Poszukiwaczka. Tom 3. Rozrywacz

Średnia: 4.2 Ilość ocen: 5
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
47
Promocja:
Fantastyka do 50%
Do końca pozostało:
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,59 zł
Nasza cena: 25,99 zł 39,99 zł Taniej o: 35%

Odkryj kolejny tom z cyklu "Poszukiwaczka", stworzony przez Arwen Elys Dayton. Książka "Rozrywacz" to wciągająca opowieść, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i fascynujących przygód.

"Rozrywacz" pozwala poznać dalsze losy Quin Kincaid, dziewczyny, która postanowiła kontynuować rodzinną tradycję i obrała drogę Poszukiwaczki. Bohaterka wiedzie burzliwe życie, pełne niespodzianek i mrocznych sekretów z przeszłości. U swego boku ma wiernego towarzysza, najlepszego przyjaciela i ukochanego, Shinobu. Quin musi jednak zmierzyć się z przeszłością. Dziewczyna wciąż ma do czynienia z niejasnymi planami swojej rodziny. Musi również zmierzyć się z nowymi wyzwaniami napotkanymi na dalszej drodze. Zdrady i odwrócenia przymierzy to następna przeszkoda dla młodej Poszukiwaczki. Do rozwiązania nadal czekają zagadki z przeszłości, jednak zawirowania i kolejne problemy mogą spowodować, że dziewczyna całkowicie zmieni swoje plany. Na dodatek, Quin musi również poradzić sobie z nowymi możliwościami i wiedzą o samej sobie. Bohaterowie mają przed sobą wiele decyzji do podjęcia. Czy zechcą dołączyć do spiskowców? A może jednak postanowią sprzeciwić się planom zagłady?

"Rozrywacz" to trzeci tom powieści z cyklu "Poszukiwaczka". Młodzieżowa seria fantasy podbiła już serca wielu osób z całego świata. Niesamowity świat, pełen intryg i tajemnic wciąga Czytelników i zachęca do poznawania ekscytujących przygód.

Arwen Elys Dayton to amerykańska, ceniona pisarka. Autorka jest znana z takich tytułów, jak "Przebudzenie", czy wcześniejszych tomów cyklu "Poszukiwaczki", pt. "Poszukiwaczka" i "Podróżniczka". Jeżeli nie czytałeś jeszcze poprzednich książek z cyklu o przygodach Quin, a chcesz bliżej poznać twórczość Arwen Elys Dayton, to czym prędzej sięgnij po te fascynujące lektury.

Czytaj całość

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-03-18
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Znacie powieści, które niespodziewanie przypadły Wam do gustu? Macie na swoim czytelniczym koncie lektury, które pozytywnie Was zaskoczyły? Dla mnie seria "Poszukiwaczka" od Arwen Elys Dayton była właśnie takim miłym odkryciem - nie bez wad, ale i z zaletami, przez co wszystko ciekawie się zrównoważyło.

  "Rozrywacz" to trzeci, finałowy tom serii fantasty kierowanej do młodej publiki. Nie skreśla to jednak dojrzałych czytelników, ponieważ każdy w tej historii znajdzie coś dla siebie. Autorka w zaskakujący sposób przemyciła do lekkiej fabuły mocniejsze wątki starć ze złem, problemów rodzinnych czy uzależnień - a zatem motywów ponadczasowych. Miło się zatem czytało o losach bohaterów, którym wcale nie było kolorowo w życiu: nie dość, że otrzymali dość trudne wyzwanie to jeszcze musieli radzić sobie z prywatnymi przeszkodami.

  Liczyłam na to, że autorka wykaże się w finale, ponieważ z tomu na tom jej historia nabierała rozpędu. Nie przeliczyłam się - zostały zamknięte i dopracowane wszystkie wątki. Jedynie niezmienni pozostali bohaterowie: Quinn, która zdobyła moją największą sympatię w finale wykazała się dojrzałością i odwagą. Odrzuciła wszystkie dziecięce marzenia i zmierzyła się z przeszłością, w której jej mroczny ojciec odegrał kluczowe znacznie. Kibicowałam jej w drodze ku wyzwoleniu swoich ukochanych i trzymałam kciuki za to, by jej ostatnia misja skoczyła się powodzeniem. Jednocześnie przyglądałam się drobiazgom, które wcześniej nie do końca mnie zadowoliły: autorka dopracowała świat przedstawiony, dodając szczegóły które w efekcie stworzyły spójną całość. Zamknęła podjęte wątki w sposób przyjemny i możliwy do zaakceptowania. Oraz - co najważniejsze - zaangażowała w ostatnim tomie emocje, których najbardziej brakowało mi w dwóch poprzednich częściach.

  Dobrze się bawiłam podczas lektury wszystkich trzech tomów, ale obiektywnie patrząc tylko znając całość można w pełni cieszyć się historią. Autorka rozłożyła wszystkie wątki na trzy tomy i dopiero w finale dopracowała całość tak, by zamknąć je końcową klamrą. Jeden tom pozostawia niedosyt, budzi nawet nieprzyjemne odczucia, że wie się zdecydowanie mniej niżby się chciało. A szkoda, bo to bardzo przyjemna seria - pozwolę sobie powtórzyć - młodzieżowa, wobec której brak jakichkolwiek oczekiwań jest zbawienny w skutkach i prowadzi do miło spędzonego czasu. Rozmywa się przekonanie, że to słodka powiastka o niczym a pojawia się przed czytelnikiem ciekawy obraz fantastycznej rozgrywki między bohaterami.

  "Rozrywacz" to miłe zakończenie przygody z bohaterami a przy tym - całej serii. Jeśli mam być szczera, nie sądzę abym jeszcze kiedyś do niej wróciła, ale jednocześnie nie żałuję czasu poświęconego wszystkim częściom. To nieskomplikowana historia o przyjaźni i wyzwaniach, w której przygoda nabiera znaczenia i tak naprawdę nie liczy się nic poza tym. Wady stoją na równi z zaletami, więc wystarczy przymrużyć oko na niedociągnięcia i cieszyć się historią.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-03-09
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Kiedy myślę o idealnym zakończeniu (doskonałej) serii od razu wyobrażam sobie tę książkę. Kiedy pomyślę o tytule, który okazał się największym zaskoczeniem poprzedniego roku, od razu widzę pierwszy tom tej trylogii. Poszukiwaczka autorstwa Arwen Elys Dayton od początku zauroczyła mnie ciekawym stylem i oryginalną fabułą. Stąd z niecierpliwością wyczekiwałam zamknięcia tej historii i przekonania się jakie będą odpowiedzi na wszystkie tajemnice. Rozrywacz okazał się dopełnieniem, które sprawiło, że owa trylogia trafiła na listę moich ulubionych książek.

  Co to była za książka! Już nie raz i nie dwa zachęcałam wszystkich do zapoznania się z twórczością Arwen Elys Dayton. Teraz jednak widzę, że mam kolejny argument przemawiający na jej korzyść. To sztuka napisać całą trylogię na tak wysokim poziomie i do tego w każdym tomie zrobić coś, co sprawi, że czytelnik nie będzie mógł oderwać się od książki. Przed Rozrywaczem widniało trudne zadanie. W poprzednich tomach pojawiło się wiele wątków czekających na wyjaśnienie. Do tego przecież historia musi cały czas iść na przód i ponownie zaciekawić czytelnika. Jednak Arwen nie straszne takie wymagania i jeszcze raz pokazała jak powinno się tworzyć serię fantasy, które nie do końca okazują się tym gatunkiem za jakiego go mieliśmy.

  Galeria bohaterów, wartka akcja i główni bohaterowie, którzy znów zaskoczyli nas swoimi decyzjami. To i jeszcze więcej znalazło się w ostatnim tomie, który od początku wrzucił nas w wir akcji. Wszystkie wydarzenia, który miały miejsce w Rozrywaczu niepozornie sprowadzały nas do rozwiązania tajemnicy jaką była tożsamość tajemniczego rodu Poszukiwaczy. Skąd się wzięli? Jaka jest historia tajemniczych urządzeń takich jak foksal czy rozrywacz? Gdzie podziali się członkowie rodów? Od pierwszych stron stopniowo dostajemy odpowiedzi na wszystkie te pytania, jednak gdy przychodzi do ostatecznego momentu, w którym wszystkie karty zostają odkryte i tak nie możemy uwierzyć, że odpowiedź okazała się taka banalna. Zawiła historia, która wydawała się mieć morze niedopowiedzeń, okazała się czymś tak niezwykłym i niewiarygodnym, ale jednocześnie tak sensownym, że żadne słowa nie oddają uczuć, które towarzyszą czytaniu rozdziału, który wszystko ma nam wyjaśnić.

  Bohaterowie oczywiście też dali radę. Znów okazało się, że z pozoru negatywna postać, na sam koniec okazała się moim ulubieńcem. Arwen sprawiła, że każda z osób ożyła na łamach kartek i nie byli tylko imionami wydrukowanymi na stronach, a przyjaciółmi, którzy opowiadają nam swoją niezwykłą historię.

  Nic jest do końca czarne, ani białe. Ta książka pokazuję jak pierwsze błędnę wrażenie, może sprawić, że wszystko w co wierzyliśmy okażę się kłamstwem, a z pozoru nieistotne wydarzenia nabierają mocy.

  Mogłabym bez końca pisać jak bardzo uwielbiam tę część i wszystkie poprzednie, jednak nic nie odda tego co naprawdę czułam podczas czytania. Łzy, współczucie, radość i na końcu ogromne zaskoczenie. Wszystko w tej serii było idealne. Początkowe mankamenty okazały się mało istotne patrząc na to co przygotowała dla nas Arwen w ostatnim tomie. Jeśli się wahacie albo nie słyszeliście o serii Poszukiwaczka, to gorąco was zachęcam do sięgnięcia po nią!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-12-19
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W końcu nadszedł czas na ostatni tom trylogii. Trochę się z tym ociągałam, jednak cały czas miałam z tyłu głowy zakończenie drugiego tomu. Musiałam w końcu poznać zakończenie całej historii!

  'John wykreślił nim wielki okrąg i athamen przeszył powietrze, przecinając samą rzeczywistość. Spod ostrza athamenu wysunęły się wężowo świetliste i ciemne pasma, tkanka świata, formując anomalię.'

  Historia rozpoczyna się w momencie, w którym zakończyły się losy bohaterów wraz z końcem 'Podróżniczki'. Quin i Shinobu prowadzą oddzielne działania w kwestii Poszukiwaczy. Każde z nich poznaje prawdę o świecie oraz o samym sobie. Do czego ich to doprowadzi? Czy świat Poszukiwaczy raz na zawsze zostanie sprowadzony do pionu? Czy losy bohaterów zostaną pomyślnie zakończone?

  Minęło sporo czasu, od kiedy czytałam dwa pierwsze tomy. W trzecim nie było zbędnego przypominania wydarzeń z poprzednich części, co bardzo chwalę. Nie lubię, gdy przez kilka pierwszych rozdziałów czytam to, co wiemy już z poprzednich tomów. Jednocześnie nie przeszkodziło mi to we wciągnięciu się na nowo w losy głównych bohaterów. Jednocześnie cieszę się i smucę, bo historia dobiegła końca. Sama opowieść prowadzona jest z perspektywy wielu bohaterów, dzięki czemu poznajemy stopniowo ich historie, które w gruncie rzeczy się łączą. Lubię właśnie w taki sposób prowadzoną historię!

  'Ani trochę nie lubiłam Średniego Sędziego. Ale za żadne skarby nie zamieniłabym mojego życia w towarzystwie mistrza. Z nim unosiłam się ponad światem, zamiast przezeń wędrować.'

  Jeśli lubicie wykreowany świat fantastyki to polecam wam zarówno tę część jak i całą serię! Warto spędzić czas z bohaterami oraz poznać świat i historię Poszukiwaczy. Polecam, zdecydowanie!

  'Nie jestem najodpowiedniejszą osobą do odpowiadania na pytanie, co to znaczy być zwykłym człowiekiem.'

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu 2018-08-30
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Po lekturze "Poszukiwaczki" i "Podróżniczki" byłam ogromnie ciekawa, w jaki sposób Arwen Elys Dayton zdecyduje się zakończyć tę trylogię. Interesujący pomysł na fabułę, sporo akcji, walki, magiczne artefakty oraz podróżowanie przez czas i przestrzeń - spodziewałam się, że będzie co najmniej równie emocjonująco jak w poprzednich tomach. Niestety mocno się zawiodłam.

  Tajemniczy Dex wędruje przez bezprzestrzeń wiedziony nieoczekiwanym drganiem jego amuletu. Odnajduje tam uśpioną Quin i zabiera ją z powrotem do świata. Gdy dziewczyna dochodzi do siebie, rozpoczynają wspólną wędrówkę. Dex zaczyna snuć dziwną, zawiłą opowieść o wydarzeniach sprzed wieków, którą Quin początkowo traktuje jak legendę. Dostrzega wyraźnie, że z tym chłopakiem coś jest nie tak, ale ma także świadomość, że bez własnego athamenu jej szanse na odnalezienie Shinobu są bliskie zeru. Zgadza się więc pomóc nieznajomemu, jeśli ON później odwdzięczy się jej tym samym. Tymczasem szkolenie Johna pod okiem Młodej Sędzi dobiega końca. Razem udają się na poszukiwania zaginionych członków poszczególnych klanów. Shinobu z kolei pragnie wykorzystać obudzonych Obserwatorów do realizacji swojego planu. Nie jest to jednak wcale takie proste, zwłaszcza gdy fokal coraz bardziej mąci jego umysł.

  Przedstawienie czytelnikowi nowego, pełnego tajemnic bohatera okazało się świetnym pomysłem. Za jego pomocą autorka wprowadza naprawdę ciekawy wątek. W finałowym tomie trylogii nareszcie dowiadujemy się, skąd w ogóle wzięli się Poszukiwacze i jak potoczyły się losy pierwszych z nich. Ogromnie spodobała mi się zarówno postać Dexa, jak i opowiedziana przez niego historia. Niemniej dla mnie była ona zdecydowanie zbyt rozwlekła. Rozumiem problemy z pamięcią i z psychiką, no ale bez przesady. Przez większość czasu niewiele się w tej jego opowieści dzieje. Gdy tylko akcja zaczyna nabierać tempa lub pojawia się jakiś interesujący element, ON nie może sobie przypomnieć, co było dalej. Więc co chwilę przerywa i denerwuje się, kiedy Quin próbuje uzyskać jakieś odpowiedzi.

  Poza tym strasznie denerwował mnie John. Dopiero teraz stał się takim gamoniem czy po prostu wcześniej nie zwróciłam na to uwagi? Podobno wcale nie chce zabijać innych Poszukiwaczy, zamiast tego będzie ich ratował. No i zgadnijcie, co robi. Gdy tylko na horyzoncie pojawia się jego opętana żądzą mordu babka, z miejsca zdradza jej miejsce pobytu potencjalnych ofiar. Po czym grzecznie usuwa się z drogi, jakby był zupełnie nieświadomy jej zamiarów. Aż ręce opadają!

  Na tym moje żale niestety się nie kończą. Irytowały mnie powtarzające się błędy w stylu "on" zamiast "ona" i mylenie imion bohaterów. Sprawdzałam chyba z pięć razy, czy to nie jest wersja przed korektą... Niestety. Ktoś się tutaj nie popisał, delikatnie mówiąc. Czytam sobie, czytam i się dowiaduję, że Dex jest ranny, więc Quin opatruje... nie jego, tylko Shinobu. Tyle, że jego w tej scenie w ogóle nie ma, nawet nie zdążyli go jeszcze odszukać. Albo Quin i Dex rozmawiają sobie w cztery oczy. Ona coś do niego mówi, a w odpowiedzi patrzy na nią John i marszczy brwi (i tak, ON również był wtedy zupełnie gdzie indziej). Mam wrażenie, że nawet egzemplarz recenzencki poprzedniego tomu był lepiej dopracowany, bo tutaj spotkało mnie jedno wielkie rozczarowanie.

  Zwieńczenie trylogii o Poszukiwaczach zdecydowanie nie było tym, czego oczekiwałam. Owszem, autorka miała całkiem dobry pomysł na wprowadzenie nowego wątku, który pomógł w satysfakcjonujący sposób zamknąć tę historię. Jednak jego realizacji nie mogę niestety nazwać udaną. Przeszkadzało mi naprawdę wiele. Opowieść Dexa wlekła się niemiłosiernie. Gdyby skrócić ją o połowę, zrobiłaby na mnie dużo lepsze wrażenie. John irytował tak, że w ogóle nie miałam ochoty o nim czytać i było mi w zasadzie wszystko jedno, co się z nim stanie. A do tego niestaranna korekta i redakcja całego tekstu. W moim odczuciu dobry był jedynie początek i jakieś sto ostatnich stron, kiedy akcja się w końcu rozkręciła.

  Trylogię jako całość mogę polecić, gdyż pierwsze dwa tomy wywarły na mnie pozytywne wrażenie. "Rozrywacz" pozostanie dla mnie jednak najsłabszą z jej części.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-04-28
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Powracamy do świata Poszukiwaczy i kontynuujemy historie tam, gdzie skończyła się po 2 tomie. Bohaterowie kontynuują z tego miejsca swoje przygody, każdy dążąc do swoich osobistych celów. Na pierwszych stronach poznajemy nowego bohatera, który postanawia opowiedzieć nam swoją historie, która z czasem nabiera coraz większego znaczenia. Z początku jednak irytuje wszechobecna niewiedza, brak sensu i jasnego wytłumaczenia wielu wątków. Trzeba się zatem nastawić na cierpliwość...

  Książka pasuje do trylogii zarówno stylem pisania, intensywnością akcji, jak i zakończeniem, w którym w końcu poznajemy całą tajemnicę, którą otoczeni są Poszukiwacze. Warto więc przebrnąć przez lekko męczący i zawiły początek.

  Trzeba niestety przyznać, że pomimo ilości nowych informacji i ciekawych teorii, kilka wątków nadal nie zostało sensownie wytłumaczonych. Oczekiwałem, że zrozumiem już absolutnie wszystko.

  Po tak wielu pozytywnych opiniach, spodziewałem się czegoś więcej po tym tomie. Zdecydowanie nie była to zła książka, jednak minimalnie czegoś mi tutaj zabrakło do pełni szczęścia. Może dlatego że nie przepadałem za Quin, a zakończenie dotyczące Johna nie należało do najciekawszych... A szkoda, bo to ON właśnie okazał się najciekawszym bohaterem, który zmieniał się i ewoluował w zabójczym tempie (i to dosłownie ;) ).

  Więcej możecie przeczytać na: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula