Pluszaki, maskotki, pacynki i przytulanki dla dzieci i niemowląt

Bestsellery - Pluszaki

Nowości - zabawki

Pluszaki, maskotki, przytulanki – wiele nazw, a wszystkie tak samo nam bliskie. Zabawki do tulenia to niezbędny element każdego dziecięcego pokoju, a także najbardziej uniwersalne i popularne zabawki na świecie, towarzyszące dzieciom od wielu pokoleń. To doskonali towarzysze wszelkich zabaw oraz wierni przyjaciele, którzy pobudzają zarówno wyobraźnię, jak i pomysłowość.

Wszyscy kochamy pluszowych kompanów!

Pierwszy pluszowy miś został wyprodukowany już w 1902 roku! Zabawki były produkowane w Europie, a następnie eksportowane do USA, gdzie również w szybkim czasie zdobyły duże uznanie. Pluszowe zabawki stanowią doskonały pomysł na prezent zarówno dla najmłodszych, jak i wielu dorosłych, którzy do dziś z sentymentem wspominają swojego pierwszego pluszowego misia, a także beztroskie czasy swojego dzieciństwa.


W naszej niezwykle bogatej ofercie posiadamy pluszaki i przytulanki na każdą okazję zarówno dla chłopca jak i dziewczynki. Do Państwa wyboru oddajemy zarówno pacynki, pluszane zwierzaki i postaci z bajek, jak również klasyczne przytulanki oraz pluszaki walentynkowe. Każdy znajdzie coś dla siebie! Mięciutka i puszysta zabawka do przytulania z pewnością wywoła uśmiech na niejednej twarzy.

Pluszaki dla dzieci i niemowląt

Do najbardziej lubianych dziecięcych przytulanek należą pluszowe misie lub inne maskotki ponadprzeciętnych rozmiarów, w których futro malec może się wtulić, zyskując poczucie bezpieczeństwa. Takie duże pluszaki to doskonała recepta na smutek oraz poczucie osamotnienia. Doskonale sprawdzają się również jako efektowna ozdoba pokoju każdego kilkulatka. 


Z kolei z myślą o dzieciach kilkumiesięcznych producenci zabawek przygotowują bogatą ofertę maskotek dla niemowlaka, szytych z całkowicie bezpiecznych, atestowanych tkanin i pozbawionych niewielkich elementów, które dziecko mogłoby przypadkowo połknąć. Asortyment pluszaków dla niemowląt jest na tyle zróżnicowany, aby maluch mógł poznać różne kształty, kolory i tekstury materiałów. Zainteresowanie najmłodszych wzbudzą także maskotki dinozaury czy jednorożce. Zabawa pluszakami przedstawiającymi zwierzęta prehistoryczne bądź fantastyczne znakomicie rozbudzi dziecięcą wyobraźnię i wprowadzi malucha do świata baśni.

Najpopularniejsze maskotki dla dziewczynek i chłopców

Do najpopularniejszych zabawek, którymi rodzice chętnie obdarowują zarówno dziewczęta, jak i chłopców, należą pluszowe zwierzątka żyjące współcześnie. Najczęściej opiekunowie wybierają maskotki kaczki, konie, króliki czy świnki, a więc wyobrażające okazy zwierząt gospodarskich, które spotkać można na terenie każdej polskiej wsi. 


Maluchy chętnie bawią się również liskami bądź myszkami, poznając przy okazji przedstawicieli gatunków ssaków żyjących dziko na obszarze naszego kraju. Mając do dyspozycji takie przytulanki, najmłodsi mogą wymyślać różne scenariusze zabaw i wcielać się w rolę opiekunów zwierząt. To nie tylko doskonała rozrywka, ale i pierwsza lekcja przyrody, a jednocześnie trening wrażliwości i empatii wobec naszych braci mniejszych. Uczy troski o słabszych oraz szacunku do innych istot od wieków żyjących w symbiozie z człowiekiem.

Egzotyczne przytulanki na każdą okazję

Za sprawą maskotek tajemnic przed dziećmi nie będzie miał również świat zwierząt egzotycznych. W szerokim asortymencie pluszaków można znaleźć przedstawicieli fauny morskiej i oceanicznej oraz lądowej, zamieszkujących wszystkie kontynenty naszego globu. Dzięki bogatej ofercie producentów zabawek maluchy mogą otrzymać w prezencie zarówno maskotkę ośmiornicę, budzącą ciekawość i grozę niezwykłym wyglądem, jak i sympatyczną małpkę – najbliższą krewniaczkę rodzaju ludzkiego. 


Towarzyszami dziecięcych zabaw będą również pluszowe leniwce rodem z półkuli zachodniej, dostojne żyrafy zasiedlające afrykańskie sawanny, pandy, smakoszki azjatyckiego bambusa, czy pingwiny znad zimnych mórz półkuli południowej. Wśród przytulanek nie może zabraknąć również maskotki lwa, budzącego respekt i sprawującego absolutną władzę nad całym królestwem zwierząt. Zabawa egzotycznymi przytulankami daje dzieciom możliwość wykazania się kreatywnością i wyobraźnią. Wykorzystując je, maluchy mogą wymyślać pasjonujące opowieści ze zwierzątkami w rolach głównych lub odtwarzać scenki z ulubionych książek czy produkcji filmowych.