Poznaj siebie. Karty emocji

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Format
145 x 185 x 40 mm
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
52
Nasza cena: 53,19 zł 89,90 zł Taniej o: 41%

Produkt niedostępny

Nie ma podróży bardziej rozwojowych niż te w głąb siebie. Praca nad sobą i przestrzenią własnego umysłu to najlepsza inwestycja, której rezultaty zostaną z nami na lata, ucząc i wyrabiając nasz charakter.

Z odpowiedzią na pytanie "jak zacząć" przychodzą Katarzyna Miller oraz Joanna Olekszyk.

"Poznaj siebie" to karty emocji, które zostały stworzone z myślą o ludziach chcących bardziej zrozumieć własne potrzeby, ale też zachowania. Jedną z ważniejszych lekcji jest zrozumienie, że każda emocja jest dobra, właściwa, potrzebna. Nie ma podziału na emocje odpowiednie oraz te mniej. Ktoś poupychał w szuflady naszą wrażliwość i sytuacje ciężkie sprowadził do minimum życiowego znaczenia. Chcąc gonić za idealnym zestawem zachowań i działań, omijamy wzrokiem to, co też nas tworzy - całą resztę. Każde potknięcie, zbyt emocjonalne zachowania, smutki i rozterki.

Rozdrażnienie, żal, a nawet każda wynikająca z tego łza to elementy, które są niezbędne do życia. Jako ludzie miewamy te lepsze oraz gorsze chwile. Często zapominamy o tym, że one też potrzebują zrozumienia i po prostu akceptacji. Bez umiejętności analizy ciężkich momentów nie bylibyśmy w stanie doceniać tych dobrych, bo na jakiej podstawie odróżniać jedne od drugich?

Najcięższymi rozmowami są te o emocjach, a kiedy trzeba przeprowadzić je ze samym sobą, nie wiadomo, od czego zacząć. Karty emocji pozwolą poznać siebie. Podejście do życia oraz ludzką odmienność przeżywania, która powoduje naszą różnorodność i buduje wrażliwość. Co więcej, pozwalają zrozumieć podróż, którą prowadzi każdy z nas na co dzień.


O autorkach

Katarzyna Miller to psycholożka, psychoterapeutka, a przede wszystkim autorka bestsellerowych poradników. Jej wiedza na temat terapii grupowych, małżeńskich czy indywidualnych stała się źródłem inspiracji oraz kierunkiem zmian Polaków. Można ją kojarzyć z takimi tytułami, jak "Instrukcja obsługi toksycznych ludzi", "Instrukcja obsługi kobiety", "Kup kochance męża kwiaty", "Instrukcja obsługi faceta" oraz "Seksownik".

Joanna Olekszyk to znana dziennikarka oraz współautorka książek o tematyce rozwoju osobistego. Związana jest z działalnością magazynu "Zwierciadło" oraz "SENS", przy których tworzeniu współpracuje ze wspomnianą wyżej Katarzyną Miller.

Bestsellery z kategorii Rozwój osobisty >>

Recenzje książki Poznaj siebie. Karty emocji (4)

 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Gdy byliśmy dziećmi, to bez ograniczeń wyrażaliśmy swoje emocje. Jeśli byliśmy smutni, to płakaliśmy. Jeśli byliśmy źli, to krzyczeliśmy bez opanowania. A jeśli cieszyliśmy się, to uśmiechaliśmy i śmialiśmy się. To wydaje się takie oczywiste, lecz w pewnym momencie musieliśmy poznać normy społeczne, a następnie się do nich przystosować. To również wydaje się oczywiste, ale czy na pewno dobre? Czy na pewno chcieliśmy słyszeć, że mamy się zachowywać, nie krzyczeć, być silnym, nie płakać, nie śmiać się na całe gardło, nie przesadzać z zachwycaniem się? Prawie każdy z nas usłyszał coś podobnego od rodziców, nauczycieli czy nawet rówieśników. Nie pozostało nam nic innego niż pozbyć się niektórych emocji z naszego życia. Jednakże czy nie łatwiej i zarazem lepiej byłoby, zamiast się ich pozbywać, nauczyć się ich kontrolować?

  Wielokrotnie wspominałam w swoich recenzjach, że mam małą obsesję na punkcie psychologii i chwytam się każdego tematu związanego z nią. Tym razem padło na emocje, które już od dawna zgłębiam w kontekście naukowym i z radością przyjęłam powstanie poradnika "Poznaj siebie" i kart emocji do niego dołączonych. Co takiego przyciągnęło mnie do niego?

  Pomysł! Może nam się wydawać, że znajomość emocji jest czymś naturalnym i uczonym nas od dzieciństwa. Lecz mój wstęp powinien mówić sam za siebie. Z wiekiem rozwijamy się, dojrzewamy i poznajemy coraz to nowsze emocje, które nie zawsze są akceptowane przez nasze otoczenie albo wiąże się z nimi negatywny stereotyp. A nie bez powodu dostaliśmy olbrzymią gamę emocji. Dlatego uważam, że ta mała książeczka i 52 karty mogą za pomocą wiedzy i przepięknej wizualizacji przynieść wiele dobrego.

  W samym poradniku czytelnik odnajduje opis wszystkich emocji przedstawionych na kartach. Opisy są napisane luźnym i przyjemnym językiem, który nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy. Język autorek jest też bezpośrednio skierowany do czytelnika, dzięki czemu można mieć odczucie, że prowadzimy ciekawą dyskusję, która dotyczy nas. Lecz nie ma tam miejsca na nieścisłości, ponieważ przy każdej emocji najpierw mamy opis w postaci najzwyklejszej definicji, a następnie bardziej przyziemne jej wyrażenie, by ukazać konkretne przykłady odczuwania danych emocji. Osobiście przypadło mi to do gustu, gdyż nie zawsze słowa są w stanie wytłumaczyć wszystkie aspekty, a przykład niesie ze sobą rozwiązanie.

  Pisarki w książce wykazują, że nie ma niepotrzebnych emocji. Jeśli nawet jakieś nie lubimy lub jest ona kłopotliwa, to nie pojawia się przypadkiem. Dzięki niej jesteśmy w stanie zdać sobie sprawę z niektórych sytuacji, trudności czy nawet przewidzieć przyszłość. Sama baza 52 emocji to gama różnorodności i barwności naszej osobowości. Pomyślcie, ile z nich daje nam odczucie szczęścia! A że istnieją negatywne? Nie ma w tym nic złego – bez nich nie byłoby już dawno nas na Ziemi. Jeśli nadal macie co do tego wątpliwości, to w tym krótkim poradniku znajdują się ćwiczenia pozwalające na zrozumienie oraz refleksję.

  A teraz najważniejsza część! Bo książek o emocjach czy to w formie naukowej, czy poradników jest naprawdę dużo. Jednak "Poznaj siebie" się wyróżnia na tle innych – kartami emocji! Zacznę od tego, że są one piękne i mocno oddziaływają na wyobraźnię. To coś więcej niż nazwa emocji i jakaś tam ilustracja. To emocjonalna uczta dla naszych umysłów. Niektóre są wyjątkowo intensywne i można to odczuć z perspektywy sztuki, ale również zafascynowania i zachwytu. Lecz poza wizualnym aspektem, po co one są? By lepiej zrozumieć, a dzięki najróżniejszym sposobom wykorzystywania ich nie czułam się ograniczona. Można odnajdywać emocje, które w tym momencie czujemy, można losować, by sprawdzić, czy rozumie się daną emocję i czy jest przez nas używana. Kto, co zapragnie.

  "Poznaj siebie. Karty emocji" to niezwykła przygoda, którą można odczuć w aspekcie duchowym, ale i umysłowym. Wymaga od czytelnika zaangażowania i patrzenia w głąb siebie. Za tym idzie odwaga i chęć ewentualnych zmian. Nie musimy się ograniczać do tego, co nas nauczyły często wypaczone wzorce. Świat niesie ze sobą coś więcej, a te karty razem z poradnikiem udowadniają to.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka “Poznaj siebie. Karty emocji” pomogła mi zrozumieć tkwiące we mnie emocje. Podczas lektury zdałam sobie sprawę, że nie wszystko jest takie jak nam się wydaje, czasem potrzebujemy instrukcji obsługi samego siebie. Książka pomogła mi ustalić co tak naprawdę dzieje się w moim wnętrzu, co sama przed sobą ukrywałam i jak błędnie interpretowałam pewne aspekty życiowe. Nie przesadzę, stwierdzając że moje życie stało się łatwiejsze, po uświadomieniu sobie własnych uczuć. Książka będąca współpracą psycholożki Katarzyny Miller i dziennikarki Joanny Olekszyk to wspaniałe dzieło, pomagające zrozumieć samego siebie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Według mnie jest to świetne narzędzie do lepszego poznania i nauki panowania nad emocjami. Same karty są pięknie wykonane, a korzystanie z nich to naprawdę istna przyjemność. Podoba mi się też to, że z kart i książki można korzystać na różne sposoby - można metodycznie przeczytać całą książkę od deski do deski, przerabiając każdą emocję po kolei i wykonując zadania. Można też losować emocje z talii kart i w ten sposób zapoznawać się z ich opisami lub wybierać konkretne karty opisujące emocje, które towarzyszą nam danego dnia. Niezwykle przydatne narzędzie dla osób, które chcą pracować nad swoją inteligencją emocjonalną, ale nie jest to rozwiązanie dla osób niesamodzielnych i leniuszków ;)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka "Poznaj siebie. Karty emocji" to moja kolejna przygoda z odkrywaniem własnego umysłu oraz swoich potrzeb i emocji. Od niedawna jestem bardzo nastawiony na pracę sama ze sobą i chciałbym polepszyć jakość swojego życia. Ta książka oraz karty są naprawdę bardzo pomocne i pozwalają wysnuć dużo refleksji dotyczących emocji w swoim życiu, zarówno tych aktualnych, jak i tych z przeszłości. Myślę, że to doskonałą alternatywa dla osób, które nie chcą współpracować z psychologiem czy psychoterapeutą, tak jak to jest właśnie w moim przypadku. Naprawdę świetna sprawa i polecam wszystkim, którzy chcą coś zmienić w swoim życiu oraz poznać siebie lepiej.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
Warto zwrócić uwagę na...
Poczucie własnej wartości to nasze wyobrażenie o nas samych. Wysokie lub niskie odgrywa zasadniczą rolę w tym, jaką drogę wybieramy w obliczu codziennych wyzwań – sprawia, że czujemy się szczęśliwi i spełnieni lub przybici i bezwartościowi. Kobietom jest szczególnie trudno – są oceniane na każdym...
dodaj do schowka Do koszyka 28,38 zł
W ramach serii Skarby Mądrości ukazał się trzeci tom: Poznaj siebie i zrozum innych - Alfred J. Palla Poznaj siebie i zrozum innych. Rozpoznaj swoją osobowość, temperament i dary duchowe. - Alfred J. Palla CO JEST TWOJA PASJA? JAKIE ZAJĘCIA SPRAWIAJĄ, ZE ZAPOMINASZ O CZASIE? CO WYZWALA W TOBIE...
dodaj do schowka Do koszyka 34,40 zł
Nie chłodne kalkulacje i logiczne myślenie, lecz emocje są tym, co kieruje Twoim życiem i w największym stopniu wpływa na Twoje samopoczucie. Jak sobie z nimi radzić i jak nimi zarządzać, aby budować dobre relacje z innymi ludźmi i z powodzeniem osiągać życiowe cele? Odpowiedź na to trudne, ale...
dodaj do schowka Do koszyka 34,16 zł
Jak przyciągać dobre rzeczy to budująca książka, która pokazuje, jak poprzez zrozumienie siebie i umiejętne wykorzystanie emocji, możemy zmienić swoje życie na lepsze. Próbuje wyjaśnić, jak toksyczne myślenie, mające swoje źródło w destrukcyjnych słowach i zachowaniach powoduje problemy umysłu,...
dodaj do schowka Do koszyka 25,34 zł
Jeśli czujesz się przytłoczony własnymi myślami i emocjami, łatwo cię zranić i czasami chciałbyś po prostu zniknąć, może to oznaczać, że jesteś osobą wysoko wrażliwą (WWO). Dzięki tej książce nauczysz się eliminować stany lękowe i zarządzać własną energią na co dzień. Dowiesz się, jak żyć w zgodzie...
dodaj do schowka Do koszyka 35,29 zł
Wielu z nas ma ten problem, co prowadzi do ciągłej frustracji, niezadowolenia i kumulacji złych emocji. Wszystkiemu winne jest zbyt szybkie tempo życia, duża ilość stresu i brak czasu dla siebie. Każdy człowiek potrzebuje chwili wytchnienia i spojrzenia w głąb siebie, by odzyskać swoją wewnętrzną...
dodaj do schowka Do koszyka 23,09 zł
Wybrane bestsellery
Seria książek „Zaczynam czytać” to duże litery, proste wyrazy, bardzo krótkie zdania, ilustracje dopowiadające tekst oraz ciekawe dla dzieci historie. Wszystko po to, by ułatwić dzieciom pierwsze kroki w nauce czytania.
dodaj do schowka Do koszyka 7,17 zł
To proste ćwiczenia, które wprowadzą najmłodszych w świat cyferek. Dzieci będą mogły poćwiczyć ich pisanie, a także proste dodawanie. A kolorowe naklejki sprawią, że nauka zamieni się w zabawę.
dodaj do schowka Do koszyka 3,95 zł
BEZ WZGLĘDU NA TO, W KTÓREJ ERZE JESTEŚ, TA KSIĄŻKA JEST DLA CIEBIE Każdy zna Taylor Swift – jej reputacja ją wyprzedza. Najbardziej popularna piosenkarka na świecie i pierwsza w historii kobieta czterokrotnie wyróżniona Grammy za najlepszy album roku. Nieustraszona skandalistka i delikatna...
dodaj do schowka Do koszyka 38,10 zł
Kontynuacja historii bohaterów z The Science of Temptation. Zawartość pendrive'a, który wpadł w ręce Reeda, wprowadza grę między nim i Brianą na zupełnie nowy poziom. Niemoralna zabawa będąca źródłem wielu skrajnych emocji szybko kończy się wzajemną nieufnością i rosnącymi obawami. Reed chce...
dodaj do schowka Do koszyka 34,95 zł
Kontynuacja bestsellerowej Belladonny. Intrygująca, magiczna, gotycka opowieść, rozgrywająca się wśród szelestu jedwabi, lśniących posadzek sal balowych i ogrodów rodzących śmiercionośne rośliny. Właściciel Thorn Grove, Elijah Hawthorne zostaje oskarżony o zabójstwo. Los, perfidny brat Śmierci,...
dodaj do schowka Do koszyka 43,75 zł
Tom z serii "Franklin. Historyjka z telewizji" Franklin i miś bardzo się przyjaźnią. Pewnego dnia żółwik przekonał się o tym, jak ważne jest słowo "przepraszam". Gdyby nie ono, przyjaźń z misiem zawisłaby na włosku. Seria opowieści o Franklinie opartych na odcinkach popularnej serii filmów...
dodaj do schowka Do koszyka 8,51 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula