Rok wśród pingwinów

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2021
Format
155mm x 216mm
Ilość stron
320
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 28,56 zł
Nasza cena: 25,05 zł 42,00 zł Taniej o: 40%

Uwielbiasz przygody i śledzisz relacje z wypraw na programach przyrodniczych? Fascynuje Cię mroźna i wietrzna Antarktyda? Sięgnij po pozycję "Rok wśród pingwinów" autorstwa Lindsay McCrae.

Ta relacja z wyprawy na drugi koniec świata - niekiedy wstrząsająca i wzruszająca - stała się niepowtarzalnym portretem wyjątkowych mieszkańców Antarktydy.

"Rok wśród pingwinów" to mistrzowska kronika zdumiewającej podróży życia, śmierci i odrodzenia jednej z kolonii pingwinów oraz niezwykłego ludzkiego doświadczenia przebywania wśród nich w najtrudniejszym środowisku planety. Książka pokazuje, jak przetrwać w surowym klimacie, w którym średnia temperatura często przekracza minus 30 stopni.

Autor Lindsay McCrae, podróżując po świecie, filmuje przeróżne zwierzęta w ich naturalnych siedliskach. W końcu dostaje długo wyczekiwaną propozycję zamieszkania na Antarktydzie przez cały rok, aby sfilmować populację liczącą 11 tysięcy sztuk pingwinów cesarskich. Zostawia w domu ciężarną żonę i ryzykuje - wyrusza w podróż swojego życia, w mocno ujemne temperatury, przerażające burze śnieżne po to, aby być świadkiem cudownego krycia i składania jaj.

W książce świetnie ukazany jest rozdział o ratowaniu niektórych umierających pingwinów, które zostały wyrzucone przez niewiarygodne wiatry do głębokiego wąwozu. W piękny sposób opisuje konflikt między byciem dokumentalistą a współczującym człowiekiem w naturze.

Pasja, z jaką opowiada swoje przygody, jest mocno wyczuwalna w fabule. Lindsay McCrae jest młodym filmowcem zajmującym się dziką przyrodą. Od najmłodszych lat miał obsesję na punkcie obserwacji przyrody. Zrezygnował z nauki w college'u i rozpoczął swoją pasjonującą karierę.


Opinie o książce

Dwunastu mężczyzn chodziło po Księżycu. A ilu spędziło cały sezon z pingwinami cesarskimi na Antarktydzie? Jednym z nich był Lindsay McCrae - a to jest jego niesamowicie szczera i fascynująca relacja.

Chris Packham, brytyjski przyrodnik

Niesamowity pamiętnik! (…) McCrae przez blisko rok obserwował życie tysięcy pingwinów. Poczynił wiele dogłębnych spostrzeżeń na temat tych pięknych, mierzących metr wzrostu ptaków.

"Nature"

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy w 337 dni da się poznać schemat zachowania największych pingwinów? Po co one tak naprawdę zmieniają miejsce bytowania, gdy nadchodzi czas przyjścia młodych na świat? W czym tkwi niezwykłość pingwinów Cesarskich? Z jakimi poważnymi przeciwnościami muszą radzić sobie te niezwykłe ptaki? Czytelnik dowie się również co nieco o samym autorze książki, cenionym dokumentaliści przyrodniczym. Bardzo podobały mi się pierwsze rozdziały, ponieważ mogłam bliżej poznać i zrozumieć miłość autora do natury, jego pasję.

  Dzięki"Rok wśród pingwinów" dowiedziałam się tak wiele ciekawych informacji o tych niesamowitych ptakach, jedynych w swoim rodzaju.

  Pokochałam te małe istotki, są wręcz niesamowite, książka dostarcza nam cały wachlarz emocji, począwszy od niesamowitych narodzin, po nieuniknioną śmierć, często niestety przedwczesną. Czyta się ją błyskawicznie, jakby oglądało się dobry film przyrodniczy. Całość dopełniają przepiękne zdjęcia, jest ich całkiem sporo.

  To wspaniała książka dla osób, które chcą wybrać się w niezapomnianą podróż, do niezwykłej Antarktydy i to bez wychodzenia z domu!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  “Rok wśród pingwinów” to piękna, mądra i dojrzała relacja reportera, który spędził 11 miesięcy na Antarktydzie. W tym czasie obserwował pingwiny cesarskie, walczył z trudnymi warunkami pogodowymi i poznawał życie, jakiego nie można doświadczyć w innym miejscu. Jego książka stanowi niezwykłe połączenie surowej relacji o przyrodzie, ale także nietypowej podróży w głąb siebie.

  Pierwsze rozdziały pozwalają nam poznać autora, jako małego chłopca, który zawsze marzył, by móc zarabiać na obserwowaniu natury i przybliżaniu jej innym. I na naszych oczach ten chłopiec spełnił marzenie, udało mu się. Bardzo miło mi się o tym czytało, ta opowieść natchnęła mnie otuchą i nadzieją, bo jeśli jemu udało się spełnić marzenia, to przecież mnie również może się udać, prawda?

  Większości z nas pingwiny kojarzą się zapewne jako urocze stworzenia, które nie raz i nie dwa oglądaliśmy w zoo. Dziwnie tuptające i wywołujące uśmiech na twarzy. Tymczasem McCrae mógł zobaczyć je w naturalnym środowisku, obserwując różne cykle ich życia i bezustannie podglądając je w przeróżnych sytuacjach. Dzięki tej książce możemy nie tylko poszerzyć swoją wiedzę, ale także wyobrazić sobie to, czego sami raczej nigdy nie doświadczymy.

  McCrae oddał w ręce czytelników zbiór własnych przeżyć. Na kartkach książki utrwalił to, co naprawdę go spotkało. Wszystko, co opisał, wydaje się bardzo prawdziwe, bowiem autor szczerze opowiada o tym, co udało mu się osiągnąć, a w którym miejscu coś nie poszło jednak zgodnie z planem. „Rok wśród pingwinów” to piękne i niebezpieczne spotkanie człowieka, zwierzęcia i przyrody. Próba pokazania jak niewielcy jesteśmy wobec sił natury, ale jak walczymy, by zmienić tę bezbronność i zachować kruchą równowagę.

  Wyprawa na Antarktydę to rzecz niezwykła, ale przy tym całe przedsięwzięcie wymaga ogromnych nakładów pracy, wielu przygotowań i dobrego planu. Autor książki przybliżył mi, jak wyglądały miesiące przed wyjazdem, opowiedział o szkoleniach, badaniach, treningach. I było to dla mnie naprawdę interesujące, bo choć sama nigdy tego nie doświadczę, to dało mi to takie motywacyjne zaplecze, najlepszy dowód, że jeśli człowiek czegoś bardzo pragnie i jest gotowy na pewne poświęcenia, to rzeczywiście może to osiągnąć.

  „Rok wśród pingwinów” okazał się bardzo zajmującą i szalenie interesującą lekturą. Choć temat ten zupełnie mnie nie dotyczy i nie mam z nim nic wspólnego, to relacja McCrae pozwoliła mi zajrzeć w tajemnicze miejsca, doświadczyć zadziwiających rzeczy, pobłądzić wyobraźnią i pozytywnie nastawić się na nowy dzień. To wspaniała pozycja dla osób, które interesują się literaturą faktu, cenią dobre reportaże i chcą być bliżej inspirujących ludzi.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Autor książki zabiera nas w niesamowity świat dzikiej przyrody. Dzięki swej publikacji pozwala nam poznać życie ptaków z wielkimi szczegółami. Bezsprzecznie jest to niezwykła pozycja w której odkryjemy zwyczaje tych niezwykłych ptaków, jak również problemy, z jakimi muszą się zmierzyć w codziennym życiu. Oczywiście jest to pozycja na faktach. Pisarz zadał sobie wiele trudu, aby w roku 2017 spełnić swoje marzenie i zamieszkać wspólnie z pingwinami.

  Z całą pewnością, niezwykłe zdjęcia są wspaniałym dodatkiem do wszelkich zawartych w książce informacji. Bardzo podobało mi się to, że autor poświęcił wiele miejsca na szczegóły i nie używa niezrozumiałych słów z zakresu ornitologii. Godne uwagi jest to, że książka w pierwszym momencie przypomina popularną powieść dla dzieci państwa Centkiewiczów. Młodzi czytelnicy, którzy fascynują się przyrodą, będą tą pozycją zachwyceni.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pingwiny 🐧

  Z
  czym kojarzą się każdemu z nas te piękne i majestatyczne zwierzęta ? Z pingwinami z Madagaskaru ? Z Happy Feet ? Z zoo ?

  Mi zdecydowanie od teraz będą się kojarzyć z książką Rok wśród Pingwinów. Chyba nigdy nie czytałam opowieści reportażowej, w której człowiek jest aż tak zafiksowany na punkcie swojej pasji - fotografowania zwierząt.

  Na początku dowiadujemy się jak zrodziła się miłość Audrey do obserwowania natury, jakie podejmował decyzje, aby dostać wymarzoną pracę oraz co musiał poświecić. Uwierzcie, że nie zawsze droga była usłana różami. Szczególnie moment w którym otrzymał propozycję spędzenia całego roku w krainie mrozu i spełnienia swojego największego marzenia - pracy z pingwinami.

  Zaimponował mi swoim hartem ducha i brnięciem do celu mimo przeciwności.

  Kolejna część książki to opis nieznanego nam świata. Szary człowiek nie jest w stanie dotrzeć tam gdzie autor był z ekipą. Oczyma wyobraźni przenosimy się na lodowiec i uczestniczymy w ich codziennym życiu oraz przygodach.

  Wspaniała i ciekawa powieść. Wiele dowiadujemy się o pingwinach cesarskich - ich wyglądzie, zachowaniu oraz o emocjach i uczuciach, gdy stajemy z nimi oko w oko.

  Książka ma jeszcze jeden ogromny plus - estetykę wydania, czyli piękna okładka, przy każdym z rozdziałów mamy obrazek pingwina oraz fantastycznej jakości fotografie autora.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kim jest Lindsway McCrae? Mężczyzna zawodowo zajmuje się filmowaniem dzikiej przyrody, w 2019 roku został uhonorowany nagrodą BAFTA.

  "Rok wśród pingwinów" to historia, jaką opowiada podróżnik o swojej wyprawie na Antarktydę, gdzie robił zdjęcia...pingwinom cesarskim. To było jego marzenie od dzieciństwa, był to także jeden z dwóch kontynentów, na który podróżnik jeszcze nie dotarł i zaczął wątpić czy kiedykolwiek to się stanie. Wielka wyprawa filmowa BBC dawała mu tę szansę.... Lindsway dostał dwa tygodnie na zastanowienie, ponieważ wyjazd był aż na 11 miesięcy... Nie wiedział, co na to powie jego rodzina, jego świeżo poślubiona żona. To byłby pierwszy wyjazd tak daleko i na tak długo... Z jednej strony spełnienie najskrytszych marzeń, a z drugiej rozłąka i tęsknota. Jesteśmy razem z nim kiedy zaczyna się szykować do wyprawy, nie jest to łatwe, tym bardziej że przed samym wyjazdem okazuje, że jego żona jest w ciąży.... a ON nie będzie przy narodzinach dziecka....

  Wiedział, że warunki pracy będą bardzo trudne, nawet -50 stopni, osiem z jedenastu m-cy mężczyzna miał spędzić odcięty od świata, bo nie można będzie ani tam dotrzeć, ani się wydostać. Sama taka świadomość jest trudna do udźwignięcia tego psychicznie.... Dodatkowo taka wyprawa może zakończyć się fiaskiem i nie uda się nagrać filmu, mimo tylu przygotowań i poświęceń.

  Podobała mi się ta historia, wkręciłam się w tamte klimaty i nawet zaczęłam z synem oglądać filmy o pingwinach. Nie wiedziałam praktycznie nic o życiu na tamtym kontynencie, jak wygląda antarktyczna zima i co się dzieje jak temperatura spada do minus sześćdziesięciu stopni.... Nigdy nie spodziewałam, że w tak koszmarnych warunkach pingwiny wysiadują swoje młode.

  "Przy minus dwudziestu pięciu stopniach Celsjusza twarz mi drętwiała, a policzki przestały się wyróżniać na tle czerwonego polarnego kombinezonu. Na głowie miałem futrzaną czapę, która szczelnie otulała głowę. Futro zdążyło już obrosnąć szronem pod wpływem mojego oddechu.[...] Czułem się tak, jakbym się znalazł na innej planecie. Wcześniej nie zdawałem sobie nawet sprawy, że coś tak pięknego w ogóle może istnieć."

  Książka ta spodoba się osobom, które lubią historie na faktach, interesują się geografią i życiem zwierząt. Poza tym mężczyzna bardzo ciekawie opowiada o swojej tęsknocie za żoną i synkiem, o swoich wątpliwościach i marzeniach. Momentami zastygałam z niepokoju jak sytuacja była trudna, co jest normalne przy takich warunkach atmosferycznych.

  Jeszcze pół roku temu nie podejrzewałabym, że taka historia mnie zaciekawi. Ostatnio otworzyłam się na nowe gatunki literackie i odkrywam ciekawe książki. Czytałam fragmenty mojemu młodemu, który nie wiedział, że jest taki kontynent skuty lodem.

  Książkę czytałam w pdf, ostateczną jej wersję zobaczyłam wczoraj. Musiałam na szybko pobieżnie przeczytać jeszcze raz. Jest przepiękna: twarda oprawa, piękne zdjęcia, który wcześniej nie widziałam, a idealnie dopełniły całości.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Obiecaj mi, tato. Rok z życia wiceprezydenta USA 0/5 Nasza cena:
23,61 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Obiecaj mi, tato. Rok z życia wiceprezydenta USA

Głęboko poruszająca biograficzna opowieść o roku, który zmienił nie tylko rodzinę Bidenów, ale i Stany Zjednoczone. Joe Biden przez 36 lat reprezentował w senacie stan Delaware, a w latach 2009-2017 był wiceprezydentem przy Baracku Obamie. Prawdopodobnie wystartuje w najbliższych wyborach na urząd...
W rajskiej dolinie wśród zielska 0/5 Nasza cena:
22,22 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W rajskiej dolinie wśród zielska

Pierwsza część tak zwanej trylogii rosyjskiej Jacka Hugo-Badera, doceniona przez czytelników i znawców regionu. Jedna z najbardziej znanych książek o krajach byłego Związku Radzickiego.Rajską doliną jest były Związek Radziecki wspominany przez bohaterów reportaży Jacka Hugo-Badera jako kraina...
Nieziemskie wyzwanie rok w kosmosie życie pełne odkryć 0/5 Nasza cena:
28,01 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nieziemskie wyzwanie rok w kosmosie życie pełne odkryć

Zachwycający osobisty pamiętnik i zarazem wstrząsająca relacja astronauty-bohatera, który pobił rekord, spedzając rok na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej! Scott Kelly – weteran lotów kosmicznych i amerykański rekordzista w liczbie dni spędzonych w kosmosie, ma za sobą przeżycia, którymi może się...
Dziecko Hitlera. Moja młodość wśród nazistów 4/5 Nasza cena:
44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziecko Hitlera. Moja młodość wśród nazistów

Hitlerjugend – młodzi, ufni, wierni… Narodowy socjalizm miał być dla nich rajem. Okazało się, że zstępują do piekła. Alfons Heck miał dziesięć lat, gdy wyruszył na norymberski Reichsparteitag - doroczny uroczysty wiec narodowych socjalistów przypominający ogromną mszę ku czci Führera. Jako członek...
Rok 1939 od beztroski do tragedii 0/5 Nasza cena:
51,33 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rok 1939 od beztroski do tragedii

Rok 1939 był rokiem niezwykłym. W Europie rosło napięcie polityczne i coraz częściej mówiono o zbliżającej się wojnie. Mocarstwa prężyły muskuły i zbroiły się, a demokracje wierzyły w pokój i rozsądek polityków. Tu i ówdzie trwały lokalne konflikty, wybuchały strajki, zakładano obozy dla...
Rok na odwyku kronika powrotu 0/5 Nasza cena:
19,18 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rok na odwyku kronika powrotu

MOCNY I WZRUSZAJĄCO SZCZERY PAMIĘTNIK Z OKRESU POWROTU DO NORMALNEGO ŻYCIA Nigdy dotąd nie interesowałam się swoim zdrowiem. Bardzo chcę żyć długo i w zdrowiu. Odkryłam, że życie jest cudowne. Ta książka to poruszająca kronika z rocznego pobytu w zamkniętym zakładzie odwykowym. Katarzyna Nowak,...
Bodo wśród gwiazd opowieść 0/5 Nasza cena:
24,74 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bodo wśród gwiazd opowieść

Od kilkunastu lat obserwujemy rosnące zainteresowanie historią kabaretu okresu międzywojennego. Na temat teatrów rewiowych ukazują się publikacje naukowe i popularne. Także liczne biografie artystów w nich występujących. Wydawane są płyty z dawnymi piosenkami, w oryginalnych i współczesnych...
Patrzeć jak świat płonie rok trumpa brexitu i dobrej zmiany 5/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Patrzeć jak świat płonie rok trumpa brexitu i dobrej zmiany

 W życiu, a przede wszystkim w polityce, mamy tendencję do uznawania rzeczy, które się wydarzyły, za nieuchronne. Perspektywa zmienia się wtedy, gdy przypomnimy sobie, jak niewiele dzieliło świat od wygranej Hillary Clinton nad Donaldem Trumpem czy od odrzucenia planu Brexitu. Jak nieoczywista była...
Wśród rekinów cała prawda o świecie finansów 0/5 Nasza cena:
23,09 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wśród rekinów cała prawda o świecie finansów

Czy świat finansów jest bombą zegarową nadal tykającą w naszym społeczeństwie? Gdy 15 września 2008 roku upada amerykański bank Lehman Brothers, świat rozpada się na kawałki. Bankierzy z londyńskiego City chomikują żywność, wymieniają pieniądze na złoto i przygotowują ewakuację swoich dzieci na...
Gringo wśród dzikich plemion 5/5 Nasza cena:
33,54 zł 43,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gringo wśród dzikich plemion

Jest to książka przygodowa i podróżnicza. Mądra, a jednocześnie pełna humoru. Sprawia, że czytelnik zaczyna się głośno śmiać. Jest to także album niezwykłych fotografii z wypraw w najdziksze rejony świata. Wojciech Cejrowski zabierze Państwa na wyprawę do ostatnich dzikich plemion.
1966. Rok, w którym eksplodowała dekada 0/5 Nasza cena:
51,61 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

1966. Rok, w którym eksplodowała dekada

W latach 60. XX wieku muzyka pop gwałtownie przyspieszyła i wkrótce przekroczyła barierę dźwięku. Stało się to w roku 1966. Mieszanina popu, pop artu, odważnej mody i radykalnych idei politycznych, podlana przełomową literaturą i LSD, doprowadziła wtedy do uwolnienia twórczych sił, które na zawsze...
Strażnik kruków moje życie wśród kruków w tower 5/5 Nasza cena:
33,16 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Strażnik kruków moje życie wśród kruków w tower

Legenda głosi, że jeśli kruki opuszczą londyńską Tower, to twierdza i królestwo upadną. Tej katastrofie ma zapobiec jedna osoba, której zadaniem jest strzec siedmiu niezwykłych ptaków i losu Wielkiej Brytanii. Oto opowieść człowieka, który wykonuje najniezwyklejszą pracę - strażnika kruków w...
Wybrane bestsellery
Chąśba 0/5 Nasza cena:
29,43 zł 43,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chąśba

Co mają wspólnego zrzędliwy starzec z drewnianą nogą (który jest tylko zwykłym katem), niezbyt potężnej budowy chłopak (który do wszelkich przygód ma dość ambiwalentny stosunek) oraz pewna pyskata dziewczyna (która posiada, co prawda, znamię w kształcie śnieżynki, ale absolutnie nie jest ściganą...
Najsłabsze ogniwo 5/5 Nasza cena:
27,31 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Najsłabsze ogniwo

Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani. Spokojna podtoruńska wieś i kapryśne lato 2019 roku. Znany pisarz powieści obyczajowych, Piotr Warot, przeżywa najpotworniejsze wakacje swojego życia. W tajemniczych okolicznościach znika jego brat z dziewczyną. Policjanci...
O psie, który uratował święta 0/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

O psie, który uratował święta

O psie, który uratował święta to nowa świąteczna opowieść W. Bruce’a Camerona, autora bestsellerowych książek z cyklu Był sobie pies! Kiedy rodzinne święta stają pod znakiem zapytania, czy jeden szczeniak może zmienić bieg wydarzeń? Julianna Goss, żona wiecznie zapracowanego Huntera i mama...
Dziadku, opowiedz o sobie 0/5 Nasza cena:
41,31 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziadku, opowiedz o sobie

Darowując książkę „Dziadku, opowiedz o sobie”, dajesz swojemu dziadkowi więcej niż pięknie wydaną, ładnie oprawioną, nienapisaną jeszcze historię. Dajesz mu poczucie, że jest dla Ciebie ważny. Dzięki odpowiedziom na proste i wnikliwe, zawarte w dzienniku pytania dajesz dziadkowi możliwość spisania...
Rzeźniczka z Małej Birmy 0/5 Nasza cena:
27,37 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rzeźniczka z Małej Birmy

Piąta część serii z policjantem Gunnarem Barbarottim z miasta Kymlinge. Inspektor Gunnar Barbarotti po dłuższej przerwie wraca do pracy w policji. Dostaje do zbadania dawno zakończone śledztwo. Sprawa okazuje się dużo bardziej zawikłana, niż sądził z początku. Jeśli Ellen Bjarnebo jest niewinna i...
To, co najcenniejsze 5/5 Nasza cena:
29,37 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To, co najcenniejsze

Samantha Young, mistrzyni miłosnych historii, porywa pełnym pasji, namiętności i napięcia nowym tomem swojej bestsellerowej serii. Dziewięć lat temu Emery Saunders porzuciła wygodne, ale puste i samotne życie miliarderki i przeniosła się do Hartwell, uroczego nadmorskiego miasteczka, gdzie...
Uwikłana 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uwikłana

Uwikłana – nowa powieść królowej polskiego domestic noir, Alicji Sinickiej! Jakie konsekwencje może mieć sukces na Instagramie oraz mroczne rodzinne historie z przeszłości? Zuza Wilk, poetka i instagramerka, zaczyna poznawać smak sukcesu. Jej debiutancki tom poezji okazał się bestsellerem, w...
Pakiet: Ukryte terapie. Tom 3. Część 1 i 2 0/5 Nasza cena:
106,46 zł 146,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Ukryte terapie. Tom 3. Część 1 i 2

Recenzja książki Jerzego Zięby „Czego ci lekarz nie powie” Część III Parę lat temu dostałem w prezencie od koleżanki lekarki (ona nie miała czasu na czytanie bzdur, a ja się tą tematyką interesowałem) I część Ukrytych Terapii. Pomyślałem, kolejny nawiedzony autor. W miarę jak zacząłem czytać, moje...
Samotni 0/5 Nasza cena:
27,37 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Samotni

W 1969 roku sześcioro młodych ludzi przyjeżdża do Uppsali. Tu krzyżują się ich drogi i zawiązuje się między nimi swego rodzaju przyjaźń. Jednak pewne wydarzenie zmienia wszystko. Koniec pobytu w Uppsali oznaczać będzie koniec czegoś jeszcze… Kilkadziesiąt lat później naukowiec z uniwersytetu w Lund...
2022. Rok pełen inspiracji 5/5 Nasza cena:
31,65 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

2022. Rok pełen inspiracji

Czasami narzekamy, że czas biegnie zbyt szybko i niepostrzeżenie mija rok za rokiem. Możemy mieć takie wrażenie, ale w istocie każdy rok to niezwykłe bogactwo chwil. Od nas zależy, jak je przeżyjemy, jak je wykorzystamy i co w danym roku zrobimy. Dla siebie i dla innych. Pragniesz żyć w równowadze...
Dług honorowy. Bezimienny. Tom 2 5/5 Nasza cena:
29,37 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dług honorowy. Bezimienny. Tom 2

Powieść sensacyjna mistrza kryminału. O czającym się w ludziach złu i o długach, które zawsze trzeba spłacać. Wilki to niewielka wieś zagubiona gdzieś nad jeziorem w województwie lubuskim. Miejscową społecznością wstrząsnęła tragedia, kiedy zamordowano tam młodą dziewczynę, której zmasakrowane, na...
Święto ognia 4/5 Nasza cena:
30,68 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Święto ognia

Tata tańczy  za szybą. Podnosi rozmazane  przez deszcz ręce  i kołysze  rozmazaną przez deszcz głową, ma zamknięte oczy i ja w końcu też zamykam swoje, i śpię, i budzę się rano, i znowu jesteśmy razem. Łucja  wierzy,  że  przed  wspomnieniami  uratuje  ją  balet.  Nastka  obserwuje  świat  przez ...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula