times” i „Guardiana”. Książka roku m.in. wg „Time’a”, „Washington Post”, „New Yorkera” i „Kirkus Reviews”. International Dublin Literary Award 2021 Znajdziecie tutaj Wielką Brytanię, o jakiej jeszcze nie czytaliście. Od Newcastle...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,00 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -37%
  Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej. Rozwiązania, które już mamy, zmiany, jakich potrzebujemy

  Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej. Rozwiązania, które już mamy, zmiany, jakich potrzebujemy

  Według Bila Gates’a tylko zatrzymanie emisji gazów cieplarnianych może uratować świat przed katastrofą. Oto jego plan i wezwanie do działania. Ta książka to owoc dziesięciu lat badań nad przyczynami i skutkami zmian klimatycznych. Bill Gates w poszukiwania sposobów na powstrzymanie katastrofy...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 28,35 zł 44,99 zł
  w magazynie
 • -34%
  Red, White & Royal Blue

  Red, White & Royal Blue

  Co się stanie, gdy Pierwszy Syn Ameryki zakocha się w księciu Walii? Podczas wesela na brytyjskim dworze królewskim wybucha kłótnia. W jej wyniku książę Henry i Alex - syn prezydentki USA - lądują w torcie weselnym, co wywołuje kryzys dyplomatyczny między państwami. Żeby go zażegnać, PR-owcy...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,35 zł 39,99 zł
  w magazynie
 • -40%
  Dorośli

  Dorośli

  Książka Roku Lubimyczytać.pl 2020 Ida jest bezdzietną architektką, wciąż czuje się młodo, ale jednak dostrzega już pierwsze oznaki nadchodzącego wieku średniego. Macierzyństwo to ważny dla niej temat: rozważa je, chociaż nie ma stałego partnera. Tymczasem są wakacje, upalna pogoda, a przed nią...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 20,86 zł 34,90 zł
  w magazynie
 • -37%
  It Ends with Us

  It Ends with Us

  Czasem te osoby, które najmocniej nas kochają, potrafią też najmocniej ranić. Lily Bloom zawsze płynie pod prąd. Nic dziwnego, że otworzyła kwiaciarnię dla osób, które… nie lubią kwiatów, i prowadzi ją z pasją i sukcesami. Gdy poznaje przystojnego lekarza Ryle’a Kincaida i rodzi się między nimi...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,51 zł 45,00 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Rozmowy z Bogiem. Księga 2 0/5 Nasza cena:
36,82 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rozmowy z Bogiem. Księga 2

W drugim tomie Neale ponownie podejmuje dialog z Bogiem, koncentrując się tym razem na ogólniejszych tematach w stosunku do kwestii natury osobistej i jednostkowej, poruszanych w pierwszym tomie. Przeczytamy o tajemnicach czasu i przestrzeni, o polityce, a nawet o pikantnym seksie, jednak książka...
Rozmowy z białaczką 0/5 Nasza cena:
31,32 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rozmowy z białaczką

Sylwia dowiedziała się o swojej chorobie w momencie, gdy na świat miało przyjść jej trzecie dziecko, dziewczynka, malutka Izza. Sylwia usłyszała, że nagły spadek hemoglobiny w jej krwi to nie anemia, to ostra białaczka szpikowa. Białaczka to wyrok. Często tak właśnie myślimy, choć nie mówimy tego...
Rozmowy z pedofilem 4/5 Nasza cena:
31,20 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rozmowy z pedofilem

Rozmowy z pedofilem to książka trudna w lekturze, a zarazem niezwykle potrzebna. Jej autorka, dr Amy Zabin, jest terapeutką, która dociera do swoich pacjentów za pomocą muzyki. Tak też dotarła do mężczyzny, którego nazywa na użytek tej książki Alanem. Mężczyzna odsiaduje wyrok dożywotniego...
Rozmowy z ideą 0/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rozmowy z ideą

Książkę pod redakcją I. Kijewskiego należy traktować jako niezwykły zbiór rozmów (i wspomnień) ze świadkami najnowszej historii Polski. Są to bowiem swoiste spotkania z uczestnikami najbardziej kluczowych zdarzeń związanych z kształtowaniem się zrębów III RP, budową systemu politycznego po...
Rozmowy Salomona z Marchołtem 0/5 Nasza cena:
24,84 zł 27,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rozmowy Salomona z Marchołtem

Anonimowy utwór powstały być może pod koniec XII, a na pewno przed wiekiem XV, jest przeróbką czy też adaptacją wcześniejszych wzorów i źródeł, w których Salomon, biblijny król, spiera się słownie z odrażająco brzydkim Marchołtem. Charakterystycznym rysem tego tekstu jest ocierające się o...
W środku jesteśmy baśnią. Mowy i rozmowy 5/5 Nasza cena:
48,29 zł 69,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W środku jesteśmy baśnią. Mowy i rozmowy

Autoportret Mistrza Myśliwski pozostaje we współczesnej literaturze zjawiskiem wyjątkowym i zasługującym na najwyższą uwagę. Jego powieści, pisane bez pośpiechu, ignorujące literackie mody i rynkowe targowisko próżności, to w rzeczy samej pełne mądrości i dojrzałej wiedzy o życiu traktaty,...
Zerwane rozmowy. 105 wierszy na inne okazje 0/5 Nasza cena:
36,54 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zerwane rozmowy. 105 wierszy na inne okazje

Jej poezja jest wręcz obłędnie świetlista, nawet wówczas, gdy nurza się w sennej aurze lub dosłownie zaprasza czytelnika do wnętrza snu. Światło nie odstępuje tych wierszy na krok tymi słowami Jakub Skurtys opisuje twórczość Agnieszki Wolny-Hamkało w posłowiu do Zerwanych rozmów. 105 wierszy na...
Nie opuszczam rąk. Rozmowa z Leonem Tarasewiczem 0/5 Nasza cena:
24,29 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie opuszczam rąk. Rozmowa z Leonem Tarasewiczem

Uznawany za jednego z najważniejszych polskich artystów współczesnych zdobył sławę w kraju i zagranicą. W swojej twórczości wychodzi poza blejtram, dosłownie i w przenośni – maluje światłem i betonem, przełamuje schematy, przekłada rzeczywistość na język obrazu i przestrzeni. Leon Tarasewicz w...
Jak wysoko sięga miłość ? Życie po Broad Peak 0/5 Nasza cena:
31,09 zł 43,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak wysoko sięga miłość ? Życie po Broad Peak

Opowieść żony himalaisty. W marcu 2013 roku świat przeżywał wielki sukces czterech polskich himalaistów – pierwsze zimowe wejście na Broad Peak. Chwilę później cała Polska zamarła. Dwóch wspinaczy rozpoczęło dramatyczną walkę o życie, a kiedy ją przegrali, rozgorzała narodowa dyskusja o etyce...
Przyjaciel Maigreta z dzieciństwa 0/5 Nasza cena:
17,87 zł 19,01 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przyjaciel Maigreta z dzieciństwa

Maigret prowadzi śledztwa wśród przeciętnych ludzi, których okoliczności zmuszają do „przekroczenia samych siebie”... Jacek Szczerba, „Gazeta Wyborcza” Kolejne śledztwo Maigreta nie zaczęło się, gdy odkryto czyjeś zwłoki, ale od zjawienia się w jego policyjnym biurze kogoś dawno niewidzianego......
Słodka nadzieja 5/5 Nasza cena:
27,21 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Słodka nadzieja

Ally Lucia jest kuzynką gwiazdora futbolu amerykańskiego, Romea Prince'a, a także najlepszą przyjaciółką kilku świetnych dziewczyn. To osoba, na którą można liczyć w każdej sytuacji. Zawsze pragnęła namiętności, bajkowej miłości i uczucia, które magicznie odmieni jej los. Czuje się jednak...
Zostań dla mnie 5/5 Nasza cena:
26,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zostań dla mnie

W „Zostań dla mnie”, ostatniej części serii, pierwszoplanowym bohaterem jest Jacob. Robi karierę filmową w Hollywood, jako przystojny kawaler jest obiektem zainteresowania paparazzi i prasy plotkarskiej. Nie pasuje do małego Sugarloaf, ale zgodnie z ostatnią wolą ojca musi tu spędzić sześć...
Wybrane bestsellery
Wiedza o społeczeństwie 2. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 5/5 Nasza cena:
49,14 zł 52,87 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wiedza o społeczeństwie 2. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik "Wiedza o społeczeństwie 2. Zakres podstawowy" został przygotowany dla uczniów drugiej klasy liceów ogólnokształcących i techników. Publikacja w zakresie podstawowym zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej na ten poziom. Znany już zespól...
Karetka kliniki dla zwierzątek 41694 0/5 Nasza cena:
34,49 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Karetka kliniki dla zwierzątek 41694

Zabawkowa karetka weterynaryjna do nauki budowania dla dzieci Zestaw LEGO® Friends Karetka kliniki dla zwierzątek (41694) pomoże czterolatkom i starszym dzieciom w nauce budowania z klocków podczas zabawy w ratowanie zwierzaka. Dzieci pomogą choremu pieskowi i dowiedzą się, że przyjaciele zawsze...
Hopeless 4/5 Nasza cena:
29,67 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hopeless

Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa. To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera. Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację,...
Epoka mitu 0/5 Nasza cena:
33,35 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Epoka mitu

Od niepamiętnych czasów ludzie czcili bogów, których zwali Fhrejami, prawdziwie odmienną rasę: niepokonanych w boju, mistrzów magii, z pozoru nieśmiertelnych. Gdy jednak jeden z bogów pada martwy pod ciosem ludzkiej broni, równowaga sił pomiędzy ludźmi a tymi, którym przypisywano boską naturę,...
Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Mattel 0/5 Nasza cena:
50,99 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Mattel

Lalka Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Te zestawy Barbie Color Reveal kryją aż sześć niespodzianek! W każdym z nich jest lalka Chelsea z kolorowym syrenim ogonem, ale jej wygląd pozostaje na razie tajemnicą. Otwieranie opakowania jest częścią zabawy - pociągnij za pasek, aby usunąć...
Drapieżne bestie 4/5 Nasza cena:
26,46 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Drapieżne bestie

Debiut, którego nie można przegapić. Panafrykańska mieszanka dynamicznej, pełnej zwrotów akcji, mrocznej mitologii i nieoczekiwanej miłości. Pierwsza część trylogii. Szesnastoletnia Koffi pracuje dla cieszącego się złą sławą Nocnego Zoo. Zajmuje się groźnymi, magicznymi stworzeniami, by spłacić...
Arka odkupienia. Przestrzeń objawienia. Tom 2 0/5 Nasza cena:
41,54 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Arka odkupienia. Przestrzeń objawienia. Tom 2

Pięćdziesiąt lat temu interwencja ludzi obudziła obcą, uśpioną od wieków strukturę, stworzoną dawno temu po to, by ostrzegała o pojawieniu się istot inteligentnych w tym rejonie galaktyki. Teraz nastąpi reakcja. Kiedyś Clavain uciekł, by walczyć po stronie Hybrydowców - pewnego odłamu ludzi,...
Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole 4/5 Nasza cena:
25,80 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole

Niezwykle zabawna i poruszająca powieść o queerowej dziewczynie, która uczy się jak być prawdziwą sobą! Czy uda jej się ogarnąć swoje życie i przetrwać w katolickiej szkole, która nie akceptuje dyskusji o aborcji i seksualności?  Szesnastoletnia Yamilet Flores woli być znana ze swojego zabójczego...
Reminders of Him. Cząstka ciebie, którą znam 5/5 Nasza cena:
33,38 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Reminders of Him. Cząstka ciebie, którą znam

Po pięciu latach pobytu w więzieniu Kenna Rowan wraca tam, gdzie wszystko się zaczęło. Chce zmierzyć się z przeszłością i odzyskać córkę. Niestety, okazuje się, że mostów, które spaliła, nie da się odbudować. Bez względu na to, jak ciężko pracuje, wciąż są ludzie, którzy wykluczają ją z życia jej...
Armagedon. Expeditionary Force. Tom 8 0/5 Nasza cena:
36,84 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Armagedon. Expeditionary Force. Tom 8

Kiedy renegaci z załogi „Latającego Holendra” wrócili z pomyślnie ukończonej misji, Siły Ekspedycyjne ONZ sądziły, że Ziemia będzie bezpieczna przez co najmniej kilkaset lat. Teraz SEONZ znowu potrzebują pomocy Wesołej Bandy Piratów. „Holender” wylatuje na prostą misję rozpoznawczą… Jednak w...
Barbie Kabriolet Mattel 0/5 Nasza cena:
85,24 zł 99,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Barbie Kabriolet Mattel

Udaj się w podróż kabrioletem Barbie(R) i przeżyj bezkresne przygody! Ten charakterystyczny dla stylu Barbie(R) dwumiejscowy samochód zaprojektowano w różowym kolorze, a jego maskę ozdobiono dodatkowo symbolem Barbie(R). To słodkie sportowe autko posiada dodatkowo tylny spojler i koła z...
Mój ostatni miesiąc 5/5 Nasza cena:
25,07 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mój ostatni miesiąc

WZRUSZAJĄCA POWIEŚĆ YA O WIELKIEJ PRZYJAŹNI I PRAWDZIWEJ MIŁOŚCI autora bestsellerów o LICEUM FREUDA. Nagła śmierć matki wywraca do góry nogami życie nastoletniego Sebastiana. Pogrążony w depresji chłopak oddala się od bliskich i wpada w podejrzane towarzystwo. Gdy pewnego dnia pod wpływem używek...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula