Paryska kochanka

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 2
Darmowy fragment:
Wysyłka w
2 dni + czas dostawy
Format
150 x 220
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Ilość stron
368
Inne wersje (3)
Książka, op. miękka
za 44,45 zł
Outlet, Książka, op. miękka
za 20,16 zł
eBook, mobi, epub
za 22,43 zł
Nasza cena: 23,70 zł 39,90 zł Taniej o: 41%

“Paryska kochanka” to wciągająca biografia jednej z nadzwyczajnych kobiet Francji, znanej jako Valtesse de la Bigne. Poznaj jej losy i dowiedz się więcej o Paryżu jej czasów. Czy wiesz, że dziś określa się ją jako Kim Kardashian XIX wieku?

Valtesse de la Bigne była pierwowzorem literackiej bohaterki “Nany” Emila Zoli. “Paryska kochanka” to jej wnikliwy autoportret, biografia, która pozwala czytelnikom poznać dokładną historię tej niezwykłej kobiety. Paryżu XIX wieku aż huczał od plotek na jej temat.

Valtesse naprawdę nazywała się Emilie-Louise Delabigne i urodziła się w ubogiej rodzinie. Zaczynała jako podrzędna prostytutka, ledwie wiążąc koniec z końcem. Z czasem jednak, dzięki uporowi i determinacji, a także niebywałej charyzmie i urodzie, wspięła się wyżej po szczeblach drabiny społecznej i została luksusową kurtyzaną. Pożądali jej niemal wszyscy mężczyźni w Paryżu, choć dla wielu z nich była nieosiągalna, przez wzgląd na cenę jej względów.

Jak to się stało, że dziewczyna, która wychowała się w nędzy paryskich zaułków, stała się modelką Maneta, muzą Zoli, a nawet - jeśli wierzyć ówczesnym plotkom - kochaną przyszłego króla Edwarda VII i Napoleona III?

Jej biografia, to historia niezwykłego uporu i wytrwałości. To, co Valtesse de la Bigne zrobiła, żeby zdobyć popularność i bogactwo, potrafi zaskakiwać nawet dziś.

Za pośrednictwem obrazu, który tworzy autorka biografii, Catherine Hewitt, czytelnicy mogą poznać nie tylko historię tej wyjątkowej kobiety, która zdobywała władzę przez sypialnie wpływowych mężczyzn. W “Paryskiej kochance” nie zabraknie też opowieści o samym francuskim społeczeństwie, pokazanym przez pryzmat życia Valtesse de la Bigne. To wnikliwa biohrafia, którą można czytać jak ciekawą powieść.
 

Przeczytaj fragment książki


O autorce

Catherine Hewitt jest pisarką, a także historykiem kultury. W kręgu jej zainteresowań zawsze była XIX-wieczna Francja, a także tamtejsza sztuka, literatura oraz historia społeczna. Obecnie skupia się na sporządzaniu biografii. Hewitt prowadzi też warsztaty ze sztuki, literatury i historii XIX-wiecznej Francji, a ponadto pracuje jako niezależny tłumacz.

Recenzje (2)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Wielokrotnie wspominałam, że historia lubi pomijać kobiety. A jest to olbrzymi błąd, ponieważ mimo ograniczonych praw i niższej pozycji społecznej niż mężczyźni one tam były – tak samo inteligentne, zdolne i sprytne jak obecnie. W ich życiu było dużo niesprawiedliwych ograniczeń i przeszkód, ale część z tych kobiet mimo to potrafiła niektóre z nich obejść i wpływać na bieg historii, o czym nie wiemy, bo w dawnych czasach mężczyźni zadbali, by nikt o tym nie wiedział. Jedną z kobiet, która miała wpływ na życie francuskich i nie tylko francuskich mężczyzn, była Valtesse de la Bigne.

  Valtesse de la Bigne urodziła się w biedzie i nędzy. Należała do najniższej warstwy społecznej w Paryżu. Jednak od urodzenia wykazywała się głodem wiedzy, umiejętnościami przetrwania, dostosowywania się oraz szybkiej nauki. Połączenie tych cech sprawiło, że zapragnęła czegoś więcej niż życia z dnia na dzień. Rozpoczęła swoją barwną karierę jako prostytutka, a doszła do bycia kurtyzaną, co wiązało się z olbrzymimi pieniędzmi, możliwościami oraz szacunkiem dużej części społeczności. Stała się cenioną osobą wśród arystokratów oraz ówczesnych celebrytów. Poświęcano jej wiersze, artykuły, książki oraz przede wszystkim obrazy.

  Na początku myślałam, że piszę się na historyczny romans o oryginalnej fabule opartej na faktach historycznych. Dopiero z czasem zrozumiałam, że ta książka to coś więcej niż zwykła historia. Miałam olbrzymią ochotę zapoznać się z tego typu powieścią. Spodziewałam się czegoś całkowicie odmiennego, a dostałam coś o wiele lepszego.

  Styl autorki od pierwszy stron zachwycił mnie. Był bardzo barwny i przede wszystkim dopracowany. Widać, że pisarka z zaangażowaniem i skupieniem dobierała odpowiednie słowa. Bawiła się nimi w profesjonalny, ale zarazem całkowicie innowacyjny sposób. Jest to połączenie klimatu dawnych czasów oraz nowoczesności, dzięki której można dotrzeć do współczesnych czytelników. "Paryską kochankę" czyta się wspaniale. Gdy czytałam, zapominałam o całym świecie i przenosiłam się w XIX wiek pełen rozwijającej się sztuki, niepokoi politycznych oraz walki o pozycję.

  Jednak muszę przyznać, że początkowe rozdziały nie do końca przypadły mi do gustu, gdyż wydawały mi się nudne i monotonne. Choć trzeba zwrócić uwagę na fakt, że były one koniecznymi fundamentami całej historii i nie można było ich pominąć. Też nie mam wyobrażenia, jak w inny sposób można by je przedstawić. Z czasem fabuła okazała się bardzo fascynująca, często również inspirująca i skłaniająca do refleksji. Czytając tę biografię, musiałam bardziej odtworzyć się na świat i zburzyć część swoich poglądów. Mam własne zdanie na temat prostytutek i od razu podkreślam, że nie jest one jednoznaczne i odnosi się bardziej do współczesnych czasów. Tymczasem musiałam stanąć oko w oko z całą hierarchią tego zawodu, powodami, które sprawiały, że młode kobiety, a nawet dziewczynki decydowały się sprzedawać swoje ciało. Zarazem przypomnieć sobie, jak wielką wagę mają pieniądze, ale też jak wielka jest ich potęga. Całą tę historię czytało się wolno, ponieważ opisy były bardzo rozbudowane i dokładne, ale też niektóre sprawy trzeba było przemyśleć, a sama powieść nie należy do lekkich. Jednakże to powolne czytanie dawało olbrzymią satysfakcję.

  Widać, że autorka poświęciła całą ja tej książce. Jest ona napisana profesjonalnie i trudno zachwiać faktami, ponieważ na końcu biografii znajduje się cała bibliografia. Oczywiście jest pewne, że niektóre zdarzenia, opinie zostały ubarwione na rzecz zainteresowania czytelnika, lecz jest to zrobione w naturalny sposób, który nie razi. Jestem raczej czytelniczką, która omija biografie dalekim łukiem. Dla mnie to historia napisane przez samo życie, więc nie trzeba jej opowiadać. Ona została już opowiedziana, a lepiej się skupić na książce, która nie miała swojej doniosłej szansy. Tymczasem "Paryska kochanka" podważyła to zdanie. Jestem zadowolona, że miałam możliwość poznać życie tej niesamowitej kobiety. Było ono niezwykle ciekawe i szokujące. Muszę przyznać, że jej historia pokonała niejedną historię fantasy. Przy tym dostałam jeszcze niezbędne informacje historyczne, bez których mogłabym mieć problem ze zrozumieniem danej sytuacji lub decyzji. Pisarka zadbała, by każdy mógł poznać odpowiednie tło historyczne, społeczne oraz indywidualne kurtyzany.

  Jest dla mnie zagadką, dlaczego wydawnictwo zdecydowało się na wybór takiej okładki oraz specyfikę opisu z tyłu książki. Okładka zapewne może zostać uznana za ładną, ale musicie przyznać, że raczej kojarzy się jednoznacznie z płomiennym romansem, a nie pełnowymiarową biografią postaci historycznej. W dodatku sam opis jest napisany w podobnym stylu, co potwierdza pierwotne przypuszczenia czytelnika. Przynajmniej ja sama mam takie odczucia.

  "Paryska kochanka" jest książką, która pozwala cofnąć się w historii i zobaczyć dawny świat bez żadnej cenzury i niepotrzebnych, mydlących nam oczy ozdób. Nie przedstawia tylko czystych faktów historycznych, ale zwraca również uwagę na specyfikę danej epoki, możliwości oraz wybory pojedynczych osób. Skupiając się na historii, często zapominamy, że te wszystkie wydarzenia działy się naprawdę, że ludzie biorący w nich udział żyli kiedyś i mieli własne uczucia i motywacje tak samo jak my. Ta biografia dobitnie przypomina nam o tym.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Kobieta. Kurtyzana. Oszustka.

  Co jest prawdą, a co wykreowaną rzeczywistością?

  Biografia niewiasty, która podbiła serca paryżan.

  13 lipca 1848 roku urodziła się Emilie - Louise Delabigne, która w przyszłości stanie się jedną z najbardziej rozpoznawalnych kobiet we Francji. Jej dzieciństwo nie było usłane różami. Wychowywana w ubogiej, paryskiej dzielnicy poznała smak biedy, chłonąc otoczenie pełne rozbojów, brudu i wszechobecnej prostytucji. W jej własnym domu tą profesją parała się jej własne matka. Nastoletnia Louise (którą wszyscy tak nazywali) sama postanawia spróbować swoich sił w najstarszym zawodzie świata. Z dnia na dzień w cień usuwa się Louise, by ustąpić miejsca Valtesse, przyszłej kurtyzanie, która podbije paryskie salony.

  Bardzo lubię sięgać po książki z kategorii literatury faktu. Tym razem przeniosłam się do XIX - wiecznej Francji, by śledzić losy kobiety, która w kontrowersyjny dla mnie sposób, z biednej dziewczyny bez perspektyw stała się znaną, liczącą się przez otoczenie kobietą. Louise postanowiła bowiem zostać prostytutką. W tamtych czasach kobiety często decydowały się na taki krok z powodu wszechobecnej nędzy. Z Paryskiej kochanki dowiedziałam się, że tamtejsze dziewczyny z półświatka obowiązywała pewnego rodzaju hierarchia. Przykładowo, zwykła ulicznica miała gorszą reputację niż kobieta, która miała swojego protektora, któremu oddawała się za pieniądze. Na szczycie znajdywała się zaś kurtyzana. Wbrew pozorom, by nią zostać, trzeba było posiadać pewne predyspozycje:

  "Kurtyzana musiała jednak umieć się wypromować i zaprezentować. Musiała nosić wyszukane stroje, mieć świetne maniery, być obyta z kulturą, oczytana i przestrzegać zasad zachowania stosownie do każdej okazji, obracała się bowiem w eleganckim towarzystwie."

  Czytając ten fragment doszłam do bardzo przygnębiającego wniosku. Kiedyś prostytutka potrafiła mieć lepsze maniery od niektórych ludzi żyjących w dzisiejszych czasach.

  Gdy Louise przybiera przydomek Veltesse wiele faktów z jej życia zostaje przez nią ukrytych. Kobieta nie chce, by jej przeszłość zaszkodziła jej przyszłym planom. Prócz poznawania losów Valtesse, czytelnik może śledzić zmiany polityczne i gospodarcze, jakie zachodziły w XIX - wiecznym Paryżu. Autorka napisała biografię kurtyzany w taki sposób, że czyta się ją jak dobrą powieść. Bardzo angażowały mnie fragmenty, w których poruszany był temat praw kobiet. Starałam się też nie oceniać Valtesse. Próbowałam zrozumieć jej decyzje i przyznam, że nie raz podziwiałam jej inteligencje, hart ducha i mimo "zawodu", który wykonywała, jej dążenia do osiągnięcia niezależności w świecie zdominowanym przez mężczyzn,

  Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Catherine Hewitt
 • Wydawnictwo Kobiece
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 368
 • Format: 150 x 220
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366074293
 • Język: polski
 • Podtytuł: Prawdziwa historia kurtyzany, która zbudowała imperium na kłamstwie
 • Oryginalny tytuł: The Mistress of Paris: The 19th-Century Courtesan Who Built an Empire on a Secret
 • Tłumacz: Jatowska Magdalena
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788366074293
 • EAN: 9788366074293
 • Wymiary: 15x22 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Gustaw Herling - Grudziński i Kultura paryska 0/5 Nasza cena:
24,36 zł 28,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gustaw Herling - Grudziński i Kultura paryska

Książka dra Zdzisława Kudelskiego, znawcy i edytora utworów Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, nie jest prostą kontynuacją jego studiów o autorze Innego Świata. To praca oryginalna, uwzględniająca nowe, wcześniej niedostępne dla badaczy źródła (w tym widzę jej nowatorską wartość naukową):...
Kobiety ze słynnych obrazów. Muzy, modelki, kochanki 5/5 Nasza cena:
31,70 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kobiety ze słynnych obrazów. Muzy, modelki, kochanki

Kim była najbardziej grzeszna Madonna średniowiecza? Kto malował lubieżne służące? Czyje oczy hipnotyzowały Wiedeń? Kolejna książka z bestsellerowej serii biografii historycznych wydawnictwa Lira zabiera czytelników w krainę światowego malarstwa. Dlaczego artysta zdecydował się uwiecznić rysy tej a...
W cieniu paryskiej kultury 0/5 Nasza cena:
42,66 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W cieniu paryskiej kultury

Nostalgiczne wspomnienia młodego pisarza ze spotkań z twórcami paryskiej „Kultury“. Ta garstka niezłomnych mieszkańców Maisons-Laffitte skupionych wokół Redaktora, Jerzego Giedroycia, to znaczy jego brat Henryk, Maria i Józef Czapscy oraz Zofia i Zygmunt Hertzowie wydawali się heroiczni i tragiczni...
Przed sądem II RP. Przebiegłe kochanki, pospolite zbiry, zazdrośni mężowie 5/5 Nasza cena:
35,92 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przed sądem II RP. Przebiegłe kochanki, pospolite zbiry, zazdrośni mężowie

Wzgardzone kochanki i poniżeni mężowie, politycy żądni niecnych uciech i oficerowie w imię honoru wymachujący bronią, kasiarze, pospolite zbiry, panie z półświatka… – oto główni bohaterowie sądowych spektakli dwudziestolecia. Tłumnie stawiała się na nie publiczność, a jej ciekawość podsycały...
Sekrety przodków czyli jakie znaczenie ma to że twoja prababka zwiała przez okno z kochankiem 0/5 Nasza cena:
23,20 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sekrety przodków czyli jakie znaczenie ma to że twoja prababka zwiała przez okno z kochankiem

Dziedzictwo przeszłości, które buduje teraźniejszość Każda rodzina ma swoją przeszłość, historie, którymi się szczyci, lecz również takie, które są skrzętnie ukrywane. W jaki sposób losy naszych krewnych, zdradzonej ciotki, zbuntowanej prababki albo wyklętego stryja mogą wpłynąć na nasze życie?...
Kochanki i przyjaciółki Hitlera życie intymne dyktatora 0/5 Nasza cena:
35,10 zł 42,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kochanki i przyjaciółki Hitlera życie intymne dyktatora

Światowy bestseller autorów Złota nazistów, który jest nie tylko fascynującą opowieścią biograficzną, ale rzuca nowe światło na osobowość Hitlera i jego decyzje polityczne.„Moją miłością są Niemcy. Ożeniłem się ze wszystkimi niemieckimi kobietami.”ADOLF HITLERKobiety Hitlera… Jedna odebrała sobie...
W kręgu paryskiej Kultury. Kultura Litwa... 0/5 Nasza cena:
37,38 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W kręgu paryskiej Kultury. Kultura Litwa...

Konflikty między państwami kończą układy i traktaty; wiadomo, jak są nietrwałe.Konflikty między narodami tlą się przez wieki, trwają siłą bezwładu nawet wtedy, gdy ustaną bezpośrednie przyczyny wrogości. Polityków i demagogów szczujących jednych ludzi przeciwko drugim nigdy nie zabraknie. Wmawianie...
Re(we)lacje paryskie 0/5 Nasza cena:
25,84 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Re(we)lacje paryskie

Książka jest zbiorem listów pisanych z Paryża do rodziny i znajomych w czasie trzech następujących po sobie pobytów w Paryżu.W czerwcu i lipcu 2015 Autorka pracowała w BnF - Bibliotheque nationale de France. We wrześniu i październiku 2015 oraz w lipcu 2016 pracowała w Bibliotece Polskiej w...
Kościół na łamach paryskiej Kultury 0/5 Nasza cena:
14,85 zł 15,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kościół na łamach paryskiej Kultury

TOMASZ DOSTATNI (ur. 17 września 1964 r. w Poznaniu) Dominikanin, duszpasterz inteligencji, publicysta, tłumacz, wydawca, społecznik. Prowadzi w Lublinie Fundację Ponad Granicami im. św. Jacka Odrowąża. W latach 19901995 mieszkał w Pradze. Był m.in. mistrzem nowicjatu i założył Ośrodek Kultury...
W kręgu paryskiej kultury. Zagubieni romantycy... 0/5 Nasza cena:
35,64 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W kręgu paryskiej kultury. Zagubieni romantycy...

Zagubieni romantycy i inni to przekonujący dowód niepokorności myślenia W.A. Zbyszewskiego:zdeklarowanego antykomunisty, chorego na Polskę, dociekliwego obserwatora i profetycznego analityka.Tytułowy szkic należy do kanonu literatury wspomnieniowej.W.A. Zbyszewski był mistrzem lekkiego pióra i...
Rue de seine biografia paryskiej ulicy 0/5 Nasza cena:
36,54 zł 48,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rue de seine biografia paryskiej ulicy

Ilekroć zmieniam adres, staram się dowiedzieć, dlaczego moja kolejna ulica nazywa się właśnie tak a nie inaczej, jak powstała i kto na niej przedtem mieszkał. To ostatnie jest najbardziej intrygujące; z niejasnych powodów ciągnie mnie do sąsiadów z przeszłości. […] Nigdy nie miałam tak dostojnych...
Prelekcje paryskie Adama Mickiewicza wobec... 0/5 Nasza cena:
39,69 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Prelekcje paryskie Adama Mickiewicza wobec...

Wykłady paryskie zapoczątkowują nowy etap w biografii Mickiewicza już nie poety, ale wykładowcy, działacza politycznego, publicysty, towiańczyka. Etap to mniej zbadany i omawiany, bo nie zaowocował arcydziełami literackimi, jednak z dzisiejszego punktu widzenia jest równie, a może nawet bardziej...
Wybrane bestsellery
Znów to zrobiliśmy 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Znów to zrobiliśmy

„Znów to zrobiliśmy” – gorąca nowość od królowej pikantnych romansów, Laurelin Paige! Chociaż Jenny Stahl odniosła niekwestionowany sukces w modelingu, jej największym marzeniem wciąż pozostaje kariera aktorska. Dziewczyna jest gotowa na mnóstwo wyrzeczeń, by zdobyć pierwszoplanową rolę w filmie....
Pucio umie opowiadać 5/5 Nasza cena:
27,73 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio umie opowiadać

Poznajcie Pucia i jego bliskich! Ten sympatyczny maluch jest ulubionym towarzyszem dzieci w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy. Piąta część przygód Pucia to dla dzieci potrafiących już mówić okazja do ćwiczenia umiejętności opowiadania. Zachętą do tego są perypetie związane z pojawieniem się...
Precedens. Joanna Chyłka. Tom 12 5/5 Nasza cena:
21,87 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Precedens. Joanna Chyłka. Tom 12

Do Joanny Chyłki z nietypową sprawą zgłasza się jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Twierdzi, że za moment popełni przestępstwo, i chce, by to właśnie prawniczka z Żelaznego & McVaya ją broniła. Zanim Chyłka ma okazję zastanowić się, jak zapobiec tragedii, jest już za późno. Kobieta...
Stulecie Winnych. Początek 5/5 Nasza cena:
19,62 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stulecie Winnych. Początek

Poznaj początek historii rodu Winnych z podwarszawskiego Brwinowa. W książce Stuleciu Winnych. Początek Ałbena Grabowska ukazuje pierwsze dekady historii rodu Winnych. Zdun Antoni Winny osiedla się w Brwinowie i zakochuje w najmłodszej córce Jadwigi i Mariana Wielichnowskich – Bronisławie. Udaje mu...
Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele 5/5 Nasza cena:
27,15 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele

Zmieniają się księża, zmieniają się biskupi, a patologie w polskim Kościele pozostają. Nierozliczone przestępstwa, w tym pedofilia, brak kontroli nad finansami, arbitralność awansów, wykluczenie kobiet, feudalny model władzy, afery seksualne, skorumpowani biskupi, rozpusta, kolesiostwo, cynizm,...
Idealna para 4/5 Nasza cena:
30,22 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Idealna para

Żadna z nas nie poleciała do Dubaju po miłość... Och, będziecie idealną parą, wszyscy wam uwierzą, już widzę te okladki gazet i kolejne oferty... Cierpiąca po rozstaniu Aneta Herbik otrzymuje propozycję zostania twarzą aplikacji randkowej Mytholovic. W ramach promocji miałaby udawać przed całą...
Top Trumps. Piotruś. Harry Potter 5/5 Nasza cena:
6,27 zł 6,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Top Trumps. Piotruś. Harry Potter

Gra karciana Top Trumps Piotruś Harry Potter to pozycja obowiązkowa dla każdego fana magicznego świata Harrego Pottera! Piotruś to nieskomplikowana gra karciana dla dzieci, która zaangażuje każdego - nie tylko najmłodszych! Na każdej karcie znajdziesz wizerunek bohaterów książkowej sagi J.K....
Becoming. Moja historia. Dla młodych czytelniczek i czytelników 5/5 Nasza cena:
31,31 zł 46,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Becoming. Moja historia. Dla młodych czytelniczek i czytelników

Bestsellerowa autobiografia najbardziej lubianej Pierwszej Damy USA i cenionej liderki społecznej – teraz także w wersji dla młodzieży! Wspomnienia z dzieciństwa, historie sukcesów i porażek, chwil zupełnie prywatnych, jak i doświadczeń zawodowych – to wszystko składa się na obraz niesamowitej...
Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 1 4/5 Nasza cena:
39,88 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 1

Niezgłębiona potęga. Dwa żywioły. Jedna walka. Nesta Archeron zawsze była arogancka, łatwo wpadała w złość i nigdy nie wybaczała. A odkąd została wepchnięta do Kotła i wbrew woli stała się jedną z fae, nie potrafi odnaleźć się w tym nowym, zabójczym świecie. Co gorsza, nie umie sobie poradzić z...
Dwie lewe ręce 5/5 Nasza cena:
25,25 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwie lewe ręce

Matylda ma dość pracy u Salomei Gwint. Odchodzi z agencji i rozpoczyna działalność na własny rachunek. Pierwsze zlecenie wydaje się proste. Ma odnaleźć eksmęża klientki. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że jej klientką została Salomea Gwint. Matylda jest pewna, że sprawa ma drugie...
Missoula. Gwałty w amerykańskim miasteczku uniwersyteckim 5/5 Nasza cena:
36,82 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Missoula. Gwałty w amerykańskim miasteczku uniwersyteckim

Missoula w Montanie tylko z pozoru jest sielskim miasteczkiem uniwersyteckim, zamieszkanym przez zżytą społeczność dumną ze swojej drużyny futbolowej. Tak naprawdę ta przyjemna fasada skrywa poważny problem, jakim są liczne przypadki przemocy, której ofiarami padają studentki tutejszego...
Siedem życzeń 5/5 Nasza cena:
37,32 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siedem życzeń

Jeden pensjonat, jeden wieczór, kilka opowieści. Tej zimy spadnie dużo śniegu. Zbyt dużo. Mazurska Piękna Góra została zupełnie odcięta od świata. Najstarsi mieszkańcy nie pamiętali takiej zimy. Mówiono, że może to jakiś znak. W pensjonacie Pod Kurą tego wieczoru spotka się kilku przypadkowych...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula