"O rzeczach ważnych" to niezwykle interesująca pozycja Arcybiskupa Grzegorza Rysia. Znajdź odpowiedzi na najważniejsze pytania.
Ludźmi od zawsze rządzą wewnętrzne sprzeczności, z którymi każdy chciałby się jakoś uporać. Służą temu poszukiwania odpowiedzi na kluczowe pytania. W zalewie informacji trudno jednak często osądzić, które z nich są warte uwagi, a jakie lepiej puścić mimo uszu. Książka abpa Grzegorza Rysia może pomóc w uporządkowaniu tego chaosu.
"O rzeczach ważnych" to zbiór wybranych nauczań metropolity łódzkiego z lat 2017–2019. To równocześnie książka, która powrotem do prostych spraw nakłania do refleksji nad życiem. Odnajduje punkty wspólne dla każdego człowieka i w uniwersalny sposób zachęca do rozwoju duchowości. Dlaczego jest ona tak ważna? Przede wszystkim dlatego, że pomaga w życiu codziennym, prostuje skomplikowane sytuacje i nakierowuje na rozwiązywanie problemów w relacjach. W Słowie Bożym, jak przekonuje abp Ryś, odnaleźć można wskazówki, jak poradzić sobie z trudnościami i stać się lepszym dla innych. W końcu to ostatnie jest właśnie sensem życia każdego człowieka. Zainteresowanie drobiazgami, które mogą pozytywnie odmienić czyjeś życie, potrafi wzbogacić także tego, kto czyni dobro.
Nauczania abpa Rysia bazują na przekonaniu, że Bóg wybrał człowieka do tego, aby robił naprawdę wielkie rzeczy. Aby jednak do tego doszło, trzeba najpierw uporać się ze swoją niekonsekwencją i chwilowymi jedynie porywami wiary. A sama wiara i idące za nią czyny powinny być przede wszystkim osadzone na konkretnych przekonaniach i poglądach. Pismo Święte nie może być traktowane jak bajka, ale wyznacznik dla działań.
O autorze
Arcybiskup Grzegorz Ryś jest rzymskokatolickim duchownym. Zdobył specjalistyczne wykształcenie w dziedzinie historii Kościoła. Był rektorem Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej, biskupem pomocniczym, a od 2017 roku jest arcybiskupem metropolitą łódzkim. Arcybiskup jest autorem licznych, docenianych przez wiernych wystąpień i publikacji. Dużą wagę przykłada do tego, by jego słowa trafiały nie tylko do ludzi, którzy są pewni swojej religijności i duchowości, ale również do tych, którzy zmagają się z pewnymi wątpliwościami.