Przepaść

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
3-5 dni + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
272
Rok wydania
2018
Inne wersje (2)
Outlet, Książka, op. miękka
za 18,45 zł
eBook, mobi, epub
za 24,41 zł
Nasza cena: 28,04 zł 36,90 zł Taniej o: 24%

Przeszłość nie chce być pogrzebana. A prawda wcale nie wyzwala.

Himalaje, rok 1935.

Kanczendzonga. Mityczna góra, trzeci co do wielkości szczyt na Ziemi. Jej lawiny są zabójcze, a rozrzedzone powietrze i ekstremalne wysokości wywołują zaburzenia, które mogą doprowadzić do obłędu.

Pięciu Anglików wyrusza z Dardżyling, pragnąc zdobyć święty szczyt. Ich odwaga i upór nie zachwieją się, aż do czasu… Góra nie jest ich jedynym przeciwnikiem – jeszcze jedno, koszmarne niebezpieczeństwo czai się w przepaści…
Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Czytać w środku lata o ekspedycji himalajskiej, jest dość dziwnym doświadczeniem szczególnie kiedy wyprawa z przygody staje się koszmarem. Z jednej strony prażące słońce sprawia, że mamy pot na karku a z drugiej duchy Kanczendzongi wywołują gęsią skórkę. Cały czas zastanawiałam się czy "Przepaść" jest wspaniale i sugestywnie napisanym thrillerem psychologicznym, czy rzeczywiście coś mrocznego i przerażającego nawiedza himalajskie przepaście. Uwielbiam książki, które angażują nie tylko moją wyobraźnię lecz również zmysły. Michelle Paver sprawiła, że czytając odczuwałam prawdziwy lęk : z jednej strony przerażał mnie ogrom i surowość ośmiotysięcznika, z drugiej coś nieznanego czyhającego w ciemności. Muszę przyznać, że "Przepaść" jest jedną z bardziej klimatycznych powieści jakie dane mi było przeczytać.

  Rok 1935. Stephen Pearce, lekarz i alpinista amator, zostaje poproszony przez swojego brata Kitsa, o dołączenie do wyprawy mającej na celu zdobycie trzeciego najwyższego szczytu - Kanczendzongi-

  góry do tej pory niezdobytej. Pięciu mężczyzn ma wyruszyć śladami sławnego himalaisty Edmunda Lyella, którego wyprawa z 1906 roku zakończyła się śmiercią 4 członków ekspedycji. Pearce już po kilku dniach odnosi wrażenie, że nie są sami. Ktoś lub coś kryje się w mrokach góry. Kiedy na swojej drodze natrafiają na ślady poprzedniej wyprawy przerażony mężczyzna zaczyna mieć omamy, które nasilają się jak zmuszony zostaje do odłączenia się od reszty członków wyprawy.

  Zawsze mnie zastanawiało co powoduje ludźmi próbującymi zdobyć coraz to nowe szczyty. Czy jest to pogoń za adrenaliną? Walka z własnymi słabościami czy może żądza sławy? Choć nie cierpię na lęk przestrzeni i lubię góry, to himalajskie olbrzymy od zawsze budziły mój lęk. Autorka w obrazowy sposób przedstawiła to czym karmi się mój strach : tony śniegu, pustka, lawiny, niskie temperatury, wiatr i świadomość, że człowiek zdany jest wyłącznie na siebie, wystarczy jeden błąd i jest za późno na ratunek. "Przepaść" to nie tylko horror czy powieść o duchach i demonach gór, to również przewodnik po ludzkim umyśle nękanym chorobą wysokościową i strachem. Oglądałam sporo filmów o wyprawach wysokogórskich, część z nich była prawdziwymi hitami. Jednak to dopiero powieść Michelle Paver sprawiła, że naprawdę się dowiedziałam co czują ludzie na dużych wysokościach, gdzie rozrzedzone powietrze i wysokie ciśnienie sprawiają, że ludzki umysł przestaje normalnie funkcjonować i trzeba wykazać się dużą wiedzą i samokontrolą by zauważyć oznaki zbliżającego się szaleństwa. A zaczyna się z pozoru niewinnie : zaczynamy tracić pamięć, mamy problemy ze wzrokiem. Do tego dochodzi zmęczenie i brak apetytu. Jeśli w porę nie zdamy sobie sprawy z tych objawów to górski szlak stanie się naszym lodowym grobem. Ten strach przed śmiercią towarzyszył mi przez cały czas czytania książki. Choć nasi bohaterowi robili co mogli by go oswoić czy obrócić w żart to śmierć czyhała na każdym kroku nie dając o sobie zapomnieć. Śmierć i duchy ludzi, którym się nie udało wygrać z żywiołem.

  Podczas czytania tej powieści zdałam sobie sprawę z pewnego faktu, na który do tej pory nie zwracałam uwagi. Cały świat pasjonuje się alpinizmem, kibicujemy ekipom międzynarodowym, które coraz to nowymi podejściami lub o coraz to innych porach roku, zdobywają (lub próbują) górskie szczyty. Jednak owładnięci gorączką, zafascynowani walką człowieka z naturą, zapominamy że sukces ma więcej niż jednego ojca. To, że na szczyt wszedł człowiek obwieszony reklamami sponsorów, ubrany w najlepszą termodynamiczną odzież i wyposażony w wysokoenergetyczne jedzenie w proszku, jest możliwe jedynie dzięki pracy setkom ludzi o których się nie mówi. Mam na myśli Szerpów oraz członków innych kast, którzy pomagają himalaistom. To oni naszą dziesiątki kilogramów na własnych barkach by ulżyć odciążonym alpinistom, to oni wytyczają trasę, wykuwają stopnie i zabezpieczają szlak. Budują latryny i przygotowują posiłki, i choć dostają za to zapłatę to nigdy nie znajdą się na pierwszych stronach gazet. Uderzyło mnie to, że za sukcesem jednego człowieka, który zdobył szczyt, stoi kilkudziesięciu Szerpów, którzy nosili za nim bagaże i butle z tlenem. Jestem wdzięczna autorce, że zwróciła moją uwagę na tych odważnych i silnych ludzi. To właśnie oni są tymi, którzy zdają sobie sprawę z czyhających na śmiałków niebezpieczeństw, i to oni, w przeciwieństwie do większości himalaistów, szanują góry i oddają cześć mieszkającym na ich szczytach bogom. Ciekawie było poznać kawałek historii i tradycji tego regionu. Może jeśli kiedyś odwiedzę Nepal to sama zostawię po sobie chorągiewkę z zapisaną modlitwą lub spalę kadzidełko by przegonić pecha? Takich smaczków było w książce wiele i miały wielki wpływ na klimat powieści, sprawiły że stała się mroczna. Śmiało mogę powiedzieć, że nawet Ci co nie wierzą w duchy poczują lekki niepokój.

  "Przepaść" choć opowiada o losach piątki himalaistów (plus Szerpowie) to tak naprawdę powieść jednego bohatera i jest nim Stephen Pearce. Ten młody lekarz, który tuż przed wyjazdem zerwał zaręczyny, by nie zostać zamkniętym w "szklanej kuli" od dzieciństwa marzył o wyprawie w Himalaje. Pearce to człowiek twardo stąpający po ziemi, nie wierzący w duchy i demony, dlatego tym trudniej mu zrozumieć wydarzenia, które są jego udziałem podczas drogi na szczyt. Zdaje sobie sprawę, z istnienia choroby wysokościowej jednak nie zauważa u siebie jej objawów. Dlaczego więc widzi rzeczy, które nie mają prawa istnieć? Czy jednak jest chory? A może zwariował?

  Książka Paver opowiada o pokonywaniu ludzkich słabości i spełnianiu swoich marzeń i fantazji. Jest to również opowieść o ludzkiej determinacji, która jeśli nie idzie w parze z rozumem, może doprowadzić do tragedii.

  Autorka zadała sobie wiele trudu by uwiarygodnić opowiedzianą historię. Z notki na końcu książki możemy się dowiedzieć, że wraz z grupą przyjaciół, wybrała się do Nepalu zobaczyć na własne oczy Kaczendzongę. Wraz z ekipą zwiedziła okolice góry. Również część postaci wymienionych w książce z nazwiska np. Paul Bauer było postaciami historycznymi. Śmiało można powiedzieć, że Paver pracę domową wykonała na piątkę z plusem, dzięki czemu w nasze ręce trafiła powieść nad wyraz realistyczna.

  "Przepaść" to przerażająca, napisana w stylu wiktoriańskim, powieść, która jest zarówno nostalgiczna, nastrojowa jak i brutalna, mroczna. Ci którzy oczekują prawdziwego, "mięsistego" horroru będą zawiedzeni jednak fani powieści o duchach w stylu "Kobiety w czerni" Susan Hill powinni po nią jak najszybciej sięgnąć. Uważam, że autorka wykonała kawał dobrej roboty. Z mojej strony polecam i zapamiętajcie moje słowa : zawsze trzymajcie przy sobie swój plecak.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Temat gór i wspinaczki nie jest mi szczególnie bliski, ponieważ to kompletnie nie mój świat. Nie zmienia to jednak faktu, że lubię poznawać tego typu historie. Ta książka także mnie nie zawiodła.

  'Jaki mógłby być problem - chrypi - na najbardziej niebezpiecznej górze na świecie? Znasz Himalaje, co? Wspinałeś się już tutaj?'

  Kanczendzonga jest drugim co do wysokości szczytem Himalajów. Pięciu Anglików postanawia po 29 latach od nieudanej próby poprzedniej wyprawy zdobyć szczyt świętej góry. Dlaczego świętej? Krąży wokół niej wiele historii, a zdobycie szczytu owiane jest tajemnicą.

  Doktor Pearce wraz z bratem i trojgiem towarzyszy wyruszają z Dardżylingu w stronę swojej drogi na szczyt. Ich bohaterami jest dwójka alpinistów z poprzedniej wyprawy, która jako jedyna przeżyła: Charles Tennant i Edmund Lyell. Ich wyprawa przeszła do historii za sprawą książki napisanej przez drugiego z nich oraz ze względu na fakt, że schodząc z góry postanowili znieść ciała swoich towarzyszy, którzy zginęli pod lawiną. Ale czy na pewno wszystkich?

  'Czy te przesądy mają nas ścigać nawet w czasie samej wspinaczki? Chyba widzi, że ulegając tym wierzeniom - temu strachowi przed górą - ryzykujemy, że się nimi zarazimy?'

  W książce poznajemy historię alpinistów, których celem jest szczęśliwe zdobycie szczytu góry, która w tamtym czasie nie została jeszcze przez nikogo zdobyta. Jest to ich celem i starają się zrobić wszystko, aby ten cel osiągnąć.

  Dla mnie jest to sprawa niepojęta. Nie rozumiem dlaczego ludzie są w stanie zaryzykować własne życie tylko po to, aby stanąć na szczycie góry. Dlaczego zmagają się z chorobą wysokościową, ogromnymi mrozami i niedogodnościami. Zostawiają swoje rodziny i jadą na wspinaczkę. Na samej górze czeka ich ogromna ilość śniegu, niejedna przepaść... Często alpiniści wracają z odmrożeniami, które kończą się amputacją. Po co to wszystko? A jednak są ludzie, którzy traktują to jako hobby i zdobycie szczytu staje się spełnieniem ich marzeń.

  'Właśnie dlatego tu przyjechałem. Nie po to, żeby uciec przed zamieszaniem w domu, ale właśnie z powodu tego widoku. Zawsze chodziło o to i tylko o to.'

  Historia jest ciekawa i wciągająca. Czyta się ją lekko, ale z ogromnym zainteresowaniem. Momentami miałam ciarki. Czytając czułam mróz, jaki towarzyszył bohaterom. Czy udało im się zdobyć górę i bezpiecznie wrócić do domu? Tego dowiecie się sięgając po tę świetną pozycję!

  'Wszyscy myślimy o grobach na wzgórzu i o tym, co lawina może zrobić z człowiekiem. Góra wysłała nam ostrzeżenie: 'To właśnie zrobiłam z waszymi poprzednikami'.'

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Góra, to nie wszystko

  „Myślisz … że coś tu jest? Coś niedobrego?” – te słowa na zalanej słońcem polanie w wakacyjny dzień wywołałyby salwę śmiechu bądź niedowierzanie, że zostały wypowiedziane. Sytuacja zmienia się, kiedy słyszymy je pośród ośnieżonych górskich szczytów Himalajów, kiedy samotność wśród tłumu daje się we znaki, zaś krańcowe wyczerpanie i koszmarne warunki atmosferyczne wywołują wrażenie, że coś czai się w ciemnościach…

  Przebywanie w ekstremalnych warunkach to spore wyzwanie nie tylko dla ciała, ale i dla naszej psychiki. Choroba wysokościowa, która jest prawdziwą zmorą osób przebywających powyżej 2,5 tys. m n.p.m. dotyka właśnie tych dwóch sfer. Bóle i zawroty głowy, problemy z oddychaniem, utrata orientacji, a także zaburzenia nastroju i wzroku – to wszystko oznaki problemów wynikających ze zmniejszonej ilości tlenu, który wdychamy. Jak dalece jednak choroba może mieć wpływ na nasze zachowanie? Czy to ona sprawia, że zaczynamy dostrzegać coś, czego nie ma? Że robimy coś, czego nie pamiętamy?

  Pytania te towarzysza lekturze książki „Przepaść”, autorstwa Michelle Paver. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Czwarta Strona powieść wymyka się wszelkim schematom i trudno zakwalifikować ją do określonego gatunku. Z pewnością jednak jej lektura spotka się z zainteresowaniem szerokiego grona czytelników, zarówno miłośników gór, wielbicieli horrorów, jak i wszystkich doceniających mistrzowską kreację tła wydarzeń, a właściwie głównego bohatera, którym jest … góra. Kanczendzonga, czyli „Pięć skarbów pod wielkim śniegiem”, to drugi co do wysokości szczyt w Himalajach, trzeci co do wysokości szczyt Ziemi. W rzeczywistości został ON zdobyty w 1955 roku przez George’a Banda i Joe Browna, my zaś przenosimy się do roku 1935. Wówczas to pięciu Anglików, w tym Stephen Pearce, pełniący funkcję lekarza wyprawy i jego brat, Kits, wyrusza z Dardżyling pragnąc zdobyć nie tylko szczyt, ale pokonać Niemców i zdobyć sławę.

  Śmiałkowie, właściwie bez przygotowania i doświadczenia we wspinaczce w Himalajach, wybierają drogę przez południowo-zachodnią ścianę, zwaną drogą Lyella. Tym samym podążają śladem katastrofy, która miała miejsce w 1906 roku, kiedy to nie tylko nie udało się zdobyć szczytu, ale z grupy wspinaczy, przeżył tylko Edmund Lyell oraz Charles Tennant. Pierwszy z nich zdobył światową sławę, rozbudzając marzenia wielu miłośników gór, drugi zaś schronił się przed ludźmi w Dardżyling, pragnąc zapomnieć o pechowej wyprawie. To właśnie ON ostrzega Stephena, przewidując klęskę ekspedycji i błagając, by nie wybierali tej samej drogi, którą ON próbował przebyć niemal trzydzieści lat wcześniej.

  Jednak pycha i żądza sławy są silniejsze niż zdrowy rozsądek. Grupa wyrusza, lekceważąc nawet wszystkie obawy towarzyszących im tragarzy, którzy przeczuwają, że wśród górskich szczytów czai się samo zło. Czy tak jest rzeczywiście? Napotykane po drodze ślady poprzedniej ekspedycji wyglądają nieco złowieszczo, jednak czy mają w sobie coś nadnaturalnego? Czy wrażenie bycia obserwowanym to tylko skutek choroby czy też Kanczendzonga kryje w sobie tajemnice? To kwestie, nad którymi zastanawiamy się podczas lektury książki „Przepaść”. Powieść kryje w sobie mrok, przerażenie śmiałków decydujących się na wyprawę, a także oddech historii. Każda strona przynosi coraz większe napięcie, a czytelnik mimowolnie zaczyna odczuwać lęk przed nieznanym, przed przeznaczeniem kryjącym się na zboczu. Czy wyjdziemy z tej wyprawy żywi?

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Recenzja z bloga: zatraceni w kartach

  „Przepaść” to powieść chłodna i przyciągająca ciepłolubnego mnie jednocześnie. Jest to Wyprawa w Himalaje i odpoczynek w domowym zaciszu. Jak to jest, że przez tę książkę ma się uczucie rozdarcia między dwoma różnymi miejscami?

  Rok 1906, trzeci najwyższy szczyt Ziemi. Podczas wyprawy w góry trzeba pamiętać, że każdy niesprawdzony i błędny krok może doprowadzić do śmierci jednej lub wszystkich osób. Jedno błędne posunięcie doprowadziło do śmierci wielu osób. Z grupy śmiałków, którzy udali się w Himalaje, przeżył tylko generał sir Edmund Lyell i Kapitan Charles Tennant. Ten pierwszy zdobył światową sławę i stał się inspiracją dla młodych miłośników wspinaczek. Ten drugi natomiast zaszył się w Dardżyling, w Bengalu Zachodnim, gdzie stara się ukryć sprawę z 1906 roku.

  Rok 1935, trzeci najwyższy szczyt Ziemi. Dwadzieścia dziewięć lat później tą samą trasą rusza ekspedycja zainspirowana idolem . Chcąca dokonać niemożliwego grupa czterech alpinistów, próbuje swoich sił w zdobyciu szczytu Kandżendzongu. Stephen Pearce, który jest lekarzem w ekspedycji, staje blisko obłędu i zaboboniarstwa. Lęk przed tym, co może skrywać święta góra doprowadza go do stanu wzmożonego przewrażliwienia. Na każdym kroku stosuje się do przesądów i chyba zaczęła mu doskwierać choroba wysokościowa… Jednak jego obawy wydają się być słuszne. Co tak naprawdę spotkało Lyella i Tennanta w 1906 roku?

  Pani Michelle napisała tą powieść bardzo barwnym językiem. Dzięki niej miałem wrażenie, jakbym faktycznie był w drodze z bohaterami. Czułem chłód powietrza i rozrzedzone powietrze. Autorka książki nawet jej nie napisała. Ona ją namalowała!

  Autorka buduje napięcie książki w tym samym czasie, kiedy bohaterowie wchodzą na szczyt. Im wyżej, tym napięcie większe, zwłaszcza między braćmi Stephenem Pearcem i Kitsem. Z jednej strony czytelnik jest ciekawy tajemnicy, którą teoretycznie dwadzieścia dziewięć lat temu przykrył śnieg, a z drugiej trochę się boi, żeby klątwa tej góry nie dopadła i jego, bo góra nie jest jedynym przeciwnikiem wyprawy.

  „Przepaść” to bardzo interesująca historia pisana miłością do gór. Książki się nie czyta, tylko ogląda obrazy. Sposób, w jaki autorka przedstawia nam świat w Himalajach, jest niesamowity. Bardzo się cieszę, że udało mi się sięgnąć po tę książkę.

  Recenzja z bloga: zatraceni w kartach

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Michelle Paver
 • Wydawnictwo Czwarta Strona
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2018
 • Ilość stron: 272
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788379769384
 • Język: polski
 • Tłumacz: Maciej Miłkowski
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788379769384
 • EAN: 9788379769384
 • Wymiary: 13.5x20.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
eBook Cienie w mroku mobi epub 5/5 Nasza cena:
25,12 zł 27,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Cienie w mroku mobi epub

Tu nie ma zmierzchu ani świtu. Czas stracił znaczenie. Opuściliśmy świat rzeczywisty i wkroczyliśmy do krainy snów. Jest ich pięciu. Gruby Algie, ciemnowłosy Hugo, Teddy z wyłupiastymi oczyma, przystojny Gus i ubogi Jack, który musiał pożegnać się z marzeniami o zostaniu fizykiem na rzecz pracy w...
eBook Przepaść mobi epub 0/5 Nasza cena:
24,41 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Przepaść mobi epub

Przeszłość nie chce być pogrzebana. A prawda wcale nie wyzwala. Himalaje, rok 1935. Kanczendzonga. Mityczna góra, trzeci co do wielkości szczyt na Ziemi. Jej lawiny są zabójcze, a rozrzedzone powietrze i ekstremalne wysokości wywołują zaburzenia, które mogą doprowadzić do obłędu. Pięciu Anglików...
Grząska ziemia 5/5 Nasza cena:
30,32 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Grząska ziemia

Siódmy tom "Serii Szetlandzkiej", wielokrotnie nagradzanego, kultowego cyklu kryminalnego! Szetlandzka zima. Ulewne opady deszczu powodują osunięcie się ziemi, która pędzi w dół zbocza. W tym samym czasie na pobliskim cmentarzu Jimmy Perez bierze udział w pogrzebie swojego starego przyjaciela....
Nagła zmiana planu 4/5 Nasza cena:
25,94 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nagła zmiana planu

Pełna ciepła historia o sile kobiecej przyjaźni Lena ma 35 lat i jej życie właśnie legło w gruzach. Po latach udanego, jak jej się zdawało, małżeństwa Paweł postanowił odejść. Zdradzona Lena ma tylko jedno wyjście: nauczyć się żyć bez niego. Gdy znalezienie pracy okazuje się prawdziwym wyzwaniem, a...
Immunitet. Joanna Chyłka. Tom 4 5/5 Nasza cena:
23,25 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Immunitet. Joanna Chyłka. Tom 4

Najmłodszy w historii sędzia Trybunału Konstytucyjnego zostaje publicznie oskarżony o zabójstwo człowieka, z którym nic go nie łączy. Ofiara pochodzi z innego miasta i nigdy nie spotkała swojego rzekomego oprawcy, mimo to prokuratura zaczyna zabiegać o uchylenie immunitetu. Spisek na szczytach...
Rytuał łowcy 5/5 Nasza cena:
30,32 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rytuał łowcy

Młoda prokurator Gabriela Seredyńska po przeprowadzce do Warszawy dostaje swoją pierwszą poważną sprawę – morderstwo. Zwłoki znaleziono w pobliżu muru cmentarza, a twarz ofiary została mocno okaleczona. Komisarz Aleksanderski, który pierwszy przybył na miejsce zbrodni, odnajduje pod murem cmentarza...
Pierwsza miłość 4/5 Nasza cena:
24,42 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pierwsza miłość

Opowieści wyjątkowe jak pierwsza miłośćPamiętasz swoje pierwsze zakochanie? Motyle w brzuchu, ukradkowe spojrzenia i pewność, że spotkałaś kogoś niezwykłego. Tego nie da się zapomnieć.Autorzy najpiękniejszych powieści obyczajowych stworzyli opowiadania o niezwykłej sile pierwszych zauroczeń. Ich...
Pójdę za tobą wszędzie 4/5 Nasza cena:
30,32 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pójdę za tobą wszędzie

Kaja niedługo zostanie mamą – niestety, prawdopodobnie samotną mamą. Nie ma bliskich, a na domiar złego traci pracę. Ojciec dziecka proponuje jej pomoc, lecz mieszka na drugim końcu Polski. Kaja nie ma wyboru – musi wyjechać, zostawić za sobą przeszłość i zacząć życie u boku mężczyzny, którego nie...
Rok na Kwiatowej. Tom 3. Dotyk słońca 4/5 Nasza cena:
22,58 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rok na Kwiatowej. Tom 3. Dotyk słońca

Pierwsze wiosenne i ciepłe promienie słońca to znak, że wszystko wokół budzi się do życia. Tak jak rozkwitają pąki kwiatów, tak rodzą się nowe uczucia i emocje... Róża przeżywa euforię ponownego zakochania. Gdy mężczyzna jej życia zjawia się po latach w progu mieszkania, Róża zupełnie traci głowę....
Pakiet: Jeszcze raz, Nataszo/ Dasz radę, Nataszo 0/5 Nasza cena:
48,38 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Jeszcze raz, Nataszo/ Dasz radę, Nataszo

Natasza miała wszystko: kochającego męża, piękny dom, spektakularną karierę i własną agencję reklamową. Życie Nataszy wielu osobom mogłoby wydać się perfekcyjne i takie właśnie było… Do czasu. „Jeszcze raz, Nataszo" to opowieść o kobiecie, która kochała zbyt mocno. Swojego odbicia i akceptacji...
Grzech zaniechania. Agata Górska i Sławek Tomczyk. Tom 5 5/5 Nasza cena:
24,47 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Grzech zaniechania. Agata Górska i Sławek Tomczyk. Tom 5

Jesteś chory na to, w co uwierzysz. Pracownica ośrodka terapeutycznego znajduje leżące na posadzce, zakrwawione zwłoki swojej szefowej – psychiatry Antoniny Brzozowskiej. Na miejsce zbrodni wezwani zostają starsza aspirant Agata Górska i komisarz Sławek Tomczyk. Sprawa z pozoru prosta komplikuje...
Z nicości 5/5 Nasza cena:
22,58 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Z nicości

Trzeci tom bestsellerowej serii New Adult!Elza ucieka z domu i zostawia za sobą całe dotychczasowe życie. Wbrew tragicznej przeszłości chce zaryzykować i postawić wszystko na jedną kartę. Kiedy poznaje Kubę, uroczego tatuatora, zaczyna wierzyć, że jej los wreszcie się odmieni. Czy nowa,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula