Piętno

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 11
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
464
Rok wydania
2020
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 29,74 zł
Audiobooki mp3
za 33,99 zł
Nasza cena: 24,19 zł 39,99 zł Taniej o: 40%

 ''Piętno” to trzymająca w napięciu powieść, która gwarantuje, że nie zaśniesz, póki nie skończysz.

Przemysław Piotrowski w ''Piętnie” stworzył podszyty niepewnością i zagadką obraz głównego bohatera, Igora Brudnego: twardego, warszawskiego gliny unikającego powrotów do swojej przeszłości.

Zrządzeniem losu w Zielonej Górze dokonano niezwykle brutalnego morderstwa, o które podejrzewany jest mężczyzna do złudzenia przypominający głównego bohatera. W tych okolicznościach nasz policjant prawdopodobnie nie będzie miał innej możliwości, jak tylko wrócić do odpychanej w najdalszy kąt historii swojego życia i zmierzyć się z demonami przeszłości w rodzinnym mieście. Wszystko to w imię oczyszczenia się z zarzucanej mu zbrodni i konieczności rozwikłania tajemnicy swojego pochodzenia.

Prowadzący śledztwo Romuald Czarnecki wie, że brutalny morderca nie poprzestanie na jednym przypadku, a główny bohater, mimo że jego obecność komplikuje sytuację, może być kluczem do rozwiązania tajemnicy. W zaistniałych okolicznościach pojawia się jednak zupełnie inne pytanie: czy Brudnemu można zaufać? Wszak nikt nic o nim nie wie, a ON sam starannie ukrywa swoją przeszłość.


O autorze

Autor ''Piętna”, Przemysław Piotrowski, jest byłym dziennikarzem sportowym i śledczym w "Gazecie Lubuskiej". Ukończył studia na Uniwersytecie Zielonogórskim. Dodatkowo studiował w Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych. Debiutował z sukcesem thrillerem historycznym ''Kod Himmlera”. Kolejno stworzył mroczny świat w powieści ''Droga do piekła”, później przedstawił cykl ''Radykalni” z pierwszą częścią ''Radykalni. Terror”, będąca thrillerem political fiction poruszającą kontrowersyjny temat radykalnego islamu. ''Piętno” jest pierwszą częścią serii o komisarzu Igorze Brudnym.

Recenzje (11)
 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  To była extra przygoda! Nie przepadam za opisywaniem ksiazki i tego co tam jest bo uważam, z że każdy odbierze Ją inaczej!

  Od pierwszych stron trzyma w napięciu do samego końca.

  [Adres usunięty] podziwiam i cieszę się ze mogłam Ja przeczytać. Mam nadzieje na więcej takich książek!

  Polecam z czystym sumieniem.

  PS. Fajnie widzieć nazwę Kołobrzeg w książce oraz Drzonowo bo mam raptem 4 km do Niego. Zdaje sobie sprawę, że o inne chodziło ale samo to ze mogło coś by tam się zadziac jest ekscytujące

  🤣🤣🤣🤣🤣

  Czy ta recenzja była przydatna? tak
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  „Nikogo nie powinna obchodzić przeszłość innych.”, czyli makabryczna historia z rodzimego podwórka.

  Piętno przyciąga wzrok swoją makabryczną okładką. Bardzo mi się ona podoba i od samego początku liczyłam na mocny kryminał. Jest to moje pierwsze spotkanie z tym autorem, ale już śmiało mogę powiedzieć, że nie będzie ono ostatnie.

  Igor Brudny to twardy warszawski glina, który woli nie wracać do swojej przeszłości. Tym razem może jednak nie mieć innego wyjścia.

  Zielona Góra. Mężczyzna bliźniaczo podobny do Brudnego jest poszukiwany w sprawie wyjątkowo brutalnego morderstwa. Komisarz musi wrócić do rodzinnego miasta, by oczyścić się z podejrzeń i rozwikłać tajemnicę swojego pochodzenia.

  Na miejscu działa już zespół śledczych dowodzony przez inspektora Romualda Czarneckiego. Brutalność mordercy nie pozostawia wątpliwości – to dopiero początek. Obecność Brudnego dodatkowo komplikuje całą sprawę. Czarnecki jest przekonany, że komisarz może okazać się kluczem do złapania sprawcy. Ale czy może mu zaufać?

  Jestem dosyć wybredna, jeśli chodzi o kryminały. Tutaj na szczęście znalazło wszystko to, co uwielbiam. Jestem mile zaskoczona. Piętno to mocny i brutalny kryminał. Od pierwszych stron towarzyszy nam adrenalina, która nie opuszcza tej historii do końca. Opisy zbrodni są bardzo realistyczne i wrażliwsi czytelnicy niech czują się ostrzeżeni. Autor nie bawi się konwenanse. W swojej książce porusza temat, o którym ostatnio bywa głośno – pedofilia w Kościele czy też przemoc wobec dzieci.

  Ta historia zaspokoi nawet najwybredniejszych fanów kryminałów. Język jest prosty i dosadny. Nie ma tutaj filozoficznych opisów, są za to treściwe dialogi, które pchają akcję do przodu. Piotrowski umie budować grozę i momentami ciarki przechodzą po plecach. Fabuła jest dopracowana, a bohaterowie dobrze skonstruowani (tylko trochę nierealne było to, że wszyscy oni byli najlepszymi specjalistami – gdyby w rzeczywistości wszyscy w policji byliby tacy, to nie mielibyśmy nierozwiązanych spraw). Główny bohater to taki typowy samiec alfa – twardy, nie pokazuje emocji, nic nie jest w stanie go złamać.

  Po skończeniu Piętna pomyślałam od razu: „ale to było dobre!”. Genialna, pełna mrocznych momentów historia nie pozwala się oderwać choćby na moment. Fani brutalnych książek będą zadowoleni. Piętno trafia na listę moich ulubionych książek przeczytanych w tym roku. Mam nadzieję, że o autorze wkrótce będzie głośno. Ma ON potencjał i szkoda, aby został ON zlekceważony. Piętno w formie papierowej nie ma szczęścia do premiery, ale książkę możecie przeczytać jako e-book.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Całkiem niedawno odwiedziłem Częstochowę, a raczej miejsca zbrodni w tym pięknym mieście. Kontynuując swoją podróż, wpadłem do Zielonej Góry, a nawet do samej stolicy. Moja czytelnicza podróż tym razem nosi tytuł „Piętno”.

  O książce możemy przeczytać, że:

  Igor Brudny to twardy, warszawski glina, który woli nie wracać do swojej przeszłości. Tym razem może jednak nie mieć innego wyjścia. Zielona Góra. Mężczyzna bliźniaczo podobny do Brudnego jest poszukiwany w sprawie wyjątkowo brutalnego morderstwa. Komisarz musi wrócić do rodzinnego miasta, by oczyścić się z podejrzeń i rozwikłać tajemnicę swojego pochodzenia. Na miejscu działa już zespół śledczych dowodzony przez inspektora Romualda Czarneckiego. Brutalność mordercy nie pozostawia wątpliwości – to dopiero początek. Obecność Brudnego dodatkowo komplikuje całą sprawę. Czarnecki jest przekonany, że komisarz może okazać się kluczem do złapania sprawcy. Ale czy może mu zaufać?

  Twardy warszawski glina, który – to oczywiste – nie lubi wracać do swojej przeszłości. Która zaatakuje go z najmniej oczekiwanej strony. Całkiem dobrze się to czytało. Ciekawi bohaterowie, zbrodnie o których trudno zapomnieć, jest super. Oby więcej takich historii, wtedy i polskich autorów będę czytał więcej. Niemniej, w sferze kryminalnej mamy całkiem dobrych pisarzy i to się chwali. Polecam zatem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Warszawski glina, Igor Brudny, dawno postanowił zamknąć swoją przeszłość. Jednak nie przewidział, że życie zmusi go do zmiany planów. W Zielonej Górze mężczyzna, który do złudzenia przypomina komisarza Brudnego jest poszukiwany w sprawie morderstwa. Igor musi wrócić w rodzinne strony, żeby oczyścić się z podejrzeń, a przede wszystkim, aby raz na zawsze wyjaśnić tajemnicę swojego pochodzenia. Na miejscu śledztwo w sprawie brutalnego mordercy prowadzi inspektor Romuald Czarnecki wraz ze swoją grupą śledczą. Pojawienie się stołecznego gliny komplikuje sprawę. Do tego okrucieństwo zabójcy jest niewyobrażalne i zwiastuje początek serii. Inspektor uważa, że Brudny jest kluczem do zamknięcia śledztwa i złapania mordercy. Tylko czy może mu zaufać?

  “Piętno” to kryminał pełen intrygujących wątków i nieszablonowych bohaterów. Po przeczytaniu kilku stron wiedziałam, że trzymam w ręku dobrą powieść. Fabuła wciąga, jest pełna twistów i trzyma przez cały czas w napięciu. Momentami jednak coś mi nie grało. Mimo to niejednokrotnie byłam zaskoczona pomysłowością autora. Historia jest mocna, przede wszystkim łączy wiele trudnych wątków. Coraz częściej i śmielej mówi się o ułomnościach instytucji Kościoła. Tytułowe Piętno odgrywa dużą rolę i można je odnaleźć w wielu opisanych sytuacjach. Pierwsze skrzypce gra zdecydowanie postać Igora Brudnego. To wraz z nim podążamy tropem mordercy, odkrywamy motywacje i docieramy do istotnych dla śledztwa informacji. Profil psychologiczny oprawcy wyłania się proporcjonalnie do popełnianych morderstw. W tym wszystkim jest również inspektor Czarnecki, który był najbardziej racjonalnym bohaterem. Oceniając pomysł i wykonanie uważam, że to naprawdę solidny kryminał. Na pewno nie genialny, bo już w mniej więcej połowie wpadłam na jego zakończenie. Za to z ogromną ciekawością wyczekiwałam wyjaśnienia. Niemniej książkę zapamiętam na pewno i to nie tylko ze względu na przerażającą okładkę. Z niecierpliwością czekam czym jeszcze mnie autor zaskoczy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "Piętno" Przemysława Piotrowskiego to jedna z ciekawszych książek, jakie ostatnio czytałam. To było moje pierwsze spotkanie z twórczością autora, ale wiem, że na pewno nie ostatnie. Tym bardziej, że już niedługo premierę będzie miał kolejny tom, a wcześniejsze powieści autora już czekają na swoją kolej.

  Igor Brudny komisarz stołecznej policji z tajemniczą przeszłością, do której za wszelką cenę stara się nie wracać. O wydarzeniach sprzed lat wie tylko jedna osoba - partnerka Brudnego z patrolu Julia Zawadzka. To właśnie ona informuje komisarza o brutalnym morderstwie z Zielonej Góry, którego dokonał mężczyzna bliźniaczo podobny do policjanta. Brudny musi wrócić do rodzinnego miasta, żeby oczyścić się z podejrzeń. Prowadzący sprawę inspektor Romuald Czarnecki wierzy w niewinność komisarza i przekonany jest, że rozwiązanie zagadki tkwi w jego niejasnej przeszłości.

  Jaką ta książka ma piękną okładkę! To była pierwsza rzecz, na którą zwróciłam uwagę. Najlepszą niespodzianką dla mnie było jednak to, że treść jest tak dobra. Cóż to była za książka! "Piętno" to mocny i pełnokrwisty kryminał, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Rewelacyjnie skonstruowana fabuła sprawia, że przy tej książce nie sposób się nudzić. Wszystkie wątki są w niej przemyślane w najdrobniejszym szczególe i łączą się w niezwykle mroczną i wstrząsającą historię. Znajdziecie tu wszystko, co powinien zawierać dobry kryminał. Przede wszystkim mamy tu bardzo dobrze wykreowanych bohaterów. Prawdziwych ludzi z problemami i tęsknotami. Jest nieszablonowy główny bohater, są brutalne i dosadne opisy morderstw, mroczny klimat i zaskakujący finał. Przemysław Piotrowski znakomicie buduje napięcie i wie jak zaintrygować czytelnika. W bardzo ciekawy sposób wplata też w fabułę trudny i wciąż niestety aktualny temat pedofilii i przemocy wobec dzieci. Ta trauma pozostaje w człowieku na zawsze i odciska swoje piętno na jego psychice...

  "Piętno" to książka, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Na pewno znajdzie się wśród najlepszych przeczytanych przeze mnie w tym roku pozycji. To była czytelnicza uczta, która zadowoli nawet najbardziej wybrednego czytelnika. Czytajcie, bo to naprawdę dobrze napisany polski kryminał!

  Czy ta recenzja była przydatna? nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 6 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Piętno mafii 5/5 Nasza cena:
30,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Piętno mafii

Agnieszka Makowska jest siedemnastoletnią dziewczyną stawiającą pierwsze kroki w modelingu. Zawsze była rozważna i odpowiedzialna, więc na namowy przyjaciółki, aby pojechały na imprezę do obcego domu przystaje dość niechętnie. Do willi na obrzeżach Szczecina jadą z nowo poznanym chłopakiem. Na...
Piętno mafii audiobook CD 0/5 Nasza cena:
30,52 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Piętno mafii audiobook CD

Przeszłość, która nie daje o sobie zapomnieć. Cudze grzechy, za które trzeba odpokutować. Pokolenia naznaczone mafijnym piętnem… Marta Makowska i Sven Jönsson nie mają pojęcia o swoim istnieniu, ale łączy ich więcej, niż mogliby przypuszczać. Kiedy nastoletnia córka Marty nie wraca na noc do domu,...
Radykalni Rebelia 0/5 Nasza cena:
17,45 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Radykalni Rebelia

Stary Kontynent płonie. Zapoczątkowana w Paryżu muzułmańska rebelia rozlewa się na sąsiednie kraje. Islamscy fundamentaliści wychodzą na ulice Berlina, Brukseli, Londynu i wielu innych miast Europy Zachodniej. Władze starają się zapanować nad chaosem, ale pojawia się nowy wróg – radykalna prawica....
Kod Himmlera audiobook mp3 0/5 Nasza cena:
25,42 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kod Himmlera audiobook mp3

W 1943 roku dochodzi do przerażającego wydarzenia w nazistowskich bunkrach Olbrzyma w Górach Sowich. Dwa lata po wojnie brytyjski marines zostaje z grupą najlepszych komandosów wysłany na Antarktydę, gdzie cudem udaje mu się przeżyć.Czasy obecne. W okolicy norweskiej stacji Troll na Ziemi Królowej...
eBook Droga do piekła mobi epub 0/5 Nasza cena:
18,33 zł 21,25 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Droga do piekła mobi epub

Były amerykański żołnierz John Pilar zostaje skazany na śmierć za zamordowanie swojej rodziny w wyjątkowo bestialski sposób. Kat wstrzykuje mu zabójczą mieszankę, ale to nie koniec jego podróży. Po drugiej stronie budzi go odrażająca woń siarki... Jego młodszy brat Lukas, były nowojorski policjant,...
eBook Radykalni. Terror mobi epub 0/5 Nasza cena:
18,33 zł 21,25 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Radykalni. Terror mobi epub

Rok 2023. Europa powoli traci integralność, a wielomilionowa migracja muzułmanów z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu zalewa targany konfliktami kontynent. Układ z Schengen to przeszłość, strefy szariatu w największych metropoliach rozrastają się w zastraszającym tempie, imigranckie getta toczy...
Audiobook Kod Himmlera mp3 0/5 Nasza cena:
22,43 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Kod Himmlera mp3

W 1943 roku dochodzi do przerażającego wydarzenia w nazistowskich bunkrach Olbrzyma w Górach Sowich. Dwa lata po wojnie brytyjski marines zostaje z grupą najlepszych komandosów wysłany na Antarktydę, gdzie cudem udaje mu się przeżyć.Czasy obecne. W okolicy norweskiej stacji Troll na Ziemi Królowej...
eBook Radykalni. Rebelia mobi epub 0/5 Nasza cena:
18,33 zł 21,25 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Radykalni. Rebelia mobi epub

Stary Kontynent płonie. Zapoczątkowana w Paryżu muzułmańska rebelia rozlewa się na sąsiednie kraje. Islamscy fundamentaliści wychodzą na ulice Berlina, Brukseli, Londynu i wielu innych miast Europy Zachodniej. Władze starają się zapanować nad chaosem, ale pojawia się nowy wróg - radykalna prawica....
Radykalni T.2 Rebelia audiobook CD 0/5 Nasza cena:
26,96 zł 29,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Radykalni T.2 Rebelia audiobook CD

Stary Kontynent płonie.Zapoczątkowana w Paryżu muzułmańska rebelia rozlewa się na sąsiednie kraje. Islamscy fundamentaliści wychodzą na ulice Berlina, Brukseli, Londynu i wielu innych miast Europy Zachodniej. Władze starają się zapanować nad chaosem, ale pojawia się nowy wróg – radykalna prawica....
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula