Odwet. Nie wkurzaj się. Tom 1

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2020
Ilość stron
356
Nasza cena: 20,15 zł 34,90 zł Taniej o: 42%

Połączenie "Pretty Little Liars" z "Całkiem zabawną historią".

Pełen napięcia thriller i jednocześnie dowcipna historia czterech krańcowo różnych dziewcząt, które połączyły swoje siły, aby odegrać się na szkolnych prześladowcach. Nie przewidziały jednak, że gra stanie się bardzo ryzykowna i przysporzy im śmiertelnych wrogów.

Bree, Olivia, Kitty i Margot nie mają ze sobą nic wspólnego a przynajmniej tak właśnie mają myśleć uczniowie i pracownicy ich liceum. Dziewczyny mają różne życiowe cele, innych przyjaciół i diametralnie odmienny styl życia. Łączy je jedno: wszystkie należą do Don't Get Mad (Zamiast Gniewu), tajnego stowarzyszenia, które anonimowo bierze odwet na szkolnych prześladowcach, złośliwych koleżankach i wrednych nauczycielach.

Kiedy ostatni cel ich zemsty zostaje znaleziony martwy z zakrwawioną kartką z napisem DGM" w dłoniach, do dziewczyn dociera, że wcale nie są tak anonimowe, jak im się wydawało. I że teraz ktoś chce wziąć odwet na nich. Pojawiają się kolejne wskazujące na nie poszlaki, policja zacieśnia krąg podejrzanych i dziewczyny mają naprawdę wiele do stracenia.

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Słyszeliście o książce Gretchen McNeil "Odwet"? A może widzieliście już serial na Netflixie, który powstał na podstawie tej lektury? Ja ekranizacji nie miałam okazji oglądać, ale jestem już po lekturze książki i to o niej Wam dziś opowiem. Głównymi bohaterkami są Margot, Kitty, Brye i Olivia - uczennice tego samego liceum. I chociaż wszystkim wydaje się, że tych czterech dziewczyn nic nie łączy, to tworzą one klub N.W.S. (Nie Wkurzaj Się). Swoją "działalność" prowadzą, aby pomagać ciemiężonym uczniom, ale robią to w całkowitej tajemnicy. Sytuacja się nieco komplikuje, gdy ginie jeden z członków drużyny sportowej. Dlaczego dziewczyny mają czuć się zagrożone? Albowiem w ręku denata zostaje odnaleziona karteczka, która wskazuje, że to N.W.S. jest sprawcą zbrodni. Policja za wszelką cenę chce więc dowiedzieć się, kto stoi za tym skrótem. Okazuje się też, że ktoś wie, że dziewczyny tworzą tę grupę i z całych sił próbuje je poróżnić. Czy grupa się rozpadnie? Albo, co gorsze, nastolatki trafią do więzienia? I więcej Wam nie zdradzę, jeśli chodzi o fabułę książki. Teraz trochę o moich wrażeniach po lekturze. Na początku możemy się troszkę zagubić w odmętach historii każdej z dziewczyn, opisu ich życia oraz ich przyjaciół. Później jest już tylko lepiej. Książka to bardzo dobrze napisany kryminał dla młodzieży, który trzyma w napięciu, wciąga i skłania do refleksji. Pełno jest tu intryg, tajemnic oraz wartkiej akcji. Jest ciakawie, jest porywająco, jest prawdziwie. A zakończenie pozostawia czytelnika z domysłami i z chęcią jak najszybszego sięgnięcia po kolejny tom. Polecam gorąco!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,Odwet" Gretchen McNeil to pierwszy tom serii, w której nic nie jest takie, jak się początkowo wydaje.

  W szkole nie brakowało prześladowców i osób, które znęcały się nad słabszymi. Z tego też powodu powstała grupa Nie Wkurzaj Się, która zajmowała się dyskryminowaniem takich zachowań. Nikt oprócz członkiń nie wiedział, kto do niej należy, jednak to mogło się już niebawem zmienić.

  Niedawno czytałam książkę o podobnej tematyce, w której także należało znaleźć sprawcę. Tutaj już na okładce dowiadujemy się, że dojdzie do zabójstwa. Ciekawa byłam kto i dlaczego to zrobił. Nie chcę za dużo zdradzać, ale niewykluczone, że sprawca wciąż pozostanie bezkarny.

  Gretchen McNeil to zagraniczna autorka, która ma na koncie już kilka powieści. Pierwszy tom serii okazał się bardzo wciągający, więc mam nadzieję, że na kontynuację nie przyjdzie nam w Polsce zbyt długo czekać. Spore emocje gwarantowane. Dodatkowo nie powiedziane, że uczniowie nie mają nic do ukrycia.

  ,,Odwet" Gretchen McNeil to świetny początek książkowej serii o elitarnej szkole, w której źle się dzieje. Gdy nadarzy się okazja, na pewno skuszę się także na serial.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  “Ojciec Ubertii ani słowem nie wspomniał o podłych prześladowaniach, do których dochodziło w jego szkole. A jeśli ON nie zamierzał nic z tym zrobić, wyręczy go Nie Wkurzaj Się”

  Bree, Olicia, Kitty i Margot pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego. Tak przynajmniej myślą uczniowie i pracownicy liceum w którym się uczą. Różni ich wszystko styl życia, marzenia, przyjaciele. Jedyne co je łączy to, to że należą do tajnego stowarzyszenia Nie Wkurzaj Się. Zajmuje się ono wymierzaniem sprawiedliwości szkolnym prześladowcom, złośliwym znajomym i wrednym nauczycielom. Pewnego dnia cel ich zemsty zostaje znaleziony martwy. W rękach trzyma kartkę z napisem “NWS”. Dziewczyny zaczynają dostawać tajemnicze koperty. Ktoś twierdzi, że wie kim są i chce się na nich zemścić.

  “Odwet” to młodzieżowy thriller utrzymany w szkolnych klimatach.Został napisany przez śpiewaczkę operową, Gretchen McNeil. Opowiada o czterech zupełnie różnych dziewczynach, które zjednoczyły się by bronić innych. Kiedy ginie jeden z ich celów zdają sobie sprawę, że nie są tak anonimowe jak myślały. Zaczynają prowadzić własne śledztwo, chcą odkryć kto jest mordercą i oczyścić się z zarzutów.

  Na początku myślałam, że Odwet będzie przewidywalny. Miałam nawet kandydata na mordercę ale znowu się myliłam. Kłótnie, szkolne miłości, teatr, problemy z rodzicami, zbrodnie i śledztwo - wszystko to znajdziecie w “Odwecie”. To była młodzieżówka przy której bardzo dobrze się bawiłam i czekam na drugą część.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Odwet otwiera cykl książek #niewkurzajsię autorsta #gretchenmcneil seria jest skierowana dla młodzieży ale my nieco starsi też możemy ją przeczytać, ba nawet powinnyśmy bo to dobra rzecz, zwłaszcza jeśli planujecie obejrzeć serial GET EVEN na netflix oparty właśnie na tej powieści. Książka opowiada historię dziewczyn uczennic prywatnej szkoły kompletnie od siebie różnych ale złączonych paktem #nws w ramach działalności którego dokonują odwetu na szkolnych dręczycielach, wszystko idzie dobrze do czasu aż zostaje zamordowany uczeń a NWS staje się głównym podejrzanym. Książka mi się podoba, mamy możliwość poznać wszystkie główne bohaterki tej opowieści, zrozumieć ich poczynania. Dodatkowo mamy spory wachlarz postaci drugoplanowych. Jedno małe ale to sposób narracji tej książki, ciężko mi było na początku bowiem ma ona trzecio osobową narrację, ale jak już się wkrecisz dostajesz zestaw tajemnic, zagadek, nie wiadomo kto jest kim, komu ufać. Intrygującą zagadkę kryminalną i pełno niedomówień, czyli to co lubię i co sprawia że książka bardzo ciekawi czytelnika. Bowiem fajnie kiedy autor wodzi czytelnika za nos, czasem okrywa jedną rzecz by następnie zawikłać historię jeszcze bardziej. Noi właśnie finał tej części, o matko jest rewelacyjny, kompletnie niespodziewany. Bardzo czekam na kolejną część i to w jaką stronę pójdzie ta historia. Więc krótko jestem na tak i polecam.

  @carolina_czyta_i_oglada

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  [Adres usunięty]

  Miałam
  duże wątpliwości czy wziąć egzemplarz recenzencki „Odwetu” Gretchen McNeil. Biorąc pod uwagę informację w mailu od wydawcy, iż jest to powieść przeznaczona dla czytelników 14+, zastanawiałam się, czy nie jestem za stara na jej lekturę. Tego typu historie kojarzą mi się z przerysowanymi, szkolnymi dramami i bohaterami, którzy są niezwykle irytujący. Nie mniej jednak po chwili uświadomiłam sobie, że jak dotąd nie zawiodłam się chyba na żadnej książce od Wydawnictwa IUVI, dlatego też postanowiłam zaryzykować.

  Nie spodziewałam się, że mogę zostać aż tak pozytywnie zaskoczona.

  Pełen napięcia thriller i jednocześnie dowcipna historia czterech krańcowo różnych dziewcząt, które połączyły swoje siły, aby odegrać się na szkolnych prześladowcach. Nie przewidziały jednak, że gra stanie się bardzo ryzykowna i przysporzy im śmiertelnych wrogów…

  Bree, Olivia, Kitty i Margot nie mają ze sobą nic wspólnego – a przynajmniej tak właśnie mają myśleć uczniowie i pracownicy ich liceum. Dziewczyny mają różne życiowe cele, innych przyjaciół i diametralnie odmienny styl życia. Łączy je jedno: wszystkie należą do Don't Get Mad (Zamiast Gniewu), tajnego stowarzyszenia, które anonimowo bierze odwet na szkolnych prześladowcach, złośliwych koleżankach i wrednych nauczycielach.

  Kiedy ostatni cel ich zemsty zostaje znaleziony martwy z zakrwawioną kartką z napisem „DGM" w dłoniach, do dziewczyn dociera, że wcale nie są tak anonimowe, jak im się wydawało. I że teraz ktoś chce wziąć odwet na nich. Pojawiają się kolejne wskazujące na nie poszlaki, policja zacieśnia krąg podejrzanych… i dziewczyny mają naprawdę wiele do stracenia.

  Wbrew pozorom, główne bohaterki nie są przyjaciółkami. Każda z nich obraca się w innym kręgu znajomych, należy do odmiennej grupy społecznej. Margot to typ inteligentnej, ale zamkniętej w sobie dziewczyny, która zmaga się z traumami z przeszłości. Kitty reprezentuje żeńską grupę sportową. Oliwia należy do grona szkolnej elity, czyli bogatych i popularnych nastolatków. Z kolei Bree to typ szkolnego odrzutka. Trzyma się tylko z jednym przyjacielem, ma niewyparzony język i lubi wpakowywać się w kłopoty. Choć każda z nich jest inna, to łączy je jeden cel – odwet na tych, którzy prześladują słabszych.

  Choć w powyższym opisie, pochodzącym z portalu Lubimy Czytać, ugrupowanie zostało przetłumaczone na Zamiast Gniewu, to jednak finalnie przyjęta została nazwa Nie Wkurzaj Się. Być może zadecydowano tak, by skrót tej nazwy składał się jak w oryginale z 3 liter. Nie mniej jednak oficjalna nazwa strasznie mnie bawiła.

  Nie sądziłam, że aż tak wciągnę się w tą fabułę. Z każdym kolejnym rozdziałem wychodziły na jaw kolejne tajemnice, dzięki którym liczba pytań w mojej głowie cały czas wzrastała. Poziom akcji utrzymany jest na jednym poziomie. Cały czas coś się dzieje, nie ma czasu na nudę.

  Trochę żałuję, że autorka w finale nie uchyliła rąbka tajemnicy związanej z mordercą. Sądziłam, że w zakończeniu mimo wszystko coś się wyjaśni. McNeil poszła jednak w zupełnie innym kierunku, pozostawiając czytelnika z wieloma niewiadomymi. Poniekąd jest to dobry zabieg, gdyż ja osobiście jestem ogromnie ciekawa jak dalej potoczy się historia dziewczyn i już dziś wiem, że sięgnę po II tom, by przekonać się, kto jest mordercą.

  Jeśli mam ocenić tą historię na tle innych thrillerów młodzieżowych, jakie miałam okazję dotąd przeczytać, to śmiało mogę wystawić jej taką, a nie inną ocenę. Spędziłam z nią kilka bardzo przyjemnych godzin i z czystym sumieniem mogą ją Wam gorąco polecić!

  Moja ocena: 8/10

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Aberrations. Tom 1. Bestia się budzi 0/5 Nasza cena:
26,87 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Aberrations. Tom 1. Bestia się budzi

Pierwszy tom nowej trylogii Josepha Delaney’a, autora bestsellerowej serii Kroniki Wardstone. Sprytek nie pamięta czasu przed Szolem ? tajemniczą plamą mroku zbierającą przerażające żniwo. Ci, którzy zostali uwięzieni w jej wnętrzu, zginęli lub zostali odmienieni w łaknące krwi potwory ? aberracje....
Deresz z parkowej stajni. Marzenia się spełniają. Tom 4 0/5 Nasza cena:
15,39 zł 19,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Deresz z parkowej stajni. Marzenia się spełniają. Tom 4

Alicja i Deresz zostali zaproszeni na prestiżowy pokaz Olympia Horse Show w Londynie. Dziewczynka jest bardzo podekscytowana tym wydarzeniem! Jednak zdaje sobie także sprawę z tego, że konkurencja będzie duża. A na dodatek Lea – jedna z uczestniczek – wyraźnie się na nią uwzięła. Czyżby była to...
Gdy tu dotrzesz 4/5 Nasza cena:
16,19 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gdy tu dotrzesz

Fantastyczna układanka emocji i tajemnicy, piękna i niesamowicie inteligentna. Życie Mirandy trochę się skomplikowało. Jej najlepszy przyjaciel Sal bez powodu obrywa od nieznajomego chłopaka na ulicy i zupełnie się od niej odsuwa. Zapasowy klucz do mieszkania, który jej mama chowa na wszelki...
Gregor i tajemne znaki T.4 5/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gregor i tajemne znaki T.4

Od wieków myszy - chrupacze - były zmuszone stale uciekać, przeganiane z zajmowanych przez nie terenów przez szczury. Teraz jednak chrupacze znikają, a młoda królowa Luksa, która zawdzięcza im życie, zrobi wszystko, by dowiedzieć się dlaczego.Zaledwie kilka miesięcy wcześniej Gregor i Botka wrócili...
Na krawędzi wszystkiego 4/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na krawędzi wszystkiego

Zoe ma 17 lat, zwariowaną matkę wegankę, młodszego brata z ADHD i prawdziwą przyjaciółkę. Ma też za sobą trudny rok, kiedy tragicznie zmarł jej ojciec, a zaprzyjaźniona para staruszków z sąsiedztwa zaginęła bez śladu.
Pierworodna T.2 5/5 Nasza cena:
23,03 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pierworodna T.2

Miłość, tajemnice i nagłe zwroty akcji w fascynującej kontynuacji "Potomków"!Nagle, w jednej chwili, powraca cała przeszłość. Audra odzyskuje wymazane na jej własne życzenie wspomnienia. Wreszcie wie, dlaczego pozbyła się przeszłości by uratować córeczkę. Wie też, że Dziedzice nie pozwolą jej...
Gregor i Przepowiednia Zagłady. Tom 2 4/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gregor i Przepowiednia Zagłady. Tom 2

Od chwili gdy Gregor przypadkiem trafił do niezwykłej krainy pod Nowym Jorkiem, minęło kilka miesięcy. Chłopiec poprzysiągł sobie, że nigdy tam nie wróci. Kiedy Podziemni potrzebują pomocy w związku z kolejną przepowiednią, tym razem o złowieszczym białym szczurze imieniem Mortifer zdają sobie...
Strażniczka. Zaginione miasta. Tom 1 5/5 Nasza cena:
26,28 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Strażniczka. Zaginione miasta. Tom 1

Harry Potter i Percy Jackson na pewno znają już Sophie Foster – ta trójka zmieniła świat. Czas na Ciebie! Bestsellerowa seria „Zaginione Miasta” – wznawiana, tłumaczona i sprzedawana w wielotysięcznych nakładach – wreszcie trafia do rąk polskich czytelników! Sophie ma pewien sekret – słyszy myśli...
Czego ci nie mówię 5/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czego ci nie mówię

Olivia, Cara I Mehreen trzy zwykłe dziewczyny, każda inna. Trzy dziewczyny, które postanowiły popełnić samobójstwo. Żadna nie ma tyle odwagi, by zrobić to samodzielnie, dlatego logują się na stronie MementoMori.com i zostawiają informację o poszukiwaniu partnera do samobójstwa, a algorytm strony...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula