Louise Jensen

Louise Jensen ma w dorobku kilka znakomitych thrillerów psychologicznych. Powieści takie jak "Siostra", "Prezent" czy "Surogatka" nie schodzą z list bestsellerów.

Louise Jensen to brytyjska pisarka, autorka bestsellerowych thrillerów psychologicznych i powieści kryminalnych. Do najbardziej znanych książek jej pióra należą "Siostra", "Prezent" oraz "Surogatka". Powieści jej autorstwa z miejsca niemal trafiają na listy bestsellerów "USA Today" oraz Amazona.

Już będąc małą dziewczynką, Louise Jensen marzyła o tym, by zarabiać na życie piórem. W wieku trzydziestu lat (po wypadku samochodowym, w którym brała udział) postanowiła to marzenie spełnić. Zmieniła zatem swoje dotychczasowe życie i to z zaskakującym skutkiem.

Debiutancka powieść Louise Jensen, zatytułowana "Siostra", przyniosła jej ogromne uznanie i popularność. Przez kilka tygodni utrzymywała się na szczycie list bestsellerów. Została też nominowana do nagrody Goodreads Awards w kategorii Debiut Roku. Jak dotąd sprzedano ponad pół miliona egzemplarzy "Siostry", a przecież na tej jedynie powieści sprawa się nie kończy. Pisarka mieszka obecnie w Northamptonshire z mężem i dziećmi. Mówiąc o jej rodzinie, nie sposób też pominąć nieco stukniętego psa i niesfornego kota.

"Siostra" to opowieść o Grace, która nie potrafi pogodzić się ze śmiercią Charlie, swojej najlepszej przyjaciółki. Kiedy w jej domu pojawia się Anna, podająca się za siostrę zmarłej, Grace zaczyna odczuwać niewytłumaczalny, ale niezwykle silny niepokój... Z kolei "Prezent" ukazuje nam losy Jenny, kobiety, dla której jedyną szansą na życie jest przeszczep serca. Dawcą okazuje się Callie, która zginęła w wypadku samochodowym. Po przeszczepie Jenna orientuje się, że w jej głowie zaczynają pojawiać się dziwne myśli. Myśli, które najwyraźniej nie należą do niej.

Trzecim ogromnym sukcesem w dorobku Louise Jensen okazała się "Surogatka". To trzymający w napięciu thriller psychologiczny ze świetnie skonstruowaną intrygą. Na kartach tej powieści ogromne pragnienie posiadania dziecka zderza się z okrutną rzeczywistością i z tajemnicami z odległej przeszłości.