Pamiętnik szeptuchy. Dni Mocy. Tom 1

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 14
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Seria
Wydawnictwo
Rok wydania
2020
Ilość stron
608
Inne wersje (1)
Outlet, Książka, op. miękka
za 20,00 zł
Nasza cena: 39,59 zł

Podczas prastarego święta przesilenia wszystko może się zdarzyć. To moment, w którym łączą się ze sobą dwa odległe światy, światło ognisk widoczne jest z daleka, a powietrze drży od magii. Nie wahaj się – wejdź do tej krainy, jeśli tylko masz odwagę!

Natasza nigdy, nawet w najśmielszych snach nie przypuszczała, że jej życie może się tak potoczyć. Jej podróż na Podlasie miała być zwyczajną wycieczką weekendową, która pozwoli jej oderwać się od trudów dnia codziennego. Chciała jedynie odpocząć, zostawić za sobą Warszawę, opuścić na moment pracę, która regularnie wysysała z niej wszystkie siły witalne, zdystansować się od problemów rodzinnych i nieprzewidywalnej matki. Jednak zamiast na łono natury, Natasza trafiła do domu zielarki Salmy.

Kobieta otrzymuje tajemniczy podarunek - w jej ręce trafia stary pamiętnik. Natasza nic z tego nie rozumie, ale już wkrótce przekonuje się, że jej życie pełne jest pytań bez odpowiedzi. "Zrozumiesz wszystko, kiedy nadejdzie właściwy czas" - to jedyne słowa wyjaśnienia, które słyszy od zielarki. Niebawem w jej życiu pojawia się tajemniczy Joachim, z którym Natasza od razu nawiązuje nić porozumienia. Co jednak z Aleksem, który jest dla kobiety wyjątkową postacią? Czy niejednoznaczna scena, której jest świadkiem, położy się cieniem na jego relacji z Nataszą?

"Pamiętnik szeptuchy" to książka, która pachnie letnimi wieczorami i ukwieconą łąką, a nad stronami unosi się magia właściwa czerwcowemu świętu przesilenia. Płomienie ognisk i atmosfera nadchodzącej nocy to coś, czemu w książce Doroty Gąsiorowskiej nie sposób się oprzeć. Historia bohaterów wciąga czytelnika w sidła leśnych wici, z których trudno się uwolnić.


O autorce

Dorota Gąsiorowska jest autorką wielu poczytnych książek, które podbiły serca czytelników. Debiutowała powieścią "Obietnica Łucji", która przyniosła jej uznanie na polskim rynku czytelniczym. "Pamiętnik szeptuchy" jest pierwszą książką z serii "Dni mocy", ukaże się nakładem wydawnictwa Znak Literanova.

Recenzje (14)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Natasza żyje życiem jakie wybrała dla niej matka. Choć czuje, że nie jest szczęśliwa, nie potrafi się przeciwstawić. Pewnego dnia postanawia spontanicznie wyjechać do przyjaciółki. Trafia jednak w zupełnie inne miejsce. Nowo poznana zielarka, Salma, wie o Nataszy zaskakująco dużo. W dodatku daje jej pamiętnik, który Natasza ma przeczytać, aby wszystko zrozumieć. Wokół niej pojawia się coraz więcej nowych osób, które od razu znajdują miejsce w jej sercu. Zaplanowane dotąd życie Nataszy w jednej chwili przestaje być dla niej wystarczające. Pojawia się coraz więcej pytań i tajemnic do odkrycia. Zbliża się również Święto Przesilenia. Jest to magiczny dzień, w którym może wydarzyć się wszystko. Czy Natasza odnajdzie prawdziwą siebie i zacznie żyć tak, jak sama tego chce?

  "Pamiętnik Szeptuchy", to pierwszy tom serii "Dni Mocy". Zanim książka trafiła w moje ręce wiedziałam już, że będę zachwycona. Uwielbiam twórczość Doroty Gąsiorowskiej i żadna przeczytana dotąd książka mnie nie zawiodła. Z tą było dokładnie tak samo. Panuje w niej tak niesamowity klimat, że mimo 600 stron pochłonęłam tę pozycję w dwa dni. Ziołolecznictwo, słowiańskie wierzenia, tajemniczy pamiętnik z przeszłości i cała ta magiczna otoczka sprawiły, że bez problemu odnalazłam się w tej historii i zżyłam z bohaterami. Każdy z nich jest inny, ale wszystkich cechuje dobroć serca. No, może za wyjątkiem matki Nataszy, której do końca nie rozgryzłam i nie mogłam pojąć jej postępowania. Historia Nataszy przede wszystkim opowiada o szukaniu prawdziwej siebie. O wsłuchaniu się w swoje serce i duszę tak, aby odnaleźć tę właściwą drogę. Natasza musiała zmierzyć się z wieloma przeciwnościami, odkryć wiele tajemnic, a przede wszystkim naprawić relacje z matką. Czy jej się to udało? Sprawdźcie sami :) Jestem zachwycona tą pozycją i z niecierpliwością czekam na kolejny tom. Już w samej okładce można się zakochać, a dodając do tego treść otrzymujemy coś naprawdę niezwykłego. Coś, co na długo pozostanie w pamięci. Gorąco polecam! :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Po przeczytaniu powieści „Dwór Rusałek” tak bardzo zauroczyłem się stylem Pani Doroty Gąsiorowskiej, że postanowiłem sięgnąć po pierwszy tom serii „Dni Mocy”. „Pamiętnik szeptuchy” to kolejna książka, którą autorka wprowadziła mnie w wyjątkowy stan.

  I choć książki tego cyklu przeczytałem w odwrotnej kolejności, to nie miało to wpływu na poznawanie historii, gdyż można je czytać niezależnie. A ja przyznam szczerze, że uzależniłem się od twórczości autorki, tak bardzo, że często sprawdzam zapowiedzi kolejnej, trzeciej części, po którą sięgnę z nieskrywaną przyjemnością.

  Czytając „Pamiętnik szeptuchy”, zniknąłem, a żona zastanawiała się, dlaczego w domu panuje taka cisza. Fakt, nie było mnie w domu, choć tak naprawdę w nim przebywałem. Gdzie zatem byłem? Otóż byłem oddany lekturze, wnikając w magiczny świat wykreowany przez Dorotę Gąsiorowską.

  Ponad sześćset stron tej powieści to pięknie utkana historia, która zapisała się w mej pamięci. Magnetyczny styl autorki, wyjątkowy i niemożliwy do skopiowania język sprawiają, że „Pamiętnik szeptuchy” w pełni mnie pochłonął, zawładnął moimi najczulszymi emocjami.

  „Pamiętnik szeptuchy” to pierwsza część cyklu „Dni Mocy”, w którym autorka opowiada o zwyczajach związanych ze słowiańskim kalendarzem. Jego magiczna moc ma wpływ na losy bohaterów. W pierwszej części poznajemy Nataszę, która postanawia sprzeciwić się swojej surowej matce. Kobieta spełniona jest w życiu zawodowym, lecz nie potrafi odnaleźć szczęścia w życiu prywatnym. Zmęczona ciągłą dyktaturą ze strony swej matki, postanawia wziąć swój los we własne ręce. Ucieka do podlaskiego lasu, by w ciszy zadbać o harmonię w swoim życiu. Poznaje zielarkę Salmę, która ofiaruje jej stary, tajemniczy pamiętnik.

  Co takiego ukrywają zapiski za starą, chropowatą okładką? Jak bardzo zawarty w nich przekaz wpłynie na dalsze życie Nataszy? Myślę, że nie tylko Natasza weźmie dla siebie wiele wartościowych treści, lecz również każdy z nas, kto sięgnie po „Pamiętnik szeptuchy”.

  I właśnie to jest ogromną wartością w powieściach Doroty Gąsiorowskiej. Nie tylko poruszająca historia, lecz przekaz i mądrość z niej płynąca jest dla nas czytelników ważnym przesłaniem. Niezwykle interesującym wątkiem jest również historia Joachima oraz Aleksa. Jeśli chcecie dowiedzieć się, co wydarzy się w Noc Przesilenia, to koniecznie sięgnijcie po „Pamiętnik szeptuchy”.

  Przeczytałem wiele powieści obyczajowych, które cenię. Ta autorstwa Pani Doroty jest cenną ze względu na wspomniany styl, wyjątkowy sposób operowania słowem, które ułożone jedno obok drugiego składa się na treść, która przenika czytelnicze serca i umysły. Dlatego warto umieścić tę powieść na półce Najlepszych Interesujących Książek. Zdecydowanie polecam!

  „Pamiętnik szeptuchy” sygnowany jest wydawniczym znakiem jakości Wydawnictwo Znak, Znak Literanova [Adres usunięty]

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Pamiętnik szeptuchy" Dorota Gąsiorowska

  Natasza od dzieciństwa żyje w złotej klatce. Dziewczyna ma już dość apodyktycznej matki, więc na zaproszenie koleżanki udaje się do niej na Podlasie. Splotem przypadków, a może i nie, trafia do chaty tajemniczej znachorki Salmy twierdzącej, że los chciał, by Natasza się tutaj znalazła. Gdy pobyt kobiety u szeptuchy dobiega końca ta ofiaruje jej pamiętnik niejakiej Mildy. Jakby tego było mało okazuje się, że Elżbieta skrywa coś przed córką. Cóż to może być?

  "Pamiętnik szeptuchy" to historia, która zachwyci czytelnika w każdym wieku. Traktuje ona o trudnej i toksycznej relacji matka-córka, miłości, przyjaźni ponad wszystko oraz poszukiwaniu siebie i własnego szczęścia wśród zakrętów przygotowanych przez los. Autorka pokazuje też, że choć relacje z matką mogą być czasami ciężkie to jest ona w życiu każdego człowieka tą najcenniejszą.

  Dorota Gąsiorowska skonstruowała niezwykłą powieść obyczajową, w której nie zabraknie tajemnic, sekretów rodzinnych, niedomówień, które nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego, a dziś wpływają na wierzch, by zmienić życie bohaterów.

  Umiejętność autorki do rysowania zadziwiających portretów psychologicznych nie pozwala czytelnikowi pozostać obojętnym wobec przeżyć bohaterów. Są momenty śmiechu, dobrej zabawy, ale i smutku, łez i wzruszenia.

  Dodatkowo podczas lektury wejdziemy w ten leśny, słowiański klimat, poczujemy zapach ziół, kwiatów i lasu, a także zanurzymy się w tą magiczną atmosferę Podlasia, która ze swych skrzydeł nie wypuści nas do ostatnich stron, do ostatnich słów.

  W "Pamiętniku szeptuchy" znalazł swoje miejsce wątek romantyczny, który idealnie wpasował się w ramy fabularne. Został bardzo subtelnie, nie zbyt nachalnie wpleciony w całość tej jakże wspaniałej historii.

  Dorota Gąsiorowska udowadnia nam, czytelnikom, że czasami warto odciąć się od pracy, problemów, miejskiego zgiełku i zacząć oddychać całym sobą, robić to co się lubi oraz skupić się na swoich potrzebach chociaż na jakiś czas.

  Ta opowieść wciąga, zaskakuje, zachwyca, porywa i sprawia, że staramy się jak najszybciej do niej wrócić, aby móc poznać dalsze losy Nataszy i jej przyjaciół.

  Gorąco polecam.

  ⭐8/10

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Natasza kompletnie się pogubiła- dosłownie i w przenośni. Dziewczyna jest zmęczona życiem w biegu, ciągłą presją i oczekiwaniami wymagającej matki. Spełniając jej marzenie o sławie i bogactwie, nie miała czasu zastanowić się czego sama tak naprawdę chce od życia. Spontaniczne odwiedziny u znajomej mieszkającej na Podlasiu miały być pierwszym od lat wyrazem buntu. Jednak zepsuty GPS i splot wypadków sprawił, że Natasza wylądowała w samym środku lasu, nie wiedząc, dokąd dalej jechać. Wtedy na jej drodze pojawia się tajemnicza Salma- miejscowa szeptucha, która oferuje jej schronienie. Natasza nie podejrzewa jednak, że kilka dni spędzonych w chatce staruszki rozpocznie lawinę zmian w jej życiu.

  W powieściach Doroty Gąsiorowskiej nie ma czegoś takiego jak przypadek.

  Wszystko dzieje się z jakiegoś powodu, a sieć tajemnic jest misternie utkana w najdrobniejszych szczegółach. Każda osoba, miejsce a nawet przedmiot mają znaczenie i mogą się okazać kluczem do rozwiązania zagadki sprzed lat. Prosta historia o młodej modelce szukającej sensu w swoim życiu, zmienia się w skomplikowaną opowieść o rodzinnych sekretach i tajemnicach przeszłości. Autorka mistrzowsko poprowadziła fabułę, a masa niedomówień i fałszywych tropów sprawiła, że ciężko było się domyślić jaki będzie finał tej historii. Choć przez znaczną objętość zdarzały się w książce nudniejsze momenty, a niektóre sceny były niepotrzebnie powielane, historia Nataszy ma w sobie magię, która nie pozwoliła mi odłożyć książki na bok. Jedyne czego mi zabrakło, to obiecywany słowiański klimat, bo jak na motyw przewodni serii było go tutaj zdecydowanie za mało.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ODNALEZIONA CZĄSTKA DUSZY

  Z twórczością Doroty Gąsiorowskiej spotkałam się już w 2015 roku, kiedy to otrzymałam zaszczyt zrecenzowania jej debiutu, „Obietnicy Łucji”. Właściwie była to moja pierwsza recenzja „na poważnie”, która zapoczątkowała moją przygodę z tym hobby. Dlatego mam ogromny sentyment do tej autorki, a także dlatego, że po prostu jest świetną pisarką. Niejednokrotnie pisałam w recenzjach jej książek, że czuję w niej ukrytą magię, niezrozumiałą dla mnie do końca, ale piękną i pociągającą mnie bez reszty. I przez to, z jednej strony, Dorotka zaskoczyła mnie, gdy w rozmowie przyznała, że „Pamiętnik Szeptuchy”, pierwszy tom serii „Dni mocy”, był jej pierwszą napisaną książką, a z drugiej wydawało mi się to oczywiste. Ponieważ już wtedy rozumiałam, skąd bierze się ta magia, którą autorka tak pięknie wprowadza do życia swoich bohaterów.

  Główną bohaterką jest Natasza, która zawodowo zajmuje się modelingiem. Niby robi to od zawsze i bardzo dobrze jej to wychodzi, ale trudno nie odnieść wrażenia, że to raczej ścieżka, którą obrała dla niej oschła i apodyktyczna matka. Elżbieta zresztą skrywa głęboko w sobie wiele mrocznych tajemnic i jej rola w tej powieści będzie ogromna.

  Wracając do Nataszy: zmęczona biegiem swojego życia dziewczyna, postanawia wybrać się w odwiedziny do swojej przyjaciółki, Weroniki, która mieszka na Podlasiu, ale… nieoczekiwanie gubi się, pośrodku ciemnych, nieznanych dróg, porośniętych zewsząd gęstym lasem i trafia do domu pewnej staruszki. Salma, choć może się wydawać nieprzystępna i opryskliwa, daje dziewczynie tymczasowy wikt i opierunek, a także coś jeszcze… Pamiętnik z błękitną okładką, na którym widnieje obrazek jaskółki i wypisane imię „Milda”.

  Jak szybko się okazuje, staruszka jest znachorką, do której przybywają okoliczni mieszkańcy, licząc na pomoc. Sama Salma udziela również Nataszy wielu cennych wskazówek i życiowych lekcji, które, choć początkowo brzmią tajemniczo, w swoim czasie okazują się jasne i bardzo pomocne.

  „Kiedy drogi za bardzo się gmatwają, trzeba się zatrzymać i znaleźć tę właściwą”.

  Od tej pory w życiu Nataszy następuje wiele ciekawych i nieprzewidzianych zwrotów akcji, a może właśnie to wszystko miało się wydarzyć? Dziewczyna szybko trafia do tajemniczego miejsca, gdzie przybywają turyści, aby wypowiedzieć życzenie przy magicznej, starej studni, wrzucając do niej kamyk. Obok tego miejsca mieszka Joachim, artysta malarz, z którym bardzo szybko się zaprzyjaźnia. W międzyczasie, podróżując pomiędzy rodzinną Warszawą a Białymstokiem, poznaje Olgę – bratanicę Joachima, z którą połączy ją nie tylko przyjaźń, ale niemal metafizyczne połączenie dwóch dusz, które odnalazły się w końcu po wielu latach osobnej wędrówki.

  Natasza zdobywa też miłość pewnego fotografa, Aleksa, z którym jej ścieżki też zaplątają się w przedziwny sposób.

  W święto przesilenia, gdy wspólnie z Olgą rozpalają ognisko nad brzegiem rzeki, wszystko staje się możliwe i ten szczególny dzień napełnia obie mocą. Od tego momentu wszystko, zarówno w życiu jednej, jak i drugiej zaczyna się klarować. Odtąd „wszystkie ścieżki” prowadzą Nataszę do Wilna, gdzie mieszka Olga i gdzie główna bohaterka będzie powracać, czując, że właśnie tam zostawiła cząstkę siebie, choć sama tego nie umie pojąć.

  „Ona sama czuła, jakby właśnie się przepoczwarzała z niepozornej larwy w wielobarwnego motyla. Wprawdzie nie miała jeszcze skrzydeł, nie mogła więc latać, by podziwiać świat z innej perspektywy. Wiedziała jednak, że jest na najlepszej drodze, żeby to zmienić”.

  Tajemnice i rodzinne sekrety. Skrywane uczucia i niejasna przeszłość. A nade wszystko magia, która napełnia siłą i wewnętrznym światłem. To wszystko znajdziecie w „Pamiętniku szeptuchy”.

  Niezwykle polubiłam się z bohaterami tej książki i będę za nimi tęsknić. Czas spędzony z tą lekturą zaliczam do tych najmilszych chwil relaksu i odpoczynku. Na szczęście już na horyzoncie drugi tom „Dni mocy”, więc jeśli jeszcze nie przeczytaliście pierwszego tomu, serdecznie do tego zachęcam.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 9 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Pamiętnik szeptuchy. Wydanie specjalne 0/5 Nasza cena:
18,85 zł 24,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pamiętnik szeptuchy. Wydanie specjalne

KIEDY DROGI ZA BARDZO SIĘ PLĄCZĄ, TRZEBA SIĘ ZATRZYMAĆ, BY ZNALEŹĆ TĘ WŁAŚCIWĄ Chropowata niebieska okładka, ledwie widoczny rysunek jaskółki i jedno słowo: Milda. Natasza nie ma pojęcia, dlaczego siwa zielarka Salma podarowała jej ten stary pamiętnik. Wręczając go, szeptucha powiedziała tylko:...
Niedokończona baśń 5/5 Nasza cena:
30,17 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niedokończona baśń

Życie pisze baśnie piękniejsze niż te ukryte w murach akwitańskich zamków Julia nosi w sobie ogromny ból – straciła ukochanego mężczyznę i sama wychowuje pięcioletnią córeczkę. Życie jednak daje jej niezwykłą szansę. Kobieta zostaje asystentką Susanne Benoit, słynnej francuskiej pisarki, której...
Dwór rusałek. Dni mocy. Tom 2 5/5 Nasza cena:
28,88 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwór rusałek. Dni mocy. Tom 2

Stary dwór nad jeziorem i tajemnica, którą rozwikłać może jedynie ktoś o wyjątkowo wrażliwym sercu… Olga zawsze czuła, że nie pasuje do coraz szybciej pędzącego świata. Cicha i nieśmiała, nie oczekuje od życia zbyt wiele. Prowadzi księgarenkę w samym sercu Wilna i marzy o wspólnym życiu z...
Marzenie Łucji 5/5 Nasza cena:
28,89 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Marzenie Łucji

Opowieść o kobiecie, która nie bała się marzyć. Łucja jest o krok od realizacji swojego największego pragnienia - stworzenia szczęśliwej rodziny u boku Tomasza. Ale marzenia często spełniają się w zupełnie inny sposób, niż się tego spodziewamy. Przedłużająca się rozłąka z ukochanym sprawia, że...
Szept syberyjskiego wiatru 5/5 Nasza cena:
30,10 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szept syberyjskiego wiatru

Opowieść o uczuciu silniejszym niż syberyjski wiatr. Kalina musi zostawić wszystko, co kocha. Oszukana przez wspólniczkę, wraca do Polski po wielu latach nieobecności i zaczyna pracę w fabryce porcelany należącej do jej bogatej babki. W nowych obowiązkach ma jej pomóc Sergiusz, prawa ręka starszej...
Antykwariat spełnionych marzeń 4/5 Nasza cena:
26,98 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Antykwariat spełnionych marzeń

Opowieść o tym, jak jedna książka uratowała życie wielu osób Emilia kocha książki. W malutkim antykwariacie na Siennej, otoczona aromatem kawy z kardamonem, czyta niezwykłe opowieści i snuje marzenia o prawdziwym szczęściu. Pewnego dnia w jej życiu pojawia się tajemniczy Szymon. Pełne uniesień...
Szept syberyjskiego wiatru (pocket) 0/5 Nasza cena:
13,71 zł 14,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szept syberyjskiego wiatru (pocket)

Opowieść o uczuciu silniejszym niż syberyjski wiatr.Kalina musi zostawić wszystko, co kocha. Oszukana przez wspólniczkę, wraca do Polski po wielu latach nieobecności i zaczyna pracę w fabryce porcelany należącej do jej bogatej babki. W nowych obowiązkach ma jej pomóc Sergiusz, prawa ręka starszej...
Niedokończona baśń (pocket) 0/5 Nasza cena:
13,71 zł 14,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niedokończona baśń (pocket)

Julia nosi w sobie ogromny ból – straciła ukochanego mężczyznę i sama wychowuje pięcioletnią córeczkę. Życie jednak daje jej niezwykłą szansę. Kobieta zostaje asystentką Susanne Benoit, słynnej francuskiej pisarki, której twórczość przez lata podziwiała. Wkrótce wyruszą razem w podróż do magicznej...
eBook Lato w Pensjonacie pod Bukami mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,87 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Lato w Pensjonacie pod Bukami mobi epub

Czy istnieją miejsca, które mają magiczną moc czarowania rzeczywistości? I których urok spływa na gości jak ciepły, letni deszcz, obiecujący ukojenie i nowy początek? Stary, ale odrestaurowany bieszczadzki Pensjonat pod Bukami kryje w sobie magiczną moc przyciągania wszystkich zagubionych dusz....
Błękitne sny 4/5 Nasza cena:
24,06 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Błękitne sny

Droga do marzeń jest długa, lecz warto, po stokroć warto, nią podążać. Błękitne sny to kolejna powieść od Katarzyny Michalak. Czy i tym razem zaskoczy fanów swej twórczości ciepłą opowieścią o spełnianiu marzeń? Sprawdźcie same!
W blasku słońca 4/5 Nasza cena:
30,17 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W blasku słońca

Pozwól, by Twoje serce zabiło mocniej W drodze między Paryżem, Warszawą, Wenecją i Positano wiele może się wydarzyć. Czasem trzeba wybrać boczne, okrężne drogi, by dotrzeć do celu. Los jednak dobrze wie, dokąd nas prowadzi. Dla Leli i Nicoletty tym miejscem okazał się stary dom na skraju winnicy, w...
Kucharka z Castamar 5/5 Nasza cena:
32,09 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kucharka z Castamar

Rozsmakuj się w historii, która uwiedzie twoje zmysły. Hiszpański serial dostępny na Netflix. Dostatnie życie Clary Belmonte przerywa tragiczna śmierć jej ojca. Zrozpaczona i pozbawiona protekcji młoda dziewczyna zostaje rzucona we wrogi świat. W XVIII-wiecznej Kastylii życiem kobiet rządzą...
Wybrane bestsellery
Ja tu jestem szefem 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ja tu jestem szefem

„Ja tu jestem szefem”, gorący romans biurowy z motywem hate-love, to opowieść o prawdziwym starciu charakterów. Jaki będzie jej finał? Przekonaj się sama! Diana, bohaterka najnowszej powieści Ady Tulińskiej – „Ja tu jestem szefem”, nigdy nie sądziła, że będzie musiała martwić się o swoją...
Pakiet Komisarz Eryk Deryło. Tomy 8-9: Krew, Pacjent 0/5 Nasza cena:
44,45 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Komisarz Eryk Deryło. Tomy 8-9: Krew, Pacjent

Kultowa seria z komisarzem Erykiem Deryło! Brutalny seryjny morderca i zabójcze tempo. Jedna z najlepszych serii polskich autorów kryminalnych ostatnich lat! W „Krwi” komisarz powraca w jednej z najmakabryczniejszych sprawa w swojej karierze. Nikt nie jest wolny od podejrzeń ani od...
Śmierć frajerom. Tom 1 0/5 Nasza cena:
36,51 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śmierć frajerom. Tom 1

Powieść łotrzykowska dziejąca się w latach 1905–1925. Pasjonująca historia miasta, świetne wątki polityczne, i zawiłe relacje w warszawskim półświatku. Grzegorz Kalinowski zabiera nas do warszawskiego świata z początku lat dwudziestych budując swoich bohaterów na tle Warszawy z niezwykłą dbałością...
Wielka księga zwierzaków 5/5 Nasza cena:
46,73 zł 64,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielka księga zwierzaków

Nowe, specjalne wydanie bestsellerowych opowieści Martyny Wojciechowskiej o zwierzakach świata. Teraz uzupełnione o dodatkowe treści! Odkrywaj świat ze znaną podróżniczką! Który zwierzak jest największym śpiochem i nie ma czasu na zabawę, bo ciągle musi spać? Czy to prawda, że orangutany uwielbiają...
Neokora. Thorgal. Tom 39 0/5 Nasza cena:
16,62 zł 24,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Neokora. Thorgal. Tom 39

Najnowszy tom bestsellerowej opowieści fantasy o wikingu Thorgalu Aegirssonie. Seria została wymyślona przez słynnego scenarzystę Jeana Van Hamme'a i wybitnego polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego.Główny bohater wraca do domu z wyprawy, podczas której uratował porwaną przez wyspiarzy córkę....
Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku 4/5 Nasza cena:
26,15 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku

Kronika niezwykłej potęgi dynastii Guccich i jej równie niezwykłego upadku. W 1993 roku ta luksusowa marka znalazła się na skraju bankructwa, do czego przyczyniły się złe decyzje Maurizia Gucciego i jego zamiłowanie do ekstrawagancji. Dwa lata później Maurizio został zastrzelony w drodze do biura....
Dokąd biegnie kupa? Książka z okienkami. Ważne pytania 0/5 Nasza cena:
28,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dokąd biegnie kupa? Książka z okienkami. Ważne pytania

Niesamowite ciekawostki o… kupie, podane w zabawny i przystępny sposób. Co się dzieje z kupą po opuszczeniu przez nią toalety? Jakie kupy robią zwierzęta i dlaczego nie takie same? Czy kupa może być źródłem cennych informacji? Odpowiedzi na te pytania i na wiele innych dociekliwe dzieci znajdą w...
Hiacynt. PRL wobec homoseksualistów 4/5 Nasza cena:
27,58 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hiacynt. PRL wobec homoseksualistów

PRL w latach osiemdziesiątych chwieje się w posadach. Najlepszym narzędziem do utrzymania kontroli jest zburzenie poczucia bezpieczeństwa i znalezienie wspólnego wroga, przeciwko któremu zwróci się społeczeństwo. Tak narodziła się akcja „Hiacynt” – trzy operacje milicji wymierzone w homoseksualnych...
Magia planowania. 12 kroków do zmiany życia 0/5 Nasza cena:
32,44 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Magia planowania. 12 kroków do zmiany życia

Zaplanuj najlepszy rok w swoim życiu! Oddaję w twoje ręce Magię planowania., notes, który pomoże ci uporządkować najbliższe dni, tygodnie, lata. Znajdziesz w nim nie tylko wskazówki, jak radzić sobie z rzeczywistością, inspiracje czy motywację do działania, lecz także energię, która pomoże ci...
Naturalnie i ziołowo. 60 przepisów na zdrowie 5/5 Nasza cena:
30,45 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Naturalnie i ziołowo. 60 przepisów na zdrowie

Odkryj dobroczynną moc ziół. Co możemy zrobić, by w codziennym życiu ograniczyć wpływ negatywnych czynników na nasz organizm? Odpowiedź jest zaskakująco prosta – to powrót do natury. Jedz naturalnie, korzystaj z bogactw Matki Ziemi i dobroczynnej mocy ziół. Ta niedoceniana grupa składników ma Ci...
Solista, czyli on, ona i jego żona 5/5 Nasza cena:
25,45 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Solista, czyli on, ona i jego żona

Czy na pewno chcesz wiedzieć, dlaczego faceci zdradzają? To tylko skok w bok. Wini ma żonę, dziecko, kancelarię prawniczą i głębokie przekonanie, że świat kręci się wokół niego. Jest królem życia, a impreza właśnie trwa. Realizuje wszystkie swoje zachcianki, począwszy od wypasionego białego bmw, na...
Też tak mam! 5/5 Nasza cena:
35,99 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Też tak mam!

„Tampony? Ja nie używałam i żyję”, „A w tej czapeczce to nie będzie córce za ciepło?”, „Depresja? Jaka depresja? Ludziom się nudzi, to wymyślają”, „Za bardzo boli? To okres, musi boleć”. Z takimi pytaniami polskie kobiety mierzą się każdego dnia. A problemów, które spotykają na swojej drodze, jest...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula