Piętno

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 43
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
464
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 29,74 zł
Audiobooki mp3
za 33,99 zł
Nasza cena: 25,99 zł 39,99 zł Taniej o: 35%

 ''Piętno” to trzymająca w napięciu powieść, która gwarantuje, że nie zaśniesz, póki nie skończysz.

Przemysław Piotrowski w ''Piętnie” stworzył podszyty niepewnością i zagadką obraz głównego bohatera, Igora Brudnego: twardego, warszawskiego gliny unikającego powrotów do swojej przeszłości.

Zrządzeniem losu w Zielonej Górze dokonano niezwykle brutalnego morderstwa, o które podejrzewany jest mężczyzna do złudzenia przypominający głównego bohatera. W tych okolicznościach nasz policjant prawdopodobnie nie będzie miał innej możliwości, jak tylko wrócić do odpychanej w najdalszy kąt historii swojego życia i zmierzyć się z demonami przeszłości w rodzinnym mieście. Wszystko to w imię oczyszczenia się z zarzucanej mu zbrodni i konieczności rozwikłania tajemnicy swojego pochodzenia.

Prowadzący śledztwo Romuald Czarnecki wie, że brutalny morderca nie poprzestanie na jednym przypadku, a główny bohater, mimo że jego obecność komplikuje sytuację, może być kluczem do rozwiązania tajemnicy. W zaistniałych okolicznościach pojawia się jednak zupełnie inne pytanie: czy Brudnemu można zaufać? Wszak nikt nic o nim nie wie, a ON sam starannie ukrywa swoją przeszłość.


O autorze

Autor ''Piętna”, Przemysław Piotrowski, jest byłym dziennikarzem sportowym i śledczym w "Gazecie Lubuskiej". Ukończył studia na Uniwersytecie Zielonogórskim. Dodatkowo studiował w Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych. Debiutował z sukcesem thrillerem historycznym ''Kod Himmlera”. Kolejno stworzył mroczny świat w powieści ''Droga do piekła”, później przedstawił cykl ''Radykalni” z pierwszą częścią ''Radykalni. Terror”, będąca thrillerem political fiction poruszającą kontrowersyjny temat radykalnego islamu. ''Piętno” jest pierwszą częścią serii o komisarzu Igorze Brudnym.

Recenzje (43)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Całkiem niedawno odwiedziłem Częstochowę, a raczej miejsca zbrodni w tym pięknym mieście. Kontynuując swoją podróż, wpadłem do Zielonej Góry, a nawet do samej stolicy. Moja czytelnicza podróż tym razem nosi tytuł „Piętno”.

  O książce możemy przeczytać, że:

  Igor Brudny to twardy, warszawski glina, który woli nie wracać do swojej przeszłości. Tym razem może jednak nie mieć innego wyjścia. Zielona Góra. Mężczyzna bliźniaczo podobny do Brudnego jest poszukiwany w sprawie wyjątkowo brutalnego morderstwa. Komisarz musi wrócić do rodzinnego miasta, by oczyścić się z podejrzeń i rozwikłać tajemnicę swojego pochodzenia. Na miejscu działa już zespół śledczych dowodzony przez inspektora Romualda Czarneckiego. Brutalność mordercy nie pozostawia wątpliwości – to dopiero początek. Obecność Brudnego dodatkowo komplikuje całą sprawę. Czarnecki jest przekonany, że komisarz może okazać się kluczem do złapania sprawcy. Ale czy może mu zaufać?

  Twardy warszawski glina, który – to oczywiste – nie lubi wracać do swojej przeszłości. Która zaatakuje go z najmniej oczekiwanej strony. Całkiem dobrze się to czytało. Ciekawi bohaterowie, zbrodnie o których trudno zapomnieć, jest super. Oby więcej takich historii, wtedy i polskich autorów będę czytał więcej. Niemniej, w sferze kryminalnej mamy całkiem dobrych pisarzy i to się chwali. Polecam zatem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Pan Igor Brudny zostaję moim książkowym crushem w obecnej chwili 😂

  Strasznie się cieszę, że mogłam się zapoznać z piórem autora. Jeszcze bardziej się cieszę, że zaczęłam właśnie premierową "Sforę".

  Więc porozmawiajmy sobie o "Piętnie".

  W tej książce poznajemy komisarza stołecznej policji- Igora Brudnego. Pan Igor gdy tylko ukończył pełnoletność zmienił nazwisko i uciekł z Zielonej Góry, gdzie wychowywał się w sierońcu. Ułożył sobie życie i pracował jako twardy komisarz w stolicy. Jego życie na nowo się przewraca gdy dowiaduję się o tym, że ma brata bliźniaka. Myślicie że było to zwykłe spotkanie? Otóż nie tym razem. Igor poznaję brata na obrazie z monitoringu, gdy ten zawiesza części ciała na mieście. Komisarz wraca do Zielonej Góry i sam chce rozwiązać sprawę tajemniczego bliźniaka i swojego pochodzenia. Chce też oczyścić samego z siebie z zarzutów. Do sprawy delikatnie tylko włącza go inspektor Czarnecki. Jednak czy twardy glina będzie posłusznie z boku całej sprawy? Czy uda mu się rozwiązać wszystkie sprawy? Może Brudny jest powiązany z tym wszystkim?

  No drodzy Państwo! Ja jestem zachwycona. Po pierwsze, nazwisko. Uwielbiam Brudnego Harrego od dzieciaka i samo nazwisko mnie zainteresowało. Jednak potrzebnie, ponieważ nazwisko jest właśnie po części od Brudnego Harrego!

  Zostałam wciągnięta już w prologu i do końca nie mogłam oderwać się od książki. Nawet remont zszedł na dalszy plan przy komisarzu Brudnym. Książka jest napisana rewelacyjnie, szczegóły i wszystko w niej zawarte jest tak genialne rozplanowane. Akcja zmienia się dynamicznie i trudno przewidzieć czasem następne kroki. Sama postać Igora w książce jest niesamowita i tajemnicza, co wciąga nas w jego życie i chcemy zajrzeć mu w psychikę. Ja chciałam więcej i więcej po prostu. Ilość trupów, krwi, flaków zadowoliła mnie w zupełności i serce mi się cieszyło na opisy tych rzeczy. To jest kryminał jaki ja chciałam i pragnęłam całym sercem.

  Do tego warto wspomnieć o wspaniałej okładce, która przeraża i wzbudza tak cholerne zainteresowanie. Idealnie dobrane kolory do emocji jakie są zawarte w książce.

  Jeszcze nigdy książka Polskiego autora mnie tak nie zainteresowała. Zatem werdykt może być tylko jeden. "Piętno" i komisarz Brudny dołączają do mojego top gwiazd, które od lat było zamknięte.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Dawno, ale to dawno nie czytałam tak DOBREGO kryminału!!!

  Igor Brudny to glina z krwi i kości, który wolałby nie wracać do swojej przeszłości. Jest one jednak bardzo podobny do poszukiwanego w sprawie brutalnego morderstwa. Czy komisarzowi uda się oczyścić z morderstwa? Pierwsza odnaleziona ofiara wskazuje na to, że to dopiero początek...

  Wow! Wow! Wow!

  Myślę, że te trzy wyrazy wystarczają w zupełności aby określić mój zachwyt. Ta książka to absolutny majstersztyk, a autor przebił każdego polskiego autora książek z gatunku kryminałów. Dla mnie teraz Przemysław Piotrowski jest królem tegoż gatunku.

  Niesamowicie poprowadzona akcja, zaskakujące wydarzenia, świetnie wykreowany morderca - to wszystko znajdziecie w tej książce!

  Zdecydowanie polecam

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jak ja dawno nie czytałam dobrego kryminału. To oczywiście jedna z tych pozycji, na którą był ogromny szał, a ja uznałam, że póki emocje Czytelników nie opadną, to nie ma co czytać. Odczekałam dobrą chwilę, zanim podjęłam się czytania „Piętna”. Czy żałuję, że dopiero teraz? No pewnie, że tak. Mówię Wam, bokiem mi kiedyś ta przezorność wyjdzie, bo odwlekam czytanie doskonałych książek i w sumie sama nie wiem po co. Możliwe, że to obawa przed zawodem po tym, jak masa ludzi ocenia powieść naprawdę wysoko.

  Igora Brudnego nie da się nie lubić. Myślę, że nie ma też osoby, która chociaż raz o nim nie słyszała. Mężczyzna bliźniaczo podobny do Igora morduje w Zielonej Górze. Jak można się domyślić, właśnie tam uda się nasz stróż prawa. Facet sam w sobie szczególny nie jest, ale właśnie to ujmuje mnie w nim najbardziej. Podoba mi się, że Autor zadbał o to, byśmy dowiedzieli się co nieco o samym Igorze. Nie będę spoilerować, bo to niemalże równoznaczne z grzechem śmiertelnym. Spotykamy się jednak z rzeczywistością w domach dziecka i pedofilią, a to zawsze jest trudne.

  Język Autora jest rozbudowany i zrobił mi naprawdę ogromną przyjemność, tworząc opisy na wysokim poziomie, który tylko mocniej wkręcał nas w powieść. Są mocne, dosadne i niczego przed nami nie ukrywają. Fabuła pędzi, ale nie na tyle, by się w niej zgubić. Pan Przemysław nie pozwolił sobie na nudę i raz za razem, zaskakiwał nas, nowymi zwrotami akcji. Razem z Igorem szukamy mordercy, chcemy poznać prawdę, chcemy sprawiedliwości. Pisarz postarał się, by „Piętno” było kryminałem z krwi i kości. Takim, który nie raz sprawi oniemienie na naszej twarzy. Taki, który sprawi, że będziemy chcieli tylko więcej i więcej.

  Całościowo uważam, że to jedna z lepszych historii, która miała okazję ujrzeć światło dzienne w przeciągu ostatnich dwóch lat. Żałuję, że wcześniej nie postanowiłam jej czytać, bo ostatecznie mogłam Igora i jego poczynania mieć za sobą już dawno. Jedno mogę zagwarantować – tak mocno się wciągniecie, że z miejsca będziecie chcieli czytać kolejne tomy. Ja taki właśnie mam zamiar!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Komisarz stołecznej policji - Igor Brudny cieszy się opinią prawdziwego twardziela. Przez lata wytworzył swego rodzaju pancerz chroniący go przed światem. Traumatyczna przeszłość, której doświadczył w prowadzonym przez zakonnice sierocińcu, odcisnęła na nim prawdziwe piętno. Przez całe życie dręczyła go… trudna do zdefiniowania postać.

  Jak się jednak okazuje Brudny nie był jedyną osobą, która widziała Cień. Doktor Filip Trochan już prawie o nim zapomniał. Wiódł poukładane życie. Miał kochającą rodzinę świetnie rozwijającą się karierę. Jednakże i do niego, po latach, powróciła przerażająca postać z najczarniejszych koszmarów…

  Czy zjawa jest tylko wytworem chorej wyobraźni obydwóch mężczyzn? Jedno jest pewne - jej ponowne pojawienie się zbiega się z serią wstrząsających, brutalnych morderstw, które rozgrywają się w rodzinnym mieście Brudnego. Mieście, do którego obiecał sobie nigdy nie wracać… Nieoczekiwanie jednak przeszłość zaczyna sama upominać się o komisarza. Staje się ON zarówno głównym podejrzanym jak i prawdopodobną ofiarą szaleńca. Czy to możliwe, że komisarz nie mówi śledczym całej prawdy? Do jakiej prawdy doprowadzi go gra, którą decyduje się podjąć na własną rękę?

  Powieść czyta się bardzo bardzo dobrze. Jest wielowątkowa, wciągająca i niezwykle trzymająca w napięciu. Muszę jednak przyznać, że drastyczne opisy oraz trudne tematy, które podejmuje sprawiły, że musiałam wziąć czasem dwa wdechy na uspokojenie :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 38 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

Warto zwrócić uwagę na...
CD MP3 Piętno mafii 0/5 Nasza cena:
22,70 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

CD MP3 Piętno mafii

Przeszłość, która nie daje o sobie zapomnieć. Cudze grzechy, za które trzeba odpokutować. Pokolenia naznaczone mafijnym piętnem… Marta Makowska i Sven Jönsson nie mają pojęcia o swoim istnieniu, ale łączy ich więcej, niż mogliby przypuszczać. Kiedy nastoletnia córka Marty nie wraca na noc do domu,...
Piętno mafii 5/5 Nasza cena:
24,29 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Piętno mafii

Agnieszka Makowska jest siedemnastoletnią dziewczyną stawiającą pierwsze kroki w modelingu. Zawsze była rozważna i odpowiedzialna, więc na namowy przyjaciółki, aby pojechały na imprezę do obcego domu przystaje dość niechętnie. Do willi na obrzeżach Szczecina jadą z nowo poznanym chłopakiem. Na...
Piętno midasa 5/5 Nasza cena:
24,82 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Piętno midasa

Brudne podwórka wrocławskiego Trójkąta Bermudzkiego... Chłopak, który urodził się w niewłaściwej rodzinie i człowiek, który dał mu szansę. Tylko na co? Jakub Rojalski, zabójczo przystojny pasjonat fotografii, podczas przyjęcia weselnego poznaje inspektor Karolinę Linde, szefową wydziału śledczego...
Pakiet: Piętno, Sfora, Cherub 5/5 Nasza cena:
55,99 zł 79,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Piętno, Sfora, Cherub

Mroczna i brutalna trylogia kryminalna: "Piętno" Igor Brudny to twardy, warszawski glina, który woli nie wracać do swojej przeszłości. Tym razem może jednak nie mieć innego wyjścia. Zielona Góra. Mężczyzna bliźniaczo podobny do Brudnego jest poszukiwany w sprawie wyjątkowo brutalnego morderstwa....
Cherub 5/5 Nasza cena:
29,19 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cherub

Przeszłość upomni się o niego po raz ostatni. Zielonogórskie lato przerywa kolejna zbrodnia. Prokurator Brunon Kotelski zostaje bestialsko okaleczony i zamordowany. W tym samym czasie komisarz Igor Brudny otrzymuje pamiątkę z przeszłości. Pod nieobecność emerytowanego inspektora Romualda...
Sfora 5/5 Nasza cena:
25,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sfora

Zima. W lesie nieopodal Zielonej Góry odnaleziona zostaje ręka. Wstępne oględziny wskazują, że została ona… odgryziona przez człowieka. Atmosfera niepokoju w mieście narasta. W mediach pojawiają się pogłoski o grasującym w okolicach wilkołaku. Niedługo potem śledczy trafiają na zmasakrowane zwłoki...
Agresja ujęcie narracyjne 0/5 Nasza cena:
34,40 zł 40,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Agresja ujęcie narracyjne

Opracowanie, które oddajemy do rąk Czytelnika, dotyczy agresji - zjawiska z jednej strony powszechnego, będącego integralną częścią ludzkiej kondycji, z drugiej zaś na tyle złożonego i wielopłaszczyznowego, że fascynuje kolejne pokolenia badaczy. Dociekania naukowców, będących reprezentantami nauk...
Audiobook CD MP3 Kod himmlera wyd. 2 0/5 Nasza cena:
26,01 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook CD MP3 Kod himmlera wyd. 2

W 1943 roku dochodzi do przerażającego wydarzenia w nazistowskich bunkrach Olbrzyma w Górach Sowich. Dwa lata po wojnie brytyjski marines zostaje z grupą najlepszych komandosów wysłany na Antarktydę, gdzie cudem udaje mu się przeżyć.Czasy obecne. W okolicy norweskiej stacji Troll na Ziemi Królowej...
Audiobook CD MP3 Rebelia radykalni Tom 2 0/5 Nasza cena:
26,06 zł 29,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook CD MP3 Rebelia radykalni Tom 2

Stary Kontynent płonie.Zapoczątkowana w Paryżu muzułmańska rebelia rozlewa się na sąsiednie kraje. Islamscy fundamentaliści wychodzą na ulice Berlina, Brukseli, Londynu i wielu innych miast Europy Zachodniej. Władze starają się zapanować nad chaosem, ale pojawia się nowy wróg – radykalna prawica....
eBook Pakiet: Piętno, Sfora, Cherub mobi epub 0/5 Nasza cena:
63,74 zł 74,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Pakiet: Piętno, Sfora, Cherub mobi epub

Piętno Igor Brudny to twardy, warszawski glina, który woli nie wracać do swojej przeszłości. Tym razem może jednak nie mieć innego wyjścia. Zielona Góra. Mężczyzna bliźniaczo podobny do Brudnego jest poszukiwany w sprawie wyjątkowo brutalnego morderstwa. Komisarz musi wrócić do rodzinnego miasta,...
Audiobook Kod Himmlera mp3 0/5 Nasza cena:
21,17 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Kod Himmlera mp3

W 1943 roku dochodzi do przerażającego wydarzenia w nazistowskich bunkrach Olbrzyma w Górach Sowich. Dwa lata po wojnie brytyjski marines zostaje z grupą najlepszych komandosów wysłany na Antarktydę, gdzie cudem udaje mu się przeżyć.Czasy obecne. W okolicy norweskiej stacji Troll na Ziemi Królowej...
eBook Cherub mobi epub 0/5 Nasza cena:
29,74 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Cherub mobi epub

Przeszłość upomni się o niego po raz ostatni. Zielonogórskie lato przerywa kolejna zbrodnia. Prokurator Brunon Kotelski zostaje bestialsko okaleczony i zamordowany. W tym samym czasie komisarz Igor Brudny otrzymuje pamiątkę z przeszłości. Pod nieobecność emerytowanego inspektora Romualda...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula