Ostatni

Autor:

Hanna Jameson

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
424
Rok wydania
2020
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 29,74 zł
Nasza cena: 24,45 zł 39,99 zł Taniej o: 39%

Barbarzyńskie morderstwo, jeden hotel i dwudziestu ocalałych. Jak można czuć się bezpiecznie, gdy morderca jest wśród nas?

Amerykański historyk – Jon Keller – jedzie na konferencję naukową do Szwajcarii. W trakcie dowiaduje się, że świat się kończy. W Waszyngtonie i kilku światowych stolicach doszło do ataku nuklearnego. Podczas gdy gasną światła cywilizacji, mężczyzna zastanawia się, czy jego żona Nadia i ich dwie córki wciąż żyją. Jon żałuje też, że zignorował ostatnią wiadomość od Nadii.

Oprócz Jona w hotelu znajduje się dwudziestu ocalałych. Z dala od najbliższego miasta walczą o przetrwanie. Pewnego dnia w zbiorniku na wodę pitną znajdują ciało dziewczynki. Oczywiste jest, że została zamordowana. Ktoś z mieszkańców hotelu jest zabójcą.

Jon zaczyna popadać w paranoję. Na własną rękę stara się prowadzić dochodzenie, aby odnaleźć mordercę. Seria dziwnych samobójstw, tajemnicze zaginięcia i nadprzyrodzone zjawiska nie są sprzyjającymi okolicznościami. Czy powinien zaryzykować wydostanie się z hotelu? Można tylko mieć nadzieję, że apokalipsa będzie mniej przerażająca…

"Ostatni” to zapierający dech w piersi dystopijny thriller – mrożący krew w żyłach swoją wiarygodnością. Przeszywający do szpiku kości nastrój zagrożenia w połączeniu z przemyślaną fabułą sprawia, że od lektury trudno się oderwać.


Opinie o książce

Mroczna, oryginalna, fascynująca.

C.J. Tudor, autorka „Kredziarza”

Nawiązując do „Lśnienia”, Jameson przedstawia niesamowitą i niepokojącą historię osadzoną w banalnej codzienności. Lektura całkowicie pochłaniająca.

„Kirkus Reviews”

Od tej powieści nie można się oderwać. Apokalipsa postnuklearna przenika się z zagadkowym morderstwem w towarzystwie niesamowicie wykreowanych postaci. W tej wspaniałej i bardzo oryginalnej powieści Stephen King spotyka Agathę Christie.

Luca Vesta, autor książki „Złodziej kości"

Inteligentna, oryginalna, przerażająco pochłaniająca.

Erin Kelly, autorka „Kłamał, Kłamała”

Recenzje (6)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  „Ostatni” to przerażający thriller, który ukazuje nam rozpad wartości i zasad moralnych w obliczu końca świata. Niewyjaśnione morderstwa oraz brak zaufania do mieszkańców hotelu sprawia, że lęk z każdą kolejną stroną rośnie.

  Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani, każdy z nich ma mocno zaznaczone cechy charakteru. Autorka doskonale przedstawiła konflikty jakie rodzą się pomiędzy ludźmi ze względu na różnice wynikające z narodowości, płci czy przez barierę językową. A wszystko to w przytłaczające wizji świata, w którym każdy dzień może być tym ostatnim.

  Książka zmusza do refleksji i rozważań nad istotą człowieczeństwa. Wystawia naszą moralność na ciężką próbę w konfrontacji z walką o przetrwanie.

  Powieść ma kilka słabych stron. Między innymi dość nierówne tempo akcji. Były rozdziały, które wręcz pochłaniałam, nie mogąc się doczekać rozwiązania i dalszych losów bohaterów. Ale zdarzało się też, że niektóre wątki były nic niewnoszącymi zapychaczami. Czy zakończenie, które w moim odczuciu nie wykorzystało potencjału powieści.

  Jednak jest to książka, która swoim klimatem i intrygującą fabułą wciąga niesamowicie i nie pozwala zostawić historii niedokończonej. Na plus są również nawiązania do prawdziwych wydarzeń kryminalnych oraz tajemniczych miejsce cieszących się złą sławą.

  Książką powinna przypaść do gustu fanom powieści postapo, ale i miłośnicy kryminałów oraz mrocznych historii znajdą w niej coś dla siebie.

  Ja jeszcze długo będę o niej pamiętać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  OSTATNI BĘDĄ PIERWSZYMI... Amerykański historyk-Jon Keller-uczestniczy w konferencji naukowej w Szwajcarii.W trakcie dowiaduje się,że świat się kończy.W Waszyngtonie i kilku światowych stolicach doszło do ataku nuklearnego.

  Oprócz Jona w hotelu jest dwudziestu ocalałych.Wszyscy walczą o przetrwanie.

  Pewnego dnia w zbiorniku na wodę pitną znajdują ciało dziewczynki.Została zamordowana.Jon wpada w obsesję na punkcie znalezienia sprawcy.

  Jak daleko posunie się w pogoni za sprawiedliwością?

  Czy może w ogóle na nią liczyć,skoro społeczeństwo jakie zna,już nie istnieje?

  Co Ty byś zrobił DROGI CZYTELNIKU w obliczu takiej zagłady???🤔

  ,,Zamknięty" w hotelu z tymi samymi ludźmi,bez prądu,internetu,z coraz mniejszymi racjami pożywienia???

  Wtedy każdy pokazuje swoją prawdziwą twarz i ,,wyłażą" najgorsze instynkty.

  GIŃ ALBO ŻYJ!

  Tylko to się liczy.

  Co zrobić,by nie zwariować?

  Na pewno przeczytać tę książkę.

  Niby zwyczajna opowieść o ludziach,ale tworzy taką atmosferę,że nie wiadomo kiedy owija się wokół ciebie jak mgła.Osacza i wciąga w swój mroczny klimat.

  Drażni i niepokoi.

  Nie masz ochoty opuścić ani jednej linijki tekstu.

  Tutaj każda postać jest dopracowana,wyrazista, ze swoją historią.

  A Ty sam stajesz się Jonem-tropisz zabójcę,szukasz jedzenia i starasz się przeżyć.

  Jesteś bohaterski,ale też bezwzględny i zdeterminowany.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,Ostatni” autorstwa Hanna Jameson to książka w której dołączymy do niewielkiej grupki gości pewnego hotelu położonego wśród szwajcarskich lasów. Gości, których świat dosłownie się skończył, a którzy mimo wszystko zdecydują się spróbować przetrwać w nowej rzeczywistości. Jednak, jak się szybko okaże, koniec świata był pierwszym z nieszczęść, które na nich czekało…

  Jon Keller nawet w najgorszych snach nie był w stanie przewidzieć jak skończy się jego wyjazd na konferencję naukową do Szwajcarii. Bo jak tu, siedząc spokojnie w hotelu, delektując się chwilą wolnego od domowych obowiązków, można chociażby przez chwilę pomyśleć, że gdzieś tam jakiś szaleniec zdecyduje się cały świat spisać na zagładę, detonując bombę atomową.

  ,,Trwa atak nuklearny na Waszyngton.”

  Ten komunikat odmienia życie nie tylko amerykańskiego historyka, który być może już nigdy nie zobaczy swoich bliskich, ale także zmienia oblicze świata. Gdy wszelka łączność upada i nie wiadomo co przyniesie ze sobą jutro, niewielka grupka gości hotelowych pozostaje się pozostać na miejscu i spróbować przeczekać aż pojawi się jakaś realna szansa na ratunek. Niestety po początkowej fali ucieczek oraz samobójstw, gdy w hotelu pozostaje dwudziestu ocalałych i sytuacja zdaje się być w miarę opanowana, w zbiorniku z wodą odnalezione zostaje ciało małej dziewczynki, której nikt nie rozpoznaje. Odkrycie ciała zaś zapoczątkuje lawinę tajemniczych morderstw i zniknięć, które sprawią, że zaczniemy zadawać sobie pytanie, czy pozostanie w hotelu rzeczywiście było taką dobrą decyzją…

  ,,Ostatni” zapowiadany był jako trzymający w napięciu dystopijny thriller. I choć przyznam, że historia zaczęła się z mocnym przytupem, a opis pierwszych dni spędzonych w hotelu czytało się z prawdziwym zainteresowaniem, to początkowy ,,rozpęd” szybko zaczął się wytracać. Być może przyczyniła się do tego forma w jakim została przedstawiona cała historia. Książka napisana została bowiem w formie kroniki spisywanej przez głównego bohatera – wspomnianego Jona Kellera. I to właśnie przez pryzmat jego myśli i spostrzeżeń będziemy obserwować rozgrywające się wydarzenia. I choć Keller jest bohaterem który sporo stracił, a niepewność o losy bliskich powinna odcisnąć na nim swoje piętno, tak samo jak i krytyczna sytuacja jaką spowodował atak nuklearny, to nie będę ukrywać, że nie czułam podczas lektury uczucia zagrożenia czy niepokoju. Zabrakło mi klimatu, który uczyniłby lekturę bardziej emocjonującą i w pełni pozwolił się wczuć w tragiczną sytuację wykreowanych przez nią bohaterów.

  Mimo tego wszystkiego, nie mogę powiedzieć, że książka nie jest warta lektury. Autorka zarysowała intrygujące tło wydarzeń, zebrała ciekawą grupkę bohaterów i wrzuciła je w środek wydarzeń rodem z najgorszych koszmarów. Najgorszych bo przecież mogłyby się one okazać prawdą. Podzielenie książki na serię wpisów, gdzie pojedynczy dzień zajmuje góra kilka stron sprawia, że całość czyta się bardzo szybko i przyjemnie.

  ,,Ostatni” nie jest książką idealną, jednak wszelkiego rodzaju miłośników klimatów postapokaliptycznych w bardziej realistycznym ujęciu z pewnością powinna ona zainteresować. Autorka w nieco inny sposób, niż tradycyjnie się to przyjęło, przedstawiła walkę o przetrwanie zmieszaną z intrygą rodem z thrillerów, a wszystko to wśród ruin pozostałych po wybuchu bomby atomowej.

  Recenzja dostępna na stronie Kosz z Książkami:

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Fabuła kręci się wokół znalezionych zwłok dziecka, ale dla mnie ten wątek był drugoplanowy. Bardziej interesowały mnie osoby zamknięte w hotelu, co czują, myślą, jak perspektywa końca świata i być może śmierci bliskich na nich wpływa. Odcięci od jakichkolwiek informacji, bez prądu, czystej wody i przy kurczących się zapasach jedzenia, ile są w stanie znieść? Do czego się posunąć? „Ostatni” jest trochę wizją upadku człowieczeństwa, chociaż czy można tak mówić w obliczu katastrofy nuklearnej i walki o każdy kolejny dzień? Ze strony na stronę myślałam, co powinni zrobić bohaterowie, bo bardzo szybko okazuje się, że nie są oni jedynymi ocalałymi i zaczyna im grozić coraz większe niebezpieczeństwo.

  Rzadko mam do czynienia z książkami o apokalipsie, jednak jak widać i takie mogą mnie przyciągnąć. W „Ostatnim” nie znajdziecie biegających mutantów, zombie czy innych żywych trupów, a ludzi, którymi zaczyna rządzić pierwotny instynkt przetrwania. Niestety pod koniec książka przestała mi się aż tak podobać, a samo zakończenie również nie urzekło. Zniknął gdzieś ten fajny klimat podszyty niebezpieczeństwem i od pewnego momentu powieść bardzo przypominała mi filmy fantastyczne, w których pewne, konkretne motywy pojawiają się często. Jednak nie uważam jej za złą, a taki, a nie inny finał znajdzie wielu zwolenników.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Są takie książki, z których każdy czytelnik wyniesie coś innego. Pozycje, które w każdym mogą poruszyć inną strunę. I taką powieścią jest dla mnie "Ostatni" autorstwa Hanny Jameson. Kryminał, horror czy postapo? Ta książka to mistrzowskie połączenie wszystkich tych gatunków. Duszna atmosfera zamknięcia w hotelu, brak łączności ze światem przez nuklearne zamachy i w dodatku zabójstwo nieznajomej dziewczynki. Nie zdarzyło mi się czytać nigdy wcześniej takiej powieści, oryginalnej, mrocznej i okropnie przerażającej.

  Oprócz samego pomysłu na akcję, również wykonanie bardzo mi się podoba. Przedstwienie wydarzeń z perspektywy jednego człowieka, w formie pamiętnika, dodatkowo buduje mroczny klimat. Podejrzenia, niepewność, tajemnice, brak zaufania i w tym wszystkim pierwotna chęć przeżycia, sprawiają że lektura nie jest oczywista, przewidywalna, a mocno wciagająca i nie dająca się odłożyć. Niesposób przewidzieć zakończenia, a dążenie do niego nie obfituje w proste rozwiązania.

  "Ostatni" to powieść zostawiająca nas z mętlikiem w głowie, masą przemyśleń i strachem, że to mogłoby się zdażyć naprawdę, bo autorka świetnie poradziła sobie z psychologicznym wykreowaniem postaci. Pozycja, którą każdy powinien przeczytać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Ostatni obrońcy wiary 0/5 Nasza cena:
13,50 zł 27,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni obrońcy wiary

Podlasie i Suwalszczyzna. Obok siebie żyli tu Polacy i Białorusini, Litwini, Rosjanie i Ukraińcy, Tatarzy i Żydzi. Katolicy, prawosławni i unici ścierali się w walce o rząd dusz. Przedstawiciele kościołów protestanckich i wyznawcy judaizmu każdego dnia mijali starowierców i muzułmanów, rodziły się...
Ostatni Transatlantyk ,,Stefan Batory'' 0/5 Nasza cena:
54,11 zł 81,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni Transatlantyk ,,Stefan Batory''

Album ma 280 str. formatu 312x230 mm i zawiera 846 zdjęć. Poświęcony jest on ''Stefanowi Batoremu'' - ostatniemu transatlantykowi pływającemu pod polską banderą, który przeszedł również do historii żeglugi światowej. Był bowiem jednym z dwóch, ostatnich pasażerskich liniowców, utrzymujących stałe,...
Guns N' Roses. Ostatni giganci z rockowej dżungli 0/5 Nasza cena:
39,92 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Guns N' Roses. Ostatni giganci z rockowej dżungli

Guns N’ Roses zawsze żyli w bezczasie, byli „ostatnimi z gigantów”. Nawet w latach osiemdziesiątych, kiedy dopiero zaczynali i byli wytatuowanymi, spiętymi gołodupcami z LA, nie chcieli grać według zasad. W czasach gdy rządził pogodny, promujący bezpieczny seks i sprzeciwiający się narkotykom rock,...
Humphrey bogart ostatni taki twardziel 0/5 Nasza cena:
11,54 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Humphrey bogart ostatni taki twardziel

Książka opisuje wiele zabawnych historii, w które obfitowało życie Humphreya Bogarta. Lektura rzuca nowe światło na postać aktora wcielającego się głównie w role detektywów oraz gangsterów i występującego w takich filmach, jak "Sokół maltański", "Afrykańska królowa", "Mieć i nie mieć" oraz kultowa...
Ostatni Mohikanie 0/5 Nasza cena:
28,80 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni Mohikanie

„Ostatni Mohikanie”, to opowieść o przemijaniu, odchodzeniu i o urodzie rękodzielniczej pracy, gdy niemal wszystko zdominowały już maszyny. To opowieść o ludziach zatopionych, przeważnie samotnie, w swojej pracy ? pasji, która na ich twarzach wyryła piętno podobieństwa do siebie. Gregory, za każdym...
Ostatni zjadacz grzechu 0/5 Nasza cena:
31,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni zjadacz grzechu

Wszystko, co tak naprawdę liczy się dla Cadi Forbes, to znalezienie tego jedynego człowieka, który mógłby uwolnić ją od grzechu, pustoszącego jej dni i noce... grzechu, który ograbił ją z miłości matki i sprawił, że zapragnęła uciec od życia i jego okrutnej sprawiedliwości. Wie, że jest to...
Rodzina Ostatni bastion 0/5 Nasza cena:
31,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rodzina Ostatni bastion

Od wielu lat trwa zmasowana walka z rodziną. Patrząc na zmiany w kościelnym nauczaniu o małżeństwie i rodzinie, może ogarnąć nas zwątpienie. Problem ten był niedostrzegany przez wiele lat, aż do czasu synodu o małżeństwie i rodzinie w 2014 i 2015 r. , który obnażył zabiegi progresistów, zmierzające...
Star Wars. Ostatni Jedi. Wizje twórców 0/5 Nasza cena:
74,99 zł 99,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Star Wars. Ostatni Jedi. Wizje twórców

Wizje twórców Star Wars: Ostatni Jedi są kontynuacją świetnie przyjętego przez fanów albumu Wizje twórców Star Wars: Przebudzenie Mocy. To wyjątkowa kolekcja obrazów stworzonych na potrzeby filmu oraz pasjonująca kronika produkcji najnowszego epizodu gwiezdnej sagi. W tej niesamowitej publikacji...
Ostatnie wołanie Maryi 5/5 Nasza cena:
18,81 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatnie wołanie Maryi

Aby świat poznał, jak straszny jest gniew Ojca Niebieskiego wobec współczesnego świata, Bóg przygotowuje wielkie oczyszczenie całej ludzkości. Matka Boża w Akicie Ksiądz Stefano Gobbi, Sekretarz Matki Bożej, pisał, że Maryja jest straszna i potężna. Straszna dla wszystkiego, co demoniczne, i...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula