Nowe jedwabne szlaki. Teraźniejszość i przyszłość świata

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
352
Rok wydania
2021
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 35,99 zł
Nasza cena: 38,64 zł 49,99 zł Taniej o: 23%

Książka "Nowe jedwabne szlaki. Teraźniejszość i przyszłość świata" jest publikacją popularnonaukową, której autorem jest Peter Frankopan. Książka pokazuje, jakie relacje kształtują się wokół niegdysiejszych szlaków towarowych, które łączyły Wschód z Zachodem.

Zwykło się mówić, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Autor książki twierdzi, że dzisiaj wszystkie prowadzą do Pekinu. W książce "Nowe jedwabne szlaki. Teraźniejszość i przyszłość świata" Peter Frankopan zabiera czytelników w podróż po wschodnich regionach, które już od dłuższego czasu prężnie się rozwijają i stają się nowymi potęgami. Książka pokazuje, jak ważne i głębokie zmiany zachodzą teraz na świecie. Wszystko pokazane jest z perspektywy Wschodu.

W książce zapoznamy się bliżej z transakcjami handlowymi między krajami Azji Środkowej, chińskimi inwestycjami infrastrukturalnymi czy rosnącym zbliżeniem między Rosją a Turcją. Książka ta pokazuje nam, że warto odłożyć na bok uprzedzenia i spojrzeć na zachodzące zmiany z nieco innej perspektywy, gdyż świat, w którym żyjemy, jest ze sobą bardzo mocno powiązany. To wszystko sprawia, że współpraca na starożytnych szlakach towarowych może dać nam dużo nadziei.


O autorze

Peter Frankopan jest brytyjskim historykiem, który specjalizuje się w badaniu okresu średniowiecza. Na co dzień jest profesorem historii średniowiecznej w Oksfordzie. Jest również autorem takich książek, jak "Jedwabne szlaki. Nowa historia świata", która stała się bestsellerem, czy też "Pierwsza krucjata. Wezwanie ze Wschodu".

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Jesteście ciekawi, jaki wpływ na świat ma handel z Chinami? Jaką rolę odgrywa dawny Jedwabny Szlak i jakie państwa rozdają karty na geopolitycznej mapie wydarzeń? Przed Wami “Nowe Jedwabne Szlaki. Teraźniejszość i przyszłość świata”.

  👉 Dookoła współczesnego świata

  Śledząc informacje ze świata trudno oprzeć się europocentrycznej wizji postrzegania rzeczywistości. Myśląc: świat, najczęściej myślimy w kategorii zaledwie punktów na mapie. I nic w tym dziwnego. W końcu dziennikarskie agenda setting opiera się na polityce wpływu i tym, co z jej perspektywy najważniejsze.

  O ile możemy przez to ulec iluzji geograficznego skurczenia się globu, trudno zrozumieć pomijanie innych wielkich graczy na zarówno gospodarczej, jak i politycznej scenie. Są wśród nich państwa azjatyckie, na czele z Chinami. Opierając swoją wiedzę o świecie jedynie o popularne przekazy medialne, łatwo jest zagubić się w próbie zrozumienia współczesnego świata.

  Na szczęście z pomocą przychodzą tytuły takie, jak Nowe jedwabne szlaki. Dzięki nim możemy poszerzyć swój świat o zagadnienia, bez których trudno zrozumieć teraźniejszość. A już tym bardziej wyrokować o naszej przyszłości.

  👉 “Nowe Jedwabne Szlaki” - kompendium wiedzy

  Jak zapewne pamiętacie z lekcji historii, Jedwabny Szlak to dawna, mierząca blisko 12 tysięcy kilometrów, droga handlowa łącząca Chiny z Bliskim Wschodem i Europą. Była to trasa funkcjonująca od III w.p.n.e. aż do XVII w.n.e. Jaki związek mają ze współczesnością?

  Jeśli dziwi Was gospodarcza potęga Chin i wzrost znaczenia chińskiego rynku na przestrzeni ostatnich lat, warto byście poznali współczesny wymiar Jedwabnych Szlaków. Między innymi dlatego, że te od 2013 pojawiły się na mapie na nowo.

  Tytuł Frankopana to kompendium wiedzy z dziedziny azjatyckich wpływów na obecny rynek światowy. Autor w swojej książce dokonał analizy współczesnych wydarzeń kształtujących obecny krajobraz geopolityczny. Jest to więc tytuł, po który szczególnie warto sięgnąć, jeśli nie śledzi się tej tematyki na co dzień.

  Jest to niewątpliwie tytuł, który pozwala spojrzeć z dystansem na motywy kierujące globalną polityką. Niemniej nie jest to tytuł łatwy w absorpcji wiedzy. W narracji Frankopana zabrakło mi bowiem lekkości. Systematyzacja zagadnień nie jest niestety jedynym aspektem wpływającym na przyswojenie treści książki. A wiedzy tej w przypadku tego tytułu, jest naprawdę sporo.

  Dlatego jest to książka dość wymagająca, skierowana do prawdziwych entuzjastów geopolitycznych zawiłości. Jeśli więc zależy Ci na wnikliwej pozycji i nie zniechęca Cię nieco siermiężna formuła narracji - z pewnością odnajdziesz się w świecie “Nowych Jedwabnych Szlaków”.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Fascynuje się Wschodem (raczej tym bliskim), dlatego, gdy tylko pojawiła się książka Petera Frankopana "Nowe jedwabne szlaki. Teraźniejszość i przyszłość świata" od razu popędziłem do księgarni. Świetnie ukazane zależności między państwami, to, jak prężnie rozwijają się rejony na wschodzie i jak zmienia się świat. Świetna pozycja dla osób, które kraje Azji znają raczej niezbyt dobrze, ale chciałyby dowiedzieć się, jak faktycznie wygląda sytuacja handlowa i gospodarcza na Wschodzie. Polecam również dla osób, które interesują się tym rejonem i chcą poszerzyć swoją wiedzę i zweryfikować niektóre informacje. Książka napisana przystępnym językiem, co jest dodatkowym plusem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ostatnio na świecie bardzo dużo się dzieje, więc warto być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami, dlatego chętnie zabrałem się za czytanie książki "Nowe jedwabne szlaki. Teraźniejszość i przyszłość świata". Myślę, że będzie to wspaniała lektura dla osób, które na co dzień nie śledzą wydarzeń, które mają miejsce w tamtejszych regionach. Dzięki książce można zapoznać się z sytuacją, która tam panuje i wyrobić sobie własne zdanie. Książka sprawiła, że nieco inaczej spojrzałem na Chiny i dała mi sporo do myślenia. Książka została napisana bardzo przystępnym językiem, dlatego czyta się ją niezwykle szybko.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Nowe jedwabne szlaki
 • Autor: Peter Frankopan
 • Wydawnictwo W.A.B.
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2021
 • Ilość stron: 352
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788328090873
 • Język: polski
 • Podtytuł: Teraźniejszość i przyszłość świata
 • Oryginalny tytuł: The New Silk Roads. The present and Future of the World
 • Tłumacz: Żuchowski Szymon
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788328090873
 • EAN: 9788328090873
 • Wymiary: 14.5x21.0x2.8 cm
Najczęściej kupowane razem
 • -30%
  Jedwabne szlaki. Nowa historia świata

  Jedwabne szlaki. Nowa historia świata

  Przygotowana specjalnie dla młodych czytelników skrócona wersja bestsellerowych Jedwabnych szlaków świetnego brytyjskiego historyka Petera Frankopana. Historia ukazana w książce została przedstawiona z nowej perspektywy, ze świeżym spojrzeniem, dzięki czemu przypadnie do gustu nie tylko dzieciom...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 35,22 zł 49,99 zł
  w magazynie
 • -39%
  Narzeczona nazisty

  Narzeczona nazisty

  Czym była miłość w obliczu gigantycznej nienawiści, śmierci i poniżenia? Czy miała prawo się z niej cieszyć, podczas gdy tylu straciło życie? Jest koniec sierpnia 1938 roku. Polka Hania Wolińska, na co dzień studentka germanistyki, jest damą do towarzystwa zamożnej niemieckiej hrabiny. Poznaje...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 27,34 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -37%
  Wybór

  Wybór

  W naszych burzliwych czasach nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak będzie wyglądało jutro. Lecz wiemy, że jutro zależy od tego, co zrobimy dzisiaj, teraz. Dlatego nie mamy prawa do pesymizmu – mówią Anne Applebaum i Donald Tusk w swoich rozmowach o najważniejszych wyborach, przed jakimi stoją...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 34,65 zł 54,99 zł
  w magazynie
 • -40%
  Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych Polek

  Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych Polek

  Specjalne wydanie bestsellerowej serii inspirującej dzieci na całym świecie! Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek to entuzjastycznie przyjmowana na całym świecie seria książek, przybliżająca dzieciom historie niezwykłych kobiet. Teraz do grona bohaterek dołącza 100 Polek! Młodzi...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 41,77 zł 69,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -25%
  Preskot

  Preskot

  Gdy świat się chwieje, dobrze jest mieć przy sobie przyjaciela. Nawet jeśli jest nim wielki gadający kot. Magiczna i pełna ciepła powieść autorki bestsellerowego Drzewa życzeń. Preskot jest ogromny jak tygrys, gadatliwy, a na dodatek… niewidzialny. Lubi żelki, kąpiele w pianie i jazdę na...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 27,68 zł 36,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • Doświadczenie religijne. Elementy analizy interdyscyplinarnej

  Czym jest doświadczenie religijne? Na czym polega jego „inność” w porównaniu na przykład z doświadczeniami estetycznymi, erotycznymi czy też przeżyciami w otoczeniu przyrody? Czy doświadczenie religijne charakteryzują specyficzne emocje, czyli takie, które pojawiają się wyłącznie w odniesieniu do...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 59,00 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -28%
  Maleńkie Królestwo

  Maleńkie Królestwo

  W maleńkim królestwie żyli spokojnie Król Dobre Serce, jego Mądry Doradca i dwóch zwykłych ludzi, którzy pracowali na polu truskawek. Zdarzyło się jednak tak, że poddani odeszli (w poszukiwaniu miłości, przyjaźni, rodziny), a król i doradca zostali sami. Listy od szczęśliwych byłych poddanych...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 27,47 zł 38,00 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -32%
  Święto ognia

  Święto ognia

  Tata tańczy  za szybą. Podnosi rozmazane  przez deszcz ręce  i kołysze  rozmazaną przez deszcz głową, ma zamknięte oczy i ja w końcu też zamykam swoje, i śpię, i budzę się rano, i znowu jesteśmy razem. Łucja  wierzy,  że  przed  wspomnieniami  uratuje  ją  balet.  Nastka  obserwuje  świat  przez ...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 29,23 zł 42,99 zł
  w magazynie
 • -37%
  Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele

  Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele

  Zmieniają się księża, zmieniają się biskupi, a patologie w polskim Kościele pozostają. Nierozliczone przestępstwa, w tym pedofilia, brak kontroli nad finansami, arbitralność awansów, wykluczenie kobiet, feudalny model władzy, afery seksualne, skorumpowani biskupi, rozpusta, kolesiostwo, cynizm,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,46 zł 44,99 zł
  w magazynie
 • -35%
  Polki na Montparnassie

  Polki na Montparnassie

  Artystki burzą stary świat. Nieznane historie polskich malarek w legendarnej dzielnicy Paryża. W Warszawie i Krakowie nie tylko zabraniano im portretowania nagich modeli, ale nawet malowania obrazów historycznych. Ówcześni artyści – z Matejką na czele – uważali, że malarstwo jest wbrew naturze...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 36,01 zł 54,99 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Jedwabne w oczach świadków 0/5 Nasza cena:
17,46 zł 18,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jedwabne w oczach świadków

W odpowiedzi na liczne wypowiedzi i publikacje prezentujące niepełne informacje o wydarzeniach w Jedwabnem proponujemy pozycję, która jest wiernym zapisem wypowiedzi mieszkańców i świadków z Jedwabnego. Autor ks. Eugeniusz Marciniak wysłuchał i przedstawił to, co powiedzieli mu rozmówcy. Książka...
Jedwabne szlaki. Nowa historia świata 5/5 Nasza cena:
35,22 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jedwabne szlaki. Nowa historia świata

Przygotowana specjalnie dla młodych czytelników skrócona wersja bestsellerowych Jedwabnych szlaków świetnego brytyjskiego historyka Petera Frankopana. Historia ukazana w książce została przedstawiona z nowej perspektywy, ze świeżym spojrzeniem, dzięki czemu przypadnie do gustu nie tylko dzieciom...
eBook Pierwsza krucjata. Wezwanie ze Wschodu mobi epub 0/5 Nasza cena:
35,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Pierwsza krucjata. Wezwanie ze Wschodu mobi epub

Oksfordzki historyk Peter Frankopan przedstawia nowe spojrzenie na przyczyny pierwszej krucjaty, która zapoczątkowała świętą wojnę. W 1096 roku kwiat rycerstwa europejskiego ruszył wyzwalać Jerozolimę z rąk muzułmanów. Bezpośrednią przyczyną pierwszej krucjaty miało być przemówienie papieża Urbana...
eBook Jedwabne szlaki mobi epub 0/5 Nasza cena:
50,39 zł 55,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Jedwabne szlaki mobi epub

Oto historia odwrócona o 180 stopni. W swojej fascynującej panoramie dziejów Europy i świata, od czasów starożytnych aż po współczesność, Peter Frankopan podważa tradycyjną perspektywę europocentryczną, podkreślając niesłychanie istotną rolę, jaką odegrały kraje Bliskiego Wschodu i Azji. Jego...
Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949 0/5 Nasza cena:
39,14 zł 55,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949

Po klęsce powstania warszawskiego nazywana niegdyś Paryżem Północy Warszawa zamieniła się w ocean gruzów. Trzeba było mieć wiele wyobraźni, żeby patrząc na sterczące kikuty dawnych kamienic, planować szybkie odrodzenie miasta. A jednak decyzję o jego odbudowie podjęto niemal niezwłocznie. Przed...
Rewolta 5/5 Nasza cena:
40,97 zł 53,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rewolta

Ciągle pytasz: dlaczego? Dzięki tej książce zrozumiesz… dlaczego Najważniejsze, co musisz wiedzieć na temat epoki odpowiedzialności, a czego pewnie już się domyślasz – to fakt, że właśnie dobiegła końca. Fundamentalizmy, populizm, nacjonalizm, brexit, kryzys imigracyjny i klimatyczny, ekstremizmy,...
Eve w Hollywood 5/5 Nasza cena:
38,64 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Eve w Hollywood

Wspomnienia jednej z najważniejszych postaci bohemy lat 70. Stanów Zjednoczonych. Legendarny list miłosny skierowany do Los Angeles, napisany przez najbardziej czarującą córkę tego miasta, wypełniony portretami gwiazd rocka w Chateau Marmont, surferów w Santa Monica, prostytutek na Sunset Boulevard...
Saga, czyli filiżanka, której nie ma 5/5 Nasza cena:
42,29 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Saga, czyli filiżanka, której nie ma

To coś, co każdy z nas chciałby wreszcie zrobić. Usiąść i spisać rodzinną historię. Cezary Harasimowicz wybrał się w taką podróż. Zebrał wspomnienia przodków, obejrzał stare fotografie i wydobył na kartach książki zapomnianą rzeczywistość. Saga czyli filiżanka, której nie ma to niezwykły portret...
Dziennik Jeszcze jedno zdanie 0/5 Nasza cena:
49,81 zł 52,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziennik Jeszcze jedno zdanie

?Czytam swój dziennik, jakby pisał go ktoś inny. A skoro tak, może ta opowieść wciągnie także kogoś nieznajomego? Chciałbym to sprawdzić, zaryzykować. Na ile da się w takim wyborze, bo to tylko część większej całości, przekazać splot życia? [?] Coś z tamtych radości, rozczarowań, bólu, poczucia...
Jane Austen i jej racjonalne romanse 0/5 Nasza cena:
42,51 zł 54,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jane Austen i jej racjonalne romanse

Tajemnicza i niezależna. Skromna i zdystansowana, ale znająca siłę uczucia. Kochająca swoich bliskich, ale czasem też oschła i niesprawiedliwa. Jaka naprawdę była Jane Austen? Jak wyglądała codzienność autorki Rozważniej i romantycznej? Anna Przedpełska-Trzeciakowska, wielbicielka i wybitna...
Andrzej Seweryn. Ja prowadzę! 0/5 Nasza cena:
42,70 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Andrzej Seweryn. Ja prowadzę!

Wywiad rzeka z Andrzejem Sewerynem Z jednym z najwybitniejszych polskich aktorów rozmawiają Arkadiusz Bartosiak i Łukasz Klinke. Wśród poruszanych tematów znajdują się zarówno zagadnienia dotyczące świata teatru i filmu, polityki, a także życia prywatnego. Aktor opowiada między innymi o...
Tęsknota 0/5 Nasza cena:
37,59 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tęsknota

Literacki debiut znanego muzyka francuskiej sceny hip-hopowej Nominowana do najważniejszych nagród literackich we Francji szczera i poruszająca, inspirowana osobistymi doświadczeniami autora, historia chłopca, którego dzieciństwo zostało naznaczone ludobójstwem w Rwandzie i wojną domową w Burundi....
Wybrane bestsellery
Szpony mocy. Skrzydła ognia. Tom 9 0/5 Nasza cena:
28,90 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szpony mocy. Skrzydła ognia. Tom 9

Nie przegapcie kolejnej części bestsellerowej serii Skrzydła Ognia! Wojna dobiegła końca. Spełniło się fałszywe proroctwo. Jednak smoczęta nadal mają wrogów. Mroczne zło, pogrzebane przed wiekami, zaczyna się budzić. A młoda Nocoskrzydła mogła wygłosić pierwszą od pokoleń prawdziwą przepowiednię....
Super Robot 31124 5/5 Nasza cena:
34,49 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Super Robot 31124

Futurystyczna zabawa trzema zabawkami w jednej — Super Robotem do przebudowywania Fani LEGO® w wieku od siedmiu lat będą się świetnie bawić, odgrywając futurystyczne historie z zestawem Creator 3 w 1 Super Robot (31124). Model ma ruchomą głowę, nogi, stopy, ramiona i ręce, a na jego plecach...
She Drives Me Crazy 4/5 Nasza cena:
26,49 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

She Drives Me Crazy

Queerowa komedia romantyczna o miłości licealnych nemezis – koszykarki i czirliderki! Dziewczyna spotyka dziewczynę i… chociaż się nie cierpią, powszechnie wiadomo, że od miłości do nienawiści tylko jeden krok. Po krępującej porażce w meczu koszykówki przeciwko drużynie swojej byłej dziewczyny,...
Gniewa 5/5 Nasza cena:
28,68 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gniewa

W Bielinach zostają znalezione zwłoki kobiety. Ostatnią osobą, która widziała ją żywą, jest Jarogniewa. Mieszkańcy Bielin niemalże natychmiast zaczynają podejrzewać, że szeptucha ma z tym coś wspólnego. Czy śmierć kobiety mogła mieć związek z magiczną miksturą szeptuchy? A może z tajemniczym...
Losing Hope 4/5 Nasza cena:
32,93 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Losing Hope

Czasami, aby pójść naprzód, trzeba najpierw sięgnąć głęboko w przeszłość. Przekonał się o tym również Dean Holder. Po tym gdy utracił swoją przyjaciółkę z dzieciństwa, przez wiele lat zmagał się z poczuciem winy. Mógł wówczas zareagować i nie pozwolić jej odejść, ale nie odważył się na ten krok. Od...
Fisher-Price Ucz się i śmiej! Poziomy nauki. Siostrzyczka Szczeniaczka. Edukacyjna zabawka interaktywna dla dzieci 0/5 Nasza cena:
136,75 zł 160,88 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fisher-Price Ucz się i śmiej! Poziomy nauki. Siostrzyczka Szczeniaczka. Edukacyjna zabawka interaktywna dla dzieci

Siostrzyczka Szczeniaczka jest mięciutka, uwielbia się tulić i jest gotowa udowodnić, że nauka to świetna zabawa! Reaguje na dotyk Twojego dziecka radosnymi piosenkami i wypowiedziami, które uczą ponad 100 pierwszych słów, nazw części ciała, kolorów, kształtów i nie tylko! A ponieważ każde dziecko...
Password Reset A2+/B1. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń 0/5 Nasza cena:
137,54 zł 149,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Password Reset A2+/B1. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń

Password Reset A2+/B1. Książka ucznia papierowa + książka cyfrowa Nowe wydanie uwielbianego przez nauczycieli podręcznika Password, autorstwa Marty Rosińskiej, realizuje wszystkie założenia i jest dostosowane do nowej, trudniejszej podstawy programowej, która zacznie obowiązywać w szkołach...
Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole 5/5 Nasza cena:
25,79 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole

Niezwykle zabawna i poruszająca powieść o queerowej dziewczynie, która uczy się jak być prawdziwą sobą! Czy uda jej się ogarnąć swoje życie i przetrwać w katolickiej szkole, która nie akceptuje dyskusji o aborcji i seksualności?  Szesnastoletnia Yamilet Flores woli być znana ze swojego zabójczego...
Niebo nad jej głową. Jedyne takie miejsce. Tom 5 5/5 Nasza cena:
27,13 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niebo nad jej głową. Jedyne takie miejsce. Tom 5

Ostatni tom serii „Jedyne takie miejsce”! Autorka miłosnych opowieści zabierze was w kolejną śmiałą podroż! Adrian pracuje jako barman w bardzo znanym sopockim klubie. Wyrwał się z małej mieściny i ułożył sobie życie na własnych zasadach: nie chciał studiować ani godzić się na to, by ktoś decydował...
Cryptonomicon 0/5 Nasza cena:
51,14 zł 69,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cryptonomicon

W roku 1942 Lawrence Pritchard Waterhouse - geniusz matematyczny i młody kapitan Marynarki Wojennej USA - zostaje przydzielony do Jednostki 2702. Ta formacja jest tak tajna, że o jej istnieniu wie zaledwie garstka ludzi; niektórzy z nich noszą nazwiska w rodzaju Roosevelt czy Churchill. Misja...
Ukryci 5/5 Nasza cena:
24,18 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ukryci

Marcie Sygit wali się świat, kiedy jej niepełnosprawny syn zostaje uprowadzony. Okazuje się, że Piotrek nie jest jedyny, a porywacz działa już od roku. Zniechęcona brakiem postępów w śledztwie samotna matka znajduje nieoczekiwanie sprzymierzeńca w osobie Marka Bielawskiego, lokalnego przedsiębiorcy...
Hopeless 5/5 Nasza cena:
29,36 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hopeless

Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa. To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera. Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula