Jeśli wydaje Ci się, że edukacja seksualna jest dziedziną zarezerwowaną dla dzieci i dorastającej młodzieży, to książka "Przypływ. O emocjach i seksualności dojrzałych kobiet" Alicji Długołęckiej dowiedzie, że wcale tak nie jest. To książka stworzona z myślą o kobietach, które chcą żyć świadomie i cieszyć się satysfakcjonującym życiem seksualnym.
Doświadczenie menopauzy jest jednym z najsilniejszych doświadczeń w życiu dojrzałych kobiet. Autorka wraz ze swoimi rozmówczyniami odkrywa różne oblicza tego okresu. W książce poruszona zostaje kwestia poznawania własnego ciała, nauka odczuwania przyjemności, dbania o zdrowie seksualne, a także eksperymentowania z własną seksualnością. Odpowiedzi na wiele pytań znajdą tutaj również czytelniczki, które nie mogą poradzić sobie z tym, że ich dzieci wyprowadziły się po latach z domu, albo nie potrafią wprost rozmawiać z partnerami o swoich potrzebach, chociaż na pozór od lat tworzą z nimi udane związki. Kobieca seksualność w przypadku dojrzałych kobiet może mieć najróżniejsze oblicza, a jej poznanie pozwala na pełne satysfakcji życie.
O autorce
Alicja Długołęcka jest polską psychoterapeutką oraz edukatorką seksualną, nazywaną często największą polską ekspertką w zakresie seksualności. Do znanych publikacji jej autorstwa należą na przykład "Zwykła książka o tym, skąd się biorą dzieci" oraz "Ginekologia dziecięca i dziewczęca".
Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii książki o seksie
