Noc, kiedy umarła

Średnia: 3.9 Ilość ocen: 26
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
416
Rok wydania
2019
Promocja:
Świąteczny rabat
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,20 zł
Nasza cena: 25,76 zł 37,91 zł Taniej o: 32%

“Noc, kiedy umarła” to powieść, w której nic tak naprawdę nie wydaje się oczywiste.

Czy śmierć, która na pierwszy rzut oka wydaje się absurdalna i bezsensowna, mogła mieć swoje uzasadnienie?

"Noc, kiedy umarła” jest emocjonującym thrillerem, w którym nie brakuje tajemnic. Evie Bradley właśnie wzięła ślub. To powinna być ta jedyna, najszczęśliwsza noc w jej życiu. Dlaczego więc postanowiła wówczas skoczyć z urwiska? Nie udało się dotrzeć do ciała kobiety. Nie ma pewności, czy wpłynęło gdzieś do morza, na wieczne zapomnienie, czy może przepadło w inny sposób? Nikt nie rozumie tego, co zaszło. Najczęściej powtarza się więc to samo pytanie: “dlaczego?”. Niestety, nikt nie potrafi znaleźć sensownej odpowiedzi.

Śledztwo przeprowadzają mąż Evie i jej najlepsza przyjaciółka. Starają się dowiedzieć i zrozumieć, dlaczego kobieta zdecydowała się na taki krok. Dopiero współpracując, natrafiają na ślad niezwykle mrocznej tajemnicy, którą Evie skrywała przed światem. Szybko okazuje się, że tak naprawdę wciąż przebywali z zupełnie obcą osobą. Czy ktoś znał w ogóle jej prawdziwe oblicze?


O autorce

Jenny Blackhurst jest brytyjską pisarką, która zajmuje się thrillerem. Wychowywała się w Shorpshire i tam też mieszka do dziś. Szybko osiągnęła popularność, a jej literacki debiut: powieść zatytułowana “How I Lost You” sprzedano w nakładzie ponad dwustu siedemdziesięciu egzemplarzy. Ma też wiedzę w zakresie psychologii. Gdy ma wolną chwilę, pomaga w pracy oddziału służb przeciwpożarowych hrabstwa Shropshire.

Recenzje (26)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Czytając „Noc, kiedy umarła” czułam bardzo duże ilości sprzecznych emocji. Jako że autorkę książki, Jenny Blackhurst, już znałam, byłam pozytywnie nastawiona do lektury. „Tak cię straciłam” jej autorstwa przeczytałam w jeden dzień i wprost nie mogłam oderwać się od lektury. Z „Nocą, kiedy umarła” z początku było tak samo, ale później coś się popsuło, nie jestem do końca pewna co. Być może to „Dziady” Adama Mickiewicza czy „Prowadź swój pług przez kości umarłych” Olgi Tokarczuk czytane równolegle do niej sprawiły, że zupełnie przestałam cieszyć się, widząc tę książkę na biurku. Zdecydowanie na minus zadziałała trochę przeciągana akcja. Szczerze powiedziawszy, czytając ostatnie rozdziały, wciąż miałam wrażenie, że czytam wstęp. Brakowało mi punktu kulminacyjnego, czegoś, co sprawi, że ta książka zapadnie mi w pamięć na długie lata.

  Historia opowiada o młodej kobiecie, która wkrótce po wyjściu za mąż popełnia samobójstwo, jeszcze podczas trwania przyjęcia weselnego. Oczywiście wszyscy są wstrząśnięci, przejęci, nie rozumieją, co mogło skłonić Evie do tego czynu. Na główny plan wychodzi jej najlepsza przyjaciółka Rebecca, która ponoć wie, dlaczego doszło do tej strasznej tragedii. Nie mówi jednak o tym głośno, dowiadujemy się tego od narratora. Później przez dłuższy czas doświadczamy retrospekcji z perspektyw różnych bohaterów, które układają się w pełną historię.

  Przyznam szczerze, liczyłam na coś innego, równie mocnego, jak w „Tak cię straciłam”. Tu niestety nie wiem, czy autorce zabrakło pomysłu, czy weny, ale niestety już od mniej więcej połowy książki domyślałam się, jak cała opowieść się skończy, a ostatni rozdział jedynie potwierdził moje przekonania.

  Ogólnie, patrząc na wszystko z perspektywy czasu, książka zdecydowanie nie była najgorszą, jaką czytałam, ale niestety była przeciętna. A szkoda, bo naprawdę miała duży potencjał...

  M.K., lat 17

  źródło: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Na początku nie byłam przekonana do tej książki. Bardzo się z nią męczyłam i stale zastanawiałam się czy chcę dobrnąć w ogóle do końca. Te pierwsze sto stron szło mi jak flaki z olejem i martwiłam się, że ją odlożę, bo bardzo mało się w niej działo.

  Z tym, że po przeczytaniu tych magicznych stu stron, wszystko się zmieniło. Fabuła nabrała tak jakby sensu, bohaterowie stali się wyraźiści i ogólnie wątek rozwikłania zagadki bardzo mnie zaciekawił i oczarował.

  Z początku przeszkadzało mi, że w tej książce jest tak mało bohaterów, ale potem? Zaczęłam to wręcz doceniać. Po prostu miałam wrażenie, że z tej książki ,, nie da się wyjść" bez poznania zakończenia i tyle. I szczerze? Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona zakończeniem, bo nie przypuszczałam, że będzie ono aż tak dobre. Najlepsze jest właśnie to, że nie domyśliłam się końca, a to się bardzo ceni w takiego rodzaju książkach.

  Co więcej? Wydaję mi się, że w tę książkę trzeba się po prostu i najzwyczajniej wciągnąć. Ja ją czytałam przez tydień i wiecie co, nie żałuję. Może właśnie dlatego byłam tak oczarowana tą lekturą? Bo czytałam ją po woli i to dało mi wiele do myślenia. Mogłam się tą książką po woli delektować.

  W ogóle, Autorka bardzo fajnie rozłożyła akcje w czasie. Poznajemy historię zarówno tą obecną, która rozgrywa się teraz jak i w przeszłości, z perspektywy dwóch osób. Z tego punktu widzenia, poddawane są nam stale jakieś wskazówki, ale nie do końca to wygląda tak jak być powinno, bo wiele faktów jest mylących. Myślę, że jest to właśnie celowy zabieg, aby nieco zgubić czytelnika.

  Jest to książka bardzo dobra, ale nie idealna. Czytałam poprzednie ksiażki tej Autorki i śmiało mogę powiedzieć, że poprzednie wypadły one znacznie lepiej. To nie zmienia jednak faktu, że ta książka jest dobra i warto po nią sięgnąć.

  Opis fabuły

  To miał być jej dzień. Jedyny i niepowtarzalny. Miała wziąć ślub, być szczęśliwa i pełna zadowolenia.

  Stała nad klifem w sukni ślubnej, z welonem, pełna przemyśleń i skupienia. Nikt jednak nie przypuszał, że będzie w stanie skoczyć, ale skoczyła, dopuściła się tego. Nikt jednak nie wie dlaczego to zrobiła, bo przecież to miał być jeden z najszczęśliwszych dni w jej życiu.

  Policja prowadzi śledztwo, ale nic z niego nie wynika, bo nie są w stanie znaleźć ciała Evie.

  Prawdę zna jednak jedna osoba - Rebecca, najlepsza przyjaciółka Evie.

  Po jakimś czasie od zaginięcia, Evie otrzymuje dziwne wiadomości w stylu ,,Mogłaś mnie uratować", z konta na facebooku, które rzekomo należy do Evie.

  Nawet sama Rebecca zaczyna się w tym wszystkim gubić i nie jest pewna tego co jest prawdą w sprawie, a co nie.

  Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu Albatros.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Jenny Blachurst zadebiutowała bardzo wciągającym thrillerem psychologicznym. Obecnie w Polsce ukazały się już jej cztery powieści.

  Eve i Rebecca przyjaźniły się ze sobą od czasu studiów. Wiele udało im się razem przejść, a nie zawsze były to szczęśliwe chwile. Eve w dzieciństwie i młodości naprawdę wiele przeszła, jednak nie o wszystkim mówiła przyjaciółce. Teraz nadszedł czas na ślub Eve. Niestety, kobieta w sukni ślubnej skoczyła z klifu. Dlaczego to zrobiła?

  Miałam względem tej książki chyba za duże oczekiwania, biorąc pod uwagę poprzednie powieści autorki. Ta okazała się dla mnie za bardzo przewidywalna. Już na długo przed tym, nim autorka to zdradziła, odkryłam dwa kluczowe elementy fabuły i to przeszkodziło mi w cieszeniu się niedopowiedzeniami.

  Zapoznałam się do tej pory z wszystkimi czterema thrillerami Jenny Blackhurst. Ten w moim odczuciu jest najbardziej przewidywalny. Nie oznacza to jednak, że Wam tak szybko też uda się poukładać brakujące elementy układanki. Może zakończenie będzie dla Was wielką niespodzianką.

  "Noc, kiedy umarła" Jenny Blackhurst to powieść, w której wydarzenia z przeszłości przeplatają się z tymi teraźniejszości, dnia ślubu, przed i po ślubie. Bohaterów jest mała ilość, więc nie sposób się w tym względzie zagubić.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka zaczyna się mocną sceną. Evie w dniu swojego wesela skacze z klifu. Nikt nie wie dlaczego, jej mąż Richard jest zrozpaczony. W ryzach trzyma go najlepsza przyjaciółka Evie - Rebecca, która ewidentnie nie mówi całej prawdy... W czasie gdy policja szuka ciała, a Richard próbuje pogodzić się z tym co się stało, czytelnik odkrywa przeszłość obydwu bohaterek, która doprowadziła ich do tego, co właśnie się wydarzyło...

  "Noc, kiedy umarła" to ciekawy, lekki thriller, który w przeszłości bohaterów szuka uzasadnienia tragicznych wydarzeń bieżących. Głównymi bohaterkami są dwie młode kobiety, kompletne przeciwieństwa, a jednak najbliższe przyjaciółki. Postacie są ciekawe, intryga lekka, ale spójna. Przez całą lekturę miałam wrażenie, że podejrzewam o co może chodzić, jednak co chwilę też w to wątpiłam. Myślę, że autorka dobrze wiedziała co robi i jak kieruje uwagą czytelnika. Jestem zadowolona, to przyjemna lektura na relaksujące dwa – trzy wieczory.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Evie to kobieta przy której nigdy nie było czasu na nudę. Pełna życia, odważna bohaterka, która roztaczała wokół siebie aurę tajemniczości, którą ciężko było zlekceważyć. Każdy chciał móc zamienić z nią choćby słowo, jednak to Rebecce udało się poznać prawdziwą Evie. Życie które wiodła wydawałoby się idealne, lecz jej to nie wystarczyło. Wydarzyło się coś, co sprawiło, że w dniu własnego ślubu kobieta skoczyła z klifu. Wygląda to na samobójstwo, lecz mimo zeznań świadków policja ma wątpliwości. Również świeżo poślubiony mąż nie może uwierzyć, że jego żona mogła targnąć się na własne życie. Jest jednak ktoś, kto nie ma co do tego żadnych wątpliwości, Rebecca- najlepsza przyjacióła Evie. Bohaterka wie, że kobieta zginęła, jak i również zna powód tego czynu, w końcu znała ją jak nikt inny. Kiedy dostaje tajemniczego SMS-a nie zaburza ON jej spokoju, gdyż wydaje jej się, że poznała odpowiedzi na wszystkie pytania. Jednak czy, aby na pewno?

  "Noc, kiedy umarła" to bardzo dobry thriller, który mimo troszkę wolno rozkręcającego się początku z każdą kolejną stroną zapewnia coraz więcej wrażeń. Historia, która wydawałaby się prosta i którą łatwo da się wyjaśnić, jednak czym głębiej w nią wsiąkamy tym wszystko coraz bardziej się komplikuje. Wydarzenia z teraźniejszości przeplatają się z przeszłością, która jest bardziej zagmatwana niż mogłoby się wydawać. Wiele rzeczy, które były oczywiste i łatwe okazują się zupełnie inne, a obraz najbliższych osób z każdym odkryciem coraz bardziej się zmienia. Tajemnica goni tajemnice, a uczucie strachu, które coraz bardziej zagnieżdża się w bohaterce nie może być dłużej lekceważone, gdyż nic nie jest takie jak zakładała, a niebezpieczeństwo czyha tuż za rogiem. Lektura, którą bardzo dobrze się czytało, a towarzyszące jej emocje zapewniły przyjemnie spędzony czas. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 20 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Tak cię straciłam 4/5 Nasza cena:
28,55 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tak cię straciłam

Powiedzieli jej, że zabiła własne dziecko. Odkupiła winy. Co, jeżeli kłamali..? Zaufała niewłaściwym ludziom.Emma wychodzi ze szpitala psychiatrycznego. Ma nową tożsamość. Niewiele pamięta z okresu poprzedzającego jej zamknięcie w ośrodku. Jak tam trafiła? Bliscy, policja, lekarze, wszyscy mówią...
Czarownice nie płoną 4/5 Nasza cena:
25,96 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarownice nie płoną

Przecież nie można się bać jedenastoletniej dziewczynki… Nawet jeśli cię przed nią ostrzegają i radzą, żebyś się jej nie narażała. Bo jeśli ją rozzłościsz, może ci się przytrafić nieszczęście. Imogen Reid, psycholożka rozpoczynająca nowe życie w rodzinnym mieście, z którego kiedyś uciekła, nie chce...
Zanim pozwolę ci wejść 4/5 Nasza cena:
24,43 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zanim pozwolę ci wejść

KAŻDA PRZYJAŹŃ MA SWOJE TAJEMNICE. Nawet ta, która od lat łączy Karen, Beę i Eleanor. Chociaż zawsze mogły na siebie liczyć, każda z nich ma niezamknięte sprawy z przeszłości. I pozornie idealne życie, które mimo to udało im się zbudować.Wszystko jednak zaczyna się sypać, kiedy do drzwi doktor...
eBook Zanim pozwolę ci wejść mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,01 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Zanim pozwolę ci wejść mobi epub

Każda przyjaźń ma swoje tajemnice... Nawet ta, która od lat łączy Karen, Beę i Eleanor. Chociaż zawsze mogły na siebie liczyć, każda z nich ma niezamknięte sprawy z przeszłości. I pozornie idealne życie, które mimo to udało im się zbudować. Wszystko jednak zaczyna się sypać, kiedy do drzwi doktor...
Audiobook Czarownice nie płoną mp3 4/5 Nasza cena:
30,97 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Czarownice nie płoną mp3

Przecież nie można się bać jedenastoletniej dziewczynki... Nawet jeśli cię przed nią ostrzegają i radzą, żebyś się jej nie narażała. Bo jeśli ją rozzłościsz, może ci się przytrafić nieszczęście. Imogen Reid, psycholożka rozpoczynająca nowe życie w rodzinnym mieście, z którego kiedyś uciekła, nie...
eBook Czarownice nie płoną mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,97 zł 31,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Czarownice nie płoną mobi epub

Przecież nie można się bać jedenastoletniej dziewczynki... Nawet jeśli cię przed nią ostrzegają i radzą, żebyś się jej nie narażała. Bo jeśli ją rozzłościsz, może ci się przytrafić nieszczęście. Imogen Reid, psycholożka rozpoczynająca nowe życie w rodzinnym mieście, z którego kiedyś uciekła, nie...
eBook TAK CIĘ STRACIŁAM mobi epub 0/5 Nasza cena:
28,28 zł 32,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook TAK CIĘ STRACIŁAM mobi epub

Powiedzieli jej, że zabiła własne dziecko. Odkupiła winy. Co, jeżeli kłamali..? Zaufała niewłaściwym ludziom. Emma wychodzi ze szpitala psychiatrycznego. Ma nową tożsamość. Niewiele pamięta z okresu poprzedzającego jej zamknięcie w ośrodku. Jak tam trafiła? Bliscy, policja, lekarze, wszyscy mówią,...
Czarownice nie płoną audiobook CD 5/5 Nasza cena:
31,23 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarownice nie płoną audiobook CD

PRZECIEŻ NIE MOŻNA SIĘ BAĆ JEDENASTOLETNIEJ DZIEWCZYNKI… Nawet jeśli cię przed nią ostrzegają i radzą, żebyś się jej nie narażała. Bo jeśli ją rozzłościsz, może ci się przytrafić nieszczęście. Imogen Reid, psycholożka rozpoczynająca nowe życie w rodzinnym mieście, z którego kiedyś uciekła, nie chce...
Audiobook Tak cię straciłam mp3 5/5 Nasza cena:
32,69 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Tak cię straciłam mp3

Powiedzieli jej, że zabiła własne dziecko. Odkupiła winy. Co, jeżeli kłamali..? Zaufała niewłaściwym ludziom. Emma wychodzi ze szpitala psychiatrycznego. Ma nową tożsamość. Niewiele pamięta z okresu poprzedzającego jej zamknięcie w ośrodku. Jak tam trafiła? Bliscy, policja, lekarze, wszyscy mówią,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula