Rodzina

Książka
33,99 zł
Outlet
17,36 zł
eBook
29,99 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo:Słowne (dawniej Burda Książki)
Oprawa:Miękka
Rok wydania:2019
Ilość stron:432
Opis

Lubisz thrillery psychologiczne i szukasz czegoś nowego? A może uwielbiasz czytać książki, których akcja rozgrywa się w niewielkich, zamkniętych społecznościach?

Jeśli tak, nie zastanawiaj się ani chwili i jak najszybciej dodaj do swojego koszyka najnowszą powieść Louise Jensen o znamiennym tytule “Rodzina”.

Dotychczasowe życie Laury ulega całkowitemu przeobrażeniu - jej mąż niespodziewanie umiera, a jego rodzina nie chce jej już znać. Do tego dochodzą długi, które rosną w zastraszającym tempie, groźba natychmiastowej eksmisji i firma ubezpieczeniowa, która nie chce wypłacić odszkodowania. Poza tym po śmierci męża kontakt z jej nastoletnią córką, Tilly, ulega znacznemu pogorszeniu. Zresztą w życiu dziewczyny też nie brak problemów. Pogrążona w depresji po stracie jednego z rodziców, stroni od rówieśników i staje się wyrzutkiem szkolnym, a jej prześladowczyni - Katie - odbija jej chłopaka.

W tym samym czasie Laura traci też wsparcie kuzynki i zarazem swojej najlepszej przyjaciółki. Niespodziewane nagromadzenie nieszczęść ma ogromny wpływ na matkę i jej córkę, które muszą teraz same stawić czoła całemu światu. Na pomoc przychodzi im Alex - właściciel biofarmy znajdującej się za miastem i przywódca tamtejszej wspólnoty. Laura i Tilly otrzymują opiekę i pomoc, jakiej w tamtym momencie potrzebują, a obcy ludzie z czasem stają się im coraz bliżsi, prawie jak rodzina. Niestety żadna z nich jeszcze nie wie, że nikomu z tej farmy nie powinno się ufać…


Fragment książki

Ogarnia mnie panika. Wszystko wokół traci kolor i pogrążam się w odcieniach czerni i bieli. Mocniej ściskam jej dłoń, bojąc się, że zqaraz stracę przytomność. Że pozwolę jej odejść. Ale wtedy. Drżenie powiek. Ruch warg. Szept. [...]

Kładę się obok niej, delikatnie przytulając ją do siebie. Nie mogę, nie opuszczę jej. Rodzina powinna trzymać się razem. Chronić się nawzajem.

Nigdy nie powinnyśmy były tu przyjeżdżać. Nigdy nie powinnam była pisać do Anwyn, że potrzebujemy pomocy. To moja wina.


O autorce

Louise Jensen zadebiutowała w 2016 roku powieścią “Siostra”, która bardzo szybko stała się bestsellerem i długo utrzymywała się na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się książek w Wielkiej Brytanii. Od tego czasu autorka wydała jeszcze cztery książki, a ostatnią z nich jest właśnie “Rodzina”. Każda z nich opowiada historię w obrębie tego samego gatunku, czyli thrillera psychologicznego. Jensen z łatwością się w nim odnajduje, a intrygi, jakie tworzy na kartach swoich powieści, z pewnością przerażą niejednego czytelnika.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii thriller

Szczegóły
  • Tytuł: Rodzina
  • Autor: Louise Jensen
  • Wydawnictwo Słowne (dawniej Burda Książki)
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2019
  • Ilość stron: 432
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788380536159
  • Język: polski
  • Oryginalny tytuł: The Family
  • Tłumacz: Kleszcz Ewa
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788380536159
  • EAN: 9788380536159
  • Wymiary: 14.5x20.5 cm
  • Dane producenta: Burda Media Polska Sp. z o.o., ul. Marynarska 15 (budynek New City), 02-674 Warszawa, Polska, katarzyna.szemborska@slowne.pl, tel. +48 (22) 360 38 38
Recenzje książki Rodzina (12)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Jolanta Ł. w dniu 2019-10-14
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    To już moje kolejne spotkanie z Louise Jensen i dla mnie ta autorka jest mistrzynią thrillera psychologicznego.

    Autorka w "Rodzinie"zabiera czytelnika w ciemną otchłań ludzkiego wnętrza, gdzie "dryfujemy między światłem a cieniem, błądzimy w odcieniach szarości. " Muszę przyznać,że Jensen niesamowicie postawiła sobie poprzeczkę ale wyszła z tego obronna ręką bo dała tu ogromny pokaz swoich umiejętności.

    Autorka w "Rodzinie" rozdziały przeplata relacjami Laury i Tilly,z tego co dzieje się w ich życiu.Kilka razy pojawia się także perspektywa przeżyć jednego z ważniejszych bohaterów, Alexa, który nieźle namiesza w ich życiu. Narracja jest oczywiście pierwszoosobowa i dzięki temu dokładnie dowiadujemy się o uczuciach, towarzyszących bohaterkom na każdym kroku, wiemy co myślą same o sobie i dlaczego tak ciężko jest im pogodzić się ze stratą i zrozumieć siebie nawzajem. Każdy ten rozdział(niektóre dłuższe,inne króciutkie)tak się kończył,że nie byłam w stanie odłożyć książki na chwilę.W tej powieści bowiem znalazłam to co kocham w tego gatunku książkach.Jest porządna fabuła,niesamowita akcja,nieszablonowi bohaterowie,którzy zaskakiwali na każdym kroku,jest napięcie i sporo pytań na które już myślałam ,że znam odpowiedź, a tu proszę autorka tak poprowadziła fabułę ,że od nowa znów główkowałam.No i zakończenie,które dla mnie było wielkim zaskoczeniem.Do końca nie mogłam odgadnąć i odpowiedzieć sobie na pytanie..Kto to zrobił?

    Całość powieści osadzona jest w niesamowitym klimacie: farma otoczona kolczastym drutem,wspólnota,niedostępne miejsca i wrona,która pojawia się gdy dzieje się coś złego.

    Jest to na prawdę zaskakująca, niepowtarzalna, bardzo ambitna i wciągająca lektura, podczas której sen okazuje się niepotrzebny.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Natalia K. w dniu 2019-10-02
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Kolejna fantastyczna książka autorki. Czyta się szybko i przyjemnie. Dla mnie rewelacja. Polecam.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    3/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Daria Ł. w dniu 2019-11-22
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

    Skoro jest przyczyna,

    jest także jej skutek i następstwo.

    Oraz znamienna liczba trzy...

    "Trzy to potężna liczba i chociaż nie wiedziałam o tym w tamtym czasie, dowiedziałam się tego później. Potrzeba było trzech mężczyzn - Noego, Daniela i Hioba - by doświadczyć trzech rzeczy: stworzenia, zniszczenia i odnowienia. Potrzeba było trzech decyzji, żeby zniszczyć moje życie."

    Mam bardzo mieszane odczucia, co do "Rodziny". I choć prolog thrillera był bardzo obiecujący, to przez większość powieści w zasadzie niewiele się dzieje. Lwia część fabuły dotycząca żałoby oraz rodzinnych tajemnic Laury oraz Tilly wydaje się zbytnio rozwleczona i nazbyt przez bohaterki analizowana, a sama autorka rozkręca się dopiero pod koniec, gdzie faktycznie zaczyna serwować nam elementy charakterystyczne dla thrillera. Sam motyw swoistej sekty, czy też prania mózgu nieco mnie rozczarował - może dlatego, że wspólnota założona przez Alexa działała raczej na małą skalę i składała się z nielicznych członków; później zaś okazało się, że ktoś inny tak naprawdę pociągał za sznurki, choć charyzma Alexa i jego pierwotne intencje nie pozostawały bez wpływu na pozostałych bohaterów.

    "Wszyscy popełniamy błędy, prawda? Dryfujemy między światłem a cieniem, błądzimy w odcieniach szarości. "

    Jako, że było już o minusach "Rodziny", to teraz przejdziemy do jej plusów. Z pewnością jest to powieść bardziej przemyślana od "Randki" i jednocześnie bardziej wielowarstwowa. Ciekawym zabiegiem jest danie głosu zarówno matce, jak i córce, co wyraźnie ukazało różnice w postrzeganiu tych samych sytuacji i pokazało, że nie istnieje coś takiego, jak obiektywna prawda, a także to, że niezwykle łatwo ulec pozorom. I o ile, Laura oraz Tilly są tutaj narratorkami pierwszoosobowymi, o tyle chaos w głowie Alexa obserwujemy oczami narratora wszechwiedzącego. Niewątpliwym atutem może być również niejednoznaczne zakończenie, dające wolne pole dla wyobraźni.

    "Po raz pierwszy od dawna byłam czegoś pewna. Moje imię było czymś realnym i solidnym, ciężarem, który mogłam unieść w obu dłoniach. Pomostem między przeszłością a teraźniejszością"

    Podsumowując: nie była to najgorsza powieść, ale nie zaliczyłabym jej do tych, które czyta się jednym tchem. Z pewnością można byłoby skrócić jej objętość, nie tracąc przy tym na jakości fabuły. No i wciąż nie nazwałabym Louise Jensen "mistrzynią thrillera psychologicznego". Tyle ode mnie.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Kinga Ł. w dniu 2019-10-31
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

    Rodzina, Louise Jensen

    Czytałam już kilka książek tej Autorki i muszę przyznać, że poprzednie tytuły bardziej mi się podobały. Ta książka nie należała do najgorszych, ale jakoś ten dziwny pomysł na fabułę zniechęcił mnie i jeszcze ta główna bohaterka, która z niczym nie potrafiła sobie poradzić. Bo jak można swoje prywatne sprawy, dostęp do kont bankowych, sprawy spadkowe, i inne, powierzyć tak naprawdę obcemu mężczyźnie?

    Ogólnie, książka trzyma w napięciu i jest całkiem dobra. Na pewno czyta się ją z zapartym tchem, jednak ta końcówka, tak jakbym już gdzieś to słyszała, całkiem schematyczne to zakończenie. Po drugie, ogólnie cała wspólnota, w której zamieszkała bohaterka z córką, od samego początku byli dziwni i nietypowi. Później, dodatkowo bohaterka znalazła podejrzane listy, które kazały mieć się jej na baczności, a ona i tak, powierzyła wszystko Alexowi, nic o nim nie wiedząc, zaufała mu. Cała ta grupa była jak dla mnie zbyt życzliwa i zbyt miła, proszę Was, to było aż do przesady przereklamowane. Na dodatek, jakby tego było mało, Laura zaczyna mieć problemy ze swoją córką Tilly, która już od samego początku zakochuje się w Alexie. I ponownie pojawia się bezradność bohaterki, która nic nie może zrobić, w żaden sposób odciągnąć i odepchnąć ją od mężczyzny.

    Poprzednie książki tej Autorki były o wiele lepsze, czytałam je z zapartym tchem, a ich zakończenie wbijało mnie w fotel. A tutaj, nie było niespodzianki i zaskoczenia. Lecz ogólnie książka nie była najgorsza.

    Laurze umiera mąż w tragicznym wypadku, a ona zostaje sama na pastwę losu z córką buntowniczką- TIlly. Nikt nie chce im pomóc, rodzina się odsuwa, oszczędności kończą się, a na domiar złego, nie wiadomo jeszcze czy w ogóle otrzymają odszkodowanie za wypadek męża. Na szczęście na drodze staje im Alex wraz ze swoją bezpieczną i ekologiczną oazą, w której wszyscy mieszkają jak jedna wielka rodzina. Dziewczynom od razu przypada ten pomysł do gustu, postanawiają zamieszkać wraz z nowo poznanymi ludźmi. Nikt z nich jednak nie wie, że to jednak nie była najlepsza decyzja…

    Ocena 7/10

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    2/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Klaudia H. w dniu 2022-02-22
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Lubicie czytać thrillery psychologiczne? Jeśli macie coś dobrego to polecenia coś, co do tej pory wywarło na Was największe wrażenie i utkwiło w pamięci, to podzielcie się ze mną tytułem. Z góry dziękuję🤗

    .

    Thriller psychologiczny to jedna z pozycji, po które sięgnę zawsze i to bez najmniejszego zastanowienia. Do tej pory najlepszą książką okazał się #odruch i #obsesjalydii i uważam, że to są pozycję obowiązkowe, które pozostaną w głowie już na długo. I w tym przypadku biorąc się za "Rodzinę", byłam pozytywnie nastawiona i miałam spore oczekiwania wobec niej. Okładka mroczna, opis zachęcający do przeczytania, miało być napięcie, groza i tajemnice rodzinne, z tego wszystkiego dostałam tylko tajemnice i problemy rodzinne. Uważam, że więcej z tej książki wylewało się dramatyzmu, niż samego thrillera. Coś tu poszło z pewnością nie tak, chociaż sama fabuła bardzo ciekawa, ale nie została jak dla mnie, chociaż w połowie wykorzystana przez autorkę.

    🌿 Dnia, którego umiera mąż Laury, jej świat legnie w gruzach. Grozi jej bankructwo, lada moment zabiorą jej dom, musi zamknąć swoją kwiaciarnię, gdyż nie jest w stanie spłacić zobowiązań. W tych trudnych chwilach nie pomaga jej siedemnastoletnia Tilly, która sama przeżywa w tym czasie trudny okres i co, raz bardziej odsuwa się od matki. Laura popada w jeszcze większą depresję. Z pomocą przychodzi do niej pewna życzliwa osoba i tym samym Laura trafia na farmę i dołącza do wspólnoty, która skrywa wiele tajemnic.🌿

    .

    Thriller napisany został z perspektywy trzech osób matki, córki i Alexa przewodniczącego wspólnoty. Niestety uważam, że to nie był zbyt udany zabieg, gdyż momentami czytałam po dwa razy to samo, chociażby dialogi które były pisane z perspektywy dwóch osób na ten sam temat.

    .

    Akcja rozkręcała się żółwim tempem. Główna bohaterka okazała się słaba, a jej nieporadność życiowa wręcz mnie momentami irytowała, nie wspominając o jej córce, ta to dopiero mi ciśnienie podnosiła. Zbuntowana nastolatka do tego zakochana to może oznaczać tylko jedno - kłopoty. Dopiero zakończenie zaczęło coś ciekawego wnosić do tej powieści, ale jak dla mnie to było za szybkie tempo akcji, w porównaniu z samym wstępem, który był mega długim rozwinięciem całej fabuły.

    .

    Zaliczyłabym ją do poprawnego przeciętniaka, który z pewnością znajdzie swoich ulubieńców, ale mnie osobiście ona odrobinę wynudziła. Ciągle czekałam, kiedy w końcu akcja nabierze tempa i jeśli już do niej dochodziło, to nie robiła na mnie najmniejszego wrażenia. Chyba jestem wyprana z uczuć, chyba że coś naprawdę było z tą książką nie tak🤨 Jeśli ktoś już ją czytał, to napiszcie co o niej sądzicie 🧐

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula