Poznaję Polskę. Samochodzik Franek

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Samochodzik Franek
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2023
Wydawnictwo: SBM
Ilość stron: 32
Opis

Poczytaj o sympatycznym czerwonym samochodziku i jego przyjaciołach. Dowiedz się, jakie miejsca odwiedził Franek podczas podróży po Polsce. W książce, oprócz historyjki do czytania, znajdziesz zagadki, quizy i łamigłówki.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii poznawanie świata lub z serii Samochodzik Franek

Czy książka "Poznaję Polskę. Samochodzik Franek" zawiera ilustracje przedstawiające autentyczne polskie zabytki?

Tak, publikacja prezentuje charakterystyczne miejsca i zabytki z różnych regionów Polski w formie przystępnych dla dziecka grafik. Ilustracje są kolorowe i szczegółowe, co pozwala maluchowi rozpoznawać znane obiekty podczas wspólnego czytania. Samochodzik Franek pełni rolę przewodnika, który w przyjazny sposób wprowadza młodych czytelników w świat polskiej geografii. Dzięki temu dziecko łatwiej zapamiętuje najważniejsze symbole narodowe oraz atrakcje turystyczne naszego kraju.

Dla dzieci w jakim wieku najlepiej sprawdzi się ta pozycja edukacyjna?

Książka jest dedykowana przede wszystkim dzieciom w wieku przedszkolnym, czyli od 3 do 5 lat. Poziom trudności tekstu oraz sposób narracji zostały dopasowane do możliwości poznawczych kilkulatków. Krótkie zdania i dynamiczna akcja utrzymują uwagę dziecka, nie powodując znużenia zbyt dużą ilością faktów. Jest to idealny wybór na pierwszy kontakt z tematyką krajoznawczą i budowanie poczucia tożsamości u najmłodszych.

Jaką formę wydania posiada ta książka i czy jest odporna na uszkodzenia?

Produkt posiada miękką oprawę i standardowe papierowe strony, co czyni go lekkim i poręcznym podczas podróży. Taka konstrukcja ułatwia dziecku samodzielne trzymanie książeczki oraz sprawne przewracanie kartek w trakcie lektury. Ze względu na brak sztywnych, kartonowych stron, zalecamy nadzór opiekuna podczas zabawy, aby uniknąć przypadkowych zagnieceń papieru. Format publikacji idealnie mieści się w dziecięcym plecaku, co sprzyja zabieraniu jej na rodzinne wycieczki po Polsce.

W jaki sposób postać samochodzika Franka angażuje dziecko w poznawanie świata?

Samochodzik Franek personifikuje przewodnika, który dzieli się z czytelnikiem swoimi wrażeniami z podróży, budując emocjonalną więź z odbiorcą. Zamiast suchych faktów, maluch poznaje Polskę poprzez przygody sympatycznego bohatera, co stymuluje wyobraźnię i naturalną ciekawość. Taka forma przekazu sprawia, że nauka o regionach i miastach odbywa się spontanicznie, w atmosferze zabawy i odkrywania nowości. Interaktywny charakter opowieści zachęca dzieci do zadawania własnych pytań o otaczający je świat.

Dla jakich odbiorców ta książka może okazać się niewystarczająca?

Publikacja nie jest odpowiednia dla dzieci w wieku szkolnym, które poszukują zaawansowanej wiedzy geograficznej lub szczegółowych map Polski. Skupia się ona na podstawowych skojarzeniach i uproszczonym obrazie kraju, co dla starszych czytelników będzie zbyt elementarne. Książka nie pełni roli profesjonalnego atlasu ani przewodnika turystycznego dla dorosłych, lecz jest narzędziem do wczesnej edukacji przedszkolnej. Osoby poszukujące grubych, tekturowych stron odpornych na ślinienie również powinny rozważyć inne serie dla niemowląt.

Szczegóły
  • Autor: Elżbieta Wójcik
  • Wydawnictwo SBM
  • Seria Samochodzik Franek
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2023
  • Ilość stron: 32
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788383480558
  • Język: polski
  • ISBN: 9788383480558
  • EAN: 9788383480558
  • Wymiary: 19.0x22.7x0.3 cm
  • Dane producenta: Wydawnictwo SBM Sp. z o.o., Sułkowskiego 2 lok. 2, 01-602 Warszawa, Polska, sbm@wydawnictwo-sbm.pl, tel. 22 403 48 06
Recenzje książki Poznaję Polskę. Samochodzik Franek (1)
  1. taniaksiazka.pl
    Super Recenzent
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Agnieszka O. w dniu 2017-06-24
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    4 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

    Prawie pół książeczki o Gdańsku, trochę za dużo. Tę część lubimy mniej.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula