Rodzina

Autor:

Louise Jensen

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 10
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Wydawnictwo
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 26,35 zł
Nasza cena: 28,05 zł 39,90 zł Taniej o: 30%

Produkt niedostępny

Lubisz thrillery psychologiczne i szukasz czegoś nowego? A może uwielbiasz czytać książki, których akcja rozgrywa się w niewielkich, zamkniętych społecznościach?

Jeśli tak, nie zastanawiaj się ani chwili i jak najszybciej dodaj do swojego koszyka najnowszą powieść Louise Jensen o znamiennym tytule “Rodzina”.

Dotychczasowe życie Laury ulega całkowitemu przeobrażeniu - jej mąż niespodziewanie umiera, a jego rodzina nie chce jej już znać. Do tego dochodzą długi, które rosną w zastraszającym tempie, groźba natychmiastowej eksmisji i firma ubezpieczeniowa, która nie chce wypłacić odszkodowania. Poza tym po śmierci męża kontakt z jej nastoletnią córką, Tilly, ulega znacznemu pogorszeniu. Zresztą w życiu dziewczyny też nie brak problemów. Pogrążona w depresji po stracie jednego z rodziców, stroni od rówieśników i staje się wyrzutkiem szkolnym, a jej prześladowczyni - Katie - odbija jej chłopaka.

W tym samym czasie Laura traci też wsparcie kuzynki i zarazem swojej najlepszej przyjaciółki. Niespodziewane nagromadzenie nieszczęść ma ogromny wpływ na matkę i jej córkę, które muszą teraz same stawić czoła całemu światu. Na pomoc przychodzi im Alex - właściciel biofarmy znajdującej się za miastem i przywódca tamtejszej wspólnoty. Laura i Tilly otrzymują opiekę i pomoc, jakiej w tamtym momencie potrzebują, a obcy ludzie z czasem stają się im coraz bliżsi, prawie jak rodzina. Niestety żadna z nich jeszcze nie wie, że nikomu z tej farmy nie powinno się ufać…


Fragment książki

Ogarnia mnie panika. Wszystko wokół traci kolor i pogrążam się w odcieniach czerni i bieli. Mocniej ściskam jej dłoń, bojąc się, że zqaraz stracę przytomność. Że pozwolę jej odejść. Ale wtedy. Drżenie powiek. Ruch warg. Szept. [...]

Kładę się obok niej, delikatnie przytulając ją do siebie. Nie mogę, nie opuszczę jej. Rodzina powinna trzymać się razem. Chronić się nawzajem.

Nigdy nie powinnyśmy były tu przyjeżdżać. Nigdy nie powinnam była pisać do Anwyn, że potrzebujemy pomocy. To moja wina.


O autorce

Louise Jensen zadebiutowała w 2016 roku powieścią “Siostra”, która bardzo szybko stała się bestsellerem i długo utrzymywała się na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się książek w Wielkiej Brytanii. Od tego czasu autorka wydała jeszcze cztery książki, a ostatnią z nich jest właśnie “Rodzina”. Każda z nich opowiada historię w obrębie tego samego gatunku, czyli thrillera psychologicznego. Jensen z łatwością się w nim odnajduje, a intrygi, jakie tworzy na kartach swoich powieści, z pewnością przerażą niejednego czytelnika.

Recenzje (10)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Autorkę znam z poprzedniej powieści i zachęciła mnie do siebie do tego stopnia, że postanowiłam niezaprzeczalnie sięgać po kolejne. Nowa historia była ku temu idealna. Czy sama treść okazała się równie dobra?

  'Czasami, gdy dzieje się coś okropnego, człowiek już po fakcie przesiewa wspomnienia i rozpaczliwie próbuje ustalić dokładny moment, w którym sprawy potoczyły się nie tak.'

  Świat Laury rozpada się kawałek po kawałku. Zaczyna się od śmierci męża, a kończy na odmowie wypłaty ubezpieczenia na czas, co skutkuje utratą domu. Gdzie ma się podziać wraz z córką? Po kalkulacji minusów i plusów obie postanawiają osiedlić się na farmie, gdzie przywódcą jest Alex. Mężczyzna jest prawnikiem i zgadza się pomóc kobiecie. Jednocześnie oferuje im dach nad głową. Czy Laura podjęła słuszną decyzję?

  'Są blizny, które stale ze sobą nosimy, Tilly. Blizny, których nie widać, ale to nie oznacza, że są mniej bolesne.'

  Autorka przedstawiła bardzo trudny temat, jakim jest pranie mózgu. Pokazuje, jak osoby pozostawione same sobie, bez jakichkolwiek perspektyw są podatne na wpływ silniejszych jednostek. Laura i Tilly właśnie takimi ofiarami się stały. Nie miały nic trafiając na farmę, liczyły na wsparcie wspólnoty i pomoc Alexa. Nie spodziewały się, że decyzja może stać się dla nich tragiczna. Że zostaną zmanipulowane.

  Historia pełna tajemnic i zwrotów akcji. Wciągnęła mnie od samego początku i trzymała w napięciu do samego końca. W momencie kiedy myślałam, że znam rozwiązanie zagadki, okazało się, że jest wręcz przeciwnie. Nie spodziewałam się kompletnie otrzymanego finału.

  'Wspieramy się nawzajem, a nie przewracamy, jak to się zdarza w niektórych rodzinach. Przyjaciele bywają bardziej integralni dla naszego emocjonalnego i fizycznego dobrostanu niż członkowie rodziny.'

  Jeśli nie znacie twórczości Louise Jensen to gorąco polecam najnowszy tytuł. Z pewnością książka trafi w gust każdego fana thrillerów psychologicznych. Nie pozostaje wam nic innego jak sięgnąć po ten tytuł. Na pewno nie pożałujecie podjętej decyzji i czasu spędzonego przy lekturze!

  'Czy karma naprawdę istnieje? Jeśli zrobisz coś złego, skrzywdzisz kogoś, czy to naprawdę do ciebie wraca? Jeśli tak, to powinnam być ostrożna.'

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Skoro jest przyczyna,

  jest także jej skutek i następstwo.

  Oraz znamienna liczba trzy...

  "Trzy to potężna liczba i chociaż nie wiedziałam o tym w tamtym czasie, dowiedziałam się tego później. Potrzeba było trzech mężczyzn - Noego, Daniela i Hioba - by doświadczyć trzech rzeczy: stworzenia, zniszczenia i odnowienia. Potrzeba było trzech decyzji, żeby zniszczyć moje życie."

  Mam bardzo mieszane odczucia, co do "Rodziny". I choć prolog thrillera był bardzo obiecujący, to przez większość powieści w zasadzie niewiele się dzieje. Lwia część fabuły dotycząca żałoby oraz rodzinnych tajemnic Laury oraz Tilly wydaje się zbytnio rozwleczona i nazbyt przez bohaterki analizowana, a sama autorka rozkręca się dopiero pod koniec, gdzie faktycznie zaczyna serwować nam elementy charakterystyczne dla thrillera. Sam motyw swoistej sekty, czy też prania mózgu nieco mnie rozczarował - może dlatego, że wspólnota założona przez Alexa działała raczej na małą skalę i składała się z nielicznych członków; później zaś okazało się, że ktoś inny tak naprawdę pociągał za sznurki, choć charyzma Alexa i jego pierwotne intencje nie pozostawały bez wpływu na pozostałych bohaterów.

  "Wszyscy popełniamy błędy, prawda? Dryfujemy między światłem a cieniem, błądzimy w odcieniach szarości. "

  Jako, że było już o minusach "Rodziny", to teraz przejdziemy do jej plusów. Z pewnością jest to powieść bardziej przemyślana od "Randki" i jednocześnie bardziej wielowarstwowa. Ciekawym zabiegiem jest danie głosu zarówno matce, jak i córce, co wyraźnie ukazało różnice w postrzeganiu tych samych sytuacji i pokazało, że nie istnieje coś takiego, jak obiektywna prawda, a także to, że niezwykle łatwo ulec pozorom. I o ile, Laura oraz Tilly są tutaj narratorkami pierwszoosobowymi, o tyle chaos w głowie Alexa obserwujemy oczami narratora wszechwiedzącego. Niewątpliwym atutem może być również niejednoznaczne zakończenie, dające wolne pole dla wyobraźni.

  "Po raz pierwszy od dawna byłam czegoś pewna. Moje imię było czymś realnym i solidnym, ciężarem, który mogłam unieść w obu dłoniach. Pomostem między przeszłością a teraźniejszością"

  Podsumowując: nie była to najgorsza powieść, ale nie zaliczyłabym jej do tych, które czyta się jednym tchem. Z pewnością można byłoby skrócić jej objętość, nie tracąc przy tym na jakości fabuły. No i wciąż nie nazwałabym Louise Jensen "mistrzynią thrillera psychologicznego". Tyle ode mnie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Rodzina, Louise Jensen

  Czytałam już kilka książek tej Autorki i muszę przyznać, że poprzednie tytuły bardziej mi się podobały. Ta książka nie należała do najgorszych, ale jakoś ten dziwny pomysł na fabułę zniechęcił mnie i jeszcze ta główna bohaterka, która z niczym nie potrafiła sobie poradzić. Bo jak można swoje prywatne sprawy, dostęp do kont bankowych, sprawy spadkowe, i inne, powierzyć tak naprawdę obcemu mężczyźnie?

  Ogólnie, książka trzyma w napięciu i jest całkiem dobra. Na pewno czyta się ją z zapartym tchem, jednak ta końcówka, tak jakbym już gdzieś to słyszała, całkiem schematyczne to zakończenie. Po drugie, ogólnie cała wspólnota, w której zamieszkała bohaterka z córką, od samego początku byli dziwni i nietypowi. Później, dodatkowo bohaterka znalazła podejrzane listy, które kazały mieć się jej na baczności, a ona i tak, powierzyła wszystko Alexowi, nic o nim nie wiedząc, zaufała mu. Cała ta grupa była jak dla mnie zbyt życzliwa i zbyt miła, proszę Was, to było aż do przesady przereklamowane. Na dodatek, jakby tego było mało, Laura zaczyna mieć problemy ze swoją córką Tilly, która już od samego początku zakochuje się w Alexie. I ponownie pojawia się bezradność bohaterki, która nic nie może zrobić, w żaden sposób odciągnąć i odepchnąć ją od mężczyzny.

  Poprzednie książki tej Autorki były o wiele lepsze, czytałam je z zapartym tchem, a ich zakończenie wbijało mnie w fotel. A tutaj, nie było niespodzianki i zaskoczenia. Lecz ogólnie książka nie była najgorsza.

  Laurze umiera mąż w tragicznym wypadku, a ona zostaje sama na pastwę losu z córką buntowniczką- TIlly. Nikt nie chce im pomóc, rodzina się odsuwa, oszczędności kończą się, a na domiar złego, nie wiadomo jeszcze czy w ogóle otrzymają odszkodowanie za wypadek męża. Na szczęście na drodze staje im Alex wraz ze swoją bezpieczną i ekologiczną oazą, w której wszyscy mieszkają jak jedna wielka rodzina. Dziewczynom od razu przypada ten pomysł do gustu, postanawiają zamieszkać wraz z nowo poznanymi ludźmi. Nikt z nich jednak nie wie, że to jednak nie była najlepsza decyzja…

  Ocena 7/10

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Gdy życie nam się wali, szukamy wsparcia w rodzinie. To ona daje nam poczucie bezpieczeństwa i wspólnoty. Czy więcej znaczą więzy rodzinne, czy może rodzina, którą wybieramy sobie sami?

  Po nagłej śmierci męża, Laura zostaje sama z nastoletnią córką, z problemami, długami i brakiem wsparcia z jakiejkolwiek strony.

  I tu okazuje się z jaką łatwością sekty, komuny oplatają swoimi mackami osoby potrzebujące, na zakręcie życia, szukające zrozumienia i pocieszenia.

  Czy sekrety, które obie kobiety chowają w sercu nie spowodują rozpadu i tak trudnych i chwiejnych więzi pomiędzy nastolatką i jej matką? Co tu jest prawdą, a co fałszem? Czy zawsze prawda oczyszcza atmosferę, czy lepiej by jednak pozostała ukryta?

  „Czasami, jeśli coś sobie wmówisz, to staje się twoją wersją rzeczywistości”

  Książka wywołała u mnie mieszane uczucia. Z jednej strony pomysł na fabułę ciekawy, a klaustrofobiczny i mroczny klimat wywołuje niepokój. Również poruszony temat zachęca do refleksji. Z drugiej jednak całość wydaje się nieco przekombinowana i chaotyczna. Mimo to oceniam ją pozytywnie i zachęcam byście przeczytali i sami wyrobili sobie opinię, szczególnie jeśli macie w domu nastolatkę, lub nastolatka.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Na duży plus zasługuje klimat, miejsce jest genialne — oddalona od zabudowań i niedostępna dla osób z zewnątrz ekologiczna, samowystarczalna farma, którą zamieszkują osoby w jakiś sposób pokrzywdzone przez los, wyalienowane. Nad funkcjonowaniem biofarmy czuwa charyzmatyczny i tajemniczy Alex. Mężczyzna od początku wydaje się kimś więcej niż tylko przywódcą, czy może bardziej opiekunem, a autorka pozwoliła poznać czytelnikowi jego myśli, co wprowadza dreszcz niepokoju do i tak gęstniejącej ze strony na stronę atmosfery. Manipulacja, niedopowiedzenia, nadinterpretacje będą kierowały dalszym postępowaniem Tilly wobec matki, co skutecznie je od siebie oddali. Niesamowite jest to, jak bardzo można człowieka omotać, by robił dokładnie to, co sobie zaplanujemy, pewnie dużo zależy od okoliczności, a akurat te pokazane w „Rodzinie” były bardzo sprzyjające. Dlaczego? Kobiety są zagubione, śmierć ojca/męża zostawiła je nie tylko z problemami finansowymi, ale i pustką, odsunięciem od rodziny, przyjaciół, przerwała most łączący je ze światem zewnętrznym, zamykając w skorupie cierpienia. A tu nagle pojawia się osoba, która nie tylko oferuje pomoc w zakresie mieszkania, odzyskania odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej, ale i wysłucha, pogłaszcze po plecach, przytuli... Pozostaje tylko pytanie o cenę, którą przyjdzie za to zapłacić.

  „Rodzina” początkowo mi się dłużyła, czekałam z niecierpliwością, aż kobiety dotrą na tę farmę, aż wreszcie coś niepokojącego zacznie się dziać i zadziało. Jednak napięcie jest budowane bardzo powoli, a ja chcę szybko, wszystko tu i teraz, nagle, dlatego momentami traciłam nią zainteresowanie. Autorka nie szczędzi zwrotów akcji, a fabuła płynnie się układa, ale zabrakło tej iskry, która by mnie wbiła w fotel, a koniec, choć dynamiczny i wartki trochę jakby przekombinowany. Ogólnie oceniam ją nieźle, można przeczytać :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 5 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Louise Jensen
 • Wydawnictwo Burda Media
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788380536159
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: The Family
 • Tłumacz: Kleszcz Ewa
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788380536159
 • EAN: 9788380536159
 • Wymiary: 14.5x20.5x1.9 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Zupełnie normalna rodzina 5/5 Nasza cena:
32,46 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zupełnie normalna rodzina

Idealna rodzina jest największym kłamstwem. Przed salą rozpraw siedzi mężczyzna. Czeka na przesłuchanie. Teraz zeznaje jego żona. Na ławie oskarżonych ich dziewiętnastoletnia córka. Adam i Ulrika boją się o swoje dziecko. I ciągle nie wiedzą, co powiedzieć przed sądem. Są zupełnie zwyczajną...
Rodzina Corleone 5/5 Nasza cena:
27,40 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rodzina Corleone

POWIEŚĆ O LOJALNOŚCI I ZDRADZIE, O PRZEMOCY I WIERNOŚCI TRADYCJI. Historia walki Vita Corleone o wpływy i początków kariery mafijnej jego najstarszego syna Sonny′ego i przybranego syna Toma Hagena. Nowy Jork, rok 1933. Większość mieszkańców odczuwa skutki wielkiego kryzysu. Są jednak tacy,...
Rozgrywka 0/5 Nasza cena:
33,12 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rozgrywka

Bezwzględny karierowicz z prowincji dzięki mafijnym układom dostaje tekę ministra, a wraz z nią zadanie ustawienia przetargu na autostradę. Pierwsze przestępstwo wywołuje efekt domina -bagno wielkiej polityki zaczyna go wciągać.Korupcja, zastraszanie i seks - w ten sposób zdobywa niemal...
Rodzina Wenclów Tom 1 Wspólnik Lena Najdecka 0/5 Nasza cena:
17,45 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rodzina Wenclów Tom 1 Wspólnik Lena Najdecka

Warszawska kancelaria Wencel Zagajewicz i Zybert otrzymuje intratne zlecenie. To świetny interes ... - namawia Pawła Wencla jego wspólnik. - Bylibyśmy głupcami gdybyśmy tego nie wzięli Jednak Pawła nie opuszcza uczucie niepokoju. Od lat prowadzi ze swoim przyjacielem dobrze prosperującą firmę i...
Dzień Matki 5/5 Nasza cena:
30,88 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzień Matki

Rodziny się nie wybiera. Ale rodzina może wybrać ciebie. Przez czternaście dni nikt się nie zainteresował zwłokami osiemdziesięcioczteroletniego Theodora Reifenratha. Gdy policja wreszcie się pojawia, Pia Sander i Oliver von Bodenstein odkrywają na posesji zmarłego szczątki kilku kobiet. Czy...
Kto sieje wiatr 5/5 Nasza cena:
31,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kto sieje wiatr

Kolejny świetny kryminał  z górami Taunus w tle. Tym razem akcja toczy się wokół śledztwa związanego z farmą wiatrową, przeciwko której protestują okoliczni mieszkańcy. Pia Kirchhoff i Oliver von Bodenstein muszą znaleźć winnych śmierci dwóch osób, a krąg podejrzanych ciągle się poszerza...
Zanim się obudzę 5/5 Nasza cena:
31,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zanim się obudzę

Z rzeki zostaje wyłowiona kobieta – wyziębiona i prawie martwa. W szpitalu zapada w śpiączkę. Ma nikłe szanse na wybudzenie się. Policja nie potrafi ustalić jej tożsamości, nikt nie zgłasza jej zaginięcia. Opiekująca się nią siostra Brygida nadaje jej imię Selena i od tej pory poświęca się opiece...
Operacja Wyspa 0/5 Nasza cena:
15,92 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Operacja Wyspa

Piąty tom z serii Biuro Detektywistyczne nr 2. Młodzi detektywi Tiril i Olivier znów mają do wyjaśnienia niezwykłą zagadkę... Jest letni dzień, dawno nie było tak ciepło. Tiril i Oliver siedzą na pomoście i odkrywają trzy łódki dryfujące w stronę lądu. Na pokładzie nikogo nie ma i nic nie wskazuje...
Lato koloru wiśni 5/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lato koloru wiśni

Lekkie love story utrzymane w konwencji romansu akademickiego. Emely, obdarzona odrobinę sarkastycznym poczuciem humoru studentka literaturoznawstwa, szczerze cieszy się z przeprowadzki jej najlepszej przyjaciółki do Berlina. Nie wie jeszcze, że szalona Alex zamierza zamieszkać w mieszkaniu swojego...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula