Paranormalne. Prawdziwe historie nawiedzeń

Średnia: 4.2 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
135x208 mm
Wydawnictwo
Rok wydania
2020
Ilość stron
288
Nasza cena: 26,98 zł 39,99 zł Taniej o: 33%

Jeżeli świat duchów, przerażających zjawisk paranormalnych i niewyjaśnionych mrocznych zdarzeń jest dla Ciebie intrygujący, to po przeczytaniu "Paranormalne. Prawdziwe historie nawiedzeń" nie zmrużysz oka.

Przygotuj się na mrożące krew w żyłach historie z różnych miejsc na mapie Polski, które, co gorsza, zdarzyły się naprawdę i wcale nie tak daleko, jak myślisz…

Jedna z mroczniejszych książek ostatnich lat, oparta na prawdziwych historiach osób, które miały do czynienia z niewyjaśnionymi i przerażającymi zjawiskami paranormalnymi na terenie Polski. Autor umiejętnie przedstawia ich relację, wplatając również wątki historyczne, które mają za zadanie tłumaczyć czytelnikowi kontekst odnoszący się do danego miejsca i stanowią przyjemne uzupełnienie całości. Dodatkowo książka ta bez żadnych skrupułów depcze nasze poczucie bezpieczeństwa, pokazując, że paranormalne zjawiska mogą dziać się zupełnie niedaleko, tuż za rogiem…

Pozornie zwykłe, spokojne miejsca na uboczu większych miast czy miejscowości w całej Polsce kryją przerażające tajemnice i historie osób, których życie bezpowrotnie zmieniło się po manifestacji sił paranormalnych. Skutki niektórych zdarzeń mieszkańcy odczuwają do dziś…

"Paranormalne. Prawdziwe historie nawiedzeń" Michała Stonawskiego to przede wszystkim nieopisywane dotąd historie ludzi z różnych części kraju, którzy z jakiegoś powodu postanowili podzielić się swoimi przerażającymi przeżyciami. Jest to swoistego rodzaju podróż przez strach wywołany nieznanym – niepokojący może być fakt pojawiania się wypowiedzi egzorcystów czy świadków zdarzeń opisywanych w książce, którzy nierzadko mimowolnie stawali się uczestnikami przerażających zdarzeń zmieniających ich spojrzenie na świat raz na zawsze.


O autorze

Michał Stonawski – krakowski game developer, publicysta, pisarz. Bezpardonowo i nierzadko brutalnie pokazuje czytelnikom świat zjawisk paranormalnych, którego wszyscy obawiamy się najbardziej i który jednocześnie bywa niesamowicie intrygujący. Laureat ogólnokrajowego konkursu "Horyzonty wyobraźni" z 2009 roku, autor ponad 50 opowiadań publikowanych w sieci, na polskich portalach czytelniczych, jak również w czasopismach. Redaktor naczelny portalu lubiegroze.pl.

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy wierzycie w życie pozagrobowe?

  Duchy?

  To,że w wyniku nagłej śmierci,nieszczęścia,potrafią pozostać na miejscu i wywoływać zjawiska paranormalne?

  Co myślicie o takich nawiedzonych miejscach?

  Prawda czy fałsz?

  Michał Stonawski w swojej książce ,,Paranormalne",próbuje nam właśnie w sposób rzetelny i ciekawy,na to ostatnie pytanie odpowiedzieć.

  Dlatego zabierze nas w podróż po najbardziej przerażających miejscach w Polsce(domy,szpital psychiatryczny,nawet mieszkania!),gdzie nie tylko poznamy jego historię i osobę,która tam ,,straszy",ale wysłuchamy relacji świadków,którzy opowiedzą,co tam przeżyli i wypowiedzi egzorcysty.

  Książka,jak dla mnie,fantastyczna.

  Nie tylko nie miałam pojęcia,że takie miejsca istnieją w naszym kraju,ale dodatkowo sposób w jaki autor opisał to wszystko-a zrobił to bardzo dokładnie i interesująco-sprawił,że sama miałabym ochotę na wycieczkę w takie miejsce,by samemu przekonać się,że coś takiego jest.

  Tylko jedna historia mnie naprawdę przeraziła.Tam do dzisiaj w niewyjaśnionych okolicznościach giną ludzie,a mieszkańcy boją się mówić o tym,co tam się wydarzyło.

  Gdzie to jest?

  Dowiecie się z książki.

  Jeśli tylko lubicie takie ciekawostki,to ja Wam ją ogromnie polecam.

  Na pewno nie będziecie się przy niej nudzić.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Paranormalne"

  Od dziecka
  uwielbiałam paranormalne historie, choć zarazem potrafiły mnie przerazić. Zglądałam kanały na youtubie, czy tematyczne blogi. I chociaż wiele razy przewijały się książki o podobnej tematyce, ta była pierwszą, którą postanowiłam zakupić.

  Książka jest podzielona na części, a ta na rozdziały, każda część dotyczy czegoś innego. Na początku każdej z nich czeka na czytelników mała niespodzianka. Napisana jest bardzo prostym i przystępnym językiem, co jest bardziej zaletą książki niż jej wadą. Pan Stonowski już na początku uprzedza nas, że nasze wyobrażenie o duchach może być czymś innym niż to co nam przedstawi. I ma rację, przynajmniej w moim przypadku. Wyobrażałam sobie duchy, choć wstyd to przyznać, tak jak w filmach. Autor książki jednak bardzo rzeczowo przedstawia, że symbolem nawiedzenia może być nawet przepotężna, dziwna cisza.

  Bardzo na plus, jest fakt, że Pan Michał postanowił przedstawić polskie miejsca nawiedzeń. Zrobił to też w dogodnym czasie, kiedy cały medialny czasem szum wokół tego miejsca opadał. Książka z zewnątrz może wyglądać jak posty skopiowane z bloga, ale gdy zajrzymy w treść dzieła, odkryjemy, że autor bardzo profesjonalnie podchodzi do swoich rozmówców i całych przedstawionych wydarzeń.

  Muszę jednak przyznać, że całą książkę traktowałam jak historyczną wycieczkę niż przerażający dowód istnienia duchów. Owszem, straszaków nie brakuje (tu wam nie zepsuje zabawy, musicie odkryć je sami), ale Pan Stonowski bardziej przeprowadza nas przez historię, ubarwiając ją zebranymi przez siebie materiałami.

  Mi najbardziej do gustu przypadła historia nawiedzonego domu spokojnej starości w Warszawie, która jest bardziej współczesna i historyczna część o Marii Wisnowskiej. Da się zauważyć, że jedne historie są rozbudowane bardziej (np. ta o wspomnianym nawiedzonym domu spokojnej starości) niż ta dotycząca szpitala Zofiówki. Może to jednak wynikać z tego, ile Panu Michałowi udało się uzyskać materiału.

  Jeżeli lubicie tak jak ja paranormalne wątki, ta książka będzie dobra na początek. Czytając ją w nocy od czasu do czasu potrafił mi się włos zjeżyć, ale tak jak wspomniałam jest to też dobra wycieczka w przeszłość.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Duchy, czy są osoby, które uważają je za wytwór własnej wyobraźni, czy może jednak wierzycie w ich istnienie?

  Jeżeli należycie do tej pierwszej grupy niedowiarków to polecam byście się zapoznali z tą książką, a możecie zmienić zdanie.

  Książka wzbudza wiele emocji, poprzez strach, lęk, przerażenie po niedowierzanie, że takie zdarzenia miały miejsce naprawdę. (Taka mała rada dla Was, abyście nie czytali jej po nocach).

  Do tej pory zastanawiam się ile trzeba mieć odwagi i sporego szaleństwa, aby wejść do takiego nawiedzonego budynku i do tego jeszcze samemu, aby szukać duchów. Ja nigdy w życiu bym się na to nie odważyła. Więc wielki szacunek dla autora za jego pracę nad tą książką.

  Duży plus za to, że ta pozycja nie okazała się kolejnym bełkotem naukowym, a jednak prawdziwymi historiami opowiedzianymi przez świadków.

  ✏✏✏✏✏✏✏✏✏✏

  Odczuwalne ochłodzenie i niska temperatura w pomieszczeniu może być oznaką silnego nawiedzenia. Duchy przeważnie są wspomnieniem bólu i krzywd im wyrządzonych, są pasożytami które aby istnieć potrzebują energii wyciąganych od ludzi.

  "Paranormalne" to historie nawiedzeń przez duchy opowiedziane przez świadków, które w tym uczestniczyły.

  - Turzyca Wielka, mała miejscowość w której dzieją się dziwne rzeczy, ale mieszkańców łączy zmowa milczenia;

  - Lewitujące krzyże, krew wypływająca spod drzwi, próby skontaktowania się przez demona oraz uciekający ksiądz przy próbie przeprowadzenia egzorcyzmów to wszystko ma miejsce w domu opieki pod Warszawą;

  - Duchy dwóch kobiet ukazujących się w oknach kamienic. Do dnia dzisiejszego bezdomni, którzy spędzają w tych ruinach noc popełniają samobójstwa;

  - "Zofiówka" szpital psychiatryczny z krwawą historią i zbiorową mogiłą. Naziści przeprowadzali w nim akcję T4, polegającą na zabijaniu chorych psychicznie;

  - Nawiedzony komisariat przez ducha dawnego kata UB, który nie może zaznać spokoju bo pragnie wybaczenia.

  I jeszcze więcej, ale o tym sami przeczytajcie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy wierzycie w zjawiska paranormalne? Lubicie się bać? Z ciekawością oglądacie reportaże o duchach, nawiedzonych przedmiotach i miejscach? „Paranormalne. Prawdziwe historie nawiedzeń” z całą pewnością wpisują się w ten klimat. Michał Stonawski przeprowadza czytelnika przez historie na fatach, w których działy się niepokojące rzeczy. Poznajemy opowieść Edyty, która przeżyła koszmar w szpitalu psychiatrycznym „Zofiówka”, właścicielek domu opieki, które same musiały odprawiać egzorcyzmy, mieszkańców Turzy Wielkiej, w której podobno straszy, ale oni w to nie wierzą. To tylko część rzeczy, które możemy dowiedzieć się z tej pozycji.

  Szczerze powiedziawszy, książka nie wywołała u mnie ciarek na plecach. Oczekiwałam czegoś, co mną wstrząśnie, a otrzymałam dużo krążenia wokół tematu, domysłów autora, ciekawostek historycznych, ale samych akcentów paranormalnych według mnie, w tej książce jest bardzo mało. Czekałam na coś, co mnie zaskoczy, ale z rozdziału na rozdział nudziłam się coraz bardziej. Tak naprawdę nie wiadomo, czy przytoczone historie są prawdziwe, bo nie ma na to żadnych dowodów. Całość jest jakaś taka bez emocji.

  Jeśli miałabym określić gatunek tej pozycji, to stwierdziłabym, że jest to fabularyzowany reportaż, w którym autor przeskakuje z tematu na temat i nieustannie się powtarza. Mroczna okładka, blurb oraz wstęp sprawiają, że chce się po nią sięgnąć, ale dla miłośników zjawisk paranormalnych, literatury z dreszczykiem, będzie ona słaba. Jeśli miałabym ją komuś polecić, to zdecydowanie bardziej według mnie spodoba się ona laikom w tej tematyce.

  Myślę, że sam pomysł na książkę jest dobry, tylko jego wykonanie poszło nieco gorzej. Może gdyby styl byłby inny, to mniej bym marudziła, ale obecnie uważam, że pozycję tę można przeczytać, lecz nazwalałabym ją rozrywką „na jeden raz”. Myślę, że więcej po nią nie sięgnę i dam szansę, by ktoś inny mógł ją przeczytać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Historie nawiedzeń.

  Duchy,
  nawiedzenia, sytuacje nie do wyjaśnienia w sposób naukowy… Wspomniane zjawiska to sedno tej książki. Czy się w nie wierzy, czy nie – to już sprawa indywidualna. Michał Stonawski opowiada tutaj jedynie pewne historie, a czy dacie im wiarę, to już wasza sprawa. Jednakże trudno jest zbyć zamieszczone tu opowieści zwykłym machnięciem ręki. I to tym bardziej, że autor nie opowiada o jakichś przypadkach z dalekich stron, lecz o historiach, które miały miejsce w różnych zakątkach naszego kraju – być może tuż obok Was?

  Spore wrażenie robi już od samego początku to, że opisane w książce opowieści oparto na faktach. Przez fakty rozumieć tu należy bazowanie na dostępnej dokumentacji (o ile takowa została sporządzona) oraz na relacjach świadków. Stonawski udał się osobiście w miejsca, o których napisał. Od strony faktograficznej nie ma się więc do czego tutaj przyczepić. Dyskusyjna – jak zawsze w tego typu opowieściach – pozostaje kwestia, czy dawać temu wszystkiemu wiarę. Czy też nie.

  Opisane w książce historie dotyczą dość szerokiego spektrum zjawisk. Będzie zatem opowieść o lewitującym krzyżu, o nawiedzonych pustostanach, o bloku samobójców, o duchach, a także o nawiedzonej wsi, której mieszkańcy z podziwu godną konsekwencją ukrywali fakt, że mieszkające we wsi dziecko zostało opętane. Pojawią się tutaj także relacje o duchach z czasów II Wojny Światowej i historie mniej lub bardziej udanych egzorcyzmów (z relacjami samych egzorcystów włącznie). Będziemy mogli przeczytać także o historii, w której egzorcysta uciekł z miejsca nawiedzenia, a sam obrzęd musiał zostać przeprowadzony przez niewykwalifikowanych cywilów…

  Historie są barwne i z całą pewnością działają na wyobraźnię. Osobiście uwielbiam tego rodzaju opowieści, dlatego też przeczytałem książkę niemalże jednym tchem! :) Oddać bowiem trzeba autorowi, że potrafi ON pisać i opowiadać. Narracja jest bez zarzutu, jest ciekawa i potrafi wciągnąć czytelnika bez reszty. A same historie w sporej części przypadków są w stanie zjeżyć włos na głowie i przyspieszyć bicie serca. Jeśli więc lubicie tego rodzaju klimaty – oto coś dla Was!

  Na koniec pozostaje kwestia tego, co zawsze – czy należy w to wszystko wierzyć… I im bardziej się nad tym zastanawiam, tym bardziej wydaje mi się, że książka ta ani nikogo tak do końca nie przekona, ani nikogo w sposób definitywny nie zrazi do zjawisk paranormalnych. Po pozycję tę sięgną zapewne albo wielbiciele takich opowieści, albo czytelnicy po prostu żądni sensacji, tudzież dreszczyku emocji. Nieprzekonani zapewne nawet jej na półkach nie zauważą. To, jak sądzę, kwestia ukształtowanego światopoglądu – albo się w takie rzeczy wierzy, albo nie.

  Ci jednak, którzy takie tematy lubią i/lub w nie wierzą… będą prawdopodobnie zachwyceni :) Niezależnie od potencjalnych rozważań nad prawdziwością opisanych historii oraz nad prawdomównością świadków książka robi spore wrażenie. I to zarówno za sprawą treści, jak również podejścia autora do całego tematu, Michał Stonawski wykazał się tutaj bowiem naprawdę dużym profesjonalizmem. Same tylko materiały do książki zbierał ON przez dwa lata! A wszystkie relacje świadków i opisy zdarzeń starał się przedstawić możliwie z każdej strony i przy uwzględnieniu wszystkich możliwych zmiennych. Nie da się co prawda zaprzeczyć, że w narracji autora mocno przebija wiara w to, że to wszystko rzeczywiście się wydarzyło, a zjawiska paranormalne, duchy i nawiedzenia to oczywista część naszej codzienności, ale jak wspomniałem na wstępie – ciężko zbyć to machnięciem ręki. Możecie w to wszystko wierzyć lub nie, ale – tak czy inaczej – zapraszam Was do tego, aby opinię wyrobić sobie samemu.

  Książka zrecenzowana dzięki uprzejmości Księgarni [Adres usunięty]

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Najczęściej kupowane razem
Warto zwrócić uwagę na...
eBook Dziedzictwo Manitou mobi epub 0/5 Nasza cena:
19,47 zł 22,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Dziedzictwo Manitou mobi epub

Prezentujemy pierwszą w Polsce antologię opowiadań grozy dedykowaną mistrzowi horroru Grahamowi Mastertonowi. Rodzimi kreatorzy demonów jutra – jak określił ich we wstępie mentor – prezentują utwory w znacznym stopniu nawiązujące do jego twórczości. W Dziedzictwie Manitou odnajdziecie płaszczyzny,...
eBook Dziwne dni pdf mobi epub 0/5 Nasza cena:
7,08 zł 10,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Dziwne dni pdf mobi epub

Żyjemy w epoce absurdu, gdzie jednocześnie promowana jest rozwiązłość i wstrzemięźliwość, wolność religijna i odrzucenie religii, wolność słowa i autocenzura, czy wolność światopoglądowa i jednocześnie napiętnowanie różnych ideologii. To absurd, w którym się gubię, otumaniony wszechobecnym zgrzytem...
Polowanie na prawdziwego psa. Po drugiej stronie odznaki 0/5 Nasza cena:
28,99 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Polowanie na prawdziwego psa. Po drugiej stronie odznaki

Kiedy Borys przyjechał do wulkanizatora, by wymienić zepsutą oponę, majster tylko rzucił okiem na koło. - Ma pan szczęście, że strzeliła przy sześćdziesiątce. Na autostradzie wkładaliby pana do worka. Profesjonalnie przecięta. Fachowa robota. Myślałem, że porachunki mafijne to już przeszłość. Borys...
Bashobora. Człowiek, który wskrzesza zmarłych 4/5 Nasza cena:
30,17 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bashobora. Człowiek, który wskrzesza zmarłych

Pewnego dnia w ugandyjskim sierocińcu prowadzonym przez o. Johna Bashoborę zrobił się tumult. Po chwili do jego biura przybiegli pracownicy niosąc na rękach martwe dziecię. – Wziąłem je w objęcia i powtarzałem „I love you”. I to dziecko ożyło. Wróciło i jest z nami. Fragment książki 58 tysięcy –...
Światło bramki. Opowieść o piłkarzach, trenerach, klubach i pięknej grze 0/5 Nasza cena:
35,99 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Światło bramki. Opowieść o piłkarzach, trenerach, klubach i pięknej grze

W piłce nie chodzi o wygrywanie. W piłce chodzi o piękno i styl. Maradona krzyczy, że nie jest maszyną do uszczęśliwiania innych. Lewandowski staje się prawdziwie wielki dopiero wtedy, gdy zaczyna płakać. Cruyff wymyśla piłkę na nowo. Guardiola we wszystko wątpi. Bielsa żałuje, że po boisku nie...
Niedługie życie 5/5 Nasza cena:
28,27 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niedługie życie

Przejmujące rozmowy lekarza z rodzicami chorych dzieci Nikt nie chce tej książki przeczytać. Nikt nie chce być bohaterem tych opowieści. Nikt nie chce słuchać o tym, jak wygląda życie śmiertelnie chorego dziecka. Nikt nie chce uwierzyć, że decyzja o urodzeniu takiego dziecka wcale nie jest tą...
Zdarzyło się naprawdę 4/5 Nasza cena:
30,10 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zdarzyło się naprawdę

W 2005 roku nagrano ukrytym mikrofonem i kamerą 53-letniego dziennikarza, który proponował 16-latce zakup telefonu w zamian za seks. Zgodziła się bez zastanowienia. Niedługo po tym kilka dziewczyn z przerażającą szczerością opowiedziało, dlaczego to robią i co z tego mają. Reportaż radiowy stał się...
Początek końca? Rozmowy o lodzie i zmianie klimatu 5/5 Nasza cena:
32,34 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Początek końca? Rozmowy o lodzie i zmianie klimatu

Potrafią śpiewać nocą. Są nawet na Marsie. Skrywają prastare bakterie i wirusy z czasów, gdy po Ziemi chodziły mamuty. Lodowce – to od nich zależy nie tylko przyszłość Ziemi, ale także nasza codzienność. Jedyny taki reportaż o lodzie i zmianie klimatu, który odpowiada na pytania nawet najbardziej...
Seksuolożki. Nowe rozmowy 5/5 Nasza cena:
29,28 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Seksuolożki. Nowe rozmowy

"Większość wizyt u seksuologa to historia wstydu". A jedna książka to za mało, by je wszystkie opowiedzieć. Kontynuacja bestsellerowej książki "Seksuolożki. Sekrety gabinetów". Z jakimi problemami na terapię do seksuologa zgłaszają się polskie pary? Dlaczego kobiety boją się odmawiać seksu? Czy...
Polacy pod tęczową flagą 5/5 Nasza cena:
28,47 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Polacy pod tęczową flagą

Ludzie, nie ideologia. Andrzej Szwan ma osiemdziesiąt trzy lata, pamięta jeszcze drugą wojnę światową i powstanie warszawskie. W latach sześćdziesiątych poznał swoją pierwszą miłość, a dziś podbija estrady jako Lulla La Polaca, najstarsza w Polsce drag queen. Ewelina i Kasia są parą od prawie...
Klerycy. O życiu w polskich seminariach 4/5 Nasza cena:
27,09 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klerycy. O życiu w polskich seminariach

Cała prawda o życiu w polskim seminarium. Dla części kleryków pójście do seminarium było najlepszą decyzją w życiu, dla innych – początkiem dramatu. Są tacy, którzy uznają sens narzuconych zasad, i tacy, którzy nie wytrzymują izolacji i kontroli przełożonych. Dla jednych celibat to wartość, dla...
Obrońcy mórz piraci morscy terroryści i polski oficer ochrony statków 0/5 Nasza cena:
30,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Obrońcy mórz piraci morscy terroryści i polski oficer ochrony statków

Wojna domowa w Somalii obraca ten kraj w gruzy. Nikt nie pilnuje granic. Nie ma komu bronić zwykłych ludzi. Dla nich to piekło na ziemi. Dla reszty świata - eldorado. Na somalijskie wody terytorialnie bezkarnie wpływają statki międzynarodowych koncernów. Topią w morzu toksyczne odpady. Organizują...
Wybrane bestsellery
Skazanie. Joanna Chyłka. Tom 15 5/5 Nasza cena:
23,58 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Skazanie. Joanna Chyłka. Tom 15

Po odzyskaniu prawa do wykonywania zawodu Joanna Chyłka liczy na podjęcie głośnej obrony, która wprowadzi jej karierę z powrotem na odpowiednie tory. Otrzymuje jednak sprawę, którą nikt inny nie chciał się zająć – w dodatku po raz pierwszy to ona ma wystąpić w charakterze oskarżyciela...
Gra Pucio. Pierwsze zabawy Nasza Księgarnia 5/5 Nasza cena:
22,26 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gra Pucio. Pierwsze zabawy Nasza Księgarnia

Gra Pucio Pierwsze Zabawy Wreszcie są! Długo wyczekiwane, mądre i piękne zabawki z PUCIEM! Uwielbiany przez dzieci i rodziców bohater bestsellerowej serii Marty Galewskiej-Kustry, fenomenalnie ilustrowanej przez Joannę Kłos, w końcu wykracza poza karty książek i pojawia się także w grach...
Magnetyczna mapa świata Brimarex 5/5 Nasza cena:
69,82 zł 77,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Magnetyczna mapa świata Brimarex

Brimarex Top Bright Magnetyczna mapa świata Magnetyczna mapa świata firmy Top Bright. Pozwól swojemu dziecku rozwijać zdolności językowe i topograficzne od najmłodszych lat! Duża, kolorowa, edukacyjna, 88 elementowa mapa świata z opisami w języku polskim pomoże Twojemu dziecku od najmłodszych lat...
Stary człowiek i morze 5/5 Nasza cena:
24,23 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stary człowiek i morze

Wracamy do tej książki całe życie, bo klasyka dziś okazuje się niezwykle aktualna. Rybak Santiago po wielu dniach bezowocnych połowów postanawia samotnie wypłynąć na dalekie wody, aby udowodnić wszystkim, że jeszcze nie jest bezużytecznym starcem. Jego przynętę połyka imponujący marlin. Santiago...
Mortalista 4/5 Nasza cena:
27,25 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mortalista

Od śmierci nie można uciec. Nigdzie. W trakcie sprzątania domu, w którym niedawno natrafiono na zwłoki, zostaje odnaleziona sieć tuneli. Firma specjalizująca się w porządkowaniu miejsc zbrodni, odnajduje w nich makabrycznie upozowane ciała dzieci. Czy lubiany przez wszystkich, emerytowany...
LEGO Marvel Avengers Mechaniczna zbroja Wolverine'a 76202 5/5 Nasza cena:
36,79 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Marvel Avengers Mechaniczna zbroja Wolverine'a 76202

Zestaw rozszerzający do zabawy w nurkowanie i pływanie na grzbiecie delfina! Przygotuj się na fantastyczną zabawę na plaży. Przebiegnij przez drewniany pomost, ale uważaj na wyskakujące z wody Cheep Cheepy! Wskocz do wody z trampoliny, robiąc przy tym imponujące salta, aby zdobyć dodatkowe cyfrowe...
Kicia Kocia mówi: "Dzień dobry!" w języku ukraińskim 5/5 Nasza cena:
9,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kicia Kocia mówi: "Dzień dobry!" w języku ukraińskim

Киця-Миця! Історії про Кицю-Мицю підкорили серця...
LEGO Minecraft Królicza farma 21181 5/5 Nasza cena:
98,90 zł 139,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Minecraft Królicza farma 21181

LEGO® Minecraft® Królicza farma 21181 - zestaw konstrukcyjny i króliczy domek do zabawy; świetny prezent dla graczy w Minecrafta; zawiera tresera, króliki i zombie; fajny prezent dla dzieci i graczy od 8 lat (340 elementów) Przygody z gry Minecraft® w domu w kształcie ogromnego królika Zbuduj...
Ciężarówką przez Galaktykę 5/5 Nasza cena:
104,96 zł 139,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ciężarówką przez Galaktykę

Wyzysk i Spółka, międzygalaktyczny lider rozwiązań sanitarnych, zaprasza do swojego elitarnego zespołu galaktycznych kierowców! Jedyne, czego oczekujemy, to otwarty umysł i nastawienie na cel. Zbuduj statek kosmiczny swoich marzeń z naszych znamienitych rur kanalizacyjnych i poleć nim w przestrzeń....
Cienie zła 5/5 Nasza cena:
24,55 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cienie zła

Stare zbrodnie są jak drzewa. Głęboko zapuszczają korzenie. Podobno nie ma zbrodni idealnej. Niektórzy mordercy są jednak bardzo sprytni. Nie mają skrupułów, wyrzuty sumienia nie mącą im precyzji myślenia. Zdają się nie mieć ludzkich cech, a przede wszystkim słabości. Ale dla pewnego mordercy...
Ani żadnej wyspy. Rozmowy o Rosji i Ukrainie 5/5 Nasza cena:
39,04 zł 43,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ani żadnej wyspy. Rozmowy o Rosji i Ukrainie

Książka jest cegiełką, ze sprzedaży której część dochodu przekazana zostanie Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz pomocy Ukrainie. Ani żadnej wyspy. Rozmowy o Rosji i Ukrainie, to – przygotowane specjalnie na potrzeby tej książki – wywiady z reporterami, pisarzami, dziennikarzami i specjalistami od...
Noc na ulicy Czereśniowej 5/5 Nasza cena:
24,69 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Noc na ulicy Czereśniowej

Pełna zabawnych szczegółów, sympatycznych postaci i ujmująco codziennych sytuacji książka obrazkowa, w której nie pada ani jedno słowo. Nocna wyszukiwanka z bestsellerowej serii, która podbiła świat. Zapada noc. Ludzie i zwierzęta układają się do snu. Ale nie wszyscy spędzą tę noc w ciepłym łóżku....
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula