Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo: Tekturka
Seria: Pan Miś
Oprawa: Twarda
Rok wydania: 2022
Ilość stron: 40
Opis

Nierzadko zdarza się, że nawet najbardziej wyczekiwany moment, jakim jest upragniony sen, staje się prawdziwym wyzwaniem. Dzieci często zmagają się z trudnościami w zasypianiu, a ta urocza książka dla dzieci w mistrzowski sposób porusza ten uniwersalny problem. Oto przed nami „Pan Miś nie może zasnąć” – wzruszająca i pełna ciepła rymowana opowieść z uwielbianej przez najmłodszych serii o Panu Misiu, autorstwa Karmy Wilson, z pięknymi ilustracjami Jane Chapman i czułym przekładem Barbary Supeł.

Gdy w lesie nadszedł czas na długi, zimowy sen, wszystkie zwierzęta szykują się do odpoczynku. Niestety, tytułowy Pan Miś nie może zasnąć. Wierci się, kręci, próbuje wszelkich sposobów, ale zimowa drzemka nie chce nadejść. Czy to nie frustrujące, gdy świat dookoła zapada w spokojny sen, a Ty sam nie możesz znaleźć ukojenia? Na szczęście Pan Miś ma wspaniałych przyjaciół, którzy nie zostawiają go samego w potrzebie. Mysz, Borsuk, Kret, Kruk, Zając, Suseł, Strzyżyk i Sowa – cała gromada leśnych mieszkańców gotowa jest pomóc swojemu wielkiemu przyjacielowi.

Czym leśni przyjaciele spróbują utulić Misia do snu? Może miętowa herbatka, która rozgrzewa i relaksuje? A może spokojne, kojące kołysanki śpiewane miękkimi głosami? Ta piękna, rymowana opowieść zabiera małych czytelników w podróż po świecie empatii i wzajemnej troski, pokazując, jak ważna jest pomoc i wsparcie ze strony bliskich. Każda strona tej książki to zaproszenie do wspólnego przeżywania emocji z bohaterami, do snucia marzeń i do nauki o prawdziwej wartości przyjaźni. To nie tylko historia o zasypianiu, ale przede wszystkim o tym, że nawet w najprostszych kłopotach można liczyć na życzliwość i gotowość do działania ze strony tych, których kochamy.

Urocza opowieść o Panu Misiu i przyjaźni

Książka „Pan Miś nie może zasnąć” to prawdziwa gratka dla najmłodszych. Jej delikatny, rymowany tekst jest melodyjny i łatwo wpada w ucho, co czyni lekturę niezwykle przyjemną zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Wielu odbiorców zwraca uwagę na przystępność języka i powtarzalność fraz, które sprzyjają rozwijaniu umiejętności językowych i pamięci u maluchów. Opowieść w naturalny sposób angażuje, budząc ciekawość, czy Panu Misiowi w końcu uda się zasnąć, i ucząc, że każda trudność, nawet ta z pozoru błaha, może zostać przezwyciężona dzięki wspólnemu wysiłkowi i dobrym chęciom.

To idealna propozycja na wieczorną lekturę, która wprowadzi dziecko w spokojny nastrój przed snem. Czytelnicy doceniają, że historia jest ciepła, pozbawiona lęku i napięcia, a jej rytmiczność działa uspokajająco. Subtelne ilustracje Jane Chapman, pełne leśnych barw i sympatycznych postaci, dodatkowo wzbogacają narrację, pozwalając dzieciom śledzić przygody bohaterów także wzrokowo. Książka jest ceniona za budowanie pozytywnych emocji i promowanie wartości takich jak życzliwość, współczucie i bezinteresowna pomoc. To wspaniała okazja, by porozmawiać z dzieckiem o tym, jak ważne jest wspieranie się nawzajem i jak nawet małe gesty mogą przynieść wielką ulgę.

Wartościowa lektura na dobranoc z Panem Misiem

Seria o Panu Misiu jest znana z wysokiej jakości wykonania, a „Pan Miś nie może zasnąć” nie jest wyjątkiem. Książka wydana jest w twardej oprawie, co sprawia, że jest trwała i odporna na intensywne użytkowanie przez małe rączki. To istotne, ponieważ wielu rodziców podkreśla, że ich pociechy chętnie wracają do tej historii wielokrotnie, traktując ją jako ukochaną pozycję na dobranoc. Solidne wykonanie gwarantuje, że ta urocza rymowana opowieść będzie towarzyszyć Waszej rodzinie przez długi czas, stając się elementem wieczornych rytuałów.

Przygotuj się na chwile pełne czułości i wspólnego śmiechu, gdy będziecie towarzyszyć Misiowi i jego przyjaciołom w ich wzruszającej misji. Ta pozycja to więcej niż zwykła bajka – to zaproszenie do budowania silniejszych więzi rodzinnych poprzez wspólne czytanie. Daj się porwać magii ciepłej narracji i poznaj świat, w którym przyjaźń potrafi pokonać każdą trudność, nawet taką jak niemożność zaśnięcia.

Sięgnij po tę wspaniałą książkę i przekonaj się, jak Pan Miś w końcu znajdzie swój upragniony sen!

Czy treść książki jest napisana wierszem ułatwiającym czytanie dziecku?

Tak, ta publikacja to w pełni rymowana opowieść, która wspiera rozwój słuchu fonematycznego u najmłodszych. Tłumaczenie Barbary Supeł zapewnia płynny rytm i melodyjność tekstu, co skutecznie przyciąga uwagę malucha podczas lektury. Dzięki rymom dzieci szybciej zapamiętują treść i chętniej angażują się we wspólne powtarzanie fraz. Prosta struktura zdań sprawia, że historia jest w pełni zrozumiała nawet dla dwuletnich dzieci.

Jaki nastrój dominuje w książce "Pan Miś nie może zasnąć"?

Książka "Pan Miś nie może zasnąć" utrzymana jest w spokojnym, wyciszającym klimacie idealnym do wspólnego czytania bezpośrednio przed snem. Fabuła koncentruje się na tematyce zimowego odpoczynku oraz bezinteresownej pomocy leśnych zwierząt. Stonowane ilustracje Jane Chapman i opisy przygotowań do snu pomagają dziecku odprężyć się po dniu pełnym wrażeń. Jest to klasyczna opowieść budująca u małego czytelnika poczucie bezpieczeństwa i bliskości.

Dla kogo ta publikacja może okazać się zbyt prosta?

Książka ta nie jest odpowiednim wyborem dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które poszukują rozbudowanych przygód i skomplikowanej akcji. Ze względu na krótką, rymowaną formę i przewagę ilustracji nad tekstem, pozycja ta jest dedykowana głównie niemowlętom oraz przedszkolakom. Starsze dzieci mogą uznać fabułę za zbyt przewidywalną i mało angażującą pod kątem intelektualnym. Skupienie na jednym wątku sprawia, że jest to produkt typowo wyciszający, a nie edukacyjno-przygodowy dla starszaków.

Jakie konkretnie zwierzęta pomagają głównemu bohaterowi w zaśnięciu?

W opowieści pojawia się liczna grupa leśnych przyjaciół, w tym Mysz, Borsuk, Kret, Kruk, Zając, Suseł, Strzyżyk oraz Sowa. Każda z postaci wnosi swój wkład w usypianie Misia, oferując mu ciepłą, miętową herbatkę lub śpiewając kojące kołysanki. Obecność wielu bohaterów pozwala dziecku na naukę rozpoznawania różnych gatunków zwierząt zamieszkujących las. Wspólne starania zwierząt podkreślają wartość empatii i siłę przyjaźni w codziennych relacjach.

Czy ta historia pomaga dziecku w wieczornym wyciszeniu?

Tak, fabuła oparta na rytuałach zasypiania stanowi doskonałe narzędzie wspierające wieczorną rutynę każdego malucha. Tekst koncentruje się na powolnym procesie uspokajania bohatera, co naturalnie przygotowuje dziecko do nocnego odpoczynku. Motyw zimowego snu niedźwiedzi jest świetnym pretekstem do rozmowy o znaczeniu regeneracji organizmu. Książka kończy się wyciszającym finałem, który ułatwia dziecku spokojne przejście w fazę snu.

Szczegóły
  • Autorzy: Jane Chapman, Wilson Karma
  • Wydawnictwo Tekturka
  • Seria Pan Miś
  • Oprawa: Twarda
  • Rok wydania: 2022
  • Ilość stron: 40
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788396449603
  • Język: polski
  • Oryginalny tytuł: Bear Can't Sleep
  • Tłumacz: Supeł Barbara
  • ISBN: 9788396449603
  • EAN: 9788396449603
  • Wymiary: 287 x 257 x 10 mm
  • Ostrzeżenia i pozostałe informacje:
  • Dane producenta: TEKTURKA Krzysztof Starok, ul. Jutrzenki 3 / 57, 20-538 Lublin, Polska, sklep@wydawnictwo-tekturka.pl
  • Dane osoby odpowiedzialnej:
Recenzje książki Pan Miś nie może zasnąć (5)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Justyna D. w dniu 2022-12-07
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Ta książeczka jest tak urocza i piękna, że pokochacie ją już na starcie.

    Pan Miś nie może zapaść w sen Zimowy i leśne zwierzątka pomagają mu tego dokonać. Miś robi wiele rzeczy, ale sen nie nadchodzi. Co takiego zrobi, by zasnąć?

    Myślę, że jest to taka bajeczka, która dla dzieciaków z problemem zasypiania się sprawdzi. Każdy z nas ma czasem kryzys, że choćby nie wiem jak chciał to sen nie nadchodzi. I tutaj wkraczają przyjaciele, którzy pomagają mu się z tym uporać. Zostało to w bardzo fajny sposób pokazane, że na przyjaciół można liczyć w każdej chwili.

    Historia Pana Misia nie jest obszerna. Zawiera zaledwie 40 stron, które zawierają mało tekstu na stronie, ale za to obrazki są przyjemne dla oka, wywołują uśmiech zarówno na twarzy dzieci jak i dorosłych. Książeczka idealnie nada się i dla mniejszych i większych dzieci, bo strony nie są pełne liter i każde dziecko wysiedzi przy tej lekturze. Dodatkowo spora czcionka ułatwia czytanie i spokojnie dzieciaczki uczące się czytać mogą na niej próbować, bo słowa są łatwe, a zdania rymowane.

    Nam bardzo się podobała. Jest przystępna dla dzieci, czyta się szybko i dziecko chce do niej wracać po kilka razy. U nas Pan Miś przyjął się naprawdę dobrze. Czytaliśmy już kilka razy i za każdym razem coś nowego jest do "obgadania". Dlatego z czystym sumieniem możemy polecić wam historię niedziwiedzia, który nie może zapaść w sen Zimowy.( Oj chętnie bym się wymieniła z nim😂 )

    Książeczka idealnie sprawdzi się też na prezent, więc Zamawiajcie póki jeszcze jest i by doszła do świąt. Dzieci na pewno będą zachwycone z takiego prezentu.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzent Wybitny
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Aneta S. w dniu 2022-11-27
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Urocza, pięknie ilustrowana książka dla dzieci. Główny bohater, pan Miś od razu wzbudza sympatię i sprawia, że do tej książki chce się wracać. Świetna propozycja na wspólną lekturę z dzieckiem.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Aneta G. w dniu 2022-11-21
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Picturebooki to ten rodzaj książek dla dzieci, który ma szczególne miejsce w moim sercu. Uwielbiam, gdy obraz pełni istotną rolę w publikacjach skierowanych do młodszych czytelników, a tego picturebookom odmówić nie można. Tutaj obraz czasem pełni nawet ważniejszą rolę, a już na pewno równorzędną z tekstem. I właśnie dlatego powinien być dopracowany i przyjemny w odbiorze.

    „Pan Miś nie może zasnąć” to kolejna część przygód sympatycznego bohatera, który – wydaje się – wszystko robi na opak. Gdy je, to bez opamiętania, a gdy nadchodzi pora, by zasnąć, to sen – na przekór – nie chce przyjść. Tym, co urzeka w tej serii, jest wsparcie przyjaciół. Trzeba przyznać, że Pan Miś przyjaciół ma naprawdę troskliwych i pomysłowych, bo leśne zwierzęta prześcigają się w pomysłach dotyczących tego, jak sprawić, żeby ich kolega zasnął. Z jakim skutkiem? Nie zdradzę, nie chcąc psuć Wam przyjemności z czytania tej uroczej opowieści.

    Tak jak poprzednia część, ta również jest rymowana, co zwiększa atrakcyjność tekstu w oczach młodych (i nie tylko) odbiorców. Przyznaję, że czyta się to naprawdę przyjemnie.

    Mam trochę zagwozdkę, jeśli chodzi o docelową grupę wiekową czytelników. Bo tak naprawdę takie książki dla dzieci spodobają się i maluszkom, i starszym przedszkolakom – sprawdzałam. I to jest prawdziwa sztuka, bo tekstu nie ma tu wiele, a jednak pięcio czy sześciolatki także słuchają tej historii z przyjemnością. Tym większe brawa dla autorki.

    Warto wspomnieć, że książka ma sporą czcionkę, dzięki czemu starsze dzieci, które powoli wkraczają w świat samodzielnego czytania, mogą z powodzeniem doskonalić tę umiejętność.

    Polecam!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Natalia G. w dniu 2022-11-17
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Urocza i pełna ciepła, rymowana opowiastka o Panu Misiu, który ma straszne kłopoty. Otóż nie może zasnąć! Wierci się, kręci, stara się bardzo i nic z tego. Czy jest jakiś rodzic, który choć raz nie doświadczył takiej sytuacji? A może pomocne będzie czytanie tej książeczki na dobranoc? A może skorzystanie z jednego z pomysłów przyjaciół Misia? To pięknie wydana książeczka, w twardej oprawie, dziecko słucha z zainteresowaniem, obrazki są miłe dla oka. Dobry wybór dla maluszka do czytania przed snem.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Emilia T. w dniu 2022-10-24
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Lektura adresowana jest do najmłodszych dzieci i jest to jeden z trzech tytułów wydanych w ramach serii poświęconej przygodom Pana Misia...

    Głównym bohaterem opowiastki jest tytułowy Miś. Zbliża się zima, ale on pomimo usilnych starań nie może zasnąć. Miś próbował już wszystkiego, ale mimo to upragniony sen wciąż nie nadchodził. Przyjaciele, którzy przyszli do jego gawry aby sprawdzić czy już śpi postanowili mu pomóc. Kto odwiedził Misia i czy ostatecznie udało mu się zapaść w zimowy sen?

    Przygoda Pana Misia przedstawiona została w formie wierszowanej opowiastki. Historyjka choć krótka i prosta jest wyjątkowo urocza, ciepła i tak piękna, że pokochają ją wszystkie maluchy, a i ci nieco starsi z przyjemnością się z nią zapoznają. Lektura zachwyca w każdym calu nie tylko samą treścią, ale także fantastycznymi kolorowymi ilustracjami.

    W ramach serii dostępne są obecnie jeszcze dwa inne tytuły "Pan Miś jest głodny" oraz "Święta Pana Misia". Ten na pewno doskonale sprawdzi się w roli wieczornej czytanki. Gorąco polecam. ;)

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz

Jeśli Pan Miś nie może zasnąć Cię poruszyła, sprawdź również

Jeśli podczas wieczornych rytuałów często sięgacie po ciepłe, rytmiczne historie o zwierzętach i przyjaźni, zapewne spodoba się też zbiór podobnych tytułów. Poniżej znajdziesz propozycje, które podtrzymują kojący nastrój przed snem, poruszają dziecięce emocje lub oferują spokojne zajęcia do wspólnego odkrywania.

  1. 1. Jak tata pokazał mi wszechświat, Eva Eriksson

    Opowieść o spacerze z tatą i obserwacji wszechświata to poetycka, czuła propozycja, która rozwiewa dziecięce ciekawości przed snem. Ten tytuł uczy uważności i zachęca do patrzenia na świat z zachwytem nad drobnymi szczegółami. Delikatny humor i ciepły ton sprawiają, że książka świetnie sprawdza się jako wieczorna lektura. To doskonały wybór dla rodzin, które lubią rozmawiać o przyrodzie i kosmosie tuż przed zaśnięciem.

  2. 2. Mama Mu sprząta, Jujja Wieslander

    Mama Mu to zabawna, nieco przewrotna seria o zwykłych czynnościach w nietypowym wydaniu, która rozładuje napięcie i wzbudzi śmiech po bardziej kojących historiach. Przygody krowy i jej przyjaciół pokazują, że codzienne sprawy można opowiedzieć w sposób lekki i pełen humoru. Dzięki temu lektura pomaga zakończyć wieczór w pogodnym nastroju. To dobry wybór, gdy chce się wprowadzić trochę psotnego humoru do rutyny czytania.

  3. 3. Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie. Albert Albertson. Tom 2, Gunilla Bergström

    Przygody Alberta to ciepłe, codzienne obserwacje z punktu widzenia kilkulatka - idealne, gdy chce się sięgnąć po coś znajomego po lekturze o leśnych przyjaciołach. Książki tej serii pomagają dzieciom rozpoznać swoje emocje i zachowania, a jednocześnie bawią błahymi, realnymi sytuacjami. Styl opowieści sprzyja identyfikacji młodego czytelnika z bohaterem i buduje poczucie, że problemy są częścią życia. Lektura wspiera rozmowy o nawykach i porannych bądź wieczornych przyzwyczajeniach.

  4. 4. Łamigłówki Połącz punkty, Jarosław Żukowski

    Zestaw łamigłówek 'Połącz punkty' oferuje skupioną, manualną zabawę, która może pomóc w wyciszeniu i uporządkowaniu myśli po historyjkach z Pana Misia. Proste zadania rozwijają orientację przestrzenną i cierpliwość, a efekt rysunku daje satysfakcję i spokój. Materiał można wykorzystać jako fragment wieczornego rytuału, kiedy dziecko potrzebuje aktywności bez nadmiernej stymulacji. To propozycja dla rodzin ceniących kreatywne, spokojne zabawy.

  5. 5. Rok w lesie, Emilia Dziubak

    Emilia Dziubak maluje las pełen życia i rytmów przyrody - doskonałe uzupełnienie dla tych, którzy polubili leśnych bohaterów Pana Misia. Obserwowanie, kto śpi, a kto jest aktywny o różnych porach, może pomóc dzieciom zrozumieć naturalne cykle i własne potrzeby snu. Bogactwo szczegółów na kartach zachęca do wspólnego wyszukiwania postaci i opowiadania mini-historii. To spokojna, obrazowa podróż przez pory roku.

  6. 6. Kolorowanka. Zwierzęta w lesie, Jarosław Żukowski

    Kolorowanka ze zwierzętami z lasu to propozycja na spokojne, kreatywne chwile po czytaniu - odpowiednia dla małych miłośników Pana Misia. Kolorowanie uspokaja, rozwija motorykę i koncentrację, a przy tym pozwala dłużej pozostać w nastroju bliskim leśnym opowieściom. Proste ilustracje są przyjazne dla przedszkolaków i zachęcają do wspólnej zabawy z rodzicem. To praktyczna forma wyciszenia przed snem.

  7. 7. Teczka edukacyjna 4-latka

    Teczka edukacyjna dla czterolatka oferuje zadania, które zajmują i rozwijają - przydatne, gdy po lekturze Pana Misia chce się jeszcze przez chwilę zająć dziecko. Łamigłówki i ćwiczenia wspierają koncentrację oraz logiczne myślenie w przyjaznej formie. Materiały można wykorzystać jako część wieczornego rytuału, kiedy chce się wprowadzić krótką, angażującą zabawę przed snem. Praktyczne i twórcze zadania pomagają łączyć naukę z relaksacją.

  8. 8. Gimnastyka języka. Kapitan Nauka. Loguś bawi się słowami. Zabawy logopedyczne

    Zeszyt z ćwiczeniami logopedycznymi to propozycja, która może towarzyszyć codziennej praktyce mowy i zabaw dźwiękiem po wieczornej lekturze. Proste gry i zabawy z bohaterami angażują małe usta i pomagają w rozwijaniu prawidłowej wymowy przez zabawę. Krótkie ćwiczenia można wpleść w rytuał przed snem, jako przyjemne uspokojenie i trening jednocześnie. To pomocne narzędzie dla dzieci, które uwielbiają mówić i śpiewać razem z dorosłymi.

  9. 9. Bubu już mówi. Szukaj mnie! interaktywna książeczka do stymulacji mowy dziecka od 2. do 5. roku życia, Anna M. Buszkiewicz

    Interaktywna książeczka 'Bubu już mówi' zachęca do wspólnej zabawy i stymulacji mowy, co jest doskonałym uzupełnieniem wieczornych rytuałów z Pana Misiem. Krótkie zadania i proste polecenia sprzyjają aktywności językowej, a jednocześnie budują bliskość podczas czytania. Format zachęca do dialogu i pokazuje, jak poprzez zabawę można wspierać rozwój mowy. To praktyczna propozycja dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym.

  10. 10. 30 kartek super zabawy. Modelki

    Kolorowanki-notes z modelemkami to propozycja dla małych projektantek i projektantów, którzy lubią tworzyć i marzyć przed snem. Krótkie strony z zadaniami pozwalają na szybką, twórczą zabawę bez rozpraszania przed pójściem spać. Intensywne skupienie przy tworzeniu może działać kojąco i dać poczucie zakończenia dnia w twórczy sposób. To dobry wybór dla dzieci, które potrzebują chwili skupienia po czytaniu.

  11. 11. Uczucia Gucia. Gucio nie może zasnąć, Aurelie Chien Chow Chine

    Historia Gucia skupia się na emocjach i trudnościach z zasypianiem, ukazując je w prostej, obrazowej formie, co naturalnie nawiązuje do tematu Pana Misia. Zmienność kolorów w grzywie bohatera pomaga dzieciom nazwać własne uczucia i znaleźć sposób na ich wyciszenie. Książka jest krótka i łatwa do powtórzeń, co bywa uspokajające przed snem. Polecenie tej lektury sprawdzi się, gdy maluch potrzebuje wsparcia w rozpoznawaniu i nazywaniu emocji.

  12. 12. Franklin i przyjęcie u cioci. Franklin i przyjaciele, Paulette Bourgeois

    Franklin i przyjęcie u cioci to ciepła, społeczna historia o relacjach i zabawie w małej społeczności, która pasuje do tematów przyjaźni poruszanych w książce o Panu Misiu. Prosta fabuła i sympatyczni bohaterowie sprzyjają rozmowom o obawach, dumie i wzajemnym wsparciu. Książka jest idealna do wspólnego czytania przed snem, kiedy chce się poruszyć temat bliskości i radości z odwiedzin. To lektura, która buduje poczucie bezpieczeństwa i przynosi uśmiech.

  13. 13. Jesień na ulicy Czereśniowej, Rotraut Susanne Berner

    Ta obrazkowa wyszukiwanka bez słów daje możliwość spokojnego wspólnego przeglądania i opowiadania własnych historii, co świetnie pasuje do wieczornego wyciszania z Pana Misiem. Dzieci mogą samodzielnie śledzić scenki i wymyślać dialogi między postaciami, co rozwija wyobraźnię i umiejętność opowiadania. Delikatna, codzienna atmosfera tych ilustracji sprzyja tworzeniu rutyny przed snem. To propozycja dla rodzin, które lubią ciche, wizualne zabawy.

  14. 14. Proszę się nie bać zaraz pan zaśnie, Wiesław Mikuś

    Reportaże Wiesława Mikusia to zupełnie inny rodzaj lektury, ale łączy je z opowieścią o Panu Misiu motyw troski o drugiego człowieka i znaczenie opieki w trudnych sytuacjach. Dla dorosłych czytających dzieciom może to być inspiracja do szerszych rozmów o empatii i roli opieki medycznej. Teksty są poruszające i ukazują ludzką wrażliwość w ekstremalnych momentach. Warto sięgnąć po nie wieczorem, kiedy nastrój sprzyja refleksji.

  15. 15. Kicia Kocia nie może zasnąć, Anita Głowińska

    Kicia Kocia to seria, która krok po kroku przeprowadza najmłodszych przez wieczorne rytuały i lęki związane z ciemnością, podobnie jak opowieść o Panu Misiu porusza problem bezsenności. Praktyczny, spokojny ton i codzienne sytuacje pomagają oswoić obawy przed snem. Książka sprzyja rozmowie o tym, co można zrobić, gdy pojawia się strach lub niepokój. Idealna do czytania razem, kiedy chce się wprowadzić rutynę i poczucie bezpieczeństwa.

  16. 16. Zielona Mucha I Inne Opowiastki Dla Tych, Co Nie Chcą Zasnąć, Giorgio Parisi

    Zbiór Giorgio Parisi łączy w sobie opowieści pełne ciekawostek przyrodniczych z nutą magii, co świetnie uzupełnia spokojne, leśne historie o Panu Misiu. Krótkie, przystępne opowiastki mogą rozpalić ciekawość dziecka i wprowadzić rozmowy o świecie przed położeniem do łóżka. Ilustracje i ciepły ton tekstów sprawiają, że wieczorna lektura staje się okazją do wspólnego odkrywania. To dobry wybór, gdy chce się połączyć ukojenie z lekką dawką nauki.

  17. 17. Moja walizeczka. Dinozaury

    Walizeczka z dinozaurami łączy kolorowanie z zabawą naklejkami i wygodnym formatem do zabrania - świetna, gdy chce się utrzymać wieczorną rutynę poza domem. Duże, wyraziste obrazki i elementy manualne angażują malucha i pozwalają na dłuższe skupienie w bezpiecznej, zabawowej formie. Taka aktywność może pomóc w stopniowym wyciszeniu przed snem. Dla młodych fanów dinozaurów to radosne dopełnienie leśnych opowieści.

  18. 18. Pan Miś jest głodny, Jane Chapman

    W tej części Pan Miś budzi się po zimowym śnie i mierzy z prostymi, codziennymi potrzebami, co ładnie dopełnia motyw snu i przebudzenia z pierwszej książki. Rymowany, ciepły język i przyjazne ilustracje kontynuują atmosferę serii, ucząc jednocześnie o porach roku i współdziałaniu. Historia o poszukiwaniu jedzenia staje się pretekstem do rozmów o współpracy i dzieleniu się. Dobra lektura na poranne czy wieczorne czytanie.

  19. 19. Pan Miś chrapie, Jane Chapman

    Książka o Panu Misiu, który chrapie, to kolejna odsłona serii utrzymana w łagodnym, rymowanym rytmie, co spodoba się tym, którzy lubią melodie tekstu z 'Panem Misiem nie może zasnąć'. Humorystyczna sytuacja z przyjaciółmi pokazuje, że drobne kłopoty można rozwiązać wspólnie i z uśmiechem. Rymowany tekst ułatwia intonowanie i wprowadza miły, śpiewny nastrój przed snem. To lektura, która bawi i jednocześnie koi.

  20. 20. Pan Miś szuka jajek, Jane Chapman

    Pan Miś w poszukiwaniu jajek to wesoła, pełna przygód opowieść, która rozwija motyw przyjaźni i wspólnego działania znany z historii o zasypianiu. Kolorowe ilustracje i prosta fabuła zachęcają do wspólnego śledzenia akcji i zabaw słownych. Książka świetnie nadaje się do rodzinnego czytania i wzmacniania więzi poprzez śmiech i zabawę. To lekka lektura, która może stać się miłą przerwą między spokojnymi wieczorami.

Każda z tych pozycji może towarzyszyć wieczornemu wyciszeniu na swój sposób - od rymowanych opowieści o przyjaźni, przez ćwiczenia dla małych mówców, po obrazkowe zabawy, które zajmują dzieci przed snem. Niech wieczory będą pełne czułości, śmiechu i odkryć.

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula