Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie

Średnia: 3.9 Ilość ocen: 22
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
380
Rok wydania
2019
Inne wersje (3)
Outlet, Książka, op. miękka
za 21,99 zł
eBook, mobi, epub
za 29,45 zł
Audiobooki mp3
za 34,49 zł
Nasza cena: 27,99 zł 39,99 zł Taniej o: 30%

Chyba nie ma w Polsce osoby, która nie kojarzyłaby serialu z szóstką przyjaciół z Manhattanu.

Rachel, Ross, Chandler, Phoebe, Monica i Joey to kultowe postaci, które na stałe wpisały się do popkultury.

Książka “Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie” to obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy wciąż śmieją się z przygód przyjaciół.

Serial powstawał w latach 1994-2004, a do dziś jest jednym z najchętniej oglądanych na świecie. Krótkie odcinki oglądają dla relaksu starsze i młodsze pokolenia fanów. Autorka Kelsey Miller po 14 latach wraca do serialu, by przybliżyć kulisy jego powstawania. Na ponad 400 stronach znajdziemy historię samych początków, od pomysłu Marty Kauffman i Davida Crana, przez wybór aktorów, po ich wielką przyjaźń. Dla fanów serialu takie opowieści to nie lada gratka. Dzięki nim czytelnicy jeszcze bardziej pokochają kultowy serial.

W ciągu 10 lat wyemitowano 236 odcinków, a każdy z nich wypełniony był zabawnymi dialogami, które przeszły do historii. Dzisiaj wydaje się, że serial od razu był skazany na sukces. Autorka pokazuje trudną drogę, którą historia szóstki przyjaciół musiała przejść. Największą gratką dla fanów na pewno będą opowieści o wyborze aktorów, którzy zyskali ogromną sławę właśnie dzięki rolom w serialu. Dziesięć lat spędzonych na planie sprawiło, że aktorzy stali się przyjaciółmi także poza nim. Ogromne zainteresowanie serialem spowodowało, że gościnnie w wielu odcinkach występowały największe gwiazdy kina. O kulisach powstawania niektórych epizodów również przeczytamy w tej książce.

Po 25 latach od wyemitowania pierwszego odcinka Kelsey Miller stworzyła doskonałą opowieść dla wszystkich fanów tęskniących za przygodami przyjaciół z Nowego Jorku. Autorka zrobiła doskonały research, ujawniając wiele niepublikowanych wcześniej faktów dotyczących serialu.


Opinie o książce

Nie znam drugiego serialu, na którym można się tak śmiać, tak płakać i tak pokochać bohaterów. No i któż nie marzy o oddanym przyjacielu, który mówi: „Gdybym musiał, obsikałbym każdego z Was”?

Arlena Witt, w Po Cudzemu i Grama to nie drama uczy angielskiego m.in. na  podstawie dialogów z "Przyjaciół"

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy marzą o tym, by napić się kawy w Central Perk, zastanawiają się, kim był Obrzydliwy Golas, a pod prysznicem nucą najchętniej piosenkę o kotku-śmierdziuszku. Przyjaciele Przyjaciół nie będą mogli się od niej oderwać.

Łukasz Muszyński, Filmweb.pl

Tę książkę powinien przeczytać każdy szanujący się psychofan Przyjaciół :) Prawie 400 stron faktów i anegdot zespolonych w jedną historię idealnie dopełnia to, co finalnie widzimy na ekranie. Okazuje się, że kulisy powstawania serialu wciągają równie mocno jak sama produkcja!

Malwina Bakalarz, BAKU FAMILY


Kelsey Miller Miller skończyła studia związane z filmem i telewizją. Zanim zajęła się pisaniem, pracowała przy produkcjach telewizyjnych, co z pewnością pomogło jej w stworzeniu książki. Prowadzi również jedną z najpopularniejszych witryn internetowych dotyczących zdrowego trybu życia. Obecnie mieszka na Brooklynie

Recenzje (22)
 1. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  7 z 11 osób uznało recenzję za przydatną

  Rzeczywistość serialu na gruncie amerykańskim pokazuje różnice między kontynentem a Ameryką. Z książki dowiadujemy się o kontekstach, o których nie mieliśmy pojęcia. Ciekawa i must have dla każdego fana serialu, ale ... pojawia się duży błąd i myślę, że każdy fan zwróci uwagę czyj ojciec miał zawał :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Serial który zna każdy, i oglądał go po kilka razy np. tą osobą jestem Ja. Jak się dowiedziałam że wyszła książka odrazu musiałam ją kupić. Jestem bardzo zadowolona ponieważ pokazuje nam to czego w serialu nie widać. Jak aktorzy współpracują z sobą, dlaczego ich a nie kogoś innego wybrali. Bardzo ciekawie są omówione poszczególne odcinki. Czytałam z zapartym tchem, o szczegółach powstawania tego serialu. Polecam ją każdemu kto jest fanem Przyjaciół bo dowiesz się znacznie więcej i inaczej spojrzysz na powtórki które kolejny raz będziesz oglądał zimowego wieczoru przy cieplej herbacie

  Czy ta recenzja była przydatna? tak
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  6 z 10 osób uznało recenzję za przydatną

  Siła przyjaźni

  Nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o serialu „Przyjaciele” i nie oglądała przynajmniej jednego odcinka.
  Wśród nas jest zapewne wiele osób, które na tym odcinku nie poprzestały, oglądając cały sezon lub sezony. Są też tacy, którzy znają niemal każdy szczegół filmu, oglądali bowiem niezliczone powtórki jego odcinków i nigdy im się nie znudził. Co jest kluczem do tego fenomenu „Przyjaciół” i co sprawia, że niezależnie od tego, ile razy oglądamy poszczególne serie, to za każdym razem odkrywamy w nich coś nowego? Co sprawia, że nie przeszkadza nam upływ czasu, to, że z mody wyszły zarówno fryzury, jak i ciuchy aktorów?

  Być może to uniwersalność problemów, z którymi bohaterowie serialu się borykają, a może ich codzienne życie przyciągają nie tylko stałych miłośników serialu, ale sprawiają, że wciąż nowe rzesze pasjonatów telewizji zasiadają do jego oglądania? Jedno jest pewne, w Stanach Zjednoczonych serial osiągnął miano kultowego i taka sama sytuacja miała miejsce w wielu innych krajach. „Przyjaciele” kreowali trendy, wyznaczali kierunki w modzie, każdy chciał być taki, jak oni, a przede wszystkim każdy tęsknił za więzami, które udało się przyjaciołom wytworzyć i utrzymać przez tyle lat.

  O przyjaciołach i samych serialu możemy teraz dowiedzieć się nieco więcej, dzięki niezwykle wciągającej książce Kelsey Miller, pt. „Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa SQN, to prawdziwa gratka dla fanów serialu, a także dla tych, którzy dopiero się w niego wciągają. To także doskonałe kompendium wiedzy na temat jego produkcji, obsady i siły oddziaływania, które zaspokoi ciekawość socjologów i psychologów. To książka dla wszystkich – dla tych, którzy kochają „Przyjaciół” i dla tych, którzy potrzebują zachęty, by się w serialu rozsmakować.

  Autorka poruszyła w swojej publikacji wszystkie aspekty związane z serialem – zarówno z jego powstaniem, osobami twórców i aktorów, zdradza nam mnóstwo szczegółów dotyczących procesu produkcji, a także analizuje jego wpływ na społeczeństwo. Książka podzielona jest na trzy części, wyznaczając niejako trzy okresy życia serialu i trzy jego aspekty. W pierwszej części możemy przeczytać, że mało brakowało, by serial nie powstał, a jego emisja zakończyła się na pierwszym odcinku. Uznany za reprezentujący zbyt wąską grupę docelową (pokolenie X), mierny pod względem gry aktorskiej i realizacji serial, został bardzo sceptycznie przyjęty, zarówno przez telewizyjne władze, jak i przez krytyków. Czytamy również o samych reżyserach, niezwykłym duecie: Marcie Kauffman i Davidzie Crane, a także o pracy nad serialem oraz o samych aktorach. Część druga, zawiera historię powstania odcinków, do których zaangażowano sławy kina, takie jak George`a Clooneya,ale też takich, które przełamywały społeczne tabu, czy zawierały rozpoczęcie czy rozstrzygnięcie przełomowych wątków (na przykład ślub dwóch kobiet, przełamujący stereotypy związane z homoseksualizmem, podróż do Wielkiej Brytanii, a nawet zmiany fryzur bohaterek). Część trzecia traktuje o przysłowiowym początku końca serialu, za który uważa się moment, w których Monica i Chandler zdecydowali się zostać parą, a który znacznie zmienił dynamikę kolejnych odcinków.

  Zawartość merytoryczna książki, nie tylko jej język, pozbawiony naukowego zadęcia, ale mnóstwo szczegółów z planu filmowego, a także zilustrowanie wpływu serialu „Przyjaciele” na życie Amerykanów (i nie tylko) sprawiają, że książkę pochłania się jednym tchem, wracając wspomnieniami do konkretnych odcinków czy też przypominając sobie ważne wydarzenia z naszego życia, splatające się z konkretnymi wątkami serialowymi. Co jednak jest sekretem tego serialu? Czym się wyróżnia? Autorka pisze: „Gdzieś wśród tego wszystkiego kryje się (…) główny i uniwersalny wątek serialu, czyli przyjaźń”. Oglądając serial, zgadzamy się z nią w pełni…

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 8 osób uznało recenzję za przydatną

  Chyba nie ma na świecie osoby, która przynajmniej nie kojarzyłaby Przyjaciół. Może nigdy go nie oglądaliście, może się serialem nie interesowaliście, ale niemożliwe jest nie wiedzieć o jego istnieniu. A to dlatego, że ten serial w wieku aspektach ukształtował naszą kulturę, przyczynił się do wielu zmian i nawet teraz, 25 lat później, nadal jest równie miło oglądany i wspominany. Swego czasu można było o nim przeczytać wszędzie, a teraz można go już nazwać klasykiem. Nie mogłoby być inaczej, gdybym i ja nie należała do grona fanatyków tego serialu, pewne kwestie Rossa, Rachel, Chandlera, Moniki, Joey'ego i Phoebe znam na pamięć i nawet nie wspomnę ile razy ten serial już widziałam. Chociaż na blogu nie skupiam się na tego typu książkach, to z powodu nadchodzącej dwudziestej piątej rocznicy premiery serialu musiałam tutaj napisać o książce "Przyjaciele", która będzie idealną pozycją dla fanów ciekawych tego, jak wszystko wyglądało za kulisami.

  Kelsey Miller zabiera nas dzięki swojej książce kilkadziesiąt lat wstecz, wskazując na kolejne etapy powstawania serialu i ujawniając kilka tajników, o których wiele osób zapewne nie wiedziało. Tutaj muszę wielce pogratulować autorce za niesamowity research, jakiego dokonała, bo na każdej stronie widać, jak mocno się przyłożyła do stworzenia tej książki. Nie jest to osoba, która nad serialem pracowała, a i tak nieobca jest jej znajomość serialu i zza kulisowych potworków.

  Nawet jeśli są tu najwięksi fani, czy też ci, którzy oglądali serial w czasach, kiedy był emitowany, autorce i tak wielokrotnie udaje się zaskoczyć nowymi faktami. Miller analizuje powstawanie serialu od początku do końca (a nawet zanim powstał i na długo po tym, jak już się zakończył), przy okazji zdradza błędy, jakie twórcy popełnili, pomysły, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, wątki, które nie powinny były zabłysnąć na ekranie, co najchętniej by zmienili. Od lat serialowi zarzucana jest homofobia, rasizm, małe zróżnicowanie kulturowe i wiele innych, a pisarka dogłębnie zanurza się w te problemy i ukazuje prawdę taką, jaka jest. Nie można ukryć, że rzeczywiście, oglądając serial teraz patrzymy na pewne sprawy inaczej, ale to dlatego, że nasza kultura się zmieniła, ludzie są inni i nie bez powodu niektóre wątki teraz by po prostu nie przeszły. Dzięki autorce poznajemy co sądzą o nich sami twórcy i aktorzy, i jak to wszystko się teraz zmieniło.

  Myślę, że najbardziej interesującą częścią było przeczytanie o tym, jak wielki wpływ miał serial na cały świat. Bo owszem, chociaż ja jestem wielką fanką, to jednak w czasie kiedy serial był emitowany byłam jedynie bobasem, który niewiele jeszcze rozumiał. Dopiero dekadę po jego zakończeniu obejrzałam go po raz pierwszy tak w całości i chociaż byłam świadoma jego wpływu na kulturę, to dopiero podczas lektury tej książki uświadomiłam sobie, na jak wielką skalę ten serial się rozrósł. Jak ważny był dla ludzi po tragicznym ataku terrorystycznym w Nowym Jorku. Na jak wiele żyć wpływa do dzisiaj. To niesamowite przeczytać relacje ludzi, którzy obserwowali ten serial od początku.

  "Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie" to idealna pozycja nie tylko dla największych fanów, ale też dla tych, którzy być może chcieliby kiedyś go obejrzeć. Nawet najbardziej obeznanego fana autorka zaskoczy i pokaże zupełnie inną perspektywę na serial. Dzięki tej książce dostajemy możliwość cofnięcia się w przeszłość i przeczytania o wszystkim bez kłamstw i ogródek. Jeśli jesteście ciekawi jak doszło do romansu między Monicą a Chandlerem, czy Rachel a Joey'em, na którym sezonie serial miał się oryginalnie zakończyć, jak odebrano jego premierę, ile zarabiali aktorzy za pojedynczy odcinek, jak Jennifer Aniston niemalże nie zagrała roli Rachel, a bliźniaczka Phoebe jest bohaterką innego serialu... to w tej książce o wszystkim przeczytacie. I jeszcze więcej. Polecam bardzo! Jej premiera już 18 września.

  Recenzja z bloga [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Serialowy fenomen!

  Szóstka
  przyjaciół, fontanna z czołówki, kultowa kanapa... i ćwierć wieku niepostrzeżenie minęło :) Dokładnie tak - to już 25 lat z "Przyjaciółmi". Jubileusz jakże proszący się o wydanie z tej okazji książki, która właśnie przed nami. Macie ochotę zajrzeć za serialowe kulisy serialu, który wielu uznaje za nieprzemijający fenomen? :)

  Wraz z emisją pierwszego odcinka "Przyjaciół" 22.09.1994 roku nikt nie przypuszczał, że oto rozpoczyna się nowa era, która zmieni nie tylko spojrzenie na seriale telewizyjne (i na sam ich kształt), ale także na styl życia i na szeroko pojętą popkulturę. A także na przyjaźń międzyludzką widzów w wielu jej aspektach, co również trzeba przyznać. W każdym z szóstki bohaterów telewidzowie mogli przez wszystkie minione lata dostrzec coś z samych siebie, a w ich wzajemnych relacjach - własne życie. I chyba właśnie dlatego fenomen "Przyjaciół" trwa w najlepsze już tak długo i nic nie wskazuje na to, żeby miał się skończyć czy przeminąć.

  Niesamowite jest to, że serial cieszy się tak niesłabnącą popularnością nawet 15 lat po wyemitowaniu ostatniego odcinka. Czemu to przypisać? Kelsey Miller próbuje to trochę w kolejnych rozdziałach zdiagnozować i rozłożyć na czynniki pierwsze, jednak sedno sprawy zawiera się tak naprawdę w tym, co napisałem wyżej: widzimy w "Przyjaciołach" odbicie samych siebie. Mało tego - rzecz nie dotyczy tylko dzisiejszych trzydziesto- czy czterdziestolatków; dzisiejsi dwudziestolatkowie (oraz młodsi) także widzą w tym serialu odbicie własnego życia. I to jest niezaprzeczalnie piękne na swój sposób.

  Kelsey Miller pokusiła się - jak już wspomniano na wstępie - o pewną analizę serialu, także zakulisową. W związku z powyższym poznamy jego scenarzystów, przebieg castingów, dowiemy się dlaczego właśnie ci aktorzy a nie inni zagrali swoje kultowe dziś role. Prześledzimy także kolejne sezony zarówno fabularnie, jak również w odniesieniu do rzeczywistego życia odtwórców głównych ról - dziesięcioletnia rola nie egzystuje wszak w próżni, sama, w związku z czym zmiany w życiu prywatnym aktorów nieuchronnie oddziaływały przez wszystkie lata na sam serial. Dowiemy się także jakie były przyczyny i geneza twistów fabularnych w kolejnych sezonach oraz poznamy zakulisową opowieść o tym jak i dlaczego to wszystko się skończyło...

  "Przyjaciele" to cała epoka w historii telewizji i ten fakt autorce książki udało się bardzo fajnie uchwycić. Serialowa analiza jest ściśle powiązana w swych opisach z realiami branży oraz z zachodzącymi w niej na przestrzeni lat zmianami. Poruszono także kwestie finansowe, marketingowe, PR-owe, a więc wszystko to, co przez lata składało się na otoczkę "Przyjaciół". Nie zapomniano także o ukazaniu losów odtwórców głównych ról - zarówno przez wszystkie lata emisji, jak również po nich. Całość składa się na nietuzinkowy i szalenie ciekawy obraz telewizyjnego fenomenu, który obecnie prawie się już nie zdarza - pokażcie mi bowiem serial, na którego nowy odcinek oczekują dziś miliony telewidzów na całym świecie (poza widzami "Gry o Tron" rzecz jasna ;) - a przynajmniej do odcinka nr 3 sezonu nr 8...).

  Czy lektura ma wady? Owszem... Ja osobiście jakimś wielkim czy przesadnym fanem "Przyjaciół" nie jestem i nigdy nie byłem, ale jestem w stanie zauważyć fakt, że gdyby zabrać się za ten temat naprawdę metodycznie i od deski do deski, to książka z pewnością nie liczyłaby sobie 368 stron, ale - być może - drugie tyle... Zapewne sporo więc pominięto. Jak na telewizyjny fenomen wszech czasów 368 stron to bowiem śmiesznie mało - nieprawdaż?

  Niezależnie jednak od objętości książki wypada ją polecić. I przeczytać. Fanom serialu nie trzeba jej wpychać do rąk - sami po nią sięgną ;) Ale cała reszta publiki może śmiało zaufać poleceniu i sięgać po niniejszą publikację. Nie wierzę, że nikt nigdy nie obejrzał chociażby jednego, dwóch, czy kilku więcej odcinków. A jeśli już ktoś choć tyle obejrzał (choćby w przelocie i niezbyt uważnie) to nie wierzę, że mu się nie podobało. Choćby dlatego fajnie będzie przeczytać te 368 stron - wierzcie na słowo :)

  Książka zrecenzowana dzięki uprzejmości Księgarni [Adres usunięty]

  Więcej o książce:

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 17 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Kelsey Miller
 • Wydawnictwo Sine Qua Non
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 380
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381293082
 • Język: polski
 • Podtytuł: Ten o najlepszym serialu na świecie
 • Oryginalny tytuł: I'll be there for you
 • Tłumacz: Magda Witkowska
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788381293082
 • EAN: 9788381293082
 • Wymiary: 140 x 205
Warto zwrócić uwagę na...
Niewyjaśnione okoliczności 5/5 Nasza cena:
27,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niewyjaśnione okoliczności

Czołowy brytyjski praktyk medycyny sądowej, dr Richard Shepherd, poświęcił swoją karierę zawodową odkrywaniu tajemnic śmierci. Gdy ktoś umrze śmiercią gwałtowną lub z niewyjaśnionych przyczyn, zadaniem dr. Shepherda jest ustalić przyczynę zgonu. Każda sekcja zwłok to swego rodzaju zagadka...
Gringo Wśród Dzikich Plemion 5/5 Nasza cena:
35,69 zł 43,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gringo Wśród Dzikich Plemion

Jest to książka przygodowa i podróżnicza. Mądra, a jednocześnie pełna humoru. Sprawia, że czytelnik zaczyna się głośno śmiać. Jest to także album niezwykłych fotografii z wypraw w najdziksze rejony świata. Wojciech Cejrowski zabierze Państwa na wyprawę do ostatnich dzikich plemion.
Śladami słynnych zbrodni 0/5 Nasza cena:
14,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śladami słynnych zbrodni

Śladami słynnych zbrodni to oryginalny przewodnik tematyczny, zabierający czytelnika i turystę w miejsca związane z dramatycznymi i kryminalnymi wydarzeniami w polskich dziejach. 45 historii z różnych miejsc i okresów – od ofiar okrutnego Jana II żagańskiego zwanego szalonym po braci Fremelów,...
Dziewczyny z Solidarności 5/5 Nasza cena:
38,17 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewczyny z Solidarności

Mówili im: "Kobiety, nie przeszkadzajcie nam, to my walczymy o Polskę!" Nie posłuchały. Dla wolności gotowe były zaryzykować wszystko. Janina miała 50 lat, gdy została pobita przez ZOMO na demonstracji. Do szpitala trafiła z siedemnastoma szwami na głowie. Za domową drukarnię aresztowali ją dwa...
Masa o żołnierzach polskiej mafii. Jarosław Sokołowski "Masa" w rozmowie z Arturem Górskim 3/5 Nasza cena:
31,85 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Masa o żołnierzach polskiej mafii. Jarosław Sokołowski "Masa" w rozmowie z Arturem Górskim

Wstrząsająca opowieść o ludziach od czarnej roboty polskiej mafii. Ta książka jest inna od pozostałych z serii „Masa o polskiej mafii”. Bohaterami tego tomu są szeregowi członkowie rodzimych gangów, „karki” z bejsbolami w ręku, którzy budzili grozę na ulicach wielkich miast, i eleganccy...
Jan Kaczkowski. Życie pod prąd. Biografia 0/5 Nasza cena:
22,45 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jan Kaczkowski. Życie pod prąd. Biografia

Pierwsza biografia księdza Jana Kaczkowskiego. Co sprawiło, że wikary z niewielkiej miejscowości na Kaszubach stał się najbardziej rozpoznawalnym duchownym w kraju? Kochała go cała Polska. Chętnie opowiadał o swoim życiu, walce z rakiem i założonym przez siebie hospicjum. Ale czy znaliśmy go...
Zrób sobie raj 5/5 Nasza cena:
32,51 zł 43,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zrób sobie raj

Zrób sobie raj to druga po Gottlandzie bestsellerowa książka Mariusza Szczygła o Czechach. Jej pierwsze wydanie ukazało się w 2010 roku i zostało przetłumaczone na dziewięć języków. Autor kreśli tło reporterskiej opowieści o współczesnych Czechach i ich kulturze, ale jednocześnie dręczy go...
Po piśmie 0/5 Nasza cena:
32,44 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Po piśmie

Koniec pisma i człowiek tracący podmiotowość w nowym dziele Jacka Dukaja. Intelektualna podróż wokół najbardziej fascynujących zagadnień współczesnej cywilizacji – aż do jej kresu i do kresu człowieka. Przez ostatnich kilka tysięcy lat pismo, książki i biblioteki były nośnikami i skarbnicami...
Zdążyć przed Panem Bogiem 0/5 Nasza cena:
17,48 zł 26,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zdążyć przed Panem Bogiem

Kanoniczna książka, najsłynniejsza, obowiązkowa. Literacki dokument o wyścigu ze śmiercią.Od ponad czterdziestu lat Zdążyć przed Panem Bogiem pozostaje klasykiem polskiego reportażu i jedną z najbardziej przejmujących opowieści o powstaniu w getcie warszawskim w kwietniu 1943 roku i losach polskich...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula