O pisaniu na chłodno

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 9
Wysyłka w
3-5 dni + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
304
Rok wydania
2018
Inne wersje (3)
eBook, mobi, epub
za 26,03 zł
Audiobooki mp3
od 35,44 zł
Nasza cena: 30,04 zł 39,90 zł Taniej o: 25%

“O pisaniu. Na chłodno” to jedyny w swoim rodzaju poradnik dla początkujących pisarzy.

Co robić, by wydać książkę? Nikt nie odpowie na to pytanie lepiej niż bestsellerowy Remigiusz Mróz!

Wśród szeregu wydawanych książek, nietrudno znaleźć te zawierające w sobie porady dla pisarzy amatorów. Wskazówek udzielają zwykle doświadczeni autorzy, tacy jak chociażby Stephen King czy Neil Gaiman, a tym, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie słowa pisanego dużo łatwiej wystartować z wymyślonymi utworami. Śladem wielkich pisarzy, wydawać by się mogło, podąża również Remigiusz Mróz, który jednak podchodzi do sprawy w zupełnie inny sposób, oddając w ręce Czytelników książkę, jakiej nie mieli jeszcze okazji czytać.

Publikacja "O pisaniu. Na chłodno" została podzielona na dwie części. Pierwsza z nich skupia się na samej osobie autora. Mróz przytacza w niej rozmaite historie z przeszłości, wspomina, jak zaczęła się jego własna przygoda z pisaniem. Mówi o tym, skąd sam brał merytoryczne wskazówki, gdy pisał swoje pierwsze utwory. Czytelnik dowie się też, co go inspirowało oraz jakie książki czytał i których autorów podziwiał. Pisarz przemyca także sporo informacji na temat swojego życia oraz relacji rodzinnych, skupiając się na okresie aż do studiów doktorskich.

Druga z wydzielonych części przybiera formę poradnika. Autor tłumaczy w niej młodym adeptom sztuki pisarskiej, w jaki sposób zachować rytm tekstu, jak poprawnie i przejrzyście budować dialogi, a także jak redagować już napisany manuskrypt. Nie przedstawia jednak jednego jedynego wyjścia, a udziela wskazówek, zgodnie z którymi może postępować przyszły autor. Całość została napisana w przystępny sposób i nie bez humoru.


O autorze

Remigiusz Mróz jest młodym polskim pisarzem, którego powieści bardzo szybko zyskały ogromną popularność. Urodził się 15 stycznia 1987 roku w Opolu. Tworzy w różnych gatunkach, takich jak powieść sensacyjna, kryminał, fantastyka naukowa oraz thriller. Jest znany także z publicystycznego cyklu "Kurs pisania". W 2016 roku jego "Kasacja" została wyróżniona Nagrodą Czytelników Wielkiego Kalibru. Pisze także pod pseudonimem Ove Logmansbo. Wśród serii, które przygotowuje, znajdują się: Cykl z komisarzem Forstem, Cykl "W kręgach władzy", Cykl z Joanną Chyłką, a także trylogię "Parabellum". Mróz napisał również kilka książek niezwiązanych z poszczególnymi seriami.

Recenzje (9)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Jestem świeżo po lekturze i na wstępie muszę powiedzieć dwie najważniejsze rzeczy, które aż cisną mi się na usta, by powiedzieć o nich głośno. Po pierwsze – Panie Remigiuszu jest Pan GENIALNY! Po drugie… skłamałabym gdybym nie dostała nowej energii, na dokończenie swoich powieści, które trzymam w przysłowiowej „szufladzie”. Aż mnie trzęsie od środka od nadmiaru pomysłów i to chyba największa zaleta tej książki. Czuje jakbym wróciła z motywacyjnego spotkania z coachem, który wrzucił mi do głowy milion pomysłów, później pokazał jak mam je uporządkować, by się nie pogubić… a na koniec dał jeszcze kopniaka na szczęście (oczywiście w pozytywnym słowa znaczeniu;)).

  Książka podzielona jest na dwie części. Pierwsza to autobiografia i krótki wstęp do obrazu jakim jest obecne życie pisarza. Jak od początku podkreśla, nie wyróżniał się na tle swoich rówieśników. Rzeczywiście czytając „smaczki” z życia prywatnego, przyciąga nas do siebie jego realność, dynamika rozwoju i zamiłowanie do literatury. Uderza też ogromna ilość czytanych książek. Jak sam twierdzi, trzeba być cały czas na bieżąco w wydawniczym świecie.

  Druga część jest nastawiona typowo na warsztat. Jak możemy się domyślić, nie dostajemy gotowej recepty na książkę. Wskazówki, które podaje autor mogą nam pomóc w uporządkowaniu chaosu, który znajduje się w naszej głowie. Od A do Z, krok po kroku do momentu, gdy możemy napisać „KONIEC” i zdecydować co dalej z książką. Jednak droga do momentu, w którym zostanie wydana Nasza książka jest długa, żmudna i trzeba mieć ogromne pokłady wiary i cierpliwości.

  Całość oceniam bardzo dobrze. Lekki i przejrzysty styl pisania sprawia, że książkę pochłaniamy w dwa wieczory. Czy się czegoś nauczyłam? Bez dwóch zdań. Czy polecam? Oczywiście! Każdy kto chodź trochę myślał o napisaniu własnej historii znajdzie w tej książce wiele dobrych porad.

  @tina_booklover

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka pełna ciekawostek, to na pewno. Tym bardziej, że o Autorze na co dzień wiemy niewiele. Z tej książki możemy dowiedzieć się między innymi skąd miłość do książek, jakie książki czytał i jakie były początki pisania u Mroza. Mnóstwo "smaczków", anegdot, prywatnych historii. Co do drugiej części książki-poradnika... No cóż. Może komuś przydadzą się te porady, może ktoś z nich skorzysta, może są trafne. Nie wiem. Według mnie to za wcześnie. Z całym szacunkiem dla dorobku Autora, wydaje mi się, że to jeszcze za wcześnie na "bycie autorytetem".

  Anna Wądołowska

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Remigiusz Mróz przez niektórych uważany jest za nadczłowieka. W końcu niemożliwe jest, by wydawać tyle książek rocznie. W swojej najnowszej publikacji ,,O pisaniu. Na chłodno" zdradza nieco faktów biograficznych oraz pokazuje, jak wygląda proces pisania i wydawania książki.

  Nie ukrywam, że moja miłość do twórczości tego autora zaczęła się od ,,Parabellum", przez które wręcz płynęłam. Później były oczywiście inne pozycje. Jedne przypadły mi do gustu bardziej, inne mniej, jednak nie ma takich, które szczególnie by mnie zawiodły.

  Publikacja podzielona została na dwie duże części. Pierwsza z nich dotyczy bardziej biografii autora, opowiada ON nawet o swoim dzieciństwie aż do czasu studiów i pisania doktoratu. Druga to już bardziej praktyczne porady dla tych, którzy chcą wydać swoją książkę. Pisarz podkreśla, by nie zrażać się odmowami, czy brakami odpowiedzi, bowiem niemal każdego to czeka.

  ,,O pisaniu. Na chłodno" to nowe oblicze Remigiusza Mroza. Dzięki niemu jeszcze lepiej poznamy twórcę ulubionych książek, do których często się odwołuje. To także praktyczne rady dla tych, którzy chcą napisać i wydać swoją pierwszą powieść.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Książki Remigiusza Mroza nie planowałam czytać, ale gdy dostałam propozycję od wydawnictwa Czwarta Strona stwierdziłam, że czemu nie spróbować.

  Poradnik o pisaniu Remigiusza Mroza podzielony jest na dwie części. Pierwsza część jest swego rodzaju autobiografią. Mróz w sposób bardzo humorystyczny, ale też czasami wzruszający dzieli się historią swojego życia i początkami pisania. Czytelnik może poznać wiele ciekawostek z życia autora o których na pewno nigdy nie wiedział ponieważ Mróz niechętnie udziela wywiadów oraz niechętnie dzieli się historią swojego życia. W pierwszej części wspomniane jest także, jak wiele w karierze pisarza znaczyli blogerzy/youtuberzy.

  W drugiej części przeobraża się w fachowca - specjalistę od pisania, który radzi młodym pisarzom oraz osobom, które chcą zacząć tą świetną przygodę z piórem. Daje cenne wskazówki oraz rady, lecz jak sam mówi nie daje złotego środka na sukces. Mróz przy pisaniu tej części często odwołuje się do książek innych autorów. Najczęściej jest to poradnik pisania Kinga. Rady i wskazówki, jakie daje autor mogą pomóc młodemu pisarzowi poukładać swoje myśli, uporządkować bieg historii, jaka jest w jego głowie, a na sam koniec wydać upragnioną książkę.

  Książka wydana jest w formie poradnika i ukazuje w zabawnej i przyjemnej formie najważniejsze rzeczy związane z zawodem pisarza. Jest to najbardziej osobista książka Mroza.

  Mnie osobiście książka się podobała, lecz nie wywołała efektu WOW, ale myślę, iż osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę z pisaniem powinny ją przeczytać.

  Moja ocena książki: 7/10

  więcej na [Adres usunięty],com

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Nigdy nie planowałam pisać, a po przeczytaniu powyższego poradnika pewnie się to nie zmieni, bo nie mam ani takich ambicji, ani wyobraźni. Chociaż, jak to mówią, nigdy nie mów nigdy.

  Myślę jednak, że dla osób, które zaczynają przygodę z pisaniem książka będzie bardzo pomocna. Konkretna i aktualna, zabawna i przystępnie napisana. Może spowoduje wysyp polskich autorek i autorów, którzy dotychczas pisali do szuflady, lub mieli obawy przed wystartowaniem?

  Książka składa się z dwóch części. W jednej znajdziemy wiele faktów dotyczących życia prywatnego autora i jego pierwszych literackich kroków. Będzie to niewątpliwą gratką dla wszystkich fanów, ponieważ pisarz niezbyt chętnie opowiadał o sobie. Historie przytaczane przez autora czasem wzruszają, czasem śmieszą i czyta się je, jak dobrą powieść. Dowiadujemy się jakim był nastolatkiem, kto zaszczepił w nim miłość do książek i którzy autorzy byli dla niego inspiracją. Dobrze, że odsłonił swą ludzką twarz, ponieważ wielu zaczynało traktować go jak maszynkę do pisania, a nie człowieka z krwi i kości.

  Druga część, to poradnik, w którym znajdziemy kwestie istotne w procesie pisania i związane z wydaniem książki. Jak autor powtarza na każdym kroku, nie jest to zbiór złotych zasad, które zagwarantują nam sukces, ale niewątpliwie pomogą w doskonaleniu warsztatu i upartym dążeniu do celu. To ostatnie, okazuje się, może być najważniejsze, bo jak wynika z wielu przykładów podanych przez autora, każdy z pisarzy wielokrotnie spotykał się z odmowami i negatywnymi reakcjami.

  Książkę czytałam z prawdziwą przyjemnością. Jest lekką, zabawną i bardzo osobistą opowieścią. Nie jest typowym poradnikiem, ale dzięki temu w przyjemny sposób możemy przyswoić przydatne informacje. Spisałam też kilka nazwisk pisarzy, których, dzięki rekomendacji autora, będę chciała poznać.

  Spotkałam się z opiniami, że wydanie tej książki nie było podyktowane potrzebą rynku, a wykorzystaniem sławy autora do sprzedania kolejnej pozycji. Nawet jeżeli tak rzeczywiście jest, to co w tym złego? Mierżą mnie uwagi w stylu „temu, to się udało”, lub „mróz kiedyś wyskoczy z lodówki”. Autor ciężko pracował na swoją obecną pozycję i można mu jedynie gratulować konsekwencji i nie zrażania się przeciwnościami.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 4 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Na łuku elektrycznym o pisaniu andrzeja bobkowskiego 0/5 Nasza cena:
43,49 zł 49,98 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na łuku elektrycznym o pisaniu andrzeja bobkowskiego

Na łuku elektrycznym... to pierwsza monografia pisarstwa Andrzeja Bobkowskiego (1913-1961), autora kultowych Szkiców piórkiem. W książce wzięto pod uwagę zarówno jego teksty drukowane, jak i pisma oraz dokumenty pozostające do tej pory w archiwach publicznych i prywatnych. Narracji naukowej...
Inżynier pisze na Berdyczów 0/5 Nasza cena:
29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Inżynier pisze na Berdyczów

Autor w książce wyraża swój stosunek do ludzi, instytucji i państw, czyli do wszystkiego, z czym przyszło mu się zetknąć i czasami zmierzyć. Jako syn więźniów Revensbrucku i Stutthofu w swoim życiu pozostawał wyczulony na sprawy rodaków. Obserwując bacznie wydarzenia w kraju i na świecie, uznał za...
Dinozaury akademia tropicieli faktów Magiczny domek na drzewie 0/5 Nasza cena:
15,32 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dinozaury akademia tropicieli faktów Magiczny domek na drzewie

Doskonałe źródło wiedzy dla wszystkich ciekawskich tropicieli faktów! „Akademia Tropicieli Faktów” zawiera mnóstwo informacji, ilustracji i ciekawostek na tematy poruszane w kolejnych tomach uwielbianej przez dzieci serii „Magiczny domek na drzewie”. Kiedy Jacek i Ania powracają z czasów...
Inne światy antologia inspirowana pracami jakuba różalskiego 4/5 Nasza cena:
36,08 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Inne światy antologia inspirowana pracami jakuba różalskiego

Wybrane dzieła Jakuba Różalskiego, do których czołowi polscy pisarze stworzyli niezwykłe historie. Sylwia Chutnik, Jacek Dukaj, Aneta Jadowska, Anna Kańtoch, Jakub Małecki, Remigiusz Mróz, Łukasz Orbitowski, Robert J. Szmidt, Aleksandra Zielińska, Jakub Żulczyk Za każdym pociągnięciem pędzla kryją...
Audiobook Kasacja. Joanna Chyłka. Tom 1 CD 0/5 Nasza cena:
28,62 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Kasacja. Joanna Chyłka. Tom 1 CD

Manipulacje, intrygi i bezwzględny, ale też fascynujący prawniczy świat… Syn biznesmena zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób. Sprawa wydaje się oczywista. Potencjalny winowajca spędza bowiem 10 dni zamknięty w swoim mieszkaniu z ciałami ofiar. Sprawę prowadzi Joanna QChyłka, nieprzebierająca w...
Enklawa. Cykl Vestmanna. Tom 1 5/5 Nasza cena:
23,11 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Enklawa. Cykl Vestmanna. Tom 1

Wyspy Owcze. Jedno z najbezpieczniejszych miejsc na świecie: od lat 80. doszło tu tylko do jednego morderstwa. Farerzy żyją spokojnie i martwią się głównie tym, by w sezonie nie spadła liczba turystów. Pewnej nocy wszystko się zmienia. W niewyjaśnionych okolicznościach znika nastolatka. Społeczność...
Audiobook Inwigilacja. Joanna Chyłka. Tom 5 CD 0/5 Nasza cena:
37,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Inwigilacja. Joanna Chyłka. Tom 5 CD

Chłopak, który zaginął kilkanaście lat temu na wakacjach w Egipcie, odnajduje się na jednym z warszawskich osiedli. Posługuje się innym imieniem i nazwiskiem, i mimo że rodzice rozpoznają w nim syna, ON sam utrzymuje, że nie ma z zaginionym nic wspólnego. Sytuację komplikuje fakt, że po przejściu...
Audiobook O pisaniu. Na chłodno mp3 0/5 Nasza cena:
35,44 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook O pisaniu. Na chłodno mp3

W kraju, w którym rzekomo nikt nie czyta, jego książki rozchodzą się w milionach egzemplarzy. W wieku trzydziestu lat został najpopularniejszym współczesnym polskim pisarzem. Kim jest? Jak tworzy? W tej książce Remigiusz Mróz daje się poznać od dotychczas skrzętnie skrywanej strony. Opisuje swoją...
eBook Ekstradycja. Joanna Chyłka. Tom 11 mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,03 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Ekstradycja. Joanna Chyłka. Tom 11 mobi epub

Minęło kilka miesięcy, od kiedy Joanna Chyłka uciekła z kraju. Ślad po niej zaginął i mimo że wystawiono za nią Europejski Nakaz Aresztowania, służby nie potrafią odnaleźć żadnego tropu. Przez cały ten czas nie skontaktowała się z nikim w Polsce i nawet Kordian nie wierzy już w to, że Chyłka...
Audiobook Pakiet: Nieodnaleziona + Nieodgadniona CD 0/5 Nasza cena:
49,12 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Pakiet: Nieodnaleziona + Nieodgadniona CD

Thriller psychologiczny na miarę największych światowych bestsellerów!„Nieodnaleziona”. Dziesięć lat po zaginięciu narzeczonej, Damian Werner jest pewien, że nigdy więcej jej nie zobaczy. Pewnego dnia trafia jednak niespodziewanie na ślad ukochanej – ktoś zamieszcza jej zdjęcie na jednym z profili...
Audiobook Nieodgadniona CD 0/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Nieodgadniona CD

THRILLER PSYCHOLOGICZNY NA MIARĘ NAJWIĘKSZYCH ŚWIATOWYCH BESTSELLERÓW!Straciłem w życiu tak naprawę jedną bliską osobę, ale to w zupełności wystarczyło, bym zrozumiał, że prędzej czy później stracę wszystko.Rok po ucieczce od męża Kasandra Reimann prowadzi spokojne, ustatkowane życie za granicą....
Głębia osobliwości. Parabellum. Tom 3 4/5 Nasza cena:
25,03 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Głębia osobliwości. Parabellum. Tom 3

Trzeci tom kultowej sagi historycznej Remigiusza Mroza! Fala nazizmu zalewa Europę. Polacy resztkami sił walczą z okupantem, a ich człowieczeństwo zostaje wystawione na próbę. Jest rok 1940. Braci Zaniewskich czeka daleka i niebezpieczna droga. Po odnalezieniu przyjaciela z armii Bronek postanawia...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula