Ostatni

Autor:

Hanna Jameson

Średnia: 4.2 Ilość ocen: 13
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
424
Rok wydania
2020
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 29,74 zł
Nasza cena: 25,19 zł 39,99 zł Taniej o: 37%

"Ostatni" to niezwykła powieść, która z pewnością wywoła w Czytelniku dreszcz emocji.

Niemiłe wypadki zdarzają się każdemu, a ich duże natężenie w niewielkiej odległości czasu potocznie określamy mianem pecha. Wydawać by się mogło, że istnieje LIMIT nieszczęść, które mogą spaść na daną osobę, los lubi jednak wystawiać naszą cierpliwość na próbę. Sięgnij po książkę pod tytułem "Ostatni”, którą napisała Hanna Jameson i przekonaj się, jak niewiele czasem brakuje do tego, by życie zamieniło się w prawdziwą katastrofę!

Gdy Jon Keller, amerykański historyk, wyruszał do Szwajcarii, by wziąć udział w odbywającej się tam konferencji naukowej, to nawet nie przypuszczał, co wydarzy się w tym czasie. Dociera do niego szokująca wiadomość o tym, że w Waszyngtonie i kilku innych równie znaczących miastach na świecie doszło do ataku nuklearnego, apokaliptycznego w swoich skutkach. Co prawda ON jest cały i zdrowy, ponieważ wraz z dwudziestką innych ocalałych znajduje się w hotelu sporo oddalonym od najbliższego miasta, martwi się jednak o żonę i dwie córki. Wydaje się, że gorzej już być nie może.

Wszystko zmienia się w chwili, gdy w zbiorniku wody pitnej zostaje odnalezione ciało zamordowanej dziewczynki. Oznacza to tylko jedno - ktoś ze zgromadzonych w budynku jest mordercą. Jon, który nie może w to wszystko uwierzyć, próbuje na własną rękę odkryć tożsamość zbrodniarza, a tym samym go powstrzymać. Nie pomagają mu tajemnicze zaginięcia, podejrzane samobójstwa i brak wzajemnego zaufania. Nasilająca się paranoja sprawia, że mężczyzna rozważa opuszczenie hotelu i zmierzenie się ze skutkami apokalipsy. Gdzie grozi mu większe niebezpieczeństwo?


Opinie o książce

Mroczna, oryginalna, fascynująca.

C.J. Tudor, autorka "Kredziarza"

Nawiązując do „Lśnienia”, Jameson przedstawia niesamowitą i niepokojącą historię osadzoną w banalnej codzienności. Lektura całkowicie pochłaniająca.

"Kirkus Reviews"

Od tej powieści nie można się oderwać. Apokalipsa postnuklearna przenika się z zagadkowym morderstwem w towarzystwie niesamowicie wykreowanych postaci. W tej wspaniałej i bardzo oryginalnej powieści Stephen King spotyka Agathę Christie.

Luca Vesta, autor książki "Złodziej kości"

Inteligentna, oryginalna, przerażająco pochłaniająca.

Erin Kelly, autorka "Kłamał, Kłamała"


O autorce

Hanna Jameson, autorka, to początkująca brytyjska pisarka, która pracuje również jako scenarzystka. Swoją pierwszą powieść napisała w wieku siedemnastu lat, a do tworzenia inspirują ją między innymi międzynarodowe podróże. Jej publikacje ukazały się w Wielkiej Brytanii, w Niemczech, a nawet w Japonii. Są to lektury z takich gatunków literackich jak kryminał i thriller, o następujących tytułach: "Road Kill”, "Something You Are”, "Girl Seven” oraz "Ostatni”.

Recenzje (13)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Zabójstwo w erze postapo.

  Świat się kończy, nuklearna zagłada staje się faktem... Takim oto mocnym akcentem Hanna Jameson rozpoczyna fabułę "Ostatniego". Jak mawiał Alfred Hitchcock - akcja powinna rozpoczynać się od trzęsienia ziemi, a potem tempo powinno być już tylko podkręcane (cytat może nie słowo w słowo, ale łapiecie pewnie o co mi chodzi). Tutaj zdecydowanie MAMY początkowe trzęsienie ziemi w postaci nuklearnego postapo. A... co z dalszym podkręcaniem tempa? Jest udane?

  Zacznijmy może od małego wstępu. Głównym bohaterem książki jest amerykański historyk Jon Keller. Uczony zmierza do Szwajcarii na konferencję naukową (poniekąd uciekając tym samym od swoich problemów małżeńskich). W drodze zastaje go wieść o nuklearnej zagładzie Szkocji, o zrzuceniu bomb atomowych na Londyn i na Waszyngton oraz o śmierci prezydenta USA, a wraz z nim tysięcy ludzi. Krótko mówiąc - świat się kończy... Keller dostaje się w trakcie tego informacyjno-cywilizacyjnego pandemonium za bramy szwajcarskiego hotelu. Wraz z nim w hotelu mieszka dwudziestu innych ocalałych, którzy usilnie próbują przetrwać i ocalić życie w obliczu nuklearnej zagłady. Łatwo nie jest, ale jakoś to ocalałym idzie... Przynajmniej do czasu gdy w zbiorniku wodnym odnajdują oni ciało zamordowanej dziewczynki. Ktoś z nich jest mordercą.... Tylko kto? I dlaczego ten ktoś zabił? Czy hotel jest rzeczywiście bezpiecznym schronieniem dla gromadzących się za jego murami ludzi?

  "Ostatni" to bardzo ciekawa próba połączenia kilku gatunków literackich. Fantastyka, postapo, thriller dystopijny, kryminał i sensacja w jednym... Brzmi intrygująco ;) Ale także można mieć obawy o to, czy tych części składowych nie jest tutaj aby za dużo... Niestety - w tych obawach jest trochę racji. Na szczęście jednak owe potwierdzone obawy nie przeważają tak do końca szali oceny.

  Zanim zacznę jednak na pewne elementy książki sarkać - spora garść pozytywów ;) Trzeba bowiem przede wszystkim zauważyć, że "Ostatni" to miło zaskakująca próba odświeżenia konwencji postapo, a także kryminału. Postapo jest co prawda głównie tłem tej opowieści, jednakże jest to tło rzutujące na całą fabułę, nadające jej niepowtarzalny klimat zagrożenia i wyznaczające reguły gry. Kryminał w takiej konwencji ożywa i nabiera swoistej świeżości. Warto zwrócić na to uwagę. Podobnie jak na to, że książka jest świetnym studium klaustrofobicznej gry o przetrwanie w warunkach, w których ludzki umysł zbliża się niebezpiecznie blisko granic wytrzymałości, poza którymi są rzeczy, których nigdy byśmy nie zrobili w normalnych warunkach (!).

  Minusy... Postapo - dlaczego to jest tylko tło tej historii, a nie równorzędna z kryminałem oś fabularna?... Aż się prosi w takiej konwencji o choroby popromienne, o choć kilka mutantów, czy o walki z - chociażby - grasującymi bandami szabrowników. Wiem, naczytałem się być może za dużo pozycji z serii "Metro 2033" ;) No ale prawda jest taka, że esencji postapo tutaj niestety nie ma. Zagrożenie czuć, wiemy że znany bohaterom książki świat się kończy, ale... to za mało.

  Wątek kryminalny wiedzie w książce prym. Ale można się również do niego - niestety! - doczepić. Jameson brakuje bowiem czasem zdecydowania i właściwego położenia akcentów w scenach fabularnie kluczowych, przez co są one niewiarygodne (przy tej okazji wspomnę, że niewiarygodny bywa także główny bohater, a wszystko przez nienaturalne w jego sytuacji opanowanie i zimną krew; wcale nie wygląda ON z tej perspektywy na uczonego). Zakończenie także może rozczarować; wydaje się być nieco płytkie... Szkoda.

  Minusy, jak widać, książka jak najbardziej ma. Mi osobiście one przeszkadzają, no ale cóż - jako wielbiciel fantastyki (w tym klimatów postapo) oczekiwałem czegoś więcej na tym polu, a jako czytelnik mający na koncie kilkadziesiąt przeczytanych pozycji mniej lub bardziej sensacyjno-kryminalnych pokładałem wielką nadzieję w tym, że wątki kryminalne zamkną się piękną i sensowną klamrą po jakimś dobrym twiście fabularnym. Co zrobić - nie można mieć jak widać wszystkiego ;)

  Ostatecznie szala chyli się jednak na plus za sprawą powiewu świeżości jakim jest "Ostatni" zarówno dla konwencji postapo jak i kryminału. Jeśli nie jesteście wyczuleni na pewne rzeczy tak jak ja, to powinniście być po lekturze zadowoleni.

  Przeczytać tak czy inaczej WARTO.

  Książka zrecenzowana dzięki uprzejmości Księgarni [Adres usunięty]

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,Ostatni” autorstwa Hanna Jameson to książka w której dołączymy do niewielkiej grupki gości pewnego hotelu położonego wśród szwajcarskich lasów. Gości, których świat dosłownie się skończył, a którzy mimo wszystko zdecydują się spróbować przetrwać w nowej rzeczywistości. Jednak, jak się szybko okaże, koniec świata był pierwszym z nieszczęść, które na nich czekało…

  Jon Keller nawet w najgorszych snach nie był w stanie przewidzieć jak skończy się jego wyjazd na konferencję naukową do Szwajcarii. Bo jak tu, siedząc spokojnie w hotelu, delektując się chwilą wolnego od domowych obowiązków, można chociażby przez chwilę pomyśleć, że gdzieś tam jakiś szaleniec zdecyduje się cały świat spisać na zagładę, detonując bombę atomową.

  ,,Trwa atak nuklearny na Waszyngton.”

  Ten komunikat odmienia życie nie tylko amerykańskiego historyka, który być może już nigdy nie zobaczy swoich bliskich, ale także zmienia oblicze świata. Gdy wszelka łączność upada i nie wiadomo co przyniesie ze sobą jutro, niewielka grupka gości hotelowych pozostaje się pozostać na miejscu i spróbować przeczekać aż pojawi się jakaś realna szansa na ratunek. Niestety po początkowej fali ucieczek oraz samobójstw, gdy w hotelu pozostaje dwudziestu ocalałych i sytuacja zdaje się być w miarę opanowana, w zbiorniku z wodą odnalezione zostaje ciało małej dziewczynki, której nikt nie rozpoznaje. Odkrycie ciała zaś zapoczątkuje lawinę tajemniczych morderstw i zniknięć, które sprawią, że zaczniemy zadawać sobie pytanie, czy pozostanie w hotelu rzeczywiście było taką dobrą decyzją…

  ,,Ostatni” zapowiadany był jako trzymający w napięciu dystopijny thriller. I choć przyznam, że historia zaczęła się z mocnym przytupem, a opis pierwszych dni spędzonych w hotelu czytało się z prawdziwym zainteresowaniem, to początkowy ,,rozpęd” szybko zaczął się wytracać. Być może przyczyniła się do tego forma w jakim została przedstawiona cała historia. Książka napisana została bowiem w formie kroniki spisywanej przez głównego bohatera – wspomnianego Jona Kellera. I to właśnie przez pryzmat jego myśli i spostrzeżeń będziemy obserwować rozgrywające się wydarzenia. I choć Keller jest bohaterem który sporo stracił, a niepewność o losy bliskich powinna odcisnąć na nim swoje piętno, tak samo jak i krytyczna sytuacja jaką spowodował atak nuklearny, to nie będę ukrywać, że nie czułam podczas lektury uczucia zagrożenia czy niepokoju. Zabrakło mi klimatu, który uczyniłby lekturę bardziej emocjonującą i w pełni pozwolił się wczuć w tragiczną sytuację wykreowanych przez nią bohaterów.

  Mimo tego wszystkiego, nie mogę powiedzieć, że książka nie jest warta lektury. Autorka zarysowała intrygujące tło wydarzeń, zebrała ciekawą grupkę bohaterów i wrzuciła je w środek wydarzeń rodem z najgorszych koszmarów. Najgorszych bo przecież mogłyby się one okazać prawdą. Podzielenie książki na serię wpisów, gdzie pojedynczy dzień zajmuje góra kilka stron sprawia, że całość czyta się bardzo szybko i przyjemnie.

  ,,Ostatni” nie jest książką idealną, jednak wszelkiego rodzaju miłośników klimatów postapokaliptycznych w bardziej realistycznym ujęciu z pewnością powinna ona zainteresować. Autorka w nieco inny sposób, niż tradycyjnie się to przyjęło, przedstawiła walkę o przetrwanie zmieszaną z intrygą rodem z thrillerów, a wszystko to wśród ruin pozostałych po wybuchu bomby atomowej.

  Recenzja dostępna na stronie Kosz z Książkami:

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  „Ostatni” to przerażający thriller, który ukazuje nam rozpad wartości i zasad moralnych w obliczu końca świata. Niewyjaśnione morderstwa oraz brak zaufania do mieszkańców hotelu sprawia, że lęk z każdą kolejną stroną rośnie.

  Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani, każdy z nich ma mocno zaznaczone cechy charakteru. Autorka doskonale przedstawiła konflikty jakie rodzą się pomiędzy ludźmi ze względu na różnice wynikające z narodowości, płci czy przez barierę językową. A wszystko to w przytłaczające wizji świata, w którym każdy dzień może być tym ostatnim.

  Książka zmusza do refleksji i rozważań nad istotą człowieczeństwa. Wystawia naszą moralność na ciężką próbę w konfrontacji z walką o przetrwanie.

  Powieść ma kilka słabych stron. Między innymi dość nierówne tempo akcji. Były rozdziały, które wręcz pochłaniałam, nie mogąc się doczekać rozwiązania i dalszych losów bohaterów. Ale zdarzało się też, że niektóre wątki były nic niewnoszącymi zapychaczami. Czy zakończenie, które w moim odczuciu nie wykorzystało potencjału powieści.

  Jednak jest to książka, która swoim klimatem i intrygującą fabułą wciąga niesamowicie i nie pozwala zostawić historii niedokończonej. Na plus są również nawiązania do prawdziwych wydarzeń kryminalnych oraz tajemniczych miejsce cieszących się złą sławą.

  Książką powinna przypaść do gustu fanom powieści postapo, ale i miłośnicy kryminałów oraz mrocznych historii znajdą w niej coś dla siebie.

  Ja jeszcze długo będę o niej pamiętać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  OSTATNI BĘDĄ PIERWSZYMI... Amerykański historyk-Jon Keller-uczestniczy w konferencji naukowej w Szwajcarii.W trakcie dowiaduje się,że świat się kończy.W Waszyngtonie i kilku światowych stolicach doszło do ataku nuklearnego.

  Oprócz Jona w hotelu jest dwudziestu ocalałych.Wszyscy walczą o przetrwanie.

  Pewnego dnia w zbiorniku na wodę pitną znajdują ciało dziewczynki.Została zamordowana.Jon wpada w obsesję na punkcie znalezienia sprawcy.

  Jak daleko posunie się w pogoni za sprawiedliwością?

  Czy może w ogóle na nią liczyć,skoro społeczeństwo jakie zna,już nie istnieje?

  Co Ty byś zrobił DROGI CZYTELNIKU w obliczu takiej zagłady???🤔

  ,,Zamknięty" w hotelu z tymi samymi ludźmi,bez prądu,internetu,z coraz mniejszymi racjami pożywienia???

  Wtedy każdy pokazuje swoją prawdziwą twarz i ,,wyłażą" najgorsze instynkty.

  GIŃ ALBO ŻYJ!

  Tylko to się liczy.

  Co zrobić,by nie zwariować?

  Na pewno przeczytać tę książkę.

  Niby zwyczajna opowieść o ludziach,ale tworzy taką atmosferę,że nie wiadomo kiedy owija się wokół ciebie jak mgła.Osacza i wciąga w swój mroczny klimat.

  Drażni i niepokoi.

  Nie masz ochoty opuścić ani jednej linijki tekstu.

  Tutaj każda postać jest dopracowana,wyrazista, ze swoją historią.

  A Ty sam stajesz się Jonem-tropisz zabójcę,szukasz jedzenia i starasz się przeżyć.

  Jesteś bohaterski,ale też bezwzględny i zdeterminowany.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Mam wrażenie, że w hotelu jest więcej osób, niż nam się wydaje."

  Powieść atrakcyjnie splata kilka wątków, jednocześnie ciekawie miksuje kawałki łamigłówek i zagadek. Postapokaliptyczny klimat wzbogacają elementy kryminału, sensacji i obyczajowych nut. Aspekty głębokiej izolacji, wyjątkowości przeżycia, walki o przetrwanie, podgrzewają niepewność i niepokój. Zwłaszcza pierwsza połowa książki przyciąga uwagę, zgrabnie buduje napięcie, wystawia czytelnika na strumień niewiadomych i sekretów. Druga połowa nie okazuje się już tak mocno zajmująca, rozbija się o fale przeciętności i szablonowości.

  Na wiele miast, rozsianych po całym świecie, spadają bomby nuklearne, skazując miliony ludzi na zagładę, dewastując środowisko naturalne, wprowadzając całkowity chaos i panikę. W usytuowanym w odosobnieniu hotelu, skrytym wśród gęstego lasu, przed zewnętrznym zagrożeniem chroni się dwudziestka ludzi. Bardzo odmienni osobowościowo, reprezentujący różne warstwy społeczne, rozmaicie podchodzący do tematu przeżycia. Wśród nich historyk John Keller, który prowadzi kronikę wydarzeń i osobiste zapiski.

  Kluczowa postać wydaje się zupełnie przeciętną osobą, nie jest superbohaterem, a jednak potrafi aktywnie włączyć się w czynienie życia garstki tych, co przetrwali, zorganizowanym, naturalnym i znośnym. Mężczyzna prowadzi prywatne śledztwo w sprawie zamordowania dziewczynki, której ciało odnaleziono w hotelowym zbiorniku wody pitnej. Sprawia wrażenie lekkiego nieudacznika i niezdary, nie kieruje się logiką w zachowaniu. Swobodnie wydobywa od ludzi prywatne tajemnice, lecz zamiast zatrzymywać je dla siebie, szybko dzieli się nimi z innymi. Nie przekonuje postawą, czasami zachowuje się jak rozkapryszone dziecko, ale nie ma się co dziwić, świat, jaki znał i na jakim mu zależało, minął bezpowrotnie, zaś ON robi wszystko, aby odwrócić uwagę od wyrzutów sumienia i poczucia winy w odniesieniu do swojej rodziny, od której nie ma znaku życia.

  Hanna Jameson dość swobodnie podeszła do racjonalności i spójności przybliżonego świata po nuklearnej zagładzie, środków komunikowania się, skażenia atmosfery, dostępu do wody, prądu, żywności, artykułów pierwszej potrzeby. Kiedy było to wygodne wszystko sprawiało wrażenie prawidłowego działania i dostępności, a kiedy intensyfikowała się izolacja nic nie funkcjonowało tak jak należy. Przeszkadzała niekonsekwencja w snuciu opowieści, choć rozumiem, czym kierowała się autorka, elastycznie dostosowując tło do tego, co było naświetlane na pierwszym planie. Próba zastanowienia się nad tym, w jaki sposób zmienia się człowiek w obliczu zagrożenia śmiercią, nieuchronności strat, traumatycznych doświadczeń i rywalizacji o życie?

  Postaci cechuje mieszanka dobrych i złych cech, ukazują zafałszowane i prawdziwe oblicze, decydują się na drastyczne kroki lub wycofują się z wszelkiej aktywności. Ale są tacy, którym zależy na dobru ogółu, podporządkują własne interesy potrzebom tych, co przetrwali, pragną, by pozostali czuli ich użyteczność i przydatność. Ale czy faktycznie tylko takie motywy nimi kierują? A może ich tajemnice są po prostu pilniej strzeżone? Zakończenie rozczarowało, spodziewałam się wnikliwszej analizy, lepszych posunięć, elementu zaskoczenia, materiału do refleksji. Książka zapewnia dreszczyk emocji, lecz nie jest ON intensywny, sympatycznie się ją czyta, choć nie pozostanie w pamięci, pasuje do wypełnienia wolnego czasu, ale nie w zobowiązującej formie.

  B[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 8 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Ostatni mag. Tom 1 5/5 Nasza cena:
30,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni mag. Tom 1

Manhattan, Nowy Jork. Nieliczni żyjący tu Magini - obdarzeni nadprzyrodzoną mocą - ukrywają swą prawdziwą tożsamość. Każdy Magin przybywający na Manhattanie staje się bowiem więźniem Krawędzi, bariery energetycznej, której przekroczenie grozi utratą mocy, a nawet śmiercią...
Ostatni mag. Tom 2. Złodziejka magii 0/5 Nasza cena:
29,35 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni mag. Tom 2. Złodziejka magii

Kontynuacja bestsellera Ostatni MagEsta straciła rodziców. Ukradziono jej życie. A wszystko, co wiedziała o magii, okazało się kłamstwem. Sądziła, że Księga Tajemnic skrywa klucz do wyzwolenia Maginów spod terroru Zakonu. Tymczasem okazała się źródłem śmiertelnego zagrożenia. Teraz potężną moc...
Korona z czarodrzewu. Ostatni król Osten Ard. Tom 1 4/5 Nasza cena:
42,11 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Korona z czarodrzewu. Ostatni król Osten Ard. Tom 1

Pierwszy tom cyklu „Ostatni król Osten Ard” Król Simon i królowa Miriamele dzierżą Wielkie Berło Osten Ard od trzech dziesięcioleci. Razem brali udział w wielu wojnach, żadna jednak nie była tak tragiczna jak ta, w której zwyciężyli we wczesnej młodości: wojna z nieumarłym Królem Burz i...
Rodzinny interes. Ostatni skok 0/5 Nasza cena:
8,78 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rodzinny interes. Ostatni skok

Kontynuacja bestsellerowej powieści „Rodzinny interes”.      Leo wyciera z krwi podłogę w przedpokoju. Ma czternaście lat i sprząta po swoim ojcu. Ostatni raz. Ojciec poszedł do więzienia, mama leży w szpitalu. On i jego młodsi bracia zostali sami i teraz musi się nimi zaopiekować. Już wie, jak to...
Star Wars. Ostatni Jedi. Niesamowite przekroje 0/5 Nasza cena:
42,90 zł 65,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Star Wars. Ostatni Jedi. Niesamowite przekroje

Niesamowite przekroje to barwne plansze przedstawiające pojazdy i statki z filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, które pozwolą fanom kosmicznej serii jeszcze raz powrócić do odległej galaktyki.   Niezwykle szczegółowe przekroje i wyczerpujące opisy sprawiają, że to obowiązkowa pozycja dla każdego...
Ostatni Lapończyk 0/5 Nasza cena:
23,76 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni Lapończyk

Tej jesieni mrożący krew w żyłach thriller Olivera Truca! Laponię spowija noc polarna. Ginie jeden z hodowców reniferów, Mattis, jego trup ma odcięte uszy. To nie przypadek - Lapończycy podobnie znakują zwierzęta. Jednocześnie z okolicznego muzeum znika szamański bęben. Tylko Mattis znał jego...
Percy Jackson i Bogowie...T.5 Ostatni Olimpijczyk 5/5 Nasza cena:
32,84 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Percy Jackson i Bogowie...T.5 Ostatni Olimpijczyk

Przez cały rok herosi przygotowywali się do walki z tytanami, wiedząc, że mają małe szanse na zwycięstwo. Armia Kronosa jest coraz potężniejsza, a z każdym dołączającym do niej bogiem lub herosem moc złowrogiego tytana wzrasta. Podczas gdy Olimpijczycy usiłują powstrzymać siejącego zniszczenie...
Ostatni Strażnik. World of Warcraft 5/5 Nasza cena:
29,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni Strażnik. World of Warcraft

Spowity mgłą prehistorii świat Azeroth był miejscem, w którym panował pokój. Ludzkie plemiona i magiczne istoty żyły w zgodzie i harmonii. Tak było aż do czasów, kiedy zawitały tam demony Płonącego Legionu i jego twórcy Sargerasa – mrocznego boga magii chaosu. Teraz smoki, krasnoludy, gobliny,...
Ostatni rozkaz Star Wars trylogia thrawna Tom 3 0/5 Nasza cena:
45,49 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni rozkaz Star Wars trylogia thrawna Tom 3

Zwieńczenie uwielbianej przez fanów Trylogii Thrawna. Kiedy wszystkie pionki znajdują się już na swoich miejscach, legendarny imperialny dowódca wprowadza w życie ostatni etap swego planu, mającego doprowadzić do upadku Nowej Republiki. Wykorzystując katańską flotę oraz armię klonów, Thrawn wciąga...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula