Co to za zapach? To HISTORIA, która nieźle ŚMIERDZI!
Przeżyj jedną z najzabawniejszych lekcji historii w swoim życiu!
Niezwykła książka, która przedstawia historię ludzkości z najbardziej zaskakującej perspektywy – od strony toalety! Ta pełna humoru pozycja to prawdziwa kopalnia wiedzy, która pozwoli ci odkryć codzienne życie, kulturę i technologiczne osiągnięcia dawnych cywilizacji poprzez to, co ludzie zostawiali po sobie… w toaletach. Nie ma się czego wstydzić – każdy z nas tam chodzi!
Nie przegap okazji, aby dowiedzieć się:
- czego starożytni Rzymianie używali zamiast papieru toaletowego,
- jak średniowieczne zamki były dostosowane do potrzeb toaletowych,
- jakie sekrety kryją wiktoriańskie kanalizacje,
- jakie były skutki diety Henryka VIII,
- jak Aztekowie wykorzystywali swoje odchody przy budowie łodzi.
W tej zabawnej i bogatej w ciekawostki książce znajdziesz anegdoty o niezwykłych znaleziskach archeologicznych – w tym o największej kupie wikinga, wynalazkach sanitarnych starożytnych Rzymian i o załatwianiu potrzeb na stacji kosmicznej. Każda strona to gwarancja wybuchów śmiechu i zdobycia nowej wiedzy, która zmieni twoje spojrzenie na historię. Zabawne ilustracje dodają książce charakteru i uprzyjemniają lekturę.
Książka „O kupie przez wieki. Smrodki historii” to świetny sposób na zaangażowanie młodych czytelników i udowodnienie im, że historia nie musi być nudna. To także idealna lektura dla wszystkich tych, którzy są ciekawi świata, lubią się dobrze bawić i zdobywać wiedzę podczas lektury. Czeka was najśmieszniejsza lekcja historii, jaką kiedykolwiek mieliście!
Książka świetnie sprawdzi się jako prezent dla czytelników w wieku od 9 do 12 lat.
Autorka o książce
Jestem lekarzem, więc interesuje mnie ludzkie ciało. Od lat przekonuję się, jak ważne jest zdrowe robienie kupy. Jestem także miłośniczką historii. Stolec potrafi powiedzieć o naszych przodkach bardzo wiele – na przykład jak dbali o swoje ciało albo jak budowali domy i miasta. Połączenie kupy i historii to kombinacja idealna!
O autorce
Suzie Edge – doktor nauk medycznych i entuzjastka historii. Pracowała w różnych dziedzinach medycyny takich jak choroby zakaźne, hematologia, chirurgia urazowa i ortopedia. Fascynacja historią medycyny i ciała ludzkiego zaprowadziła ją także na studia z historii współczesnej, które ukończyła z tytułem magistra. Mieszka w Szkocji z mężem, dwiema nastoletnimi córkami i psem o imieniu Scout.