Ostre przedmioty

Autor:

Gillian Flynn

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Rok wydania
2015
Format
13.5x20.5cm
Nasza cena: 28,62 zł 34,90 zł Taniej o: 18%

Produkt niedostępny

Najlepszy thriller Amazon.com!

Camille Preaker po krótkim pobycie w klinice psychiatrycznej wraca do pracy reporterki w „Daily Post” i otrzymuje zlecenie na artykuł o tajemniczych zabójstwach dwóch małych dziewczynek w jej rodzinnym miasteczku.

Z niechęcią wraca do wspaniałej wiktoriańskiej rezydencji, w której się wychowała, gdzie zaczyna ją prześladować wspomnienie tragedii z dzieciństwa. Stara się odkryć prawdę o brutalnych zbrodniach. Wszystkie tropy prowadzą jednak w ślepą uliczkę i zmuszają Camille do rozwikłania zagadki własnej przeszłości, której musi stawić czoło.

„Znakomity debiut to zbyt łagodnie powiedziane. Nie czytałem tak bezlitośnie przerażającej sagi rodzinnej od czasu Wężoskóry Johna Harrisa, po którą sięgnąłem trzydzieści lat temu. Ostre przedmioty to nie jakaś tam płytka powieść oparta na chwytliwych pomysłach; jej groza narasta. Ostatnie trzydzieści stron czytałem, czując strach, ale nie mogłem oderwać się od nich. Gdy już zgasiłem światło, cała historia wciąż tkwiła w mojej głowie, wijąc się i sycząc niczym wąż w jamie. Zachwycający kawał dobrej literatury, napisany świetnym językiem i z dużą wnikliwością”.
Stephen King

„Dowcipny, stylowy, fascynujący debiut. Prawdziwe objawienie”. Harlan Coben


Gillian Flynn zadebiutowała powieścią „Ostre przedmioty”, którą obsypano najważniejszymi nagrodami literackimi na świecie i znakomitymi recenzjami. Kolejna książka „Mroczny Zakątek” była bestsellerem „New York Timesa”. Trafiła do finału Ian Fleming Steel Dagger Award oraz na listy najlepszych książek. Pisarkę uhonorowano prestiżową Quill Award za najlepszy thriller roku. Kolejna powieść „Zaginiona dziewczyna” podbiła serca krytyków i czytelników na całym świecie i przeniesiono ją na ekran w reżyserii Davida Finchera.

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  9 z 17 osób uznało recenzję za przydatną

  Jedno niewielkie, senne miasteczko położone gdzieś na samym dole stanu Missouri, dwie zamordowane dziewczynki i trzy niezwykle silne, a przy tym diametralnie różne kobiece charaktery...

  Camille Preaker, reporterka jednej z chicagowskich gazet, pewnego dnia przyjeżdża do Wind Gap, swojego rodzinnego miasteczka, by na polecenie szefa napisać artykuł o zamordowanych w ciągu ostatniego roku dwóch dziewczynkach. Zatrzymuje się w domu, w którym dorastała, zaskakując tym swoją matkę, z którą od wielu długich lat nie utrzymywała żadnego kontaktu.

  Powrót w rodzinne strony jest dla Camille niezwykle trudny. Przebywanie pod jednym dachem z kobietą, która nigdy jej nie kochała oraz z przyrodnią, nastoletnią siostrą, której praktycznie nie zna, a o której dowiaduje się wielu nieprzyjemnych rzeczy, sprawia, że odżywają w niej stare wspomnienia, budzą się uśpione demony, otwierają ledwo co zabliźnione rany.

  "Byłam jak otwarta rana. Czułam się przepełniona łzami niczym wezbrany balon z wodą, który tylko czeka na ukłucie szpilki. Wind Gap wyraźnie mi nie służyło. Ten dom wyraźnie mi nie służył."

  Tymczasem prowadzone przez nią śledztwo w sprawie zabójstw stopniowo odkrywa przed nią mroczną, przerażającą prawdę...

  "Znakomity debiut to zbyt łagodnie powiedziane. (...) Ostre przedmioty to nie jakaś tam płytka powieść oparta na chwytliwych pomysłach, jej groza narasta. Ostatnie trzydzieści stron czytałem, czując strach, ale nie mogłem oderwać się od nich."

  - Stephen King

  Zgadzam się z każdym powyższym słowem Mistrza powieści grozy, Stephena Kinga. O tym, że Gillian Flynn potrafi świetnie pisać, przekonałam się już podczas lektury jej "Zaginionej dziewczyny", która to jest absolutnie doskonałym thrillerem. Nie spodziewałam się jednak, że debiutanckie dzieło okaże się równie świetne! Historia opowiedziana na jego kartach wciągnęła mnie od pierwszych stron i z trudem odrywałam się od lektury, by zająć się codziennymi obowiązkami.

  Autorka doskonale oddała duszny, specyficzny klimat panujący w niewielkim, oddalonym od zgiełku wielkich metropolii, miasteczku, jakim jest Wind Gap w stanie Missouri. Tutaj wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą. Tu nie sposób kichnąć, żeby nie dowiedziało się o tym całe miasteczko...

  "To całe Wind Gap. Wszyscy znamy tutaj cudze sekrety. I wszyscy je wykorzystujemy. / Było to miasto, które czerpało zadowolenie z telewizji kablowej i ze sklepu spożywczego. Ci, którzy tu zostali, podlegali wciąż takim samym podziałom jak wcześniej."

  Camille, mimo tego, że się tu urodziła oraz wychowała, po ośmioletniej nieobecności czuje się w miasteczku obco, zupełnie nie na miejscu. Fakt, że jest reporterką, która zamierza nagłośnić sprawę zabójstw, nie pomaga jej w kontaktach z tubylcami, z których część wyraźnie daje jej odczuć, że już nie jest jedną z nich, że jest jedynie intruzem wciskającym nos w nie swoje sprawy.

  Napięcie towarzyszy nam od samego początku i wzrasta z każdą kolejną stroną. Ostatnie stronice czyta się wręcz z zapartym tchem, coraz szerzej otwierając oczy i nie wierząc, że to się dzieje naprawdę, że tak wygląda wyjaśnienie całej historii. Po skończonej lekturze jeszcze przez długi czas powracałam do niej myślami, rozpamiętując każdy szczegół, analizując co i dlaczego się stało. To niesamowite jak ta historia, a przede wszystkim poruszona w niej tematyka, zawładnęła moim umysłem i zmusiła do późniejszych refleksji.

  Oprócz niepowtarzalnego klimatu mocną stroną powieści są jej bohaterowie, którzy są wyraziści, wielowymiarowi, z krwi i kości. Na uwagę zasługują zwłaszcza trzy kobiece postaci - Camille, jej przyrodnia siostra Amma oraz ich matka Adora. Trzy pokolenia, trzy diametralnie różne charaktery, trzy mocno doświadczone przez los jednostki ludzkie. Choć są tak od siebie różne, to łączą je więzy krwi oraz wypadki z przeszłości, które odcisnęły głębokie piętno na każdej z nich. Pierwsza się tnie, druga musi dominować, trzecia nie potrafi w zdrowy sposób okazywać miłości.

  "Ostre przedmioty", w moim odczuciu, nie zostały napisane przez debiutującą autorkę, lecz pisarkę przez duże P. Świetny styl, niesamowici bohaterowie, wciągająca fabuła, rodzinne tajemnice, a na końcu przerażające, wbijające w fotel zakończenie - oto kwintesencja tej powieści. Ją po prostu trzeba przeczytać!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  18 z 35 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie przeczę, że to "Zaginiona dziewczyna" zwróciła moją uwagę na tę autorkę. Stąd też wybór "Ostrych przedmiotów". I nie zawiodłam się, bo i główna bohaterka bardziej "moja", a w zalewie książkowych kalek, oryginalna, drastyczna fabuła...bez standardowego happy endu z przystojniakiem w tle... Polecam, dobra na lutowy, mroźny wieczór.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Gillian Flynn urodziła się w 1971 roku w Kansas City w stanie Missouri. Jest amerykańską pisarką i publicystką telewizyjną. „Ostre przedmioty” to jej debiut z 2006 roku. Od tamtej pory Flynn wydała jeszcze dwie książki – „Mroczny zakątek” i „Zaginioną dziewczynę”.

  Camille Preaker po pobycie w szpitalu psychiatrycznym wraca do rodzinnego miasteczka, w którym ostatnio zamordowano dwie dziewczynki. Jej zadaniem jest napisanie o tym artykułu. Mimo początkowej niechęci wraca do rodzinnego domu, nie jest tam jednak zbyt mile widziana. Wkrótce zaczynają ją prześladować wspomnienia własnej przeszłości.

  „Ostre przedmioty” z początku wyglądają jak rasowy kryminał – giną dwie małe dziewczynki, sprawca nadal grasuje na wolności, a młoda dziennikarka zostaje wysłana, aby napisać o tym artykuł i przy okazji sama wikła się w sprawę zabójstw. Później jednak wszystko się jakby rozchodzi, zabójstwa dzieci tracą znaczenie, a pierwsze skrzypce zaczyna grać przeszłość głównej bohaterki oraz to, co dzieje się wokół niej teraz. Czy to dobrze czy źle? Zależy. Ja byłam nastawiona na kryminał i byłam nieco skonsternowana, kiedy naprzód wysunęło się to, co wydarzyło się w życiu Camille, niemniej to, co otrzymałam, jest całkiem interesujące i nie mam autorce za złe, że z kryminału skręciła bardziej w stronę thrillera psychologicznego. Zwłaszcza że obie płaszczyzny, czyli wątek zabójstw i wątek przeszłości Camille, łączą się pod koniec, dając mocny efekt zaskoczenia.

  Mimo wszystko „Ostre przedmioty” to debiut Gillian Flynn i najbardziej widać to po kreacji postaci. Są, owszem, ciekawe, ale stanowczo przerysowane. Wręcz nierealne. Widać, że autorka miała na nie świetne pomysły, bo ich portrety psychologiczne wypadają bardzo dobrze, z tym że nieco przesadziła z udowadnianiem tego, że rzeczywiście takie są. Czasami czułam się tak, jakby wszyscy byli chorzy psychicznie, i ci dobrzy, i ci źli. Zupełnie nie przemówiła do mnie kreacja przyrodniej siostry Camille oraz ich matki. Także sama postać Camille była nieco naciągana i nierealistyczna. Gillian Flynn prawdopodobnie z matki i siostry Camille chciała stworzyć zepsute, złe do szpiku kości postaci, ale skupiła się na tym zbyt mocno i w efekcie obie te bohaterki wypadają raczej karykaturalnie.

  Jak więc widać, książka wypada dosyć nierówno. Jak to zwykle bywa – pomysł był rewelacyjny, był potencjał, ale zabrakło umiejętności i w efekcie wykonanie wypada nieco gorzej. Mam też wrażenie, że autorka poszła trochę na skróty – tej książce brakuje głębi. Liczy lekko ponad trzysta pięćdziesiąt stron, ale mogłaby być o połowę dłuższa, w pewnych miejscach autorka mogła zagłębić się w temat, opisać coś dokładniej. Być może wtedy postaci nabrałyby realizmu.

  Mimo żę ta książka odrobinę mnie zawiodła, ogólnie rzecz biorąc czytało się ją dobrze. Z pewnością jeszcze sięgnę po twórczość Gillian Flynn, ciekawi mnie zwłaszcza „Zaginiona dziewczyna”, która już czeka na półce. Jest bardziej obszerna, więc liczę na to, że wypadnie lepiej od „Ostrych przedmiotów”.

  Tę oraz inne recenzje znajdziesz również na: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Ostre cięcie. Criminal Minds. Max Allan Collins 5/5 Nasza cena:
26,61 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostre cięcie. Criminal Minds. Max Allan Collins

Oto członkowie Jednostki Analiz Behawioralnych. Elita profilerów FBI, której zadaniem jest rozpracowywanie najbardziej nieobliczalnych zabójczych umysłów w kraju i przewidywanie ich następnych posunięć - zanim jeszcze uda im się powtórnie uderzyć. Zespół JAB zostaje wezwany do Lawrence w stanie...
Ostry dyżur 5/5 Nasza cena:
27,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostry dyżur

Doktor Abby Dolan przenosi się do maleńkiego urokliwego miasteczka Patience w Kaliforni, gdzie rozpoczyna pracę w miejscowym szpitalu. Tam styka się z tajemniczą chorobą, która objawia się silnymi zawrotami głowy i atakami szaleństwa. Podczas prób zdiagnozowania choroby, Abby Dolan dostaje sygnały...
Widzenia mistrza hieronima 0/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Widzenia mistrza hieronima

Powieść magiczna z elementami sensacyjnymi, której akcja dzieje się w późnym średniowieczu w Holandii. Jest 1490 rok. W mieście rodzinnym malarza Hieronima Boscha zamordowana zostaje w bestialski sposób młoda dziewczyna. Podejrzewa się, że udział w zabójstwie mogły mieć demoniczne moce. Śledztwo w...
Bajkowo. Dziennikarze dzieciom 0/5 Nasza cena:
32,81 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bajkowo. Dziennikarze dzieciom

Oddajemy do Waszych rąk bajki napisane specjalnie dla Was przez dziennikarzy, których na co dzień widujecie na ekranach telewizorów. Ich bohaterami są dzieci takie jak Wy, dziewczynki i chłopcy. Przygody, które przeżywają – i te zabawne, i niebezpieczne i niezwykłe – mogłyby się przydarzyć każdemu...
Flexitarianizm 5/5 Nasza cena:
49,24 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Flexitarianizm

Flexitarianizm został okrzyknięty jedną z najzdrowszych i najłatwiejszych diet na świecie. Udaje się każdemu, bo staje się stylem życia. Sprawia, że wyglądasz i czujesz się lepiej, a dodatkowo dbasz o naszą planetę. Tutaj nie ma reżimu, a jest mnóstwo smaku i dowolności. Elastyczne podejście do...
Góry z duszą Tom 1 0/5 Nasza cena:
34,57 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Góry z duszą Tom 1

Góra to nie tylko czekający na zdobycie szczyt, ale cała otoczka – ludzie, którzy żyją na jej stokach, przyroda, legendy tłumaczące jej nazwę, fascynujące historie pierwszych zdobywców oraz wiele interesujących historii stanowiących „duszę góry". Właśnie owej „duszy" poświęcona jest książka –...
Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską 0/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską

Moda na zdrowy styl życia rozkwita, ale Anna Lewandowska w swojej książce buntuje się przeciwko użyciu słowa "moda”, pisząc: Moda to zjawisko, które przemija. A ja marzę, żeby ludzie żyjący zdrowo stali się większością w społeczeństwie. Na stałe. Anna Lewandowska debiutuje w zupełnie nowej roli. Na...
Superfood 0/5 Nasza cena:
19,35 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Superfood

Jarmuż, czosnek, natka pietruszki, orzechy włoskie, kasza jaglana, żurawina... Co te pokarmy mają wspólnego? Wszystkie należą do superfood - superżywności. Terminem tym określa się produkty zawierające wyjątkowo cenne dla organizmu składniki, takie jak witaminy, minerały, kwasy omega-3......
Janusz Kulig. Niedokończona historia 0/5 Nasza cena:
36,08 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Janusz Kulig. Niedokończona historia

Janusz Kulig. Niedokończona historia to zbiór wywiadów o tragicznie zmarłym kierowcy rajdowym. Trzykrotnym mistrzu Polski, wicemistrzu Europy, dwukrotnym wicemistrzu Europy Centralnej oraz mistrzu Słowacji. Jednak to nie tytuły „zdobiły” Janusza, choć rajdy samochodowe były całym jego życiem....
Absolwenci 0/5 Nasza cena:
33,93 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Absolwenci

Wywiad-rzeka z Jerzym Fedorowiczem Teatr to dla nich więcej niż praca. To ich życie. Postanowienie, by zostać aktorem, u wielu pojawiło się już dzieciństwie. W tamtych latach droga na scenę wiodła przez szkołę teatralną. Jedni weszli w jej progi płynnym tanecznym krokiem, inni pokonując po drodze...
Mozaika smaków 0/5 Nasza cena:
46,30 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mozaika smaków

Oto Ola - zwyciężczyni programu MasterChef 2018. Ola podbiła serca (i podniebienia) wymagających jurorów MasterChefa. Bez wątpienia potrawy proponowane przez nią w książce Mozaika smaków staną się przebojami Twojej kuchni i zachwycą Ciebie oraz Twoich bliskich. Bo taka jest właśnie kuchnia Oli - to...
Automaniaczka 0/5 Nasza cena:
18,79 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Automaniaczka

Ryk silnika zarzynanego przez piasek wciskający się wszędzie, kilka dni bez jedzenia i choćby godziny snu, zmęczenie, którego nie da się opisać, bo brak już siły żeby nawet o nim pomyśleć... A wszystko po to, żeby spełnić marzenie życia -przejechać najtrudniejszy rajd świata przez Saharę do Dakaru...
Wybrane bestsellery
Serce wiedźmy 5/5 Nasza cena:
32,44 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Serce wiedźmy

„Serce wiedźmy” to czerpiąca z nordyckich legend, ponadczasowa opowieść o miłości i zdradzie, przyjaźni i lojalności. Umierają ludzie. Umierają bogowie. Ona wciąż trwa. Opowieść o Angerbodzie rozpoczyna się tam, gdzie inne historie o wiedźmach się kończą: na płonącym stosie. Ukarana przez Odyna za...
Polski w 4 tygodnie dla Ukraińców 5/5 Nasza cena:
35,64 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Polski w 4 tygodnie dla Ukraińców

Kurs składa się z: podręcznika oraz plików MP3 tekstami dialogów. Każda lekcja składa się z: dialogu i jego tłumaczenia, objasnień gramatycznych, słownictwa wraz z wymową, ćwiczeń,objaśnień realioznawczych. Курс для тих,...
Jadzia Pętelka wita dzidziusia 5/5 Nasza cena:
15,11 zł 24,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jadzia Pętelka wita dzidziusia

Pętelkowie przywitali nowego członka rodziny. Jadzia jest bardzo przejęta, bo przecież niełatwo być starszą siostrą. Czasem trzeba zabawiać dzidziusia, kiedy płacze albo pomagać tacie w zmienianiu pieluch. A czasem można też... trochę się zezłościć! Zwłaszcza gdy trzeba dzielić się mamą z małym,...
Praktyczny słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski 5/5 Nasza cena:
17,79 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Praktyczny słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski

Niniejszy Słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski jest podstawowym zbiorem współczesnej polskiej i ukraińskiej leksyki. Prezentuje wyrazy stosowane w codziennej praktyce oraz nowe słowa i zwroty językowe, które pojawiły się w obu językach w ostatnich latach. W alfabetycznym zapisie haseł...
Stary człowiek i morze 5/5 Nasza cena:
24,23 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stary człowiek i morze

Wracamy do tej książki całe życie, bo klasyka dziś okazuje się niezwykle aktualna. Rybak Santiago po wielu dniach bezowocnych połowów postanawia samotnie wypłynąć na dalekie wody, aby udowodnić wszystkim, że jeszcze nie jest bezużytecznym starcem. Jego przynętę połyka imponujący marlin. Santiago...
Mortalista 4/5 Nasza cena:
27,25 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mortalista

Od śmierci nie można uciec. Nigdzie. W trakcie sprzątania domu, w którym niedawno natrafiono na zwłoki, zostaje odnaleziona sieć tuneli. Firma specjalizująca się w porządkowaniu miejsc zbrodni, odnajduje w nich makabrycznie upozowane ciała dzieci. Czy lubiany przez wszystkich, emerytowany...
Moje skarby 5/5 Nasza cena:
104,96 zł 139,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moje skarby

Gra pełna niezwykłych, rzadkich i fascynujących przedmiotów! Któż nie lubi zbierać ciekawych przedmiotów, które często można znaleźć na przeróżnych szlakach, plażach czy w głębokiej dziczy? Jednak niewielu jest prawdziwych kolekcjonerów, potrafiących stworzyć naprawdę unikatowe zbiory. Zostań...
Szóstka wron. Tom 1 5/5 Nasza cena:
33,74 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szóstka wron. Tom 1

Sześcioro niebezpiecznych wyrzutków. Jeden niewykonalny skok. Przestępczy geniusz Kaz Brekker otrzymuje ofertę wzbogacenia się ponad wszelkie wyobrażenie wystarczy w tym celu wykonać zadanie, która z pozoru wydaje się niewykonalne: włamać się do niesławnego Lodowego Dworu (niezdobytej wojskowej...
Monster. Aileen Wuornos – zrozumieć seryjną zabójczynię 5/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Monster. Aileen Wuornos – zrozumieć seryjną zabójczynię

Kurtyny zostały rozsunięte, po czym naczelnik zapytał skazaną, czy chce wygłosić mowę pożegnalną do wiszącego nad jej głową mikrofonu. - Chcę jedynie powiedzieć, że pożegluję z Rockiem i wrócę jak Dzień Niepodległości z Jezusem, szóstego czerwca, jak w filmie, z tym wielkim statkiem i tak dalej. Ja...
Kicia Kocia mówi: "Dzień dobry!" w języku ukraińskim 5/5 Nasza cena:
9,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kicia Kocia mówi: "Dzień dobry!" w języku ukraińskim

Киця-Миця! Історії про Кицю-Мицю підкорили серця...
Dlaczego szkoła cię wkurza i jak ją przetrwać 5/5 Nasza cena:
22,90 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dlaczego szkoła cię wkurza i jak ją przetrwać

Szkoła potrafi być naprawdę wkurzająca i przestarzała! Czujesz się w niej czasami jak na taśmie produkcyjnej albo w zakładzie karnym? Natłok materiału do przyswojenia, nauczyciele bardziej skupieni na twoich błędach niż sukcesach, stresujące sprawdziany od bladego świtu… A do tego te ciągłe...
Noc na ulicy Czereśniowej 5/5 Nasza cena:
24,69 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Noc na ulicy Czereśniowej

Pełna zabawnych szczegółów, sympatycznych postaci i ujmująco codziennych sytuacji książka obrazkowa, w której nie pada ani jedno słowo. Nocna wyszukiwanka z bestsellerowej serii, która podbiła świat. Zapada noc. Ludzie i zwierzęta układają się do snu. Ale nie wszyscy spędzą tę noc w ciepłym łóżku....
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula